A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import és közösségi szla is!?
Kedves Fórumlátogatók!

Én azzal az apró kérdéssel fordulok a fórumhasználókhoz, hogy van egy kedves japán ismerősöm aki szeretne nekem csomagot küldeni.
Bizonyára megvalósítható de nem tudom milyen követelményi vannak a csomag Mo-ra érkezésére, illetve mik az elvámolás követelményei, és hogy a csomag elvámolásának költségei melyikünket terheli anyagilag?
Előre is köszönöm a segítséget! Confusedab:
Spencie
Válasz idézéssel
Klári !

Köszönöm

Ica
Válasz idézéssel
Szia Icus!

Egyéb (be nem számító) kiadás- Bank
Nem kell vallani.(lesz bajod majd elég, ha levámolták az árút) Most pihilj míg a tengeren hánykódik az árú.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Ha tudna valaki segiteni,

Egyszeres könyvitelt vezet az egyéni vállalkozó

Import- Kinának előleget fizet a még nem teljesitett árú behozatalra.
Vámhatározat igy nincs.
Ezt az előleget , hogyan könyveljem ?? Áfa bevallásban ???

/ A kettős könyvitelre olyan gyönyörü példák vannak , de egyszerest nem találokKöszi

Ica
Válasz idézéssel
vatiati Írta:bocsi csak épp a válasz lemaradtSad szóval

1. Készít egy számlát az angol parnerének x összegről. Ebben a számlában az angol partnerét feltünteti, mint vevőt. A szállítási partnernek (címnek) feltünteti a horvátot. Ezzel a számlával kér egy kiviteli jellegű vámeljárást.
Javaslom spedicíó igénybevételét.

2. Az angol készít egy számlát x+1 összegről és a horvát partnere ezzel fogja import vámkezelni a saját hazájában. Hogy ezt az angol hogyan és milyen formában juttatja el a horvátnak az már nem az Ön dolga.
Ön feladta az árut, kivitelben vámkezelte és számlát állított ki. Egy dolga van, várni hogy a számla összege az angoltól teljesüljön.

vta

Nagyon köszönöm, teljesen világos. Éppen jókor, mert a jövő héten indul a szállítmány. Valami hasonló tájékoztatást kaptam, de nem volt ilyen érthető. Idea

Mégegyszer köszönöm. Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha az értekesítendő árut postán adjuk fel Németországba , akkor a postai igazolás elég, hogy az áru elhagyta az országot?

Köszi
Katla
Válasz idézéssel
bocsi csak épp a válasz lemaradtSad szóval

1. Készít egy számlát az angol parnerének x összegről. Ebben a számlában az angol partnerét feltünteti, mint vevőt. A szállítási partnernek (címnek) feltünteti a horvátot. Ezzel a számlával kér egy kiviteli jellegű vámeljárást.
Javaslom spedicíó igénybevételét.

2. Az angol készít egy számlát x+1 összegről és a horvát partnere ezzel fogja import vámkezelni a saját hazájában. Hogy ezt az angol hogyan és milyen formában juttatja el a horvátnak az már nem az Ön dolga.
Ön feladta az árut, kivitelben vámkezelte és számlát állított ki. Egy dolga van, várni hogy a számla összege az angoltól teljesüljön.

vta
Válasz idézéssel
meglepi Írta:
vatiati Írta:Mindenféleképpen kétfelé kell venni az ügyletet. Egyrész lesz egy számlázás és lesz egy szállítás. A kettőre külön jogszabályok vonatkoznak és nem ajánlom őket "összemosni", mert akkor valóban "kusza" lesz.

1. Számlázás
Kiállítás egy számlát. A számla adattartalma a ART előírásainak feleljen meg. Azon túlmenően az eladó a magyar cég, a feladó a magyar cég, a vevő az angol, a szállítási cím a horvát. Ebben nincs semmi különös. Tekintettel, hogy nem a vevő, hanem a szállítás határozza majd meg az áfát, ezt egy harmadik országos export szállítás.

2. A szállítás esetében a CMR-en a horvát címet tünteti fel. Megjegyzés rovat a CMR-en van oda az angolt, mint vevőt beírhatja.
A szállítás harmadik országos, így export vámeljárást kell kérni. Hogy ezt Ön vagy a horvát partnere teszi meg az mellékes, de ne feledkezzen el a kiviteli EV-ről (hétköznapi értelemben a sárga EV-ről). Ezzel fogja igazolni a termékexportot.

vta

Kedves vatiati,
nagyon köszönöm érthető precíz válaszát. nagyon sokat segített vele.

A számlázással kapcsolatben kérdezném még, hogy én az angolnak számlázok és akkor az angol készít egy számlát a horvátnak szintén nettó, és az megy tovább az áruval? :?

üdv. meglepi
Válasz idézéssel
Kati! Nem tudom, hogy reklámnak minősülne-e vagy nem, de inkább priviben írom a cég nevét és telefonszámát.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Caranita Írta:
katczi Írta:Kedves Polika!

És ilyenkor teljesen mindegy, hogy a számla lett rosszul kiállítva, és amiatt keletkezett ez a helyzet? Vagy üsse meg a bokáját a szlovák cég?

Kati, szerintem éppen azért nem hajlandó kiállítani a szlovák cég mentesen, mert ezzel biztos nem ütheti meg a bokáját. (Gondolj bele, fizet áfát a nemfizetés helyett, ezt nálunk sem büntetik.)
Egyszer minket megkeresett egy ilyen külföldi áfavisszaigényléssel foglalkozó cég, ha gondolod, előkeresem az adataikat, hogy fel tudjátok venni a kapcsolatot velük.

Anita!

Megkeresnéd nekem? Fontos lenne. Nagyon rendes vagy!

Üdv.
kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
katczi Írta:Kedves Polika!

És ilyenkor teljesen mindegy, hogy a számla lett rosszul kiállítva, és amiatt keletkezett ez a helyzet? Vagy üsse meg a bokáját a szlovák cég?

Kati, szerintem éppen azért nem hajlandó kiállítani a szlovák cég mentesen, mert ezzel biztos nem ütheti meg a bokáját. (Gondolj bele, fizet áfát a nemfizetés helyett, ezt nálunk sem büntetik.)
Egyszer minket megkeresett egy ilyen külföldi áfavisszaigényléssel foglalkozó cég, ha gondolod, előkeresem az adataikat, hogy fel tudjátok venni a kapcsolatot velük.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Polika!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Vagy bejeletnkeztek, de alakultak visszaigénylésekre szervezetek, ügynökök, akik elintézik bizonyos nagyságrend felett és időszakonként az ilyen áfák visszaigénylését más országból
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elnézést, hogy belekontárkodom más kérdés-válaszába, de a kérdés megválaszolása égető. :? Ha egy szlovák cég nem hajlandó a közösségi adószámmal rendelkező magyar cégnek (teljesítés helye Mo) áfa mentes számlát kiállítani, akkor hogyan lehetséges a felszámított 19% áfa visszaigénylése? Be lehet ilyenkor jelentkezni szlovák adóalanynak, vagy mi a teendő? Elég nagy összegről van szó.
Előre is köszönöm!

Kati
Válasz idézéssel
Meglepi!

Tegeződjünk mindenkivel, jó?
Válasz idézéssel
vatiati Írta:Mindenféleképpen kétfelé kell venni az ügyletet. Egyrész lesz egy számlázás és lesz egy szállítás. A kettőre külön jogszabályok vonatkoznak és nem ajánlom őket "összemosni", mert akkor valóban "kusza" lesz.

1. Számlázás
Kiállítás egy számlát. A számla adattartalma a ART előírásainak feleljen meg. Azon túlmenően az eladó a magyar cég, a feladó a magyar cég, a vevő az angol, a szállítási cím a horvát. Ebben nincs semmi különös. Tekintettel, hogy nem a vevő, hanem a szállítás határozza majd meg az áfát, ezt egy harmadik országos export szállítás.

2. A szállítás esetében a CMR-en a horvát címet tünteti fel. Megjegyzés rovat a CMR-en van oda az angolt, mint vevőt beírhatja.
A szállítás harmadik országos, így export vámeljárást kell kérni. Hogy ezt Ön vagy a horvát partnere teszi meg az mellékes, de ne feledkezzen el a kiviteli EV-ről (hétköznapi értelemben a sárga EV-ről). Ezzel fogja igazolni a termékexportot.

vta

Kedves vatiati,
nagyon köszönöm érthető precíz válaszát. nagyon sokat segített vele.

A számlázással kapcsolatben kérdezném még, hogy én az angolnak számlázok és akkor az angol készít egy számlát a horvátnak szintén nettó, és az megy tovább az áruval? :?

üdv. meglepi
Válasz idézéssel
Nekem az a bajom, hogy éppen fordítva volt a helyzet: EU-ba szállítunk, de 3. országba számlázunk, viszont nem tudom betenni EU értékesítésbe, mert halvány lila gőzöm sincs, hogy van-e EU adószáma annak a cégnek, ahova a vevő a szállítást kérte (még a pontos nevét sem tudom, egy címünk van, hogy hova kérték a terméket). Szerencsére egyedi eset volt, és remélem, hogy tényleg soha többé nem lesz ilyen.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Mindenféleképpen kétfelé kell venni az ügyletet. Egyrész lesz egy számlázás és lesz egy szállítás. A kettőre külön jogszabályok vonatkoznak és nem ajánlom őket "összemosni", mert akkor valóban "kusza" lesz.

1. Számlázás

vta
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Szia Meglepi!
Hogyan készítsem a számlát és CMR-t? A számla az angolnak nettó, a CMR a horvát címére? => szerintem igen, így És ki a feladó? Én adom el, a horvát kapja és szállíttatja el, az angol fizeti nekem. => a feladó szerintem te vagy

Köszönöm gyors válaszodat. Már csak azt nem tudom, hogy az angollal mit csináljak, hiszen ő megveszi tőlem, és eladja a horvátnak(számla nettó), de én vagyok a feladó.
Az angol csak a minőséget ellenőrzi, elvisz egy specifikációt és a papírmunka itt marad a nykamon. A könyvelőm is most próbál utánajárni, persze én is keresem a megoldást.
Ilyen bonyolultan még nem kellett csinálnom.

:roll: Confusedbn:
Válasz idézéssel
Szia Meglepi!
Hogyan készítsem a számlát és CMR-t? A számla az angolnak nettó, a CMR a horvát címére? => szerintem igen, így És ki a feladó? Én adom el, a horvát kapja és szállíttatja el, az angol fizeti nekem. => a feladó szerintem te vagy
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szervusztok,

hasonló kérdésem lenne, alapanyagot adok el egy horvát cégnek, de az ő európai megbízottja egy angol cég, így csak rajta keresztül tudok eladni.

Hogyan készítsem a számlát és CMR-t? A számla az angolnak nettó, a CMR a horvát címére? És ki a feladó? Én adom el, a horvát kapja és szállíttatja el, az angol fizeti nekem.
:? :?:
Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Jobb későn egy válasz mint soha. Németország EU, gondolom van közösségi adószáma a német ügyfelednek meg neked is, és akkor ez egy tiszta export, nettó számla !![/quote]

Bocsi, figyelmetlenül olvastam, de látom, legalább megérkezett a segítség. :wink:
Válasz idézéssel
Köszi Zsemle! Végül mi is arra jutottunk, hogy áfa nélküli, sokat hezitáltunk, hogy áfa bevallásban az exporthoz vagy a közösségen belülihez írjuk-e, végül is az exporthoz tettük, mert ha az EU-hoz teszem, akkor a negyedéves EU összesítőben kellett volna adószámot produkálni.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Nekem is van egy csodálatos hasonló esetem.
Az én cégem megveszi X Kft-től a cuccot, de úgy kértük a szállítást, hogy ne hozzánk jöjjön, hanem németországba. Mi kifizettük neki a magyar áfás számlát. Nekünk viszont egy harmadik országbeli cég fizeti ki ugyanezt az árut, és nem tudom eldönteni, hogy áfásan kellene-e számlázni, vagy nem, vagy közösségen belüli, vagy mi a szösz ez.
Van valakinek ötlet?

Ha jól értelmezem a soraidat, akkor a 3. országbeli partner megkért, hogy a Tőled megvásárolt árut Németországba szállítsd le.
Neked mindenféleképp ÁFA nélkül kell számláznod a 3. országbeli cég felé, mert ez a termékértékesítés területi hatályon kívüli. Viszont a német fogadó cégnek majd vámoltatni kell akkor is, ha Mo.-ról ment az áru, mert az árukísérő okmányok szerint az áru tulajdonosa a 3. országbeli cég. De ez már legyen az ő gondja.
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Nekem is van egy csodálatos hasonló esetem.
Az én cégem megveszi X Kft-től a cuccot, de úgy kértük a szállítást, hogy ne hozzánk jöjjön, hanem németországba. Mi kifizettük neki a magyar áfás számlát. Nekünk viszont egy harmadik országbeli cég fizeti ki ugyanezt az árut, és nem tudom eldönteni, hogy áfásan kellene-e számlázni, vagy nem, vagy közösségen belüli, vagy mi a szösz ez.
Van valakinek ötlet?

Jobb későn egy válasz mint soha. Németország EU, gondolom van közösségi adószáma a német ügyfelednek meg neked is, és akkor ez egy tiszta export, nettó számla !!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég