A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hírek-APEH hírek
Megpróbálom leírni!

Windows Commandert használok hozzá!

Nyitok valahol egy könyvtárat és bele alkönyvtárakat nyominként és külön egyet az elküldött állománynak.

Az ABEV-ben a szervíznél archiválom amit ki akarok szedni. A Program Filesben megkeresem az Abev2006-ot. Ott van olyan könyvtár, hogy archiv, abban csücsülnek ez előbb archivált nyomik, szépen átmozgatom az előbb megnyitott könyvtárakba. (közben jól elküldtem a hozzászólást)
Az Abev2006-ban vany egy Adat és azon belül Titkositatlan könyvtár. Itt csücsülnek az xml fájlok. Csinálok a saját új könyvtáramban is ugyanilyeneket és abba mozgatom át az xml-eket. Innentől a megnyitás pillanatok alatt megy.

Jó munkáét Nektek! Na nem magamtól vagyok ilyen ügyes, hanem kedves informatikához értő "Jobbkezem" László tanított meg rá.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Én is "kimozgatnám" őket, de HOGYAN???
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

A nem használt nyomikat kitöröltem, az archív bevallásokat én havonta kimozgatom az ABEV-ből. Ti nem?
Szia Klárikám!
Teljesen igazad van a nem használt nyomikat tényleg célszerű törölni - miért nem jutott ez eddig eszembe? Valószínűleg a tudat alattimban az dolgozott, hogy jó lehet még valamire. Tongue Áfa után nagytakarítást rendezek.
Ellenben a "kimozgatásokat" hogy csinálod?
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A nem használt nyomikat kitöröltem, az archív bevallásokat én havonta kimozgatom az ABEV-ből. Ti nem?

Válasz idézéssel
Nekem az APEH honlap előtt a startlap volt a kezdő lapom. Csak az volt a baj, hogy gyakran elkalandoztam a pletykákon. Igy hatékonyabb, legfeljebb állásfoglalás tűnik a szemembe.
Válasz idézéssel
Enikő, egyet értek Veled. Engem is bosszant, hogy amikor meg akarok nyitni egy nyomtatványt, percekig az üres fehér képernyőt bámulom, miközben a vérnyomásom 300, és utána még a 05...-tel kezdi felkínálni, és lehet keresgélni. Nem rudom, miért nem lehet az éveket külön választani. Biztos nekik nagy munka lenne, az pedig őket egyáltalán nem zavarja, hogy a könyvelő mit szórakozik össze.
Egyébként, amiről korábban szó esett, az az APEH honlap - aamin persze rajta van az Abev. És az APEH honlapon megjelennek a különböző tájékoztatók, na ezeket lehet innen az Aktafórumról megközelíteni, felül a menüsoron: Hírek - Apeh Hírek címszó alatt.
Válasz idézéssel
Nem tudom egyről beszélünk-e, de nekem valahonnan a gépemre varázsolódott egy AbevUpdate nevű program. Erre naponta ráklikkelek, az meg megmutatja mit kell frissíteni és mik az új nyomtatványok. Természetesen el is végzi nekem a letöltést és telepítést is.
Az Abev programmal kapcsolatban egyet nem értek, eddig minden évben egy új keretprogramot adtak ki, most csak 2006 évi van fenn. Nekem annyira tele van hogy 3 percig is tart míg elindul, vagy ha egy mentett nyomtatványt akarok betölteni azalatt el tudok menni egy teát felrakni. Nekem jobb volt míg minden év külön-külön volt. Legalább is rendszerezettebb volt a számomra.
Válasz idézéssel
Juditkám, mondom, hogy betegség. :wink:
Egyébként a poén, hogy mikor felpattanok az internetre, legtöbbször már meg sem nézem, hanem megyek/jövök az Aktafórumra. Lehet, hogy ez is betegség, de itt barátok között vagyok. Confusedab:
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:Klárikám, köszi. Így mennyivel gyorsabb.
Lehet, hogy azért nem figyeltem fel erre, mert mint Polikának nekem is az APEH a kezdőlapom. Úgy látszik ez valami betegség... :roll:

Lányok!
Tényleg az apeh honlappal sanyargatjátok magatokat?
Válasz idézéssel
Klárikám, köszi. Így mennyivel gyorsabb.
Lehet, hogy azért nem figyeltem fel erre, mert mint Polikának nekem is az APEH a kezdőlapom. Úgy látszik ez valami betegség... :roll:
Válasz idézéssel
Igaz Klári!
Én még sosem néztem, aztuán is csak keresgéltem, miután megírtad nekem az elérési útvonalát.
Viszont az APEH a kezdőalpom.
Válasz idézéssel
Kedves Aktalakók! Barátaim!

Gondolom Ti is - amikor időtök engedi - "felugrotok" és körülnéztek a Fórumon (velem együtt), és nem a Kezdőlapon kezditek a látogatást.

Figyelmetekbe ajánlom a Híreket. Ha "belekukkintunk" közvetlenül behívhatók az APEH legújabb tájékoztatásai és aktuálisan módosított nyomtatványai. Nem kell ezekért külön elgyalogolni az APEH.hura.

Nem újdonság, csak kevesen használjuk.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég