A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldről bérelt autó
Kedves Tündi!

Pontosan ahogy a gázolajnál mondod, ugyanúgy kell elszámolni!
Legalább is az APEH szerint, és azt mondták, hogy nem kell áfát könyvelni, mivel a német áfa törvény nem vonatkozik ránk, hiszen az áfa
kulcsok sem azonosak.
Egy kicsit hülyén érzem magam, mert már egy párszor kaptam az apeh-tól
téves infót. Hát most mit tegyek szerinted???????????,
Köszi Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsi!

De ha mindkét félnek van közösségi adószáma, a teljesítés helye Németország, akkor egyáltalán nem kell áfát fizetni. Te, aki befogadod a számlát, az áfa bevallásba beírod fizetendőbe és levonhatóba is, mint külfölditől igénybevett szolgáltatást és kész. Csak a nettót fizeted ki.

Pl. gázolaj vásárlásnál(tgk. tankol) van az, hogy nem lehet áfa nélkül számlázni, akkor a bruttót költségeled, megbízol egy külföldi áfavisszatérítéssel foglalkozó céget, aki jutalékért visszaigényli neked. Bérbeadásnál szerintem ez nem így működik. De azért várd meg, a többiek mit mondanak erre.

Üdv. Tündi
Válasz idézéssel
Kedves Tündi!
Azért, mert a teljesítés helye Németország és az áfás számlából a magyar fél kint visszaigényelheti az áfát, azt pedig csak az áfás szla ellenében teheti meg!

Üdv. Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia!

Valamit nem értek. Ha mindkét félnek van közösségi adószáma, akkor miért áfásan állítja ki a számlát?
Itt valami nem kerek! Amit leírtál, az arra az esetre jó, ha valamelyik félnek nincs EU-s adószáma.

Üdv. Tündi
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
Én magam válaszolok a saját kérdésemre, mert úgy gondolom másoknak is szüksége lehet a témára!
A német cég helyesen állította ki a számlát áfásan,mert a jogharmonizáció lehetőséget nyújt arra,hogy a magyar fél visszaigényelje kint az áfát.
A számlát teljes összegben könyveljük költségként,a teljesítés az áfa területi határán kivül esik, összesítő bevallásba nem kerül mivel szolgáltatás. Lényeges még mindkét fél részről a közösségi adószám!
Mindenkit üdvözlök Szzsuzsa
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
Ha valaki jártas a témában kérem segítsen!!!!
Magyar bt bérel német cégtől autót, német cég Áfás számlát állít ki!
Mi történik az Áfával, kell-e közösségi bevallást kiállítani!?
Előre is köszönöm!
Szzsuzsa
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég