A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Sziasztok!

Én is végelszámolás témában kerülök ide, ha valaki tudna segíteni, mivel 2016-ban evás kft megszűnik,visszatér a kettős könyv cégre, de a számomra elkészítendő bevallási folyamatokkal most zavarodtam össze.

Köszönöm a segítséget
marcsi
Válasz idézéssel
Sajna kell, mert "vezető tisztségviselő".
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kft végelszámolásával szenvedek. Most egy egyszerű kérdésem van, de később még lesz több is :-(

Végelszámolás időszaka alatt vagyunk. A korábbi üv. a végelszámoló, aki öregségi nyugdíjas. Jövedelmet nem vesz fel erre az időszakra. Konkrét kérdés: kell-e küldeni a 1608-ast és kell-e a 7.050 Ft-ot fizetni utána?

Előre is köszi.
Válasz idézéssel
Szia Era!
Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod az előleg előírásokat. Azok "normális" működéshez tartoznak. Majd a végelszámolást záró bevallásban elszámolsz az esetlelgesen keletkező nyereséggel és vége,

Válasz idézéssel
Köszi Klári :-)

De miért írtak elő 12.20-ra előleget?
Idén már csak pár milliócska értékesítése volt a tárgyi eszközeiből.
Így a normál szabályok alapján 01.20-ra kellett volna előírni akármennyit is, de azt írták elő, ami végelszámolás nélkül az utolsó negyedévre járt volna.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nem Era.
A tevékenységet záró bevallásban elszámoltál a Taoval (15071). Majd a végelszámolást befejező bevallásban (15.10.01-15.12.31) elszámolsz ezzel az időszakkal is.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás alatt álló társaságnak kell társasági adóelőleg kiegészítésről 01-es nyomtatványt küldeni?

09.30-ával megcsináltam a tev.zárót, befizette a 2015-re járó társasági adót. 10.01-től van végelszámolás alatt.
2015-ben minimális bevétele volt, de 2014-ben még 100 M feletti árbevétellel rendelkezett.
Csak azért merült fel bennem, mert 12.20-ra elő van írva neki előleg fizetési kötelezettség, e mellé küldjek egy nullás kiegészítést is?
Ha igen, milyen időszakra? 10.01-12.31 vagy 01.01-12.31?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Van két Kft. (rokon), akinek elméletileg könyvelek (küldözgetem a nullás bevallásokat), gyakorlatilag pedig 3 éve nem ment be beszámoló és társasági adóbevallás, mivel nem hozott hozzá anyagot többszöri felszólítás ellenére sem.
Az egyik Kft. kényszertörlés alatt van, a másikat is felszámolták, a megszűnése jogerőre emelkedett.
Tisztában vagyok vele, hogy a felszámolás alatt is lett volna bevallási kötelezettsége, de mivel semmilyen dokumentumom nem volt hozzá, kizárólag a 08-asokat és a nullás áfabevallásokat küldtem.
Mi a teendő a kényszertörlés alatt álló és a megszűnt Kft. esetében? Meddig küldözgessem a 08-asokat, míg valaki engem is "értesít", hogy ne tegyem?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Szia,
szerintem van mód rá, hogy a tagi kölcsön fejében kivigye a tárgyi eszközt a tulajdonos. De egyrészt
piaci értéket kell megállapítani rá és áfát is fizetnie kell a társaságnak utána, mivel értékesítésnek
fog minősülni.
Remélhetőleg jól tudom.
Ildi

Haág Írta:Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni: mielőtt beindítottuk volna egy cég végelszámolását, megkérdeztem az ügyvédjüktől, hogy megoldható lenne-e a következő dolog: 488 e Ft. tagi kölcsön van bent a Bt-ben, semmi más, viszont ezt a pénzt arra költötték, hogy egy égető kemencét építtettek a cég székhelyén, ami a kültag lakása is egyben. Az égető kemencét már régen csak a nullás számlaosztályban tartjuk nyilván, de a Bt. szerződésben rögzítené, hogy így a tagi kölcsön fejében a mai napig működő kemence a kültag kizárólagos tulajdonát képezné. Az ügyvéd azt mondta, hogy szerinte semmi akadálya, de én egy picit elbizonytalanodtam a fórumokat olvasgatva. Megvalósítható szerintetek ??
Nagyon szépen köszönöm !

Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni: mielőtt beindítottuk volna egy cég végelszámolását, megkérdeztem az ügyvédjüktől, hogy megoldható lenne-e a következő dolog: 488 e Ft. tagi kölcsön van bent a Bt-ben, semmi más, viszont ezt a pénzt arra költötték, hogy egy égető kemencét építtettek a cég székhelyén, ami a kültag lakása is egyben. Az égető kemencét már régen csak a nullás számlaosztályban tartjuk nyilván, de a Bt. szerződésben rögzítené, hogy így a tagi kölcsön fejében a mai napig működő kemence a kültag kizárólagos tulajdonát képezné. Az ügyvéd azt mondta, hogy szerinte semmi akadálya, de én egy picit elbizonytalanodtam a fórumokat olvasgatva. Megvalósítható szerintetek ??
Nagyon szépen köszönöm !

Ági
Válasz idézéssel
Ha jó a dátum, várj egy pár napot, még nem látják a beszámolót, nekem is volt már ilyen esetem. Később kaptam egy értesítést, hogy a bevallásokat lekönyvelték, teendőm nincs.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia!
Ellenőrizd a napok helyességét. Ha jó, hívd fel a hibás bevallásos értesítőt kiadó osztályt. Valószínű Ők még nem tudják, hogy az eljárás befejeződött.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alant olvasható hibajelzést kaptam a NAV-tól. Abban kérnék sürgős segítséget, hogy mit kezdjek vele???
Az összes végelszámolást lezáró bevallást beleértve a záró beszámolót is egyidejűleg beküldtem.
1565,1571,1508,1501,
A záró beszámolóról a visszaigazolást is megkaptam, hogy közzétételre került.
Most várjak hátha észreveszik hogy fölöslegesen hiányolták vagy mit csináljak.
A kiegészítő melléklet tartalmazza a végelszámoló nyilatkozatát is a zárásra vonatkozóan!

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Tisztelt Ügyfelünk!
Értesítjük, hogy címünkre 2015.11.05. napján beérkezett 1571 jelű bevallás a következő hibákat
tartalmazza:
Hibakód Hibaüzenet
R436
[Főlap] A bevallás típusa/fajtája V3 és a bevallási időszak végén az adózó állapotkódja
6, egyeztetni szükséges az adózóval, hogy a bevallási időszak vége dátum azonos-e a
végelszámolás lezárásának dátumával. (A végelszámolást lezáró beszámoló
záródátumával, mérlegfordulónapjával) Jóvá kell hagyni vagy felül kell bírálni a
bevallási időszak vége dátumot.
Elektronikus beszámolója hiányzik.
Válasz idézéssel
Köszi!

Ezt is meg az" Az a biztosnál" kapott választ is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Jól érzed! Az adóhatóság értesítése alapján törölnek. Az ügyvéd mindent beküld a CB-nak a CB meg elkezdi várni a NAV törlési engedélytét. Ez lehet egy év de ha szerencéd van akkor csak egy hónap. Igazgatósága válogatja. Legutóbb dél-pesten nem volt egy hónap, megyében meg a tizedik hónapnál tartunk és semmi nem történt. Ilyenkor szoktak hajánál fogva előrángatott hiányt előkapni pl, hogy 12-ben nem adtál be egy 01-et, holott a NY bent van. Nem vitatkoztam, beadtam. Az ü.i. megspórolta a fegyelmit én meg meg kaptam soron kívül a törlési engedélyt.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha megcsináltam a záró bevallásokat és beküldtem a végelszámolást
lezáró beszámolót is, akkor a törlésre vonatkozó kérelmet
a cégügyben eljáró ügyvéd terjeszti elő, avagy az adóhatóság
értesítése alapján töröl a cégbíróság???

Köszi előre is!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Era!
Akár VA akár nem minden egyéb paraméter (adó, cgj, stat) azonos. Én VA-val szoktam a befejezőt a tev.zárót csak simán.
Én egyébet szoktam.
A végelszámoló jelentésének elfogadási dátumát szoktam 0rni és persze ez ezen a napon az első határozat.
Ezt a jelentést csatolom a besz-hoz mint "kieg.mell." . A revízió nagyon szereti.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Végre megvan minden dokumentum a tev. záró beszámoló beküldéséhez, tölteném ki a 15EB űrlapot.
De itt is elakadtam :-(

A cég neve itt még simán VA nélküli, vagy már VA-s?
Én VA nélkül írnám, de akkor hogyan kap számlát VA-ként, mert már csak úgy kaphat, igaz?

A beszámoló típusa, itt is marad "egyszerűsített éves"?
Esetleg közbenső mérleg vagy egyéb, amikre tippelnék.

Mivel nincs legfőbb szervtől határozat, és száma sem lesz, azért a beszámoló elfogadásának lesz időpontja vajon?
Mert mérlegkészítési időpontom van csak.

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
A tev.zárót szoktam közzé tenni és az ügyvédnek a beszámolót meg a visszaigazolást küldöm meg Pdf-ben. Innemtől a NAV sem szokott zaklatni a vizsálatok alkalmával, mert Ő is látja a beszámolót. Az ügyvéd intézi a továbbiakban a CB felé a bejelentéseket ennyivel szoktam kiszolgálni első körben a legvégén egy jelentést meg a záró vagyonmérleget kapja meg.

Válasz idézéssel
Még egy kérdés felmerült, és lehet, hogy az ügyvédet hiába is kérdezem emiatt, mert csak a saját részét ismeri alaposabban.
A tevékenységet záró beszámolót nekem ugyanúgy közzé kell tennem, mint a májusban beküldött sima éves beszámolókat?
Valaki azt mondja, hogy igen, valaki meg azt mondja, hogy ezt már csak az ügyvéd intézi, mert a cégközlönyben is közzéteszi a cégbíróság.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári a sok segítséget! :-) Confusedax:
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Én is abba a sorba szoktam a 0-át írni. Ha a cég könyvvizsgálatra volt kötelezett, vagy választott (önkéntesen) van, akkor valóban auditáltatni kell a tev.zárót.

Válasz idézéssel
Köszi Klári! :-)
Akkor lassan összeáll a kép, már csak a könyvvizsgálót kell intézni, azt mondta, az ő jelentése szükséges a beszámolóhoz.
A 01-esben elég, ha az első lapon biggyesztek egy nullát a rehabhoz (bevallás oka: 2)? Ennél üresebbet nem enged küldeni. :-(
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
A 01-es kell. Taggyűlési határozatot én nem szoktam mellékelni, mert a végelszámolás kezdetét a CB-nál pont határozattal jelentették be.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég