A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apeh folyószámla egyeztetés
Sziasztok!
Egy céget nem régen vettem át. Az egyeztetések során kiderült, hogy a könyvelésben a költségvetési kötelezettségek nem egyeznek meg az Apeh folyószámlával, de évekre visszamenőleg. Nem tudom mit tegyek!? Hamarosan itt a mérleg készítés ideje. Van valakinek egy használható javaslata? Köszönöm.
Üdv. Csillag
Válasz idézéssel
Szia Ritu!

Ha a cég mindig mindent rendesen utalt, akkor a 12.31-i főkönyvi kivonaton a decemberi előírásoknak szabad csak maradnia k-egyenleggel. A folyószámlán az előírás odalon megnézed a 01.12-i bevallás szerinti előírásokat, ezeknek kell megegyezniük.
Pl. decemberi bérfeladás miatt a főkönyvben szerepel az előírás, de ezek folyószámlán való megjelenése csak 01.12-én lesz (pü-leg is akkor lesz rendezve).

Valóban nem egyszerű az egyeztetés, elsőre mindenki megszenved vele.
Tünde
Válasz idézéssel
rita1122 Írta:milyik számlákon kell egyenlegnek lenni?? :oops: ( hülyeséget kérdezek?)

Az adószámlák 4-esein kell keresned az egyenleget. Rendesebb cégeknél minden adónemhez legalább 2 főkönyvi számla tartozik. Egy a kötelezettségnek, egy pedig a pénzügyi teljesítésnek, ezeket összevonva kell nézni. (Az áfánál minimum 3 főkönyvi számla kell: fizetendő, előzetesen felszámított, pénzügyi rendezés).
Remélem erre gondoltál.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
milyik számlákon kell egyenlegnek lenni?? :oops: ( hülyeséget kérdezek?)
Válasz idézéssel
Kedves Rita !

A többiek szinte már minden jó tanáccsal elláttak, de még ha van 17-es átvezetésed azt se hagyd figyelmen kívül .

Ezeket elég érdekes módon, már mint időben könyvelik a folyószámlákra és a főkönyvben lehet, hogy Ti már rég lekönyveltétek, de a folyószámlán még nincs erre is figyelj ( persze csak ha van )

Fog menni ne aggódj !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
köszönöm mindenkinek a jótanácsokat és a választ :!:
Válasz idézéssel
verocs Írta:Adónemenként menj végig, társasági adót, áfát hagyd a legvégére ha rutinosabb leszel már Big Grin

Ez nagyon jó tanács.
És remélem, nem ijesztetünk el az APEH folyószámla egyeztetéstől!
Hidd el, megvan a szépsége, de elsőre nem mindig ezt mutatja Smile
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Adónemenként menj végig, társasági adót, áfát hagyd a legvégére ha rutinosabb leszel már Big Grin
Folyószámla előírás oldal: meg kell nézni, hogy a főkönyvben is azok az összegek szerepelnek előírásként, év végére max 1.000 Ft eltérés lehet a kerekítések miatt.
Befizetés oldal: főkönyvben ua az befizetett összegek szerepelnek le.

Ahogy a többiek is írták, az a lényeg, hogy a folyószámlát hozd ki ugyanarra az intervallumra mint a főkönyv. Gondolok itt arra, hogy a dec-i bevallást jan 12-vel írják elő, tehát ezt hozzá kell adni az előírásokhoz ha nincs benne. Ua pl önellenőrzések stb...

Nyugi, menni fog és is szenvedetem vele először Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Csak tipp!

Mi mindig január 12. záró dátummal húzzuk le. Ilyenkor, a pénzforgalmi oldalról ki kell venni a januári befizetést (Szja és járulékok)és az Áfa bevallási oldalhoz hozzáadni a jan. 20-i (febr. 15-i) bevallást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Rita! Én egy kicsit több mindent értek APEH-folyószámla egyeztetés alatt, mint Ica, de nehéz ezt így elmagyarázni.
Az a lényege, hogy a folyószámla, és a könyvelésed ugyanazt az egyenleget mutassa egy bizonyos időszakra. Általában a folyószámlához hozzá kell "képzelni" dolgokat, vagy elvenni belőle, mert sosem ott tart időben, ahol a főkönyved.
Azt hiszem, én meg kínai voltam, de ezt inkább csak elmutogatni lehetne.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Rita

Gyakorlatilad az adófolyószámlát a bevalásokkal szoktuk egyeztetni

adónemenként. Pl. a 8086A amelyet elküldtetk a folyószámla bevallási oldalán van.

A befizetéseket lehet egyeztetni a lekönyvelt adatokkal , amely a folyószámla k oldalán van. Pl. befizetett ÁFÁ-ra a könyvelés szerint
1.mFT-ot és megnézed a folyószámlán, hogy tényleg akkor annyi lett oda könyvelve az APEH által.
Hát ez a hozzászólás tulságosan dedós volt

Ica
Válasz idézéssel
sziasztok!

azt a feladatot kaptam hogy adófolyószámlát egyeztessek a könyveléssel, még sosem csinátam.

hogyan kell :oops: még sosem csináltam :oops: ?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég