A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehabilitációs hozzájárulás
Monik köszönöm szépen, én is erre gondoltam, csak nem voltam biztos benne.
Zsóka
Válasz idézéssel
Zsóka!
Szerintem figyelembe veheted idén is, amíg érvényes a szakvéleménye.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Gondom akadt a rehabbal, van egy rokkant ellátást kapó dolgzónk, akit az előző években figyelembe vettünk a számitásnál. Az idén olyan levelet kapott , hogy változatlanul rokkantsági ellátásként kapja továbbra is az összeget. 1953-ban született tehát már betöltötte az 57. évét. Szerintetek az idén is levonhatom a létszámból, mint rokkant foglalkoztatottat ,mivel az őrá irányadó öregségi nyugdijkorhatár 62. év?
Köszi. Zsóka
Válasz idézéssel
Köszi a segítséget.
Válasz idézéssel
Ha a 3. negyedévben befizetendő rehab.járulékot vallasz, akkor év végén -mivel éves szinten már nem leszel kötelezett-
az m oszlopba "-" előjellel kell bevallanod, így lesz összességében 0.
Válasz idézéssel
2011.3 néveben a létszám alapján rehabot kellett volna fizetnie egy cégemnek, meg bevallást is kellett volna adni, de sajnos ez nem történt meg. Év végén az éves elszámolásnál már nem 20 fő fölötti a létszám így ott már nincs kötelezettségem. Abban szeretnék segítséget kérni, mert még nem csináltam soha ilyet, hogy a 3.névre kiszámolom a kötelezettséget és csak beadom a bevallást, az éves 01-en meg csak 0-át írok a rehab sorba és akkor ezt stornózni is fogják a folyószámlán?
Válasz idézéssel
2011. évi CXCI. törvény
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról
7. A rehabilitációs hozzájárulás és a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának támogatása

ide került át Sad
Válasz idézéssel
monik Írta:Mit tudtok róla, a rehabilitációs hozzájárulásról szóló részt, a 41/A-46/B. §-t a 1991. évi IV. tv. a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvényben tényleg hatályon kívül helyezték?

IgenSmile)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99100004.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 9100004.TV</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
monik Írta:Mit tudtok róla, a rehabilitációs hozzájárulásról szóló részt, a 41/A-46/B. §-t a 1991. évi IV. tv. a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvényben tényleg hatályon kívül helyezték?
Szia,
Én még ott tartok, hogy a 20 főt módosították 25 főre Smile
Válasz idézéssel
Mit tudtok róla, a rehabilitációs hozzájárulásról szóló részt, a 41/A-46/B. §-t a 1991. évi IV. tv. a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvényben tényleg hatályon kívül helyezték?
Válasz idézéssel
"Statisztikai állományi létszámba sorolandók a munkáltatónál munkavégzésre irányuló jogviszonyban állók (lásd 1.1 csoportba soroltakat), kivéve:
a szülési szabadságon lévők, a szülési szabadság első napjától,
a különböző gyermekgondozási ellátásban részesülők a fizetés nélküli ilyen jogcímű szabadságuk első napjától (kivéve, ha a munkáltató az 1998. évi LXXXIV. törvény alapján a gyest igénybe vevőt foglalkoztatja),
a keresőképtelenné vált munkavállalók egyhavi1 folyamatos betegség után,
az egyhavi2 távollétet követően a fizetés nélküli szabadságon lévők, ( pl. beteggondozás, építkezés, tanfolyam, iskolarendszerű képzés, tanulmányút miatt),
az állásukból felfüggesztett személyek az első naptól,
a felmondási idő alatt a munkavégzés alól felmentett munkavállalók, illetve bármely egyéb okból (például több hónapos rekreációs szabadság stb.) a munkavégzés alól mentesített munkavállalók a munkavégzés alól történő felmentés első napjától,
az átmenetileg nem foglalkoztatott bedolgozók a foglalkoztatás szüneteltetésének időpontjától."
<!-- m --><a class="postlink" href="http://portal.ksh.hu/portal/page?_pageid=37,867151&_dad=portal&_schema=PORTAL">http://portal.ksh.hu/portal/page?_pagei ... ema=PORTAL</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
figyelembe lehet venni azt a dolgozót a rehab.hozzájárulásnál aki táppénzen van de ellátást nem kap, mivel rokkantnyugdíjas?
Válasz idézéssel
Tünde90 Írta:figyelembe vehető -e a létszámnál
ha 4. baleseti fokozatba tartozik az, egészségkárosodása 40 százalék?
köszönöm.

Szia Tünde

Szerintem igen figyelemmel a b) pontra

2011. január 1-jétől változnak a rehabilitációs hozzájárulásra vonatkozó szabályok, méghozzá a fogalmi meghatározás és az átlagos statisztikai létszám megállapítása tekintetében.

Az eredeti szabályozás szerint minden munkaadó, akinek az átlagos foglalkoztatotti létszáma a 20 főt meghaladja, köteles rehabilitációs hozzájárulást fizetni, amennyiben a foglalkoztatotti létszám 5%-át nem éri el a megváltozott munkaképességűek aránya. Ez a szabály NEM változik, ugyanakkor a létszám megállapítása tekintetében, és a megváltozott munkaképességű személy fogalmában történik változás.

Az átlagos statisztikai létszám megállapításakor az eddigi gyakorlattól eltérően figyelmen kívül kell hagyni:

- a közhasznú munkavégzés, közcélú munkavégzés vagy közmunka keretében foglalkoztatott munkavállalót,

- az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint jogszerűen alkalmazott munkavállalót,

- a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény, illetve a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak jogállásáról szóló törvény hatálya tartozó munkavállalót, és

- az Mt. 150. § (1) bekezdése alapján más munkáltatónál történő átmeneti munkavégzés során foglalkoztatott munkavállalót.

Ennek megfelelően tehát a kölcsönzött munkavállalók ott számítanak foglalkoztatottnak, amely munkaadóval tényleges munkaviszonyban vannak.

A statisztikai létszámot egy tizedesjegyre kell kerekíteni az általános kerekítési szabályok szerint.

A megváltozott munkaképességű munkavállaló fogalma is változik. Megváltozott munkaképességű a munkavállaló, ha:

a) munkaképesség-csökkenése – az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet (a továbbiakban: ORSZI), 2007. augusztus 15-ét megelőzően az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Országos Orvosszakértői Intézete (a továbbiakban: OOSZI) szakvéleménye, 2001. január 1-jét megelőzően vasutas biztosítottak esetében a Magyar Államvasutak Orvosszakértői Intézetének szakvéleménye szerint – 50-100 százalékos mértékű,

b) egészségkárosodása az ORSZI szakvéleménye szerint 40 százalékos vagy azt meghaladó mértékű,

c) a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény (a továbbiakban: Ftv.) 23. § (1) bekezdés a) pontja alapján látási fogyatékosnak minősül, vagy vakok személyi járadékában rés
Szép napot!
Válasz idézéssel
figyelembe vehető -e a létszámnál
ha 4. baleseti fokozatba tartozik az, egészségkárosodása 40 százalék?
köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy a rokkant nyugdijas beleszámit a rhba? ha igen, akkor neki változik valami? mit kell utána fizetnem?(4ora, minimálbér)

köszi
Válasz idézéssel
Kedves Sumama!
Köszönöm a hsz-t. Kicsit megnyugodtam, mert én is így gondolom. Van erről esetleg írásos állásfoglalásod is? Ha igen eltudnád nekem küldeni?
A KSH útmutató 2.sz. függeléke (létszámfogalmakkal kapcsolatos sajátos elnevezések jegyzéke)szerint a szakképző iskolai tanuló sem a statisztikai sem a munkajogi állományi létszámba nem tartozik bele. Ennek ellenére bizonytalan vagyok, mert a KSH-tól az alábbi választ kaptam:
Én a KSH-nak írtam és az alábbi választ kaptam:

Tisztelt ......!

A tanuló szerződéssel foglalkoztatott tanuló, ha a tanulói szerződés alapján a gyakorlati képzését biztosító munkáltatónál már normál munkarendben és munkakörére általános, a munkaidő hosszától függő minimálbért elérően munkadíj ellenében munkát végez a statisztikai állományi létszámba tartozik. L. <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ksh.hu/Adatszolg">www.ksh.hu/Adatszolg</a><!-- w -->áltatóinknak/Nyomtatványok/Útmutatók, segédletek/Útmutató és annak módosítása, kiegészítése a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz c. segédlet 2. old. 1.1.6 pont.

A tanulószerződéssel foglalkoztatott gyakorlati oktatásban részesülő tanulók nem tartoznak a statisztikai állományi létszámba, ha
lásd <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ksh.hu/Adatszolg">www.ksh.hu/Adatszolg</a><!-- w -->áltatóinknak/Nyomtatványok/Útmutatók, segédletek/Útmutató és annak módosítása, kiegészítése a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz c. segédlet 16. old. utolsó bekezdés.

Üdvözlettel
Molnárfi Erika
szakmai tanácsadó
Válasz idézéssel
Szia Althena! Nem találok rá, hogy melyik témakörnél kérdeztél, de gondolom a rehab. hj-hoz kell a [b][b]tanulószerződéssel foglalkoztattak létszáma.[/b] A budapesti KSH központjától azt a tájékoztatást kaptam, hogy a [b]statisztikai és az állományi létszámba nem tartoznak bele. A stat. jelentésre kötelezett az állományba nem tartozó bérbe teszi az ösztöndíjat.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Statisztikai állományi létszámmal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a 30 napon túli táppénzen lévő dolgozó és a 30 napon túli fiz.nélküli szabadságon résztvevő bele számít-e 2011-től a stat.áll.létszámba? A rehab.hozzájárulásnál meghatározott állományi létszám azonos azzal a létszámmal amelyet társasági adóbevallásba kell majd beírni? Közcélú dolgozóim is vannak, a rehabnál nem kell figyelembe vennem, de nem tudom, hogy majd a társ.adóbevallásnál mit tegyek?

Márti
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Megnézem a kereseti korlátot az rendben is van. Csak azt nem tudom, hogy 2X4 órát dolgozik két helyen, az két létszámnak lehet venni rehabnál?
:roll:

Szia!
Nem ismerek olyan előírást, hogy egy megváltozott munkaképességű személynek - a jogszabály szerint ilyennek minősíthető munkavállalónak - csak egy munkahelye lehet.
Ebből következően ha a feltételeknek megfelel, és legalább nap 4 órában foglalkoztatják, akkor szerintem mindkét munkaadó beszámíthatja egyrészt a stat.létszámába, másrészt a megvált.munkaképességű létszámba.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Szia Kávé!

Megnézem a kereseti korlátot az rendben is van. Csak azt nem tudom, hogy 2X4 órát dolgozik két helyen, az két létszámnak lehet venni rehabnál?
:roll:
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Egy kicsi hangosan gondolkodom és szeretném a véleményeteket kérni.
Megoldható az, hogy valaki, aki rendelkezik azokkal a papírokkal, amelyeket figyelembe lehet venni a rehab számolásánál, felvesznek egy céghez 4 órában és ezzel egy létszámot már ki is pipálhatunk a rehabnál. Ugyan akkor ez a személy egy másik cégnél is 4 órában alkalmazzák, szintén a rehab miatt.
Működik szerintetek? 8O

Szia!
A megváltozott munkaképességű dolgozók egy része kereseti korláttal rendelkezik.
Mindenképpen egyedileg kell megnézned, hogy milyen paraméterekkel tud munkát vállalni, és persze mit bír a munkavállaló.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Sziasztok!

Egy kicsi hangosan gondolkodom és szeretném a véleményeteket kérni.
Megoldható az, hogy valaki, aki rendelkezik azokkal a papírokkal, amelyeket figyelembe lehet venni a rehab számolásánál, felvesznek egy céghez 4 órában és ezzel egy létszámot már ki is pipálhatunk a rehabnál. Ugyan akkor ez a személy egy másik cégnél is 4 órában alkalmazzák, szintén a rehab miatt.
Működik szerintetek? 8O
Valakinek ötlet, vélemény? 8O
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kicsi hangosan gondolkodom és szeretném a véleményeteket kérni.
Működik szerintetek? 8O
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nem jól gondolod!
A 20 főt csak a kötelezettség eldöntésénél kell nézni.
Egyébként a kötelező foglalkoztatási szint számításánál a "létszám 5 százalékát" írja a tv.
(1991. évi IV. törvény 41/A §)

És figyelj , mert 1 tizedesre kell kerekíteni!
45*5%=2,3 fő
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Most találkozom először rehabilitációs hozzájárulással. A követkzető lenne a kérdésem:
ha egy cég dolgozóinak a létszáma 45 fő, a stat. létszám Xfő. Ezt szoroznom kell 5%-kal = 2 fő. Így a 2 fő után kell rehabilitációs előleget, illetve hozzájárulást fizetni.
Na de, hallottam már olyat is, hogy ha egy cég stat. létszáma 45 fő, mivel 20 fő felett lévő dolgozók után kell hozzájárulást fizetni, így 45-20=25 ezt szorzom 5%-kal, tehát csak 1 fő után kell fizetni.
Ebben szeretném kérni a segítségeteket, melyik a helyes?????????
Előre is köszönöm!!!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég