A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéni vállalkozás szüneteltetése
Zéró! Hát visszavonom akkor azt ,hogy már nem adhatod be, mert ha a NAV-nál ezt mondták, akkor reméljük, hogy így is lesz. Nekem nem volt olyan esetem, hogy határidőben nem ment be a 101E, de valahol olvastam ezt a jogvesztő hatályt /átolvastam a KATA törvényt, valamint a NAV információs füzetet és ezekben nincs benne/, lehet hogy újságcikk volt, az meg ugye tudjuk hogy nem mindig igaz, szóval bocsi az ijesztgetésért. Azért kíváncsi lennék a fejleményre, hogy valóban elfogadják-e, kérlek oszd meg majd velünk a tapasztalatot. A folyószámlán előírták a kata-t ezekre a hónapokra?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Zéró!

Igen, utólag is beadhatod a 14T101E-t, csak azt nézd meg, hogy tárgy negyedév végén ne legyen 100 ezer ft tartozásod, mert akkor repülsz a katás-ok közül. Jövőre ebben is lesz változás, ha jól tudom évvégén fogják ellenőrizni, hogy nincs-e tartozásod, és ha van, akkor utána tesznek ki.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Kedves Mónika, és aki esetleg még így jár mint én! Személyesen voltam bent a NAV-nál megkérdezni, azt mondták, hogy visszamenőleg is elfogadják bejelentést, mert a rendszerben látják a szünetelés tényét. Biztos megbüntetnek majd, de ezzel már nem tudok mit tenni. A NAV törzsadat lekérdezésnél is látszik hogy mióta szünetel, lehet hogy ezért tudnak rugalmasak lenni. Ez a sok ide-oda bejelentkezés szörnyű, nem is értem, hogy ilyen fejlett informatika mellett miért bonyolítják meg ennyire.
Válasz idézéssel
vaizere Írta:Sziasztok!

Nagyon kezdő mellékállású KATA-s vállalkozó vagyok (nem könyvelő, sajnos nem is ismerek senkit aki KATA-ban jártas lenne). Szeretném a vállalkozást decembertől szüneteltetni, mivel nem lesz bevételem. Melyik nyomtatványt kell kitöltenem?14T101E? Esetleg valami rövid kitöltési útmutatót tudnátok adni? (A főoldalon kívül melyik lap kitöltése kell, ha semmi más változás nincs). Minden segítséget előre köszönök!

Mint lejjebb írtam, a változás hatályba lépés dátuma a szünetetletett hónap első napja, a B02-es lapon a 14. rovatba U, mint új, a hónap az amelyikre vonatkozóan jelented a mentességet, most 2014 11 és a kód a 4-es vagyis szüneteltetés, és máshová nem kell semmit x-elni. De fontos hogy beadd december hónapról január 12-ig, aztán van róla szó vagyis olvastam hogy talán már jövőre a NAV magától is fogja tudni kezelni, és nem kell minden hónapban jelentgetni.
Válasz idézéssel
Zéró! A 14T101E nyomin minden hónap 12-ig kell jelenteni az előző hónapra vonatkozóan a szüneteltetés tényét, e miatt nem írják elő a kata kötelezettséget és én úgy tudom EZ JOGVESZTŐ HATÁLYÚ de valaki erősítsen meg ebben. Tehát ha időben nem adtad be akkor meg kell fizetni a kata-t mert elő van írva a folyószámlán kötelezettségként. Egyébként a főlapon a változás hatály dátuma mindig az adott hónap első napja amire vonatkozóan a kata alóli felmentést kéred amit következő hónap 12-ig kell beküldeni és a 14. pontban U jelölöd a hónapot, valamint hogy szüneteltetés miatt vagyis a 4-es kód.
Nekem gyanús hogy ezt visszamenőlegesen nem adhatod be.
Válasz idézéssel
Jó, hogy felhívtátok a figyelmet a T101 nyomtatvány szüneteléskori kiállítására, én sem tudtam, így nekem is pótolnom kell, mert csak az okmányirodába küldtem el. Kérdésem lenne, KATÁs vagyok, és 3 hónap szünetelést közlök utólag, a hatálybalépés mindig ugyanaz, vagyis a szünetelés első napja, vagy pedig a következő hónap első napja lesz pl. a második nyomtatványon? A másik kérdés: a 14 pontnál be kell jelölni az X-t? Elég hülyén van fogalmazva, vagy én nem tudok olvasni, de nem tudom mit akarnak :oops:
Válasz idézéssel
Az okmányirodai változásbejelentőn kell bejelenteni a szünetelést.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon kezdő mellékállású KATA-s vállalkozó vagyok (nem könyvelő, sajnos nem is ismerek senkit aki KATA-ban jártas lenne). Szeretném a vállalkozást decembertől szüneteltetni, mivel nem lesz bevételem. Melyik nyomtatványt kell kitöltenem?14T101E? Esetleg valami rövid kitöltési útmutatót tudnátok adni? (A főoldalon kívül melyik lap kitöltése kell, ha semmi más változás nincs). Minden segítséget előre köszönök!
Válasz idézéssel
Segítséget kérek! KATA-alanyként szüneteltetést jelentettem az Okmányiroda felé szept.végén annak érdekében, hogy okt-ben szüneteltetés címén megússzam az 50e adót. Okt. 7-én! visszadobták az egyébként ellenőrzés után "hiba nélkül" átment online-űrlapot azal., hogy anyám nevében egyetlen betűt elgépeltem (az űrlap értelemszerűen teljesen egyértelműen beazonosítható volt!!!). Arra kértek, hogy nyújtsam be újra. Fenti körülményre hivatkozva kérelmet nyújtottam be az Okm.irodának. Ma km-es levélben leírták a végén, h nincs méltányolási lehetőségük. A hajam az égnek áll: egyetlen betű miatt még a NAV is engedi a javítást, helyesbítést... ez tul.képp felér egy kemény "bírsággal". Van vhol lehetőségem ennek a se nem "határozat", így fellebbezési lehetőséget nem tartalmazó levélnek a megvétózására??? Kérem, aki tud, javasoljon vmit! Köszi: egy KIS adózó
Válasz idézéssel
Hát én is azt gondolom, hogy a 01-es tekintetében nem buzgolkodom tovább. A 08-assal kapcsolatban a másik témában nem tudnál segíteni? Annak viszont mennie kellene mert volt alkalmazott, és ha bejelölöm az S-t akkor mindenképpen el akarja számoltatni a szakképzésit.
Válasz idézéssel
Mónika a szünetelőknek csak a 08-at adom be, mert a szünetelés hónapjára nem jó az Ny,
Igaz hogy NY-et adtam nekik a 01-ről is, de mivel nem alanyai egyik adónemnek sem, ezért azzal nem foglalkozom tovább. Talán NY se kellett volna róla.
Válasz idézéssel
Ha szünetel a vállalkozó és év elején beadtam az NY-et 01-re vonatkozóan, akkor most be kell adnom a 1401-et S megjölésével? Ha igen akkor már megint melyik "lyukba" kell írni a 0-t mert ez a nyomi folyton hibaüzenettel boldogít. / töltöm itt a sok időmet az áfa bevallás közepén egy ilyen vacak 0-val, már nagyon ideges vagyok :twisted: /
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm a választ.sokat segítettetek.
Válasz idézéssel
Mónika!

Gondoltam, csak azért jegyeztem meg, mert pár nappal ezelőtt, itt a fórumon világosítottak fel, hogy a KATÁ-s EV-nek havonta be kell adni a 101E-t, ha szünetel! Nekem ez új volt! Ráadásul logikátlan!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen, ha KATA-s akkor teljesen "más a gyerek fekvése" nem kell pl 58-as sem, de itt nem írta hogy KATA-s ezért gondoltam hogy sima vállalkozó.
Válasz idézéssel
Mónika!

Ha nem haragszol, kiegészíteném a válaszodat azzal, hogy KATÁ-s egyéni vállalkozónak a 14T101E-n havonta kell közölni a szüneteltetést! A többi egyéni vállalkozónak nem kell havonta jelenteni! Gondolom Misi a sima egyéni vállalkozóra kérdezett, de mit lehet tudni?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Misi!
1. főállásúvá válás: 101E változásként jölölöd, változás dátuma 0501 főállású ev.
14T1041 a jogviszonykódot kell átírni első lap Változás, /bal oldali oszlop az előző bejelentés adatai/ jobb oldali oszlop jogviszony vége 2014 04 30 változás dátumát is ki kell tölteni /bár mostmár lehet hogy nem kell mert megváltozott a kitöltési utasítás nézz rá légyszíves/
Nyitsz a 2. lapnak egy új lapot ott U-val bejelented hogy 1341-es /jobb oldali oszlopba valamint a dátum 2014 05 01. jogviszony kezdete.

2. Szüneteltetés: 101E-n nem kell jelenteni mert az okmányiroda automatikusan jelenti a törzsadatba
1041-esen a szüeteltetés kezdő dátumát kell kitölteni a jobb oldali oszlopba a bal oldaliba pedig beírod az előbb leírt adatokat

És igen a járulékokat 0501-től a szüneteltetés kezdő napját megelőző napig be kell vallani
1458: 05 01- 05 16 S megjölésével , 1408 0501-0516 S jelöléssel, 1401 0101-0516 S jelöléssel
Válasz idézéssel
Sziasztok! Egyéni vállalkozást szüneteltetek, okmányirodától megkaptuk a visszaigazolást, meg van a szüneteltetés dátuma. 2014.04.30.-án megszűnt a főállása egy másik munkahelyen, akkor jól gondolom, hogy a 14T101E-n beadom változásként hogy 2014.05.01.-től főfoglalkozású ev, utána megint beadnék egy 101 E nyomtatványt hogy szünetel az ev. az okmányirodai igazoláson szereplő dátummal ( 05.17). de ezt hol kell be jelőlni? Nem találom. Illetve ezzel akkor csak 05.01-05.17-ig fizetné a járulékait.Jól gondolom? Ezután a 1041-es nyomtatványon le kéne jelentenem változásként hogy 2014.04.30.-ig volt 36órát meghaladó mv- mellett, és ujként 2014.05.01.-főfoglallkozású. De itt akkor hogy jelolom hogy 05.17.-től már szünetel? vagy nem kell? Segítsetek légyszíves, mert nagy káosz van....:-)

Köszönöm
Válasz idézéssel
köszi, hm, ezt jó tudni, hogy fel lehet függeszteni, de ezt a bankok nem nagyon reklámozzák! Smile
Zsuzsa
Válasz idézéssel
ZsoZsuzsa Írta:Szilvafa!

A bankszámlát fel lehet függeszteni? Azt tudom, hogy MEGszüntetni nem lehet a vállalkozás szüneteltetése alatt, illetve meg lehet, csak nem ildomos, mert ugye a NAV felé bármikor adódhat fizetni való, amit bankszámlán keresztül kell teljesíteni, nem csekken. Wink
NAV-hoz szerintem nem kell külön bejelenteni a szüneteltetést, elég az Okmányirodás bejelentés, DE ha főállású vállalkozó volt, akkor tényleg kell a NAV-hoz elsétálni a szüneteltetés első napjától egészségügyi szolgáltatási járulékra kell bejelentkeznie, és fizetni a 6.810.-Ft-ot idén.

A 1041-est kellett beküldenem. Az enyémnek volt 36 órás munkaviszonya. Bankot fel lehet függeszteni, adtak egy igazolást:
Tisztelt ........!
201.. ........... napján kelt kérelme alapján a Takarékszövetkezet engedélyezi, hogy az Ön részére
vezetett ............-................számú pénzforgalmi számla forgalmazását határozatlan
időre felfügessze azzal, hogy a nyilvántartás ellenértékeként egy havi számlavezetési díjat
évente egy alkalommal a tárgyév december 31. napjáig köteles megfizetni.
A szünetelés időtartama alatt számlaforgalmi kivonatot, egyenlegértesítőt nem küld a
Takarékszövetkezet.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Szilvafa!

A bankszámlát fel lehet függeszteni? Azt tudom, hogy MEGszüntetni nem lehet a vállalkozás szüneteltetése alatt, illetve meg lehet, csak nem ildomos, mert ugye a NAV felé bármikor adódhat fizetni való, amit bankszámlán keresztül kell teljesíteni, nem csekken. Wink
NAV-hoz szerintem nem kell külön bejelenteni a szüneteltetést, elég az Okmányirodás bejelentés, DE ha főállású vállalkozó volt, akkor tényleg kell a NAV-hoz elsétálni a szüneteltetés első napjától egészségügyi szolgáltatási járulékra kell bejelentkeznie, és fizetni a 6.810.-Ft-ot idén.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
SUTA57 Írta:Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy egyéni vállalkozó február 1-től szünetelteti a vállalkozását, kell-e záróbevallásokat benyújtani? Ha működése idején negyedéves áfa bevalló, akkor most a januári hónapra be kell adni az áfa bevallást?

Köszönöm előre is a segítséget.

Szia!

Igen. És a bankszámláját - ha volt - is fel kell függeszteni, a banktól igazolást kérni. NAV-hoz, Ocsmányirodába bejelenteni, és az iparűzési adó zárót se felejtsd el Wink
A kód mindig S. Áfánál én úgy tudom E betűt kell jelölni, mert soron kívüli, de ez lehet, hogy téves infó.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Igen szerintem kell a szünetelés után 30 napon belül a szükséges bevallásokat elküldeni és a jelölés "S" szünetelés miatti bevallás. 01,08,58 iparűzési adó és szerintem kell áfa is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy egyéni vállalkozó február 1-től szünetelteti a vállalkozását, kell-e záróbevallásokat benyújtani? Ha működése idején negyedéves áfa bevalló, akkor most a januári hónapra be kell adni az áfa bevallást?

Köszönöm előre is a segítséget.
Válasz idézéssel
Igen, kell beadni 1301-t, de nem tudom, hogy szünetelés kezdetét követő 30 napon belül vagy csak a szokásos időben.
Két bevallást kell beadni, mert egyszerre éves, negyedéves és havi bevallás 1301. A cégautóadót pedig negyedévente kell bevallani!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég