A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelők, pihenjetek egy kicsit és mosolyogjatok
Legyetek optimisták, én mindig az voltam és az is maradok! Ha felvetették az "egyszerűsítés" fogalmát én csak azt kérem a döntéshozóktól párttól, kormánytól függetlenül valóban valósítsák meg!! Mert ez a bürokrácia egyre kétségbeejtőbb, a vállalkozók a tényleges munkájukat nem tudják csak erőfeszítés árán ellátni mert szembe kell nézniük a hatóságok előírásaival aminek meg kell felelni, /lsd. munkavédelem, munkaügy, környezetvédelem, közlekedési felügyelet, .....szabályzatok elkészítése betartása/ és "Balázs" megjegyzését támogatva a törvény szövegek érthetetlensége a legnagyobb probléma, valamint hogy a törvények nincsenek összhangban szja, áfa, tao.... És az érthetetlenséget ne azzal magyarázzák hogy meg kellett hagyni a régi iránymutatásokat de bele kellett írni az Unio által előírtakat és ebből van a kulimász.... Egyszerűsítsenek mert az már nagyon rá férne minden területre.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ne idegeljetek!
Az adó és a késedelmi pótlék egy helyen lesz???? Na ez aztán az egyszerűsítés. Mert eddig is olyan egyszerű volt kivakarni az adófolyószámlákat.
És a késedelmi kamatra is kamatot számolnak? No comment.
Tegnap még olvastam valahol - csak gondoltam nem csatolom a linket és ezzel nem borzolom tovább a kedélyeket, hogy 6-7 adónemnek azonos fizetési határideje lesz. Nem tudom, ez mit jelent, mely adónemeket, de szeretném az áfát is 12-re gyártani. Meg mást is olvastam, de olyan ideges lettem, hogy kimentem tököt ültetni.

És az én kérdésem is csak költői: nem lehetne, hogy egyszerűsítésen az adótörvények szövegének egyszerűsítését értsék? Hogy talán egyszerűsítésen ésszerűsítést tervezzenek? Hogy egy nyomorult tv. értelmezés ne ésen, vagy vagyon menjen el? Vagy ne kelljen mindenhez állásfoglalást kérni, ami nem is minősül annak? Nem lehetne, hogy végre ahol kellene ott is tudjanak választ adni, és ne mi égjünk állandóan az ügyfelek előtt? Nem lehetne végre, hogy ezekhez a szépen beharangozott nagy tervekhez esetleg hozzá értők véleményét is figyelembe vegyék?
Jó tudom, nyavalygok megint, örüjek, hogy van munkám.

Mónika!
Egyébként egyetértek veled mindenben.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Nincs fejmosás, szép tiszta a hajad!
A mi vágyunk sem más mint amit leírtál! Nincs vita közöttünk.
Az öreg rókák azonban már átéltek több "egyszerűsítést", adatszolgáltatás könnyítést és szkeptikusak az eddigi keserű tapasztalatok alapján. Zsemle már vázolta az EVA bevezetésével kialakult helyzet tapasztalatait. Gondolom emlékeztek az elektronikus bevallás bevezetésének körítésére. Az volt a szlogen, hogy a havi bevallás elktronikusan mindent kivált. Ha bele gondolok, hogy a régi 03-ak és a K-k kitöltése mennyi időt vett igénybe akkor a 12x elküldött adathalmazhoz fel sem ér. Ráadásul nagy harc árán szünt meg 2010-től a NYENYI.

De térjünk rá a könyvvizsgálatra. Az lehet, hogy ezen túl csak a 200 M felettieknek kell a beszámolót könyvvizsgáltatni. És....? Ettől nekünk a beszámolót ugyanolyan alapossággal el kell készíteni, szó nincs arról, hogy megszűnik a beszámolási kötelezettség. Akkor meg nekünk ebben mi a könnyebbség? Nem beszélve arról, hogy egy korrekt beszámoló nélkül nem lehet elkészíteni a 29-est. A vállakozók egy kicsinyt része nem fog ezentúl kifizetni 150-200 e Ft könyvvizsgálati díjat évente. Kérdem én ebből mennyi új munkhelyet lehet létesíteni? Ne válaszoljatok, költői a kérdés.

Nézzük az adónemek összevonását. Ezentúl az adónem és a hozzá tartozó késpótlék egy folyószámla helyen lesz. Bele gondoltatok mit von ez maga után? Én igen. Eddig is vért izzadtunk a rosszul fizetők folyószámlájval, ezentúl megfejthetetlenek lesznek, nem fogjuk tudni, hogy pótlékot vagy adót hajtottak be. Pedig nem mindegy mint tudjuk.Hogy fogják megoldani a kés.pótlék előírását? Maradó adónemenként? Ez a NAV-nak többlet munka. Most sem bírják. Gondoljatok a minimum 2-3 héttel visszadatált határozatokra. Mi ebben az adminisztráció csökkentés, nekünk semmi. Ne gondolja senki, hogy ettől a MÁK-nál munkhelyek szünnek meg, nem csak majd átalkulnak. Egyébként meg a költségvetés bevételi irányzatára ez a húzás jótékony hatással lesz, mert eddig a kés.pótnék nem kamatozott tovább. Ezentúl fog.

Egyet tudok, hogy az ügyfeleink - vérmérsékletüktől függően - mondogatják a söralátét óta, hogy mennyivel kevesebb a munkánk, és napi küzdelmet kell folytatni a szerződés szerinti könyvelés dij megfizetéséért nem beszélek egy esetleges dij emeléséről. No ezért érdekel, hogy milyen szövegek mennek erről a témáról a sajtóban.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Mónika!
Ezért nem jár fejmosás!!!
Mindenben egyetértünk,kinek hiányzik a sok-sok papír,mert én bizony mindent kinyomtatok,hogy meg legyen ha kell.
Ráadásul tényleg sok munkaóra csak a keresgéléssel telik,kinek mit ,mikor listák gyártása stb....
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Hát én most a hozzászólásommal nem fogom növelni a népszerűségemet közöttetek:
Én örülnék ha valóban megszünne a szakképzési, cégautóadó...... évközi adatszolgáltatása, a NAV és a TB között meglenne az összhang /táppénz igénylésnél nem az ügyfélnek kellene újra adatot közölni, nyugdíjnál szintén..../ kevesebb cég lenne kötelezett könyvvizsgálatra..... Nem kellene ezeket a buzi 0-s bevallásokat gyártani /figyelni hogy van-e vagy nincs/.... Az pedig hogy ezt azért csinálják hogy nekünk kevesebbet kelljen dolgozni, vagy Uniós irányelv, vagy tudom is én miért nem érdekel hogy mivel indokolják csak ne kellene ennyi adatszolgáltatást csinálni és akkor végre könyvelők lehetnénk, csak könyvelnénk /azt én szeretek/ és nem statisztikai adatszoltáltatásból állna ez a szakma!
Senkit nem akartam megbántani, de én így gondolom!

Most jöhet a fejmosás nekem.......várom /bármit mondtok majd nem fogok megsértődni!/
Válasz idézéssel
:o Gyerekek,lehet,hogy a gazdasági válságnak mi vagyunk az okozói????

Még a végén az jön le belőle,hogy mi a vérszívó könyvelők,adótanácsadók,könyvvizsgálók és még Isten tudja milyen munkát elvégző bürokraták,mi akarjuk tulajdonképpen fenntartani a régi rendszert -azaz megszámlálhatatlan felesleges adatszolgáltatással terhelni a szegény államot!
Rögtön visszasírom a NYENYI-t! Confusedae:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Csak hogy fokozzam a kedélyeket. Cry

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/04/21/burokracia/">http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/04/21/burokracia/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok,

"Egy magát megnevezni nem akaró európai parlamenti képviselő úgy vélekedett, hogy a javaslatokat azért is módosították, hogy így próbálják megvédeni azokat a kisebb könyvelő irodákat, amelyek a mikrovállalkozások elszámolásainak elkészítéséből tartják fent magukat."

Üzenem a magát megnevezni nem akaró európai parlamenti képviselőnek (aki az én fogalmaim szerint egy gyáva s..g), hogy engem nem kell megvédeni, majd megvédem magam, ha úgy érzem, hogy védelemre szorulok. Inkább fogja két kézzel a saját székét, mert a világ legnagyob bürokráciája az USA után az EU-é, s én meg azt akarom, hogy az EU a bürokrácia leépítését saját magán kezdje!

Csak csendben megjegyzem, az EVA bevezetésével a kormányzat már egyszer temette a könyvelő irodákat, hogy bürokrácia, most aztán jól pofoncsaptunk! Kérdésem: kisebb lett a bürokrácia?
Nehogy máááá a könyvelőirodák legyenek a bürokrácia okai (mert hogy őket kell munkával ellátni).

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Csak a címet olvastam el, és a délutáni kávémat meg se kell igyam.
Menjenek oda, ahova gondolom.
Válasz idézéssel
.....dehát Monik, "Ez már kész RÖHEJ" nevű topikunk nincs........... :lol:
Válasz idézéssel
Hát Klári, hát ez lehet hogy egy másik topicba illene!
Tudod, melyikre gondolok .....
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem kiráz a hideg, ha valahol az adminisztráció csökkentéséről és annak vállalkozást élénkítő hatásáról hallok. Tapasztalatom szerint ilyenkor mindig meg nő a bevallások száma, ha az nem az adattartalma. Ezeket szép hangazatos kijelentéseket követi az ügyfelek negatív hozzáállása bármilyen díj elmeléshez, sőt díjcsökkentést várnak. Lsd söralátét 53-as. Ez jutott eszembe (lánynéven) pénzügyminiszter nyilatkozatáról.

Erre föl most meg ezt olvasom. Kicsit kiakattam, mert úgy néz ki mintha a mi kedvünkért puhították volna fel az EU-s irányelveket. Ez már tényleg vicc. Baromira jó szoktunk járni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.euractiv.hu/vallalkozasok/hirek/a-knyvelk-is-jol-jarnak-a-mikrovallalkozasok-adminisztracios-knnyiteseinek-felvizezesevel-003276">http://www.euractiv.hu/vallalkozasok/hi ... vel-003276</a><!-- m -->

Válasz idézéssel
Anita!
Sajnálom,hogy a nevetés után,rögtön a "majdnem sírás" következett.
Én is könnyesre nevettem magam,mikor olvastam.
Válasz idézéssel
Hát Erzsó!

Az elmúlt hetekben sajnos nem sikerült olyan jó ízűt nevetnem,mint ebben a percekben, ahogy elolvastam a krumplis zsákost. Big Grin
Sajnos nem tartottt sokáig ez a felhőtlen nevetés,miután a férjem igen rossz hírt közölt velem. Cry
Anita
Válasz idézéssel
Bár megtehetném...legalább találkoznánk! Confusedaw:
Válasz idézéssel
Hagyd az Áfáidat, 01-seidet, meg a beszámolóidat, gyere hozzánk gyönyörködés mellett, leengedheted a zsákod, kapát adunk, van mit gazolni Big Grin !

Válasz idézéssel
Én is szívesen mennék Veletek!....de nincs kertem...max."téli kertem a beépített erkélyen".Ott meg a virágoktól nem tudom a zsákokat felemelni.Most mit tegyek???
Válasz idézéssel
Várj egy kicsit Mónika!
Megyek veled, csak a derekam, meg a térdem az visszatart.

Válasz idézéssel
Erzsó! Ez nagyon jó.... :lol: !
Ugyan én még nem vagyok 40 sem de megyek a kert végére.......! Sziasztok, ti csak állítsátok össze a beszámolókat és csináljátok az ÁFÁ-t én mentem!.....
Válasz idézéssel
Ez jó volt!
Azt hittem, az a csattanó, hogy ezután hagyd magad mögött a könyvvelő szakmát, és
állj át rakódónak.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Mindazok számára, akik már ötvenen felül vannak, itt van egy titkos
gyakorlat, hogyan erősítsük meg a kar- és vállizmainkat. Egy héten
háromszor kell csinálni és csodákat művel.(Csinálhatják fiatalabbak
is.Pl:TE)
1. Kezdd azzal, hogy állj ki a hátsó udvarra egy-egy 5 kilogrammos
krumplis
zsákkal a kezedben. Nyújtsd ki a karjaidat a két oldaladra és tartsd ki
amilyen hosszan csak bírod.
2. Néhány héttel később cseréld fel az 5 kilós zsákot 10 kilósra, majd
később 20 kilósra és utána 30 kilósra. Ha sikeresen eljutottál erre a
szintre, tartsd ki legalább egy percig.
3. Ezen a szinten azután elkezdhetsz beletenni néhány krumplit is a
zsákokba, de légy óvatos nehogy túlerőltesd magad!
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Válasz: azt nem tud adni május közepéig, mert az igazolásgyártó programhoz csak a debreceni részleg tud hozzáférni, még azt sem tudja megnézni, hogy a rendszer hogy a bánatban 3-4-5 szörözte be a jövedelmeket. (A különböző jogcímeket különböző mértékben) Elárulta, hogy a NAV tömkelegével küldi át a megkeresét hozzájuk, mivel az EV-k által MÁK igazolás alapján visszaigényelt adók nem igazán akarnak egyezni az általuk év közben benyújtot kontroladatokkal

Hurrá!
Van új szám. A programhoz hozzá lehetett férni! Jön postán, az adatokat bemondták. Azonos az általam számítottakkal.

Program hiba volt. Elárulták és ezért szólok, hogy az összes polginak rossz igazolás ment ki Big Grin . Szóval ne kapkodjunk az 53-asukkal, várjuk meg a módosított igazolást.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kis történetem lehet, hogy a dühöngőbe illenék, de én jókat kacagok ma már az alábbiakon.

Kedvenc ügyfelem az elmúlt ciklusban alpolgi volt. Októberben polgi lett. Ezen felül volt tisztességes főállása is októberig. November decemberben nyúzott, hogy miért csökkent a jövedelme, mikor nőtt a bruttó bére. Nyugtattam, majd az 53-asnál visszakérjük amit a MÁK rosszul vont.

Na idehozta a MÁK-os igazolását. Dobtam egy hátast, mert a a oszlopban akkora számot láttam munkabérként, amit ebben az országban 10-en ha kapnak. A levont adóelőleg ezzel arányosan majdnem 8 számjegyű. A kimutatott egbizt alap reálisnak tünt. Rögtön meggyanusítottam a kis drágát, hogy tán a környékbeli településen is Ő volt suttyomban a fő meg alkakukk amit a helyiek elől meg előlem eltitkolt. Kértem a MÁK-ot adná ide nekem a szentem bérkartonját. A bérkartonból összekapírgáltam a jövedelmét, adóját, kijött a reális szám.

Hívom a MÁK igen készséges ügyintézőjét nézze már meg azt az igazolát, mert nem hiszem, hogy a közigazgatásban az én picinyem keres az országban legtöbbet. Megnézte, főnökével konzultált, megállapította, hogy egyetlen szám sem jó az M/30-ban. Amit én kapirgáltam össze az a jó.
Mondom akkor kérek egy új igazolást. Válasz: azt nem tud adni május közepéig, mert az igazolásgyártó programhoz csak a debreceni részleg tud hozzáférni, még azt sem tudja megnézni, hogy a rendszer hogy a bánatban 3-4-5 szörözte be a jövedelmeket. (A különböző jogcímeket különböző mértékben) Elárulta, hogy a NAV tömkelegével küldi át a megkeresét hozzájuk, mivel az EV-k által MÁK igazolás alapján visszaigényelt adók nem igazán akarnak egyezni az általuk év közben benyújtot kontroladatokkal (a mi 08-asunk).Rögtön megnéztem, hogy nekünk hány érintett vállalkozónk van meg hány közszolgának alkottunk 53-ast visszaigényléssel. Isten tudja mikor fogják a 10-20 e forintjukat visszakapni. A delikvenseknek semmi bajuk nem lehet, hisz a kifizetői igazolás alapján vallottak, de azért mégis.....

Most már nevetek a dolgon, mert a MÁK-os igazolások ennyit érnek. Igaz a picicinyem kevésbé nevet, mert a jócskán túlvont nyugdíjjárulékát meg nem tudom visszaigényelni végleges és igazi igazolás nélkül.

Válasz idézéssel
Kérlek Benneteket, inkább mosolyogjatok.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Hát..... ezen is Smile
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Szép napot!
Válasz idézéssel
Részemről a dühöngőbe mehetett volna.
A kedvencem az egyszerűsített foglalkoztatás.
Még erőteljesen emlékszem arra a káoszra és papírhalomra, amit az ősimmel vittünk végbe ősszel. Este 10-kor bejelentettük, reggel létszám ellenőrzés....a többit tudjátok.
Na a jégkorszakot itt szeretném megérni: a megegyszerűsített papírmennyiséggel simán kihúzom egy évig.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég