A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szolgáltatás áfa
Nem kell szerepeltetni. Bocs, hogy ilyen soká, csak nem voltam a fórumon.
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:1-es sorba. Nemzetközi közlekedéshez kapcsolódó szolgáltatás, ami lehet exporthoz és importhoz kapcsolódó is.

Ha importhoz kapcsolódik, akkor is be kell írni az 1. sorba ????
köszi
Válasz idézéssel
Igen Marika, jól gondolod.

Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha szolgáltatást nyújt egy magyar cég német partnernek azt az áfa bevallás (1165) 92. sorában vallom be + 11A60
Remélem nem tévedek, hogy a hozzá kapcsolódó áfa levonható? Pld segédanyag és szolgáltatások számlájának áfája amit belföldön vásárolok.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Ildikó! Hmmm..... Ez a számla nekem sem tetszik. Valahogy nem kerek a történet.
Vagy osztrák ÁFA mértékkel kellett volna számolnia, ez tudtommal nem 20%, ha esetleg nem tudta, hogy a magyar partnernek van EU adószáma,
vagy közöségen belüli szolgáltatásként áfa mentesen, és feltüntetve a mindkét fél EU adószámát, illetve valmilyen utalást arra, hogy az áfát a vevő fizeti,
vagy sima magyar 20%-os áfával, de ebben az esetben az osztrák cégnek be kellene jelentkezve lennie (jajj, de magyartalan voltam, elnézést, de elég késő van már) magyarországra adóalanyként, azaz magyar adószáma kellene, hogy legyen, nem az EU-sat kellene a számlára írnia.
Na ebből a három verzióból sikeresen összekevertek kettőt, így készítve egy negyedik verziót, amit nem szabadna.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
rataib Írta:Erről a bérleti díjas dologról többet kellene tudni.
Az osztrák cégnek van magyar telephelye, részlege, leányvállalata? A raktárkonténer honnan került, hol található Magyarországon? Nekem így jön le, mert magyar számlát állított ki. Ha ez igaz, akkor sima országon belüli ügyletként kell kezelni, semmi EUS dolog nincs benne.
Szia Ibolya !
Köszönöm hogy , segítesz.
Az osztrák cégnek nincs magyar telephelye, a raktárkonténér Bécsből jön. Azt nem értem miért 20% Áfa ?
Nem találom az áfa bevallásba hová kell írni ?
Ildikó
Válasz idézéssel
Erről a bérleti díjas dologról többet kellene tudni.
Az osztrák cégnek van magyar telephelye, részlege, leányvállalata? A raktárkonténer honnan került, hol található Magyarországon? Nekem így jön le, mert magyar számlát állított ki. Ha ez igaz, akkor sima országon belüli ügyletként kell kezelni, semmi EUS dolog nincs benne.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Itt van a kezemben egy magyar nyelvű számla Ft-ban .
A szállító egy osztrák cég EUS-adó számmal . A számla raktárkonténer bérleti díjról szol 20%-os Áfa. Kérlek segítsetek : vissza lehet az áfá-t igényelni ? A 1165-ös bevallás melyik sorába kell írni ? a 11A60-az nyomtatványt is ki kell tölteni ?
Ildikó
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Légyszi nekem is küldjétek el az állásfoglalást.
Köszönöm!
Attila (<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->)
Válasz idézéssel
Szia! Ha nincs EU adószáma, nem tudod jelenteni a 10A60-on, így az áfába se érdemes beírni, mert nem fog egyezni a 10A60-assal, és ezt nem fogják elfogadni.
A fordítással vitatkoznék, szerintem azt jelenti, hogy nem adóköteles az ilyen meg ilyen jogszabály szerint. Lehet, hogy valami olyasmi, mint nálunk az alanyi mentes. De ettől függetlenül szerintem kellene, hogy legyen EU adószáma, ha EU-s kapcsolatai vannak, mint pl. nálunk is kell az EVA alanyoknak is.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Segitséget szeretnék kérni:

Van egy számlám olasz magánszemélytől, egy gépészmérnök /nem társaság/ aki itt Magyarországon gépet szerelt össze.

A számláján van ugyan adószám, de az nem EUS
a számlában a következőt jelzi:
Fattura non imponibile Iva ex art 41 legge 427/1993 ami a egy webforditás szerint "nem tartalmaz adót, ... jogszabály szerint"

a kérdés: mint szolgáltatás mi itthon megfizetjük - e rá az áfát ?, és ha nincs eus adószáma hogy jelentem az A 60-ason?
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

A fővállalkozó minden hónapban/héten leküldi az alvállalkozónak (kis Bt), hogy mit, hogyan (milyen áfa kulcscsal) számlázzon ki. Már a negyedév elején szóltam nekik, hogy kellenek azok az okmányok, amelyekkel igazolni tudjuk egy esetleges revízió esetén, hogy valóban importhoz ill exporthoz kapcsolódott a fuvar, ezért 0%-os.
Kaptam is néhány cmr-t, meg különböző papírokat 'alvállalkozó példánya' bélyegzővel, de valahogy sehogy sem sikerül társítanom a számlázott tételekhez (csak a fuvar indulási ill érkezési helyét látom a számlán, és van, hogy a számlán szerepel az összes havi fuvar, de csak egy vagy két cmr van), így nem igazán tudom eldönteni, hogy import v export.
Sz.r ügy. De lehet, hogy nagyon béna vagyok...:-(

Köszi a segítséget!

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Kati!

Jobb híján tedd az 1-es sorba, ha nem tudsz kérni tételes részletezést. De bizonyítani kell, hogy miért mentes a számlázás.
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki!

Ha a fuvarozó cég alvállalkozója egy nagyobb fuvarozó cégnek, és az alvállalkozó által kiállított kimenő számla gyűjtőszámla, amelyből nem tudom kibogarászni, hogy melyik tétel kapcsolódik exporthoz és melyik importhoz, akkor mit tegyek? (az alvállalkozót könyvelem)

Írjam a teljes összeget az 1. sorba?

Köszönöm szépen

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
Pár napja fedeztem fel ezt az oldalt, most segítséget szeretnék kérni.
Egy ügyfelem Svájcból egy időszaki képes újság kiadói jogát vásárolta meg./ adóalany- adóalanytól /
Ez neten történt-semmilyen VÁM kezelés nem történt.) jó ez így?
Tehát nincs VÁM határozatom.
A számla kelte 2010.06.18.Segítsetek mind a könyvelés és az ÁFA bevallás
szempontjából hogyan tudom ezt megoldani? Az ÁFA bevallás hányas sorában kell
ezt az import szolgáltatást bevallanom és hány %-os ÁFA-val.
Köszönöm előre is.galagonya
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet ugyanaz az esetem van, vagy legalábbis hasonló?
Vámárut szállítanak Németországból Fehérvárra.
Mentesen számlázva a T-okmány miatt. Viszont a számla nincs megbontva belföldre és külföldre.
Eddig ilyen esetben a külföldit tettem az 1-esbe, a belföldit a 89-be.
Most mivel nincs szétbontva tanácstalan lettem :oops:

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Igen, szerintem így van!
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Erika!

Nagyon szépen köszönöm, megkaptam. Ez teljesen egyértelmű korrekt válasz. Tehát mentes, és az 1. sorban kell szerepeltetni.

Lenne még egy kérdésem. Ugyan annak a megbízónak (magyar) kifele, és visszafele is szállít a 3. országból. Ha jól értem, akkor a visszafuvart is mentesen kell számlázni, viszont azt nem kell az áfa bevallásban szerepeltetni. És a vissza fuvarnál is elég a vám bélyegző. Azt szokták még ráírni, hogy "szabad forgalomba helyezve". Jól gondolom ???
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Szia Kriszta!

Már többszörösen körbejártam a témát, és mentesen kell, ill. áfa körön kívüli. Az exportot az 1-es sorban kell szerepeltetni, az importot sehol.
Kaptam rá állásfoglalást, ha megírod az e-mail címedet, elküldöm!

Kedves Lilla!
Nagyon köszönöm ha elküldöd, mert már 1 hónapja ezen görcsölök. Mindenfajta véleményt kaptam már apeh-tól is. Írtam Neked emailt, abban megírtam a címem.
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!

Már többszörösen körbejártam a témát, és mentesen kell, ill. áfa körön kívüli. Az exportot az 1-es sorban kell szerepeltetni, az importot sehol.
Kaptam rá állásfoglalást, ha megírod az e-mail címedet, elküldöm!
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Segítséget kérek, mert megkevert az új áfa tv.:
Belföldi cég fuvaroz belföldi megrendelőnek Svájcból Magyarországra. Alba által feltett linkeket elolvasva, valamint az áfa tv.-t értelmezve és hozzáolvasva az adóújságot arra jutottam, hogy a főszabály szerint 25 %-os áfát kellene felszámítani, de figyelemmel kell lenni az Áfa tv. 93§ (2) bekezdésének, valamint a 102§ (1) bekezdés b) pontjának adómentesítő szabályára. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a magyar megrendelő által a termékimporthoz kapcsolódóan megrendelt fuvarozási szolg. ellenértékét a termékimport adóalapjába beépítik, ill. a fuvar igazoltan a termékhez kapcsolódik, akkor a teljesítés helye ugyan belföld, azonban az adó nem 25 %, hanem a szolgáltatás adómentes lesz.
Na most lekönyvelve ezeket a tételeket nekem a 8. sorba rakta be a program az áfabevallásba, de nekem ott nem igazán tetszik. Szerintetek melyik sorba illenek ezek a tételek? Már az útmutatót is elolvastam, és még ezek után sem tudom, hogy vajon melyik sorba kellene bekerülnie. Felhívtam már a programozó céget is, ott azt mondták első körben, hogy 25 %-al kell számlázni, de szerintem tuti, hogy nem. És nem tudom, ha adómentes a fuvar, akkor melyik sor lenne jó!

Sziasztok!
Hasonló a gondom a fent leírtakkal, és most teljesen elbizonytalanodtam.
Én 2010-től 25 % áfával számlázom a 3. országba/ból irányuló fuvarokat amennyiben a megrendelő magyar, nem mentesen.

Biztos, hogy mentesen kell ???
Köszönöm a választ..
Válasz idézéssel
Fő szabály szerint a megrendelő gazdasági letelepedésének helye határozza meg a teljesítés helyét. Esetedben, ha Szerbiának Magyarországon nincs bejelentett telephelye, akkor áfa hatályán kívüli szolgáltatásról van szó, tehát nem számítasz fel áfát.
Erika
Válasz idézéssel
Szerbiai cégnek magyar vállalkozás Magyarországon nyújt szolgáltatást. Áfás számlát kell-e kiállítanom, vagy nem?
Köszönöm a választ előre is!
Válasz idézéssel
1-es sorba. Nemzetközi közlekedéshez kapcsolódó szolgáltatás, ami lehet exporthoz és importhoz kapcsolódó is.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika! Ez engem is nagyon érdekelne. Végülis melyik sorba írtad be?
Andrea
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég