A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Jaj de rég hallottam ezt a korosított kifejezést. Big Grin
Annak idején néztem is az illetőre nagy csodálkozó szemekkel.
Aztán megkaptam a felvilágosítást. Korosított: lejáraton túli lista- 30 nap, 60 nap, 90 nap.....
Mónika, ilyet ne keress az Rlb, de lehet, hogy csak nekem kerülte el a figyelmemet.
Válasz idézéssel
Monik!

Hogy érted a korosítottat? Ha kifejtenéd. Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
RLB-ből hogyan tudok korosított vevő szállító listát lekérni?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
frivi Írta:Judit!
Simán a szállítói naplót használd, az értéket mínuszosan vidd fel!
Tökéletesen T a szállító és K az akármi és a 466!
Kiegyenlítésnél pdig bevételezi majd!

Köszi!!
Válasz idézéssel
Judit!
Simán a szállítói naplót használd, az értéket mínuszosan vidd fel!
Tökéletesen T a szállító és K az akármi és a 466!
Kiegyenlítésnél pdig bevételezi majd!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
nemrég óta dolgozom RLB-vel, nem akarom elhinni, hogy nincs rá jó megoldás, szállítói sztornó v.jóváíró (tehát mínuszos) számlát akarok felvinni, és az a bajom, hogyha szállítóiban (S) viszem fel, akkor át tudom írni a T-K-t, de a kiegyenlítésnél (pénztár) mindenáron fordítva akarja könyvelni, és eddig csak úgy tudtam felvinni, hogy vevői számlaként vittem fel, akkor is átírom az ÁFA-t 466-ra, mondjuk az analitikában meg ellenkező előjellel van és át kell számolni.
szóval nem értem, hogy kell ezt normálisan csinálni, hogy mindenhol stimmeljen? :roll:
Köszi!
Judit
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A kimenő számlákat átintegráljuk/automatikusan könyveljük a számlázó programból. Van pár darab 0-ás végösszegű számla. Amikor könyvelem a bankot, és beütöm a számla kiegyenlítése gombot, ezeket a 0-ás tételeket is hozza. Ez nagyon zavar. Valahogy ki lehet lőni ebből a listából?
Enikő
Válasz idézéssel
Én néha átnézem és rendezem Őket!
Van amikor utalnak,de még nincs számla,akkor kézi vezérléssel ki lehet egyenlíteni.Vagy kompenzációnál is úgy futtatom ki.
Kartonon megnézed mi az ami nincs rendezve,ahhoz igazítod.
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!
És mi van akkor, ha a pénzügyileg rendezetlen vevők/ szállítók nem egyeznek a főkönyvvel?
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Könyvelés:
Naplók listája.....Vevő-szállitó pénzügyi nyilvántartás...ott tudod kiválasztani!
Válasz idézéssel
Nem az RLB-t használom, viszont az elődöm igen.
Az átvett cégnél szeretném kinyomtatni a nyitott szállítókat és vevőket.
Tudnátok segíteni?
Válasz idézéssel
Én is így csinálom!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia!
Nem rossz ötlet Big Grin
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Szia!

Nálam is előfordul ilyen, /ni :oops: ncs számla csak utalás/én azt könyvelem egyéb ráfordításba,86-ba egyéb nem a váll. érdekében felmerült költség.../adóalap növelő/..Ha nem tanulják meg, fizessenek utána.Évekig nem hordozom!
Ha többet fizet azt is,de az lehet árfolyam különbség is.Ha van számla,de árfolyam miatt van,akkor oda.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Én is átnézem, mert látom, hogy nem minden folyószla (főkönyv-pü) egyezik. Te mit csinálsz akkor, ha a cég többet egyenlít ki mint a számla, vagy csak úgy utal pl 25 eurot, de nincs számla? Ezt a pénzügybe nem tudom betenni, tehát máris nem egyezik a két folyószla? :?
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Igen!
Én néha átnézem és egyeztetem a főkönyvi kivonattal mi a nyitott tétel.Természetesen ezek ritkán fordulnak elő,/stornó/ Olyan is van,amikor a bankot hamarabb könyvelem,mert a számla nem jutott el hozzám,nos akkor is ez a teendő.
Év végi zárás előtt is át szoktam nézni! :oops:
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Köszi a gyors választ. Smile
Kipróbáltam: Ezek szerint tételeiben kell kiegyenlíteni a jóváírót teljesben, az eredetit pedig értelem szerűen a jóváírt összeggel.
Hát nagyon oda kell figyelni. Sad
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Szia!

Naplók listája,/vevő,szállitó/.... módosítás,teljes kiegyenlítés!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
S.O.S. segítséget kérek ismét az RLB program kezeléséhez.
A problémám a következő.
Van egy devizás szállítóm, amelyet lekönyveltem rendesen, ahogy kellett (pl. 100 Eur= 300.000.- Ft napló s.sz:S13/0001). ugyanakkor jött rá egy jóváíró számla, amit ugyancsak lekönyveltem fordítottan ahogy kellett(pl. 20 Eur = 5.800.- Ft napló s.sz:S13/0002 ).
Most mindkettő nyitott a pénzügyben, hogy tudom összepárosítani őket, esetleg vegyes naplóban (mintha kompenzáció lenne)?
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Köszi,hogy jelezted...,még minden előfordulhat.
Válasz idézéssel
Nekem is ez volt beállítva és a főkönyvbe jól hozza viszont a mérlegben nem a vevő állományt csökkenti, hanem a kötelezettséget növeli, a helyes megoldás: + vevőkövetelés, - vevőkövetelés. Időközben tovább próbálkoztam és így hozza megfelelően, azért írtam le hátha valaki szintén ezzel fog bajlódni.
Válasz idézéssel
Nekem 2 db + jel van beállítva. Köv. áruszáll.,szog./Vevők/ Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek...
De nem könyveltem még rá,így nem tudom hova hozná jól,vagy rosszul.
Válasz idézéssel
Rápillantana nekem valaki az RLB-s főkönyvi törzsére, hogy van beparaméterezve a nálam mikrogazdálkodói főkönyvi törzsbe 319 egyéb esetbe 315-ös főköny követelések értékvesztése? Ugyanis a főkönyvbe jól hozza, de a mérlegbe nem a vevő követelést csökkenti, hanem a kövelezettséget növeli tehát valami + - van rosszul beállítva nálam és nem tudok rájönni, mi a helyes megoldás. :oops:
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!
Örülök, hogy tudtam segíteni!
Válasz idézéssel
Monika!

Köszi,nem volt!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég