A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Én az RLB Pénztár programjába hó végével az ecxelről könyvelem bevételként. :oops: Igy a pénztárjelentésem is egyezik!

A szállító,vevő megy a megfelelő helyre. Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
szerintem azt,hogy a pénztár szállítói számláit felveszed-e előbb a könyvelésbe az csak tőled függ. Az analitika miatt szerintem jó.[/quote]

Nálunk a legtöbb cégnek van pénztárgép szalagjuk, eddig mi azt egy ecxelben (1-31 nap) vezettük és hó végén berögzítettük a vevői számlákhoz (kp kiegyenlítéssel) 311/9241 ill 46741 (27%) az egész havit egy összegben, ezt pl. az RLB-ben hol tudom rögzíteni??? Vagy minden egyes napi bevétel kéne egyesével??? az jó kis móka lesz, pláne akinek 5 pénztárgépe is van Big Grin
Válasz idézéssel
sidney_ke Írta:Sziasztok,

Mi most fogunk áttérni az RLB-re, eddig dos-os alapú SigmaConto programmal könyveltünk (van olyan aki esetleg még azzal könyvel??)
A kérdésem az lenne, biztos oltári nagy butaság, de jó lenne ezt tisztázni "nálunk" is, hogy amikor megjön egy cégtől a könyvelendő anyag, eddig mi dátum szerint válogattuk szét, ill szállító/vevő, DE az úgy kevés állítólag mert úgy is szét kell h átutalás, vagy készpénzes számlák...és állítólag az RLB-ben a szállítólhoz csak azt kell könyvelni ami átutalásos, ami kp.-es azt a pénztárban kell könyvelni, ez valóban így van???
Mi a SigmaContoban a vegyesben könyveltük (vevő/száll kp és bankos is), bankban könyveltünk a bankszámlakivonatokat, ezek szerint anno full rosszul tanították ezt be nekem/nekünk??? Sad Sad Sad

szerintem azt,hogy a pénztár szállítói számláit felveszed-e előbb a könyvelésbe az csak tőled függ. Az analitika miatt szerintem jó.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Mi most fogunk áttérni az RLB-re, eddig dos-os alapú SigmaConto programmal könyveltünk (van olyan aki esetleg még azzal könyvel??)
A kérdésem az lenne, biztos oltári nagy butaság, de jó lenne ezt tisztázni "nálunk" is, hogy amikor megjön egy cégtől a könyvelendő anyag, eddig mi dátum szerint válogattuk szét, ill szállító/vevő, DE az úgy kevés állítólag mert úgy is szét kell h átutalás, vagy készpénzes számlák...és állítólag az RLB-ben a szállítólhoz csak azt kell könyvelni ami átutalásos, ami kp.-es azt a pénztárban kell könyvelni, ez valóban így van???
Mi a SigmaContoban a vegyesben könyveltük (vevő/száll kp és bankos is), bankban könyveltünk a bankszámlakivonatokat, ezek szerint anno full rosszul tanították ezt be nekem/nekünk??? Sad Sad Sad
Válasz idézéssel
Bocsi lányok!

Én mindig anyk-s programba másolom át. :oops:
Válasz idézéssel
Ha az áfa bevallásról van szó oda én sem tudom soha beírni az előző időszakit, Erzsó! Hogyan kell ezt csinálni?Mindig csak az anyk-s bevallásba tudom csak beírni én is.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Próbáld frissiteni!
próbáltam, de nem működik...
Válasz idézéssel
Próbáld frissiteni!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia!

A 82.sorra gondolsz? simán be tudom írni.

Szia ErzsÓ!
én nem tudok oda beírni :-( valami beállítási hibám lehet?
Válasz idézéssel
Szia!

A 82.sorra gondolsz? simán be tudom írni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

ÁFA bevallásnál az előző időszaki csökkentőt Ti hogy írjátok be? nem jövök rá, mert a program nem enged oda beírni semmit.
Válaszokat előre is köszönöm, üdv:M
Válasz idézéssel
Ildi!
Ezt a topicot ha megnézed,ott kitárgyaltuk---

Re: Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: gugu7 » 2014.09.14. 11:56
Szia Piros!
Az, hogy nézték még nem jelenti azt, hogy szigorú számadás alá kötelező vonni.
Válasz idézéssel
Hát én akkor nagyon eltévedtem a szig.nyilv.kapcsolatban.Köszi Erzsó!
Válasz idézéssel
Ildi!

Nem szigorú számadású a bevételi,kiadási bizonylat..Nem kell! a program adott neki sorszámot és kész.
Ha nem nyomtatsz,az sem baj ezekhez,mert ha elsődleges bizonylatról könyvelsz a számviteli politika szerint,akkor ez sem kötelező,hisz a Tagi kölcsön is alá van írva...a bankosnak meg talán van,bizonylata...
ui: ha vásárolt tömböket használunk,azt kell bevezetni egy füzetbe,hogy milyen tömböket használunk,de ezt csak nyilvántartani kell,nem szigorú. :oops:
Válasz idézéssel
Mivel csak a bankba és a tagi kölcsönre nyomtatok ki így az egyedi biz.szám alapján szigorú számadásba kell venni?
Válasz idézéssel
El! Ha alá vannak írva,utalványozva stb.. :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az rlb-ben kinyomtatott bevételi és kiadási pénztárbizonylatokat elfogadják egy esetleges ellenőrzéskor?
Válasz idézéssel
Hello!
Probáld meg az RLB-nél csak áfa könyvelés, hogy a Beállítások belül az ÁFA értéke ÁFÁ-s tétel... be legyen pipálva utánna vegyesbe talán lehet 0 értékkel csak áfát könyvelni.
Válasz idézéssel
n__dorka Írta:Sok cég, akit könyvelek, nagy beruházásokat visz véghez. Ezeknek az áfáját nem vonjuk le, hanem az elévülési időn belül majd ha már beindult a termelés, akkor levonjuk, addig egy 368as számlán ül az ÁFA.

és ezt ők hagyják? igazán nagy beruházásoknál jelentős tud lenni ez az összeg

furcsa, amit írsz
Válasz idézéssel
Szia!

Én erre egy viszonylag egyszerű módszert használok. Először is, minden nagyobb beruházásnak külön munkaszámot adok, és az ezzel kapcsolatos számlák másolatait, szintén ezen munkaszám alatt gyűjtöm. Meg szoktam kérdezni, hogy kb. mikor várható az indulás, és amikor rögzítem a számlát, bepipálom az "áfa esedékessége eltér a teljesítéstől" és a vállalkozás által megadott időpontot írom be. Persze sokszor nem tudják megmondani a dátumot, ilyenkor az adott év decemberére írom. Ezt a dátumot, menet közben bármikor lehet módosítani. Így a program, a megfelelő időszakra automatikusan lekönyveli vegyesen az áfa-t. Nem kell külön könyvelgetni kézzel. Mielőtt be lehetne pipálni az eltérő áfa időszakot, az Alapadatok, Könyvelés menüpontban be kell állítani az átvezetési áfa főkönyvi számot.
Tehát, mikor indul a termelés és el akarom számolni az áfa-t, csak előveszem a fénymásolt számlákat, legyűjtök az adott munkaszámra és ellenőrző az eltérő áfa dátumot, hogy valóban mind abban a hónapban kerüljön elszámolásra, mikor szeretném.
Mondjuk én egyébként is vissza szoktam pipálni az összes számlát az áfa listával. Bár, lehet, hogy túl szorgalmas vagyok. :oops:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Programot szeretnék váltani és az RLBt nézegetem. Egy valamit nem tudok benne megoldani.
Sok cég, akit könyvelek, nagy beruházásokat visz véghez. Ezeknek az áfáját nem vonjuk le, hanem az elévülési időn belül majd ha már beindult a termelés, akkor levonjuk, addig egy 368as számlán ül az ÁFA. Nem is szerepel ezen számlák áfa tartalma az ÁFA bevallásokban.

Kérdésem:
ÁFA levonáskor vegyes naplóban kézzel hogyan tudok T466/K368as tételt könyvelni úgy hogy azt az ÁFA bevallásban rendesen behozza, illetve a tételes adatszolgáltatásban is rendesen hozza.
Tudnátok segíteni? próbálgatom a demóban de nem jövök rá... Ha nem működik akkor nem is tudom, h érdemes-e megvennem a programot, mert nagyon sok cégnél van ilyenem....

KÖSZÖNÖM
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget Lányok!

Az átvett cégemnél kér a bank korosított vevő-szállító kimutatást (0-30,31-60 napon túli stb).
Az előző könyvelő sem tudott ilyet kihozni belőle...
Ja, és a nyitott vevő-szállító nem egyezik a főkönyvvel, úgyhogy hagyom az egészet most.
Majd áfa után kibogarászom...

Még egyszer köszönöm!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A vevő-szállító naplóban, ha a fizetési határidőt (alul a szűrésnél) lekéred úgy, hogy pl. 2014.06.30.-i záró dátummal (rendezetlen számlák), akkor elméletileg azokat a számlákat hozza, amiknek akkor jár le a fizetési határideje.
Szucsi! Fizetési határidő szerint úgy is lehet sorba rendezni, hogy felül a fizetési határidő fülre kattintasz.
Válasz idézéssel
Kedves Monik!

RLB-ben sehogy - ahogy tudom. Cry Én úgy szoktam csinálni, hogy előbb leszűröm a nyitott vevőket, a nyomtatásnál a jobb klikkel kattintok, akkor kiteszi excelbe. Ott kicsit "pofásítok" rajta, fizetési határidő szerint sorba teszem, beszúrok egy oszlopot, ahova beírom a viszonyítás dátumát és egy következő oszlopba különbséget számolok.
Sajnos kissé macerás, de bele lehet jönni. Tongue
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Be kell valljam én még soha nem hallottam!

Monik!

A dátumnál ha lefelé görgeted van olyan hogy fizetési határidő szerint. talán ez kiszűri a lejártat.
számla kelte szerint
teljesítés ideje szerint
áfa esedékessége szerint... :!: Big Grin szállitó-vevő naplónál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég