A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Köszönöm, ezek szerint 08-at is kell havonta.
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Valami nincs beállitva,kiprobáltam csináltam tanulot bejelöltem amit vonnak 17% járulék meg a szocho és utánna beadtam a jövedelemnél a Munkabért és szépen lovonta amit kell,a 1041-en be kell jelenteni mert biztositott lesz a tanulószerződéses.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
SOS segítség kellene.
Holnaptól lesz egy fodrász tanulóm az egyik ügyfelemnél. A bérprogram "alkalmazotti státuszába" felvettem, hogy szakmunkás tanuló, beállítottam a járulékok pipáit, illetve a 27% szoc.hót.
"Jogviszony típusa": 46. FEOR: semmi. Belépés dátuma: 2016.09.20. Havi alapbér: 13.320.- Ft
Számfejteném, de csak a 13320.- van, semmi levonás... Mit rontottam el?
Ja és T1041-en be kell jelenteni? Mert hol ezt, hol azt írják....
Előre is köszönöm a vállaszokat
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Üdvözletem!

A kérdésem az lenne, amennyiben nem sérti a fórum szabályzatát, Smile , hogy RLB-ben, hogy tudom felvinni, beállítani azokat a napokat, amikor a munkavállaló táppénzen volt?

Köszönettel: Sainne
Válasz idézéssel
Hello!
Könyvelés/naplók listája/Vegyes napló majd a bizszám alapján egyesével törölni tudod a bérfeladást.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kettős könyvvitel programban a bérfeladás milyen módon törölhető? Felül tudom írni vagy törölni kell előtte? Ha törlök, honnan? A vegyes naplóból? Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Hello!
A fök.törzsbe rámész a számlaszámra utánna Módosítás után megtudod változtatni a Bank-ra rakod és bejelölöd a Devizanemet,mad a könyvelésnél a bank naplóban kitudod választani a devizabankot.
Válasz idézéssel
Szia !

Megnéztem a probléma még mindig fenn áll,nem jön fel a deviza sáv sima banki naplót ad hiába választom ki a deviza bankot.Megnéztem a főkönyvi törzs kezelésében van ott egy deviza felirat ,de itt nincs lehetőség bepipálni.Nem tudom mi lehet a hiba,és azt sem tudom ,hogy mit csináljak a nyitójával. :evil:

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Nézdmeg a főkönyvi törzsben a deviza bank számlaszáma Bankra van-e téve -valoszinű egyéb-re van állitva- utánna már hozza az értéket is nem csak a 0 nyitot.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.
Devizás bankot könyvelnék,nagyon meglepődtem,mert nyitónak 0 hoz, pedig a záró28,42 eur most könyvelném a 2015 évet nem volt rajta mozgás csak bank ktg-ek, miért nem működik az új sor kérésénél amit eddig láttam ,ugyan azt látom mint a ft banknál, pedig hozza az árfolyam rész és működik is.
Valaki tud segíteni.

Köszönöm,
Pmarcsi Cry :evil:
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Köszönöm, csak megoldottam ezt is Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Na átmásoltam az egyik gépről a másikra a teljes abevjava könyvtárat...és tadam megvan minden.
De a nyomorult 1041-eket nem tudom megnyitni, mert az új gépre nem töltöttem le a régebbi évek 1014-t, most meg már nem lehet.
Kerestem ebbe a retek Ányk-ba, hogy hova mentette a korábbi évek 1014-t, de nem találom :evil:
Erre van valakinek ötlete?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Köszönöm!
Igen, aztán megtaláltam a dokumentációban...bár így sem volt zökkenőmentes.
Még egy kérdésem lenne, mert erre viszont még nem találtam megoldást.
Ányk-t letöltöttem a másik gépre. Régi elküldött mappájából új gép ugyanazon elküldött mappájába másolom a bevallásokat, viszont ha megnyitom az Ányk-t semmit nem találok Sad
Eddig legalább, ha bemásoltam, akkor ha nem is elküldöttként, hanem módosíthatóként, de láttam....most semmi.
Biztos van valami megoldás, mert elképzelhetetlen, hogy egyik gépről a másikra ne lehessen áttenni.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
a teljes winkonyv kell
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hátha jár erre valaki, aki mostanában csinált ilyet....
Át kellene raknom az RLB-t egy másik gépre. Ugyan csináltam már tavasszal, de most valahogy nem jön össze.
Letelepítettem a demot és átmásoltam a winkönyv mappából és azon belül a kettős mappából mindent. Átrakott ugyan mindent, mégis maradt minden demo verzióban.
Mit nem csinálok jól?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Megoldottam, kicsit bonyolultan, de sikerült betöltenem a 08-ast az ősinek.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni gyakorlott RLB-sektől, ugyanis én még ilyet nem csináltam és nem akar sikerülni:

Őstermelő felvásárlási jeggyel másik ősitől terméket vásárolt fel, és ugye jelentenem kellene a 08-ason december hónapban. A 08 őstermelőkenk új sorba feltöltöm az adatokat, és az exportálásánál az ANYK-ba nem tudom megnyitni mert az A lap nem megy csak az M és egymagában ezt nem tudom megnyitni. Segítene valaki hogyan kell rögzíteni hogy tudjam exportálni az anyk-ba az adatokat?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
thekla Írta:Az összes IMP fájlt törölheted!

Köszönöm szépen! Pdf-ek?
Válasz idézéssel
Az összes IMP fájlt törölheted!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Rlb-sek segítségét kérném!
Tele van a gépem mindennel, ezért szeretném kitörölni a nem szükséges .pdf és .imp(?) fájlokat a winkonyv könyvtárból. Meg tudnátok mondani, hogy melyek ezek? Honnan és mit törölhetek? Tudom, mindenkinek ezer dolga van, bocsi! Én is ezért nem akarnék utánaolvasni, ha nem muszáj. Smile
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Hello!
Külföldi napidíj ha soför/kisérő a napi 40Euro másnak a az adott lové 30%-a de max napi 15Euro adómentes nem kell szja-t vonni.
Csinálsz egy Napidíj/adómentes törzset amiből nem vonsz semmit meg csinálsz egy Napídij/adóköteles amiből vonod az adókat.
Válasz idézéssel
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a bérprogramban(RLB) amikor számfejtem egy munkavállaló bérét, a külföldi napidijját hol kell rögzítenem
illetve mit állítok be? kell adót fizetni utána?
Ha a béren kívüli juttatásba teszem az jó?
Még kezdő vagyok ezen a téren, segítségeteket előre is köszönöm.
Timi
Válasz idézéssel
Hello!
Ez a használtautós dolog mint viszonteladó az áfa áréses valami,hát tovább adja igy csak árú lehet nem tárgyi eszköz.
Válasz idézéssel
Hello!
Esetleg ugy hogy a számfejtésnél a jövedelemnél kézzel beírod a 6 órás-ra számitott ameddig igy volt bejelentve napi óra x 1óra bér utánna meg a 40 órásra kiszámolt napok x 1 óra bér igy meglesz a havi jövdelem.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is egy RLb-s segítséget szeretnék kérni. Naplófőkönyvben, hogyan könyvelem, ha különbözeti adózó tavaly vásárolt autóját, idén eladta. Az egyszerest most kezdtem el és nem jövök rá, hogy ezt hogy könyveljem. A problémám az, hogy tudom elszámolni ktg-ként a tavaly vásárolt autót. Tavaly tárgyi eszközre tettem az el nem adott autókat. De lehet, hogy ez nem volt jó megoldás??
Előre is köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég