A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelő program
Sziasztok,

nekem volt szerencsém a Quality Soft ( számviteli rendszer kft). Bár csak ne lett volna.
Akkor abban a két évben gondok voltak náluk, igen nagyok, programozók mentek el, a rendszer nagyon megbízhatatlan volt, összeomlott ( főleg a devizás vevő-szállító, a nyitó napló olyan van dolgokat hozott át zárás után...., a felkönyvelt adatok meg sem közelítették a valóságot. Akkor több felhasználó gondolkozott azon, hogy perre mennek velük. Nekünk is azt másfél évet újra kellett könyvelnünk más rendszerben.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

RLB:
elég megvenni akár egy pénztárkönyvet, már az is tartalmazza a beépített bérprogramot.
Korlátlan embert lehet vele számfejteni.
Én elsősorban amiatt használom, hogy van időszakosan akár 100 egyszerűsített foglalkoztatottam is.
Ezzel egy gombnyomással be lehet jelenteni az alkalmazott törzsben szereplőket. (időpontot és napokat azért be kell írni).
Át is emeli őket 08-ba (bár erre külön a bejelentés után rögzíteni kell a napokat, órákat, béreket). Összesített, vagy időszakos igazolást is állít ki róluk.
Nekem fontos volt, hogy a felvásárlási jegyeseket is lehet vele rögzíteni, és azok adatait is átadja 08-ba a jegy lerögzítése után.
Cégautóról nyomtatványt készít. Cégtelefont számfejt. Reprezentációt számfejt számlákból. Minden megy 08-ba automatikusan.
(ezek közül nem mindegyiket találtam meg a Quality Soft programban)
Megcsinálja következő évben az szja bevallást is.
Nagyon barátságos, 5e Ft a frissítés 1 évre.
A pénztárkönyv demóját töltsd le. Végig lehet vele számfejteni, csak a 12. hónapra nem lehet.

Quality Soft:
nem tudom, ez alatt a Számviteli rendszer kft. programját érted?
Én az integrált rendszerükben könyvelek. Így megvan a bérprogramjuk is. Az integráció és a könnyű kezelhetőség miatt én szeretem a programot. Vannak olyan részei, ami nem túl megbízhatóak, de az inkább a főkönyv/karton része.
Mivel korlátozott a munkavállalói létszám, és a korlátlan létszám ára nem versenyképes az RLB-vel, így itt a sima alkalmazottakat leszámfejtem, feladom főkönyvnek, az alkalmiakat meg kézzel egyben könyvelem mellé az RLB-ből.

Jogszabálykövetésben az RLB gyorsabb. Muszáj mindkettővel végigfuttatnom mindenkit, mert szokott eltérés lenni a programok között (pl. augusztus 1-i átállás), és az RLB-nek van többnyire igaza.
Nyilván tudásban a Quality Soft az többet tud, de ahhoz kell a professional verzió. Sima havi béresekhez, alkalmikhoz elegendő az RLB. Közcélúval kapcsolatban nincsen tapasztalatom.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Tamás!

A Pénztárkönyvet vettük meg én is Zsóka is,abban végezzük a bérszámfejtést.Szerintem arra gondolt Zsóka..
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
A pénztárkönyv programban van benne, nagyon egyszerű és nem drága, én csak a bérprogit használom.
Zsóka
Válasz idézéssel
Zsóka!

RLB-nél én nem találtam bérszámfejtő programot!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia, nézd meg az rlb-t. <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu">www.rlb.hu</a><!-- w -->
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bérszámfejtő programot szeretnék váltani, jelenleg a VÉNUSZ-t használom, a Quality Soft cég bérszámfejtő programját találtam elég jónak, ha valaki használja akkor legyen szives véleményt írni róla.
Csak havibéres dolgozók vannak, de van közcélú, egyszer.foglalkoztatású is, elég nehéz árban is megfelelőt találni. Ha esetleg tudnátok más cég programját javasolni megköszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kulcs-Softos bérprogramot (kifizetőhely kezelésére alkalmas változatot) használ valaki közülünk? Érdekelne a véleménye/véleményük, s hogy ne legyen reklám, írjatok priviben.

Üdv.zsemle Big Grin
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Kedves Marcsi!

Nem túl régen én is néztem ezt a programot, mert valahol hirdették. Én azonnal behúztam ezzel kapcsolatban a féket, mikor láttam, hogy nincs benne a bérszámfejtés, munkaügy. Számomra fontos egy programnál, hogy minden egyben legyen. :wink:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könyvelő programot szeretnék én is váltani.
A választásom a Könyvelness számviteli szoftverre esett. Valaki ismeri ezt a programot? Demó alapján elég jónak tűnik, de ... :?
Marcsi
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Myletter:

Köszi a véleményedet!

A jelenleg használt programom egyetlen egy hatalmas előnye a rögzítési sebesség, hiszen képes könyvelni excel táblából is. Ha hozza az ügyfél a számlázó programjából (teljesen mindegy, hogy melyik cégtől származik a számlázó program a lényeg az, hogy ismerje az excel exportot.)exportált excel táblát akkor kis átalakítással betöltöm a táblát és a program le is könyveli. Így kb. 1-2 órába telik 400-500 számla lekönyvelése.

Szóval a program rögzítési szempontból nagyon jó, eddig a legjobb amivel találkoztam, de sajnos butácska.
Válasz idézéssel
Én korábban hasonlón gondolkodtam (lásd pár üzenettel lejjebb), de vissza is gondoltam magam gyorsan. Feltelepítettük a programot, a kérdéseinkre nem igazán kaptunk választ (küldjük el emailben, majd jövő héten válaszolnak, stb.), a honlapon feltüntetett referenciájukat felhívva azt az infót kaptam, hogy olyan ....volt a főkönyv program, hogy 2 hét hónap után kidobták, stb. Pont ugyanazon a napon megkaptuk a régi Real PC szoft-os frissítésünket, mely hibátlanul csinálja a pénzforgalmi szemléletre bejelentettek gyűjtését, a tételes ÁFA bevalláshoz az analitikát, az A60-ashoz az analitikát. Egyszerű DOS alapú program, de hihetetlenül gyorsan lehet vele dolgozni, eddig bármilyen windows, stb. csicsás programot néztünk, mind lényegesen lassúbb volt. Ezzel egy 54 oldalas bankszámlakivonatot vagy kb. 300 kimenő számlát 2 óra körül simán be lehet könyvelni, úgyhogy amit nyertünk volna a tárgyi eszköz, bér, stb. feladáson időben, azt bőven elveszítettük volna az egyes könyvelési tételek lassúságán. Árfolyamokat kezeli, valutapénztár, devizás árfolyamkülönbözetek könyvelése működik. ÁFA exportot nem csinál, de olyan listát nyomtat, amelyről be tudom írni a bevallásba az összegeket. Gyűjthetek saját ÁFA kódokra (van olyan cégem, amely az összes boltjára külön kéri az ÁFÁ-t gyűjteni..grrrrrrr), eredménykimutatást, beszámolót készít. Az sem mellékes, hogy 6 éve lett feltelepítve, azóta a szoftverest nem láttuk, és egyetlen lefagyás vagy adatvesztés sem volt, szóval, maradunk a jövőben is a REAL PC Szoftnál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mostanában gondolkodok a programom lecserélésén.

Főkönyv, tárgyi eszköz, beszámoló és szabályzat készítő kellene.
A főkönyvnél jó lenne az ÁFA teljes körű ABEV-be való importálása, deviza kezelés, gyűjtők használata.

Mit tudnátok javasolni?

Sokan dicsérik a Forint-Soft termékeit, de azért gyakorló könyvelők tapasztalatára is kíváncsi lennék.

Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
Szia!

Reprezentatív felmérést csináltam a környezetemben.
Ez alapján mindenki használja a 2. cégében is az 1. cégben megvásárolt programot.
Nem izgatja őket, nem számláznak ki használatot sem. Pedig a programjuk az összes dokumentumra kiírja a program jogos használójának a nevét.
Engem ez zavart, így megkerestem az én programom forgalmazóját.

Ők tettek egy "gáláns" ajánlatot. Átírják a 2. cégre a programot az ár 20%-áért, de továbbra ezé a cégé lenne a program.
Tehát lenne egy számlám korábban az 1. cégről aki megvette, plusz hozzá egy ősrégi tanúsítvány, hogy jogosan használja a programot.
Aztán lenne egy számlám a 2. cégnél is, hogy megvette, és kapna hozzá egy tanúsítványt is.
Majd a forgalmazók javasolták, hogy a 2. cég számlázzon az 1. cégnek programhasználati díjat.
Ezzel mondjuk 95%-ban le van fedve mindkét cég, de engem továbbra is zavar, hogy kiírja a papírokra a jogos programhasználó nevét.
A kedvemért persze nem veszik le Sad

Olyat sajnos nem lehet, hogy 2 cég indít 1 programot... és akkor mást ír ki, hiszen 1 programról van szó.

Minden esetre, nálam jelenleg jegelve a téma, nem alapítottam 2. céget, mert nem lettek annyival jobbak a feltételek, hogy mindenféle program hercehurcával, átírással dupla bank költséggel stb. annyit nyerjek rajta, amin érdemes lenne izgulni.

Én gondolkodtam ezek mellett azon, ha az ügyfél belemegy, hogy mondjuk 2 cég adja a számlát neki... egyik a könyvelésről, másik mondjuk könyveléshez kapcsolód egyéb szolgáltatásról, és akkor az a cég könyvel a programmal, amelyik könyvelésről adja a számlát... (a másikban meg csak papírmunka folyik...)
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
eragka Írta:A költségek/bevételek optimalizálása érdekében gondolkodom 2. cég alapításán.

Milyen megoldást találtál a problémára?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Armada ügyviteli rendszerrel? Főkönyv, tárgyi eszköz, egyszeres, bér témában. Gondolkodom egy komplex ügyviteli rendszeren és náluk most elég kedvező áron kínálják.

Vica
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Tudna valaki segíteni nekem aki rlb-programmal könyvel?
Egyszeres könyvelésnél, hogyan kell feladni a bért ha kézzel viszem fel, egyéni vállalkozónál. Melyik számlaszámokra könyvelem és hogy fogok egyezni a bankjával a befizetések miatt?
pl. 108000 a bruttó , valaki tudna tanácsot adni melyikre kell könyvelni? Bruttót kell felvinni vagy a nettót a 4010-re? és melyik része megy a 4-be és melyik a 6-ba? 6ba egy a szoch. és az szja a többi a 4-be? Ebát kell bontani,

köszönöm szépen aki segit
Válasz idézéssel
Ne félj a dos-tól,igaz régi módi,de elég gyors...
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget! Ennek alapján nagy valószínűséggel megpróbálkozom vele, bár ez a dos-os felület azért aggaszt egy kicsit. Smile Remélem, hogy valóban időt tudok megtakarítani vele. :wink:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Én is ezt használom! Elég jónak tartom,..
Válasz idézéssel
Én is ezt használom, nagyon jó, egyszerű.Jó még a szabályzatkészítő is
Éva
Válasz idézéssel
Én imádom az Esbo Kft beszámoló készítő progiját.A többi terméküket nem használtam még.
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki!

Biztosan sokan vannak rajtam kívül is úgy, hogy bizonyos időszakokban "meghalni" sincs idejük, de épp ilyenkor jönnek elő az apróbb, de időigényes problémák. :wink:
Hosszú évek után eljutottam odáig, hogy kerül amibe kerül, de beruházok valamilyen kiegészítő programra, amivel időt spórolhatok meg. Kinéztem az ESBO Kft. termékeit, melyek sokat segíthetnek az éves zárás során, valamint a szabályzatok terén.
Az iránt érdeklődnék, hogy van-e valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a programmal és milyennek találja. A demo alapján egész jónak tűnik, de nem szeretnék elhamarkodottan dönteni.
Más ötlet és javaslat is érdekel.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Kedves MésziMari !

Keress meg légy szíves a következő email címen: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
Válasz idézéssel
Szia!

Az RLB tudja ezeket, és az ára elfogadható.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég