A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cégalapítás
1032-es nyomtatvány!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
czida Írta:Szia Lilla!
Igen, a KSH-hoz be kell jelentkezni.

Köszönöm Ida!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Nem csak az új cégeknek, hanem a " gazdálkodó szervezet "-nek , nem tagdíj, hanem " kamarai hozzájárulás , fizetni a tárgyév március 31-ig kell fizetni. Lásd :2011.évi CLVI. tv. 407. § -a amely a Gazdasági kamarákról szóló 1999.évi CXXI.tv. -t egészíti ki a 34/A §-sal MK.140.sz. 33532 oldal. :roll:

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Most olvastam az egyik hírlevélben hogy az új cégeknek 2012-től kötelező kamarai tagság lesz évi 5.000.- Mit tudunk erről???
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Igen, a KSH-hoz be kell jelentkezni.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Már régen volt új cégem, most van egy kilátásban, de már nem tudom, hogy milyen nyomtatványokat kell leadni.
Először is regisztrálom T180-on, majd 11T201T bejelentem az iratőrzést, meg esetleg tevékenységet a főtev-en kívül, alkalmazottakat és üv-t a 1041-en, IPA-ra Önkormányzathoz és még van valami? KSH-hoz létezik még bejelentés?
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Vica és Kicsi!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :-)

Puszi Nektek, Kitty :-)
Válasz idézéssel
Nincs különbség a cégalapításban, nekem német ügyfelem pont 1 hónapja alapított céget Magyarországon. A bejelentéskor arra ügyelj, hogy kérni kell neki magyar adóazonosító jelet. A kézbesítési megbízott dolog csak úgy működik, ha székhelyen tudja átvenni a levelet (ezt mi is végigzongoráztuk), nem hajlandó a NAV máshová küldeni.

Üdvözlettel: Vica

Kitty Írta:Sziasztok,

Segítsetek Nekem légyszi abban, hogy hogyan lehet Magyarországon céget - mondjuk kft.-t - alapítani úgy, hogy a tulajdonos külföldi vagy cég, vagy magánszemély lesz? Még nem tudom, mi a pontos elképzelés, de azt igen, hogy külföldiek itt szeretnének magyar céget létrehozni. Én ilyenben még nem vettem részt, és nem tudom, hogy ugyanúgy működik-e, mint a magyar tulajok általi cég alapítás, vagy van benne más dolog, amire figyelni kell? Az alapítás költségei, a cégbejegyzés időtartama (pl. ez is olyan gyors-e, mintha magyar tulajok általi céget jegyeznének be), az ügyvédi költség ilyenkor drágább-e, stb. Bármi érdekel, ami ezzel kapcsolatos. Mi van akkor, ha az ügyvezető külföldi tulajdonos? Ilyenkor hogyan kell eljárni? Pl. ügyfélkapu, hivatalos iratok átvétele, stb., stb. tekintetében? Hogyan lehet egy ilyen céghez hozzáfogni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:

Kitty :-)
Válasz idézéssel
Szia Kitty !

Az általad vázolt esetben semmi különbség nincs a vállalkozás alapítására vonatkozóan. Ugyanúgy ügyvéd társasági szerződés, vagy alapító okirat. Ami más, a székhely problémája, van-e lehetőség saját ingatlan, bérlés, de ha semmi nincs akkor sincs gond, mert az ügyvédi irodák foglalkoznakszékhely szolgálattal. Azt gondolom, hogy célszerű lenne tájékozódni az olyan ügyvédi irodáknál akik ilyen cégalapítással is foglalkoznak, hasznos lenne az árak összehasonlítása miatt is. Nem gondolom, hogy az ilyen cégeket drágábban kellene alapítani. A cégbírósági eljárás sem hosszab mint egyébként. Ha a tulajdonos állandóan külföldön tartózkodik, akkor általában kijelőlnek egy kézbesítési megbízottat is. Az ügyfélkapu ugyanúgy működik a társasági szerződésben meghatározott képviseletre jogosult tud meghatalmazni. Bankszámlát ugyanúgy lehet és kell nyitni.
Ha konkrétabb kérdésed is van akkor nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok ( vagy a többiek )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek Nekem légyszi abban, hogy hogyan lehet Magyarországon céget - mondjuk kft.-t - alapítani úgy, hogy a tulajdonos külföldi vagy cég, vagy magánszemély lesz? Még nem tudom, mi a pontos elképzelés, de azt igen, hogy külföldiek itt szeretnének magyar céget létrehozni. Én ilyenben még nem vettem részt, és nem tudom, hogy ugyanúgy működik-e, mint a magyar tulajok általi cég alapítás, vagy van benne más dolog, amire figyelni kell? Az alapítás költségei, a cégbejegyzés időtartama (pl. ez is olyan gyors-e, mintha magyar tulajok általi céget jegyeznének be), az ügyvédi költség ilyenkor drágább-e, stb. Bármi érdekel, ami ezzel kapcsolatos. Mi van akkor, ha az ügyvezető külföldi tulajdonos? Ilyenkor hogyan kell eljárni? Pl. ügyfélkapu, hivatalos iratok átvétele, stb., stb. tekintetében? Hogyan lehet egy ilyen céghez hozzáfogni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:

Kitty :-)
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Nem ír a Gt. összeférhetetlenségi szabályt, tehát egyszerre lehet mindkettő. Ezt írja:

167. § (1) A társaságot egy tag is alapíthatja, illetve ilyen társaság létrejöhet úgy is, hogy a már működő társaság valamennyi üzletrészének tulajdonát egy tag szerzi meg (a továbbiakban: egyszemélyes társaság).
(2) Egyszemélyes társaság alapításához alapító okirat elfogadására van szükség. Az alapító okirat tartalmára és alakszerűségére a társasági szerződésre vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.
(3) Egyszemélyes társaság alapítása esetén a cégbírósághoz történő bejelentés előtt a nem pénzbeli hozzájárulást a társaság rendelkezésére kell bocsátani, illetve a pénzbeli hozzájárulás tekintetében a 115. § rendelkezéseit azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az alapító okirat ilyen rendelkezése esetén elegendő százezer forint pénzbeli hozzájárulásnak a cég javára történő befizetése.
168. § (1) Az egyszemélyes társaságnál a taggyűlési hatáskörbe tartozó kérdésekben az egyedüli tag dönt, és erről a vezető tisztségviselőket írásban köteles értesíteni.
(2) Ha az egyedüli tag természetes személy, egyszemélyes társaságnál az alapító okirat úgy is rendelkezhet, hogy a tag jogosult az ügyvezetésre és a képviseletre.
(3) Az egyszemélyes társaság és annak tagja közötti szerződés érvényességéhez a szerződés közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalása szükséges.
169. § (1) Egyszemélyes társaság a saját üzletrészét nem szerezheti meg.
(2) Ha az egyszemélyes társaság az üzletrész felosztása vagy a törzstőke felemelése folytán új tagokkal egészül ki, és így többszemélyes társasággá válik, a tagok kötelesek az alapító okiratot társasági szerződésre módosítani.
170. § Egyebekben az egyszemélyes társaságokra a többszemélyes társaságokra vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Az egyik ev. ügyfelemnek azt mondta az ügyvéd, hogy alapíthat egyszemélyes kft-t, reménykedjünk benne, hogy jól tudja.
Johanna
Válasz idézéssel
Megerősítést kérek: jelenleg főállású egyéni vállalkozó egyszemélyes Kft-t alapít. Ugye a kettő nem zárja ki egymást, csak Bt. beltag nem lehet az egyéni. Szinte biztos hogy így van de valaki mondja hogy igen!
Válasz idézéssel
Szia!
Küld el a cég adószámát priviben!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem így gondoltam!
Lekérem például a cégadatokat, ahol a mai állapot látható/ csak a tulajdonosok érdekelnek/
Hogyan lehet hivatalosan olyan adatokhoz jutni, hogy előzőleg kik voltak a tulajdonosok?
Ami változott, például tulajdon átruházás okán.
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Ha nincs semmi iromány, azért gondolom az ügyvédnél megvan. Nála érdemes lenne próbálkozni.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet azt megtudni milyen volt egy Kft.
tulajdonosi szerkezete?
Tehát nem a mostani, hanem a valamikori!
Valamit le kellene ellenőriznem!
Köszi előre is! Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Csillag!
Mindent jól gondolsz!!
Mivel a vállalkozással kapcsolatos költségeket - ha ez bizonyítható - még ha a vállalkozás alapítását megelőzően is merültek fel (időkorláttal) el lehet számolni, semmi nem tiltja az illeték elszámolását. 53-47 (Röv.köt. alapítókkal szemben). Ezt követően a kötelelezettséget pénzügyileg rendezni kell.
Úgy látom, az alapításon kívüli gazdasági esemény 17 és 20 között nem történt, kihagyhatod az előtársasági beszámolót.

Megjegyzem most jártam úgy, hogy egy 2010-ben alapított cégünk esetében kizárólag a banknakkénytelenek voltunk utólag megcsinálni, mivel neki kellett az előtársasági! :!: :?:

Válasz idézéssel
Kedves Klári!
A segítségedet kérem. A cégalapítást Te hogyan könyveled, ha
a társasági szerződés dátuma 05.17.
05.17. törzstőke befizetés: 800.000,- Ft T:3811 - K:33 Jegyzett, de.....
05.17. apport rendelkezésre bocsájtás: 700.000,- Ft értékben T: 1 Eszköz - K: 33 Jegyzett, de....
cégbejegyzés illetéke a tulajdonos saját számlájáról lett utalva 05.14.-én !(csak a banki átutalási bizonylat van róla, ezt lekönyvelhetem? és milyen dátummal?)
05.17. ügyvédi költség számlája: 72.000,- Ft T: 529 - K: 3811
cégbejegyzés 05.20. T:33 Jegyzett, de... - K:411 Jegyzett tőke
Üdv. Csillag
Válasz idézéssel
Szia!
Ügyvéd-adásvételi-bejegyzés.
Inkább másik tulajnak, mert a saját üzletrészt (Kft vásárlás) egy éven belül el kell idegeniteni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt kellene sűrgősen megtudnom,mi annak a módja, ha a Kft egyik tagja-tulajdonosa
lemond a tulajdonárol és ki akar lépni a kft-ből?
A tulajdonát átadná vagy egy másik tulajdonosnak avagy a Kft-nek, ahogy egyszerűbb és gyorsabb???!
Köszi előre is! Harakiri
Válasz idézéssel
Szívesen! Sok sikert a cég alapításhoz és nagy profitot kívánok az elkövetkezendő években!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Alba!

Nagyon szépen köszönöm az infókat! Nagyon átlátható, érthető segítséget adtál! Smile
Válasz idézéssel
Szia Kriszti!

Az ügyvéd segítségével létrehozzátok a társasági szerződést. Készítsetek aláírási címpéldányt közjegyzőnél, mert van ahol csak azt fogadják el, egyebekben elegendő a aláírás minta, amit az ügyvéd szokott készíteni.
Az ügyvédek szeretik a társasági szerződést "minta" alapján elkészíteni, és ez anyagilag kedvezőbb számotokra. De, célszerű bizonyos dolgokat szabályozni benne, amit lehet, hogy többletköltséget fog jelenteni: előírni benne, hogy a tevékenységet milyen jogviszonyban végzitek (munkaviszony, tagi jogviszony, megbízás); a kültag is végezhet-e munkát; az osztalékot a befizetett tőke arányában kívánjátok kiosztani, vagy a társaság tevékenységében személyes közreműködés arányában, stb.
Tevékenységet akármennyit felvehettek, de ma már nem annyira lényeges a sok tevékenység felvétele, úgy mint régen, mert ha újabb tevékenységet szeretnétek, azt csak NAV-ba egy adatmódosítólapon kell beküldeni, és kimarad az ügyvédi közreműködés, ami korábban plussz költséget jelentett.
Célszerű azt kitalálni, mennyi telephelyetek legyen, mert esetleg bérleti díjat tudtok érvényesíteni.

A NAV-ba adatbejelentkezési nyomtatványt kell beküldeni a cégről, majd T1041-et rólatok a jogviszonyotokkal, a 11T180-at, hogy az ügyfélkapus regisztrációdat összekössék a céggel, azaz meghatalmaz a cég elektronikus bevallás beküldésére; majd be kell jejelentkezni iparűzési adó alá az önkormihoz. Azt nem tudom, hogy megmaradt-e a KSH felé történő első bejelentkezés, azt talán a többiek majd megírják, vagy az ügyvéd felvilágosít.
Van még bankszámla nyitás is.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég