A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Hello!
Nem jöv engedély köteles,a nav infos 58-as füzetben talász pár dolgot.
Válasz idézéssel
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
Könyvelek egy kávézót, ahol a kávén kívül teát, szendvicseket árulnak. A tulajdonos szeretne alkoholt is árulni. Akár kimérve, akár felbontatlan palackba. Ennek hol lehet utána nézni, hogy miket kell hozzá tennie, hogy ezt megvalósítsa? Kell hozzá jövedéki engedély? Bonthatja az italokat, és erről kell valami nyilvántartást, jelentést készíteni? Honnan szerezheti be az alkohol termékeket? Sajnos ilyen kérdésekben nem vagyok járatos! :oops:
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Bocsi!
Igaz,elkerülte a figyelmemet,hogy annyit írtál a ténylegesen utalandóhoz.! :oops: Láttam,csak a tudatomig nem jutott el.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
thekla Írta:Hanna!

Jól csináltál mindent!

Nagyon köszi!
Válasz idézéssel
Hanna!

Jól csináltál mindent!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!

De csak az adó erejéig. Ha nincs annyi az adója,akkor csak a 8400-at tudod beírni! :oops: Tehát a 20%-hoz is,hiába lenne több!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Adóbevallás 02. lapja. A III. résszel eddig még nem volt dolgom, és a segítségetekre volna szükségem. Az ügyfélnek a Generali Biztosító küldött igazolása alapján a nyilatkozattételre jogosító díja: 112065 Ft. Így a 20%-át 22413 Ft-t írtam a 144. sorba. A tavalyi évi össz adója 8400 Ft volt, így az került a 145. sorba. Ez így jó?A 148-ban a kötvényszámát tüntettem fel, a 146-t pedig a biztosító adataival töltöttem fel.
Azt pedig hogy egyáltalán ez a rész kitöltése az aktuális abból következtettem, hogy az igazolásban a maximum 130000 Ft szerepl és az, hogy a nyugdíjbiztosítási szerződéseken jóváírásra kerülhet, stb...

Nagyon köszönöm!
Hanna
Válasz idézéssel
Sőt! Hogy tovább fokozzam az "izgalmakat" 2 napja vettem egy házat (márc.15-én Smile )
amely a cégem székhelye is. Így az adásvételi szerződés megkötésével egy időben
székhelymódosítás is lesz. 500 ezres Kft-m van és sajnos mivel első cégmódosítás
a törzstőkét is muszály felemelni, Ptk alá helyezni a Kft-t, vele egyetemben.
Szerencsére van szabad eredménytartalékom elég, így én pl. erre vártam, hogy egyszerre
módosíthassak egy füst alatt egy ügyvédi díjjal amikor meglesz a ház.
De szerencsém is volt, mert ha nem tolják ki a felemelés határidejét, ha nem találok házat, stb.akkor kétszer
játszhattam volna ezt el.

Csöre
Válasz idézéssel
Sajna kell!
Ide másolom amit az utolsó pillanatban (március 04) írtam ügyfeleinknek az Adózónán mejelent cikk és ügyvéd barátnőm kutakodása után. ( Ő is abban a hiszemben volt, hogy a 3 millás cégeknek a következő módosítás alkalmával elegendő a Gt-t átírni Ptk-ra.)

"Kedves Barátaim!
Valószínű a médiából már mindenki előtt ismert, hogy a végső határidő előtt tíz nappal a parlament „kitolta” a Kft-k esetében a 3 millió forintra történő felemelési kényszert.
A törvényalkotó nem foglalkozott azonban azokkal a Kft-kkel, amelyek a Ptk. hatálybalépésekor már rendelkeztek az új előírás szerinti 3 millió forintot elérő törzstőkével.
Sőt most a határidő előtti pillanatokban alakult ki az a cégbírói álláspont, miszerint marad a határidő azoknak a korlátolt felelősségű társaságoknak, amelyek törzstőkéje már most eléri a 3 millió forintot, tehát az ő létesítő okiratukat 2016. március 15-ig kell az új Ptk.-val összhangba hozni. Ez az esetek döntő részében nem jelent mást, mint azokon a helyeken ahol az iratok a „régi hatályon kívüli” Gt.-t hivatkozzák meg, át kell írni a hivatkozásokat Ptk.-ra.
Javaslom tehát, hogy aki 2014 előtt alapította Kft-jét és 2014 márciusa óta nem módosított valamilyen ok (pld. Telephely létesítés stb.) miatt, szinte azonnal keressen kapcsolatot a cég ügyvédjével a létesítő okirat árvizsgálása illetve szükség szerinti módosítása végett. A módosítás illetékmentes.
u.i. Kérem ebben a témában sem ügyvédjüket, sem könyvelőjüket ne szidják.
Sajnálatos módon a jogértelmezést miszerint akkor is kell módosítani az alapító okiratot, ha csak §-ra való hivatkozás cseréje szükséges az Ügyvédi Kamarák és a Cégbíróságok ezen a héten közölték."
Itt az adózóna cikk.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/altalanos/Kftk_Figyelem_A_3_millio_forintosokat_surge_CTN917">http://adozona.hu/altalanos/Kftk_Figyel ... rge_CTN917</a><!-- m -->

Megjegyzem, nagy gáz nincs április elejéig, hisz a szerződés módosítást 30 napon belül lehet benyújtani a CB--ra.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nálam több esetben, több ügyvéd is mondta, több ügyfelemnek, ha megfelelő a tőke nagysága, akkor nem kell semmit csinálni, a törvény hatályba lépésével automatikusan a cégre is fog vonatkozni. Semmit nem kell erről a társasági szerződésbe beleírni! Volt egy BT-m, ahol ezért nem csináltak semmit, és még nem volt visszajelzés, hogy ez rossz! A KFT-ről még nem tudok mit mondani, de több cégem sem fog csinál semmit, persze 3 millió Ft feletti tőkével rendelkeznek!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen Csöre!
Mi is ezt tesszük. Kérjük a társasági szerződés legutolsó változatát egységes szerkezetben. Ott minimum pl a 3 millás Kft-nél azt a változást kell látni a "14. Egyéb rendelkezések"
fejezetben, hogy orrba szájba a Ptk van hivatkozva a Gt. helyett.
Megj.: az elmúlt két évben annyiszor írtam körlevelet a társasági szerződés átdolgoióozása miatt, hogy egy hangyányi lelkiimeret fúrdalásom sincs ha nem ment a cégvezetés ügyvédhez és a CB jól megdádálja.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Bekéred tőle a legfrissebb cégmódosító okiratokat és azon látod
szerintem.....

Én szóltam az ügyfeleknek időben, hogy meg kell csináltatni a törzstőke emelést,
új Ptk. alá helyezést, kinek Bt-je van, kinek Kft-je van
éppen elég időben, ha nem teszik meg az az ő problémájuk.
Törzstőkével most ráérnek erről is szóltam, én nem tudok többet tenni.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Itt letudod kérdezni a jegyzett tőkét.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html">http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html</a><!-- m -->

Akkor rosszul fogalmaztam: A jegyzett tőkéje már évek óta 5 MFt. Az érdekel, hogy áttért-e a Ptk hatálya alá, ugyanis annak is kell, akinek a jegyzett tőkéje rendeben van(volt).....
Válasz idézéssel
Hello!
Itt letudod kérdezni a jegyzett tőkét.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html">http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy egy kft. (jegyzett tőke 3 MFt feletti) áttért-e a Ptk. hatálya alá ?

Móni
Válasz idézéssel
Abdul Írta:Sziasztok!
Ügyvédi iroda társas vállalkozó tagja után kell szakképzési hozzájárulást fizetni?

Szia,

Nem köteles szakképzési hozzájárulásra
a) a büntetés-végrehajtásnál a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezet,
b) az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény (a továbbiakban: Eü. tv.) 3. § f) pontjában meghatározott egészségügyi szolgáltató - feltéve, hogy az egészségbiztosítási szervvel szerződést kötött és nem költségvetési szervként működik - az egészségügyi közszolgáltatás ellátásával összefüggésben őt terhelő szociális hozzájárulási adóalap után,
c) az egyéni vállalkozó a szociális hozzájárulási adóalapja után, ide nem értve az általa foglalkoztatottra tekintettel őt terhelő szociális hozzájárulási adó alapját,
d) az egyéni cég, végrehajtó iroda, szabadalmi ügyvivő iroda, ügyvédi iroda, közjegyzői iroda tevékenységében a személyesen közreműködő tag a szociális hozzájárulási adóalapja után, ide nem értve az általa foglalkoztatottra tekintettel őt terhelő szociális hozzájárulási adó alapját, valamint
e) a közhasznú nonprofit gazdasági társaság a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 6. számú melléklet E) fejezete alapján megállapított kedvezményezett tevékenység ellátásával összefüggésben a társaságot terhelő szociális hozzájárulási adó alapja után,
f)9 az Szt. szerinti egyéb szervezet a szociális hozzájárulási adóalapja után.
Válasz idézéssel
Igen kell szakképzésit fizetni társas vállalkozás tagjának minősül.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ügyvédi iroda társas vállalkozó tagja után kell szakképzési hozzájárulást fizetni?
Válasz idézéssel
Köszönöm Tamás!
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Egyéni váll.nál egyszeres kònyvitelnêl ha részletre vesz valamit mondjuk telefon ezt milyen rovatszâmra kell könyvelnem és hogyan? Elöször tárgyi eszkõze, ès aztán vmi kölcsön 6-ba?
Válasz idézéssel
Könyvelés72!

Bármelyik címre kérheti a számlát, de általában székhelyet szokták megadni! Mindkettőt elfogadta a NAV, csak a Cégbíróságnál be legyen jelentve!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogyha valakinek van székhelye és telphelye is , akkor melyik számla számolható el neki könyvelésileg, hova kell kérnie a számlát, csak az fogadhtó el ami a székhelyére szól?
Válasz idézéssel
Azt szeretném megkérdezni, hogyha a cégvezető a telephelyről sok aprópénzt szállit autójával a székhelyre ( nem kis távolság), hogy ott bevételezze és ott a házipénztár, milyen papir szükséges az útra egy esetleges uti ellenőrzéskor?

Válaszokat köszönöm.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Jó az úgy a átemeli a 01-re 13.sor az adókötelezettség a 14.sor a pénzügyi intéményeknek valami csökkentő a fő sor a 15-sor meg a 13-14 vagy a 13 sor.

Szia!

Köszönöm szépen!
Kata
Válasz idézéssel
Hello!
Jó az úgy a átemeli a 01-re 13.sor az adókötelezettség a 14.sor a pénzügyi intéményeknek valami csökkentő a fő sor a 15-sor meg a 13-14 vagy a 13 sor.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég