A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
eniko61 Írta:"fizetek a vénasszonynak ötezret havonta, hát ugráljon, szaladgáljon"
....

Végén csattan az ostor...majd, ha az "ötezres vénasszony" vmit elkummant az apeh nem lesz ilyen olcsó jános....
Persze az nem változtat a szomorú tényen, hogy nagyon sokunkat kiszolgáló személyzetnek tekintenek az ügyfelek, akiket reggel, este, ünnepnap stb lehet ugráltatni. A szemük kikerekedik, ha egyszer az ember nem áll inspekciót és azt találja mondani, hogy most éppen nem tud utánanézni, mert nincs a gép előtt...
Persze vannak kivételek...
De egyre kevesebb...az ilyen figurák is mint akiről Te írtál, nagy hanggal (felsőbbségük teljes tudatában), mást is "megfertőznek" a hülyeséggel...
És azt ugye tudjuk, hogy a pofátlanságnak nincs határa és a hülyeség ragadós... :evil:
Válasz idézéssel
sziasztok!
itt holnap kezdődik a fejtágítás - de őszintén megmondva nem sok értelmét látom Sad
többször szóba került már, hogy amit nekünk jan. 01-től kell alkalmazni, arról ilyentájt már hiába tartanak előadást - megette a fene, ha nem követjük a változásokat naprakészen, ekkorra már jópár bevallást, adatszolgáltatást sikerül eltolni
a másik, amit én nem értek: ez az egész munka már régen nem a könyvelésről szól - főleg ha valaki egyedül csinálja ezt a "könyvelősdit
még egy csapatban hagyján, mert azért ott lehet "szakosodni", ki erre, ki arra a témára
de aki egyedül csinálja, annak bizony a klasszikus könyvelés - T/K - kb. a tizedrészét teszi ki a munkájának, a többi adó, munkajog meg hasonló nyalánkságok

s még egy dolog, ami mostanában kicsit megint felháborított - a munkánk ára
egyszerűen nem veszik észre (vagy nem akarják észrevenni) a pár ezer Ft-os "könyvelők", hogy mindannyiunkat leminősítenek ezzel az összeggel
múltkorában mesélte egy ismerős papírboltos (szintén könyvel) egy vevője "kedves" megjegyzését: "fizetek a vénasszonynak ötezret havonta, hát ugráljon, szaladgáljon"
s akkor ehhez hadd ne fűzzek megjegyzést, mert azt már nem is engedné át a gépem se....
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Voltatok már kötelező továbbképzésen? Na én ma kezdtem el. (Szerintem nagyfokú perverzió részemről az időpont,

Ahogy mondod Big Grin Big Grin

Tudjátok mit veszek észre? Hogy leadták a kezdő "nagy tanfolyamokat" és lassan kezdenek kifogyni a témákból.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Én májusban voltam, hát az adótól se várj túl sokat. Még az előadó is nevetségesnek tartotta a felhozott példákat. Ő is azt mondta, hogy az, aki ezeket a példákat összeállította, az tuti a gyakorlatban még nem csinálta.
Erika
Válasz idézéssel
Klárikám,
szép kilátások, én holnap megyek. Amikor elolvastam a tematikát, csodálkoztam, hogy jé, volt valami nagyobb változás a SZT-ben, csak nekem valahogy kimaradt? Na, ezek szerint megint nem én vagyok a hülye... :roll:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Voltatok már kötelező továbbképzésen? Na én ma kezdtem el. (Szerintem nagyfokú perverzió részemről az időpont, de így alakult.)

Aki a PM-ben kitalálta az idei témát nem hogy nem volt a büdös életben könyvelő, de élő könyvelővel nem is találkozott.

Na az első 4 óra az Szt 2008-as módosítása. Gondolhatjátok arról a kb. 10 módosításról 4 óra. A legérdekfeszítőbb pontja az volt, amikor az előadó kb 20 percig taglalta, hogy ezentúl a halasztott bevételek feloldhatók Egyéb bevételekkel szemben is, igaz - ezt már én teszem hozzá -ha megtesszük a kieg. mell-ben jól ki kell részletezni az összemérés elvéből eredően.

Ez semmi, de jött a következő 4 óra. Az eredménykimutatás. Soronként, könyvelési tételenként elidőzve. Na nem olyan szinten mint amiket ti fel szoktatok vetni itt, á dehogy. Mi módon könyveljük az anyagköltségeket pl., meg mi tartozik oda. Esküszöm nem mérlegképes, hanem képesített szint alatt.

Nem az előadót hibáztatom, mert nem Ő találta ki hogy ezt kell oktatni és ilyen szinten, hanem azt aki a PM-ben ezt kiagyalta.

Ha eddig nem tudtam volna, hogy az egész csak arra meg, hogy sok embernek legyen "dolga" meg tanfolyamszervezőket tartsunk el, akkor most csodálkoznék és nem dühöngenék.

Komolyan várom a holnapi napot. Kíváncsi vagyok, mi újat tudnak adó témában júniusban mondani nekünk akik becsukhattuk volna a boltunkat, ha év elején - sok drága pénzt ráköltve - nem tanuljuk ki az őrült módosításaikat. Az meg külön vicces, hogy még decemberben is ugyanazt a tematikát nyomják amikor már mi mindenen túl vagyunk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nálunk visszaszedte a CB-től az APEH a végrehajtást, amik nem is voltak jogosak( május elején dühöngtem itt erről), mert addigra be lettek fizetve. Még így is örültünk mert az azonnali intézkedésük csak 10 napot vett igénybe.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Barátaim!

Muszáj megosztanom veletek mérgemet, mert megfulladok!

Következtetés: nekünk minden jogszabályt be kell tartani, a hatóság pedig nyugodt szívvel tehet a saját eljárási szabályairól szóló törvényre.

Na ugye, ezt mondtam: mindenki minket izélget!
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Barátaim!

Január 29-én beadtam egyik cégnek és fizetési könnyítési kérelmet. Na jött is febr. 20-án, hogy a KET alapján 30 nappal meghosszabbítják az üi-i határidőt.
Ma utána érdeklődtem, hogy mi a helyzet, mert hogy már ez 4*30 nap. Kioktattak, hogy sorba veszik az ügyeket és van még régebbi elbírálatlan.

Klárika!

Nekem ez új,de most egyik cégem szintén kapott a CB-tól levelet.
van tartozása.de nem nagyon akaródzik fizetni.
Az APEH-nak is és Cb-nak is be kell adni?
Vagy mit tegyek???
köszi előre is.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Felháborító! Megértem, hogy dühös vagy.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Barátaim!

Január 29-én beadtam egyik cégnek és fizetési könnyítési kérelmet. Na jött is febr. 20-án, hogy a KET alapján 30 nappal meghosszabbítják az üi-i határidőt.
Ma utána érdeklődtem, hogy mi a helyzet, mert hogy már ez 4*30 nap. Kioktattak, hogy sorba veszik az ügyeket és van még régebbi elbírálatlan.

Nézem egy másik cég folyószámláját, megszüntették a 10%-os osztalék részletfizetését, mert - szokás szerint - 30 nappal később könyvelték le az átvezetést és az meg 1 azaz egy nappal későbbi mint a fizetési határidő, és azonnalival rögtön be is szedték a még hátra lévő 4 részletet.

Következtetés: nekünk minden jogszabályt be kell tartani, a hatóság pedig nyugodt szívvel tehet a saját eljárási szabályairól szóló törvényre.

Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Ez csak azért gondoltam ki, hogy lássa a cégbíró is, hogy nem minden úgy valóságos, ahogy neki bemegy.
Azt tudom milyenek. Nekem is volt régebben olyan ügyem, hogy kötelességből jeleztem nekik, hogy a cég nem egészen törvényesen működik, mert nem akarták megtenni amit a törvény miatti kötelességemből kértem. A cégbíró küldött egy csekket két hónap után, hogy fizessek be 3 ezer Ft-ot, majd akkor foglalkoznak az ügyemmel. Addigra okafogyottá vált a dolog, mert elindult a felszámolás. Egyébként sem fizettem volna, a kötelességem teljesítettem, részemről le volt árva a dolog.
Válasz idézéssel
Szia Polika!

Nem akarlak eltéríteni a szándékodtól, de a cégbíró csak a jogerős végrehajtást megszüntető határozatra fog rámozdulni. De hátha!

Válasz idézéssel
Köszi!
Az új igazgatónk előtte végrehajtáson dolgozott.
Igazándiból dühös sem vagyok, csak kicsit furcsálltam.
Azt gondoltam ki, küldetek egy aznapi folyószámlát a cégbíróságra. Kíváncsi leszek mit szól hozzá a cégbíró.
A tanácsod is megfogadom, persze, hogy írunk az APEH-nak is.
Van olyan cég aki még nem is tud róla, hogy ilyenje van bejegyezve. Biztosan meg lesznek lepődve holnap.
Válasz idézéssel
Szia Polika!

Nem új ez, csak úgy tűnik felétek nem gyakorolták. Nem irigyellek, mert hosszas utánajárással tudod elintézni. Közvetlenül sem Te sem ügyvéd nem tud semmit csinálni, csak az APEH. A végrehajtás körül biztos Nálatok is van egy min. főosztály aki ezzel foglalkozik. Oda kell írni levelet, hogy ugyan már. Hetek sőt hónapok, mire a cégjegyzék megszépül. Nekünk volt egy olyan esetünk, ahol részletet kértünk, na gyorsan írtak a CB-nak. A megfizetés után jó fél évvel később rendeződött az ügy.

Válasz idézéssel
Jobb helyet nem találtam a mondandómnak.
Valamiről lemaradtam az olvasában. Veszéprém megyében új szelek fújnak az APEH-nál.
Egyik ügyfelem hívott fel délután, hogy értesítést kapott a Cégbíróságtól, miszerint az APEH végrehajtást kezdeményezett ellene. Eddig le szokták nyúlni a bankszámlát. Ezzel valószínűleg nem is próbálkoztak, mert van bőven pénz a számlán. A ma délután lekért folyószámla szerint a helyzet a következő: 560 e Ft adózói tartozás, 5900 e Ft adózói többlet.Nekiálltam kutakodni a cégadatok között. Nem Veszpérm megyei adózóknál jelentős tartozások, cégbíróságnál 0 végrehajtás.
Veszprém megyében márciusban alakult vállalkozás, előtársasági időszak lezárult, egy ügyvezető után nem lehet sok a járulék tartozás fél hónapra, és csodák csodájára a cégnyilvántartásban ott is ott fityeg a végrehajtás. Csak ők még nem kaptak levelet, mert április 28-i a bejegyzés, s a tartozás áprils 28-án egyébként is rendezve lett.
Na megyek aludni.
Válasz idézéssel
Hogy miért nem mennek már a jó .... tényleg.
Őket nem kellene meg büntetni, hogy 2008-ban még mindig floppy-n adják ezt a nyomorult regit? (Persze már azért is összetehetjük a két kezünket, hogy pár éve van Windos-os változat.) Nem is értem miért kell egyáltalán regisztrálni, ahelyett, hogy simán lehetne tölteni a programba? Mi jelentősége van a regisztrációnak? Az e-nyenyi is egy kész kálvária: új meghatalmazás, azzal be a Fiumei útra, és még az se mindegy nekik, hogy ügyvezető vagy takarító ír alá?
Ez már tényleg komolytalan.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Idén elektronikusan csináltuk a NYENYI-t. Február végén berongyoltam a Fiumei útra,(nem volt előttem senki) a letöltött nyomi kitöltése és a meghatalmazás ügyében.Meghatalmazás mintát adtak. Na szóval kitöltöttünk minden cégre mindent, volt benne egy Somogy megyei meg egy Bács megyei. A fiumeire bevittem a nagy kazlat, a két vidékit tértivényesen feladtuk.(Vény vissza)Jött ám a sok értesítő, igaz a Fiumeitől nem a cég, hanem az iroda nevére. Megcsináltuk a feldolgozást, mindenki elment rendeben kivéve az egy szem Bács megyeit. Két hét óta hívogatta a kecskeméti Nyufit a kolléganőm, mert nem találta a nevem alatt a céget. Tegnap sikerült valakivel beszélni. Azt mondja ember, persze, hogy nem regizte a nevem alá a Bt-t az aláírásom alatt nem volt kiírva a rangom (üv), meg a Bt. vezetőé sem. Marcsikám dobott egy hátast, mondta a Fiumeinek, meg Pécsnek jó volt, meg a Fiumei adta. Válasz majd a Fiumein az ü.i.-t jól megbünteti a revizor amiért szabálytalanul - hiányos adattal - alánk pakolt sok céget. Dühöngő munkatársamat ember megnyugtatta, kivételesen nem fogja a cégemet, és személy szerint engem bírságolni a késedelemért.

Jó! Mi?

Válasz idézéssel
Ügyesssssssssssssss!

Szerintem, ha felhívod még egyszer és egy harmadikkal beszélsz a még mást mondott volna.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Apeh - kontra őstermelő - kontra én, mint elektronikusan beküldő könyvelő.
07-én beküldtem a változást jelentő 180-ast, majd a bevallásukat. Visszadobták jogosulatlan beküldőként. Felhívtam az apehot, ahol közölte velem egy hölgy, hogy a 180-ast csak papiron lehet beadni, küldjem be a bevallást magánszemélyekre. (előtte egy másik hölgy az ellenkezőjét mondta!). Beküldtem elektronikusan a bevallást. Visszadobta jogosulatlanként. Emailen beadtam a 180-ast ismét és láss csodát: elfogadták és a 7-én beküldött bevallásokra jött az üzi, hogy feldolgozták!

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Szia Enikő!

Tiszta szívből megértelek! Én az ősi termelőkkel jártam így. Mivel kértek adószámot már csak a magánembert láttam. Kérdeztem január 5-én, hogy kell-e új regi. Válasz jött, a trv. idézete február 24-én. Közben jól meguntam a várakozást február 6-án megcsináltam az új 180-ast. Felpakolták 26-án.

Ennyi!

Válasz idézéssel
Kedves Enikő !

Megértelek én már ezen túl vagyok, a kis lányom esetében szembesültem ezzel a gonddal, hát így ismeretlenül is állíthatom, hogy kb. ugyanúgy morgolódtam mint Te, de sanos nem segített a dolgon, csupán ha ugyanazt végig csináltam mint Te .

Ne is keress benne értelmet, logikát sajnos ez van.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Velem is most esett meg egy dolgog. Van egy magánszemély ismerősöm, akinek évek óta én csinálom az adóbevallását, és mikor behozták ezt az elektrongyos bevallást, annak rendje módja szerint meghatalmazott és regisztráltam magam. Tavaly kiváltotta bérbeadásra az adószámot. Tegnap beküldtem a 0753 bevallását és ma vettem észre hogy jogosulatlan beküldőnek minősített és visszadobta a bevallást.
Felhívtam őket, és kiderült, mivel régen nem volt adószáma, azt a bevallást ami az adószám is szerepel nem fogadják el, és újból adjak be egy regisztrációs 180 vagy 181-es bevallást.
Ugyanarról a személyről van szó könyörgöm, de még csak nem is egyéni vállalkozó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A hugom még csak nem is költözött sehova és összekeverték egy vállalkozóval, kihoztak neki több száz ezres tartozást /soha nem is volt vállalkozó/, kedvesen kioktatták, hogy neki kell lerendeznie, mert egyezik a nevük, már két hónapja intézi és még mindig ott fityeg az ő nevén a tartozás.Ennyire tökély a rendszer, mert mit számit, hogy a többi adat nem egyezik.
Válasz idézéssel
Klári! Deja vu!! Mult héten hív a férjem egyik barátja, levelet kapott APEH-tól 8 napon belül nyújtsa be a 0653 szja bevallását. Gondolkodom tavaly én csináltam neki. Mi lehet a gond? Elküldted?Elküldtem. Ja igen: költözött JNSZ megyéből Csongrádba.
Üdv Jolcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég