A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
könyvelés72 Írta:Hipp hipp hurrá összeomlott a rendszer, nem tudják hogy mikor lesz használható.

Várható volt! Confusedac: Arrow Ttúl sok bevallásnak és cégnek volt határidős napja.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ne is próbáljatok semmit.
Hipp hipp hurrá összeomlott a rendszer, nem tudják hogy mikor lesz használható.
Én kinyomtattam a magyarorszag.hu oldalt miszerint nem található, mert később nem kívánok büntetést fizetni azokért amikről nem én tehetek.
Viszont azért ilyen esetben tényleg jó lenne ha a határidőkön módosítanának, kitolnák, mert napok óta nem lehet haladni.
Válasz idézéssel
Morcos, sőt dühös vagyok.
Nem lehetne, hogy amikor év eleje van, ezerrel dolgoznék, dolgoznánk, mert ugyi a határidőket szigorúan be kell tartani, hogy a magyarorszag.hu rendesen működjön? Se bevallást nem tudok küldeni mert kiakad, se nyugtákat letölteni, se folyószámlákat....Azért ez egy kicsit felháborító.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Teljesen igazatok van. Mi már pár éve rájöttünk, amióta ennyi változás van, hogy ezt a sokféle kötelezettséget a könyvelő nem vállalhatja fel, nem is tudja. Sem fizikailag, sem szellemileg.Mi a saját cégünket könyveljük, de minden más területre külön szakemberek vannak,ővelük kötöttünk megb. szerződést. /Pl. egy vállalkozás teljeskörűen foglalkozik a termékdíjjal Most bővítették a tevékenységüket,EKÁER-rel kapcsolatos ügyeket is vállalnak./ Akármilyen nehéz is kigazdálkodni, meg kell, fizetni, de inkább őket, mint büntetéseket./
Üdv: Ili
Válasz idézéssel
Teljesen egyet értek én is, sőt én a könyvelési szerződésben bele is írtam hogy az ekaer rendszerrel kapcsolatos semmiféle regisztrációt, adatszolgáltatást nem vállalok, ugyanús mint hogy a menetlevelekért a készletleltárakért...... a vállalkozó a felelős, neki kell megcsinálni. Én mostmár hangsúlyozom mindenkinek hogy ÉN KÖNYVELŐ vagyok és nem szállítmányozási ügyintéző, nem környezetvédelmi szakember, és nem titkárnő. Egyre nagyobb az adminisztráció, ami a vállalkozóknak természetes, hogy majd a könyvel, hát nem, már nekem is elegem van. Ha érkezik egy hivatalos levél /legtöbb esetben a NAV folyószámla egyeztető, magánszemélyeknek, már hívnak, időpontot egyeztetnek, rabolják az időmet, aztán kiderül, hogy felbontatlanul hozza a levelet, amiben szinte semmi érdemleges dolog nincs, de arra sem veszik a fáradságot hogy megpróbálják elolvasni, vagy kicsig megérteni, hátna nem kellene engem ilyenekkel fárasztani.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziaszrok!
Tegnap voltam egy gazda fórumon, ahol hozzáértő muftik magyarázták az EKAER-t. Komolyan mondom egészen jó volt, most már oszlik a fejembe a köd ami az ősik és a mg.vállalkozók ebbéli kötelezettségét illetti.
De volt egy pont amikor elmúlt rólam az úriasszony máz és a jobb kezemet ökölbe szorítva többször könyékben behajlítottam a karom miközben hangosan közöltem kb 500-600 ember előtt, hogy " egy frászt".
Történt ugyanis, hogy egy fiatal gazda megkérdezte az előadókat (államtitkár helyettes, NAV főosztályvezetők) hogy miként gondolják, hogy az idős szám1tógéphez nem értő és a kezelést megtanulni képtelen őstermelők eleget tudnak tenni az elektronikus bejelentés szabályainak. A helyettes államtikár, Pankucsi Zoltán (megérdemli, hogy névvel szerepeljen) válaszában elmondta, hogy a mai világban minden bejelentés és bevallás elektronikus amit a gazdák könyvelői küldenek, majd ezt is beküldik.

Gondolom Ti is azt érzitek mint én. Nem vagyok hajlandó magamra vállalni ezt, nem vagyok hajlandó a nap 24 órájában rendelkezésre állni bármikor, ha egy szállítmányért megérkezett a fuvareszköz és be kellene mondjuk hajnali 2 órakor a rendszerbe táplálni a rendszámot.
Az egyszerűsített foglalkoztatás bejelentését - sajna - felvállatam azzal, hogy hiába viszik ki 6 órakor a földekre az munkásokat akkor is csak 9-10 órakor lesz elküldve a 1042.
Uff
Válasz idézéssel
Köszön szépen a vigasztaló szavakat! Lassan feldolgozom az esetet, hisz nyakunkon vannak az ünnepek, és kár lenne most ilyesmivel foglalkoznom. Sokat segített, hogy jól kipanaszkodhattam itt magam. Tongue
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Ne keseredj el nem vigasz tudom, de előfordul ez mindannyiunkkal.
Azon is gondolkodtam, hogy a munkám során mostanában semmi sikerélmény nem ér, mert az elkeseredett emberek rajtam vezetik le az összes tehetetlen dühüket, ennek ellenére nem adom fel, mert ha már egy ügyfél megköszöni őszintén a munkámat akkor már kárpótolva vagyok a sok kudarcért és türelemért amire néha nagyon nagy szükségem van ügyintézés közben is.
Az azonban engem is mindig felháborít mikor hoznak olyan számlát , hogy nem lehet elszámolni, de nekik a számlakibocsátó a nagy okos mindenhez értő megmondta , hogy leírható az "adóból" , no ilyenkor kell számolni és megmondani, hogy majd a bírságot is a kibocsátó fizeti.
Az mostanában nálam szintén naponta fordul elő, hogy nem tudják értelmezni az adószámos magánszemély és az egyéni vállalkozó fogalmát és egy kalap alá veszik aztán nem győzöm korrigálni a tévedéseket.
Hidd el minden könyvelőnek megvan a maga "keresztje" , és ettől még nem lesz több egy okos ügyintéző és nem leszel kevesebb Te sem.
Válasz idézéssel
na nem éppen értelmesre sikeredett. A "már" után pont, és új gondolat, amit akkor goondolt, amíg a sorstárssal nem talizott. Vagy a másik megoldás az állásfoglalás + személyes üfszolgálati fordítás.
Válasz idézéssel
ő azt akarja elhinni,amit a biztosítós mond.
A könyvelő meg nem rugalmas, nem kreatív, és nem a megoldást keresi....
Ezen csak egy sortárs tudna segíteni, akivel összefut, hogy jól megbüntették pont emiatt. Annak simán hinne már, mert úgy gondolja, h eddig engedelmesen türte, hogy a te buzgóságod miatt mennyi adót kellett fizetnie, de most elég volt, igenis a sarkára állt, és bebizonyította neked, h nincs igazad, és jól megmondta neked, h nem engedelmeskedik tovább. Talán egy apeh állásfoglalás, khm tájékoztató segítene. Aztán a tájékoztatóval küld be az apehhoz, h fordítsák le neki.
Válasz idézéssel
Kedves Barátaim!

Nyilván Ti is jártok néha úgy, hogy egy ügyfél teljesen elvette a kedveteket ettől a hivatástól. Nos, ma én így jártam. Az egyik ügyfelem, értelmes, kedves, okos ember. Néhány napja, levelezésbe bonyolódtunk egy, a vállalkozás által fizetett, magán nyugdíjpénztári üggyel kapcsolatban. Ő leírta a korábbi könyvelő gyakorlatát én meg cáfoltam egy sor dolgot az eljárásával kapcsolatban azzal a céllal, hogy megóvjam egy több százezres bírságtól. Levél, levelet követett, mígnem a mai napon érkezett egy üzenet, miszerint felhívta a biztosító emberét (feltételezem, azt az embert, akivel a szerződést kötötte), aki azt az álláspontot erősítette meg, melyet ügyfelem is képvisel és erre hivatkozva -gyakorlatilag- utasított, hogy e szerint végezzem a munkám.
A döbbenettől és felháborodástól, kis híján olyan szavak hagyták el a számat, melynek hallatán a kis kolléganőm biztosan elpirult volna. Nem értem!!! Van egy ügyfeled, aki elégedett a munkáddal - legalább is úgy tűnik- és egy nézeteltérés esetén addig kutat, míg nem talál egy olyan embert, aki neki ad igazat velem szemben. Szerintetek egy biztosítási ügynök ismeri az összes adótörvényt, és ha később bírságra kerülne sor, majd az első sorban tolong, hogy megtérítse ügyfelem kárát? (Én sem mondom meg a biztosítónak, hogy milyen feltételekkel kössön szerződést.) Neki csak az a lényeg, hogy a biztosítás összegét megkapja.

Hááát, tudjátok, én most nem igazán dühös, sokkal inkább elkeseredett vagyok. Ennek a szakmának tényleg ennyire nincs tekintélye?!!! Egy biztosítási ügynök szava többet számít?! Mi értelme, hogy törjem magam?
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Lehet, hogy erről van szó:
.A törvény előírja ... a könyvviteli tevékenységet folytatók az alkalmazottak részvételével speciális képzési programok szervezéséről gondoskodjon...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.5percado.hu/penzmosas">http://www.5percado.hu/penzmosas</a><!-- m -->

Móni
Válasz idézéssel
Az a baj, hogy nem tudom igaz e vagy sem.
Kb. egy hónapja mondta egy könyvelő ismerősöm aki egy másik megyében volt a kötelező továbbképzésen és már ott nekik meg kellett csinálniuk ezt a pénzmosási tanfolyamot csupán csak 30e-ért. Akkor azt hittem, hogy valami félreértés.
Ma pedig a menedzserpraxistól hívtak, hogy ilyen jellegű tanfolyamot elvégeztük-e már, mert kötelező.
Válasz idézéssel
Nem tudtam mi hiányzik még :twisted:
Móni
Válasz idézéssel
Ne ijesztgess, ha ez így igaz, én bedobom a törölközőt.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok. Hallott valaki arról, hogy a pénzmosási szabályzat elkészítéséhez mindenkinek - könyvelőknek el kell végezni egy külön tanfolyamot? És ha ez igaz, akkor a már régóta működő könyvelőknek is kell, akik már rég elkészítették a szabályzatot és azt elküldték a megfelelő helyre?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A sztárokkal nem lehet mit tenni. Egyik ügyfelünk egy előadáson "szertetett" bele egy sztárba, és különböző tanácsokat kért és kapott a hátunk mögött tőle jelentős honoráriumért. Szokásomtól eltérően nem buktam ki, hisz ugyannak az "egyletnek" vagyok én is tagja mint a sztár. Na rábeszélték az átalakulásra és csoda ügyvédet is ajánlottak, aki a sztárral együtt dolgozik.
Az ügyvéd velünk írásban értekezett (utasítgatott), szóba nem állt velünk, ha hívtuk letagadta magát és nem hívott vissza, gondoltam a sztárral csak beszél. Hát nem tette. Bejegyeztetett egy rt-t könyvvizsgáló nélkül, holott már a Kft cégjegyzékében is benne volt a könyvvizsgáló. Ez még nem is olyan gáz, de elfelejtette leírni hogy kedvezményezett az átalkulás, pedig csak formaváltás történt. A vezír a haját tépte, mikor közöltem vele, hogy ez a kis hiba 1,4 milla feleslegesen kidobott adóba kerül.
Hát ennyit a sztár szakértőkről és az irodájukban működő ügyvédekről.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Csilla! Egy próbát megér, legfeljebb nem ad felvilágosítást az ügyintéző, de legalább Te megtetted ami tőled telik, és lehet hogy még is kapsz választ a kérdésedre. Várjuk a fejleményeket.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Még hónapokkal ezelőtt írtam ide egy SZJA, NAV vizsgálattal kapcsolatban. Az egyik ügyfelem "különleges" internetes szolgáltatás révén szerzi a jövedelmét (AdSense jellegű, de nem pontosan az). Nem is maga az ellenőrzés a lényeg. Kapott egy jegyzőkönyvet, nem marasztalták el, de én javasoltam, hogy tegyünk észrevételezést, mert tisztán láttam, hogy ennek hiányában később komoly gond lehet. Erre az ügyfelem úgy gondolta, hogy egy "SZTÁR" adószakértőhöz fordul. Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de ilyen esetben nem szívesen beszélek le senkit, mivel ha én teszem az észrevételezést, és rosszul sül el a dolog, akkor nehéz megmagyarázni, hogy nem én rontottam el.
Nos, a SZTÁR iroda, írt egy kétoldalas észrevételt FÉL MILLIÓ FORINTÉRT!!!!! kb. három hónappal korábban és azóta néma csend!!! Az ügyfelem többször érdeklődött, a SZTÁR pedig mindannyiszor nyugtatta, hogy minden rendben van. A NAV mindezek ellenére semmi nemű módosítást nem eszközölt a jegyzőkönyvvel kapcsolatban, de egyéb más visszajelzés sem érkezett.
Arra gondolok, hogy a "szupercég" esetleg késve adta be az észrevételt, vagy egyáltalán nem adta be? Én voltam benn az ellenőrzésen, tudom az ügyintéző nevét. Szerintetek érdeklődhetnék telefonon, az ügyfelem tudtával, de a "SZTÁR" feje fölött, hogy mi a helyzet az észrevételezéssel? Egyre erősebb bennem a gyanú, hogy valami komoly gond lehet ezzel a céggel.
Ebből is tanultam azért valamit. Az ilyen irodáknak, csak a több tíz, vagy inkább százmilliós munkadíj az, ami számít. A többi ügyet, csak úgy tessék-lássék módjára intézik. Tehát, ha valakinek nincs ilyen "komoly!" ügyfele, és olyan jellegű gondolata támadna a tulajdonosoknak, hogy ilyen típusú céget bíznak meg valami problémás ügyben, nyugodtan hivatkozzon az én esetemre. Talán komolyabban átgondolják, hogy akarnak-e százezreket költeni úgy, hogy ugyanazt a munkát, lényegesen olcsóbban és lelkiismeretesebb szakemberrel is elvégeztethetik?!!!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
:lol: Csilla ez édes volt!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Nekem NAV ellenőr kinézetem lehet, mert szinte mindig kapok nyugtát... :oops: még a fodrásznál is, bár oda kb. 2-3 évente járok, de azért megismer a fodrászom (vagy csak úgy tesz, mintha...). :wink:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Biztos a lefagyott rendszer miatt nem használják a kínaiban a goods marketben is ezeket a masinákat. Esetleg, ha mindegyik mellé egy ellenőrt állítanának, akkor nem fagyna le és használnák. :lol:

Nyugtát én még nem kaptam sehol az életben, pedig már voltam fodrásznál, kozmetikusnál, privátul dokiknál, ügyvédnél....stb.
Válasz idézéssel
Neked is igazad van Bodza!
Átalányadósnál a kezem lassabban járt mint az agyam....,mivel írtad,mindenki ismerős,úgyis annyit üt be,amennyit akar!
Kis fodrászoknál/egyszemélyes/nem nagyon van idegen.
Bele kényszeríteni sok pénzért /hát nem tudom/. Nálunk csak akkor nyit ki,ha van vendég.Hiába van nyitvatartási idő,be sem megy,hogy ott üljön,na ezért nem tartom ésszerűnek.Reggeltől estig dolgozik ha van igény.Ha nincs otthon marad. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó ebben igazad van, de sok más is KATÁ-s mégis pénztárgépes. Nyilván átalányadósnál kicsit nem mindegy.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Úgy gondolom fölösleges a fodrászoknál bevezetni,EV vagy átalányadósak,vagy KATA alá tartoznak... :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég