A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
a 30 napos téma kf-i ért-hez kapcsolódik
Válasz idézéssel
Elővettem, hogy áttanulmányozom és bemagolom az időszakos elszámolású ügyletekre vonatkozó szabályokat. Én nem is tudom mit csinálnék aki ezt kitalálta. :oops: :oops:

Tehát nem elég, hogy rengeteg variáció van, de:

2016. január 1-től akkor is beáll az áfa fizetési kötelezettség, ha a tevékenység nincs kiszámlázva. A szolgáltatási időszak utáni 30 nap leteltével automatikusan be kell vallani az áfát akkor is, ha az még nem lett kiszámlázva... (halkan jegyzem meg, lehet elfelejtjük a számlázást, de a 30 napos határidőt észben fogjuk tartani Big Grin )

A változások azért is fontosak, mert ezekre figyelni kell a bejövő számlák esetében is. Vissza kell küldeni és nem vonhatjuk le az áfát, ha a partner rosszul állitotta ki a számlán a teljesités idejét!!!! :oops: (magasabb posta költség, nem biztos, hogy a partner érteni fogja miért akarjuk cseréltetni, ideg, idő, és plusz teher)
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:Sziasztok!
HVG különbszámhoz:
Először én is majdnem szívbajt kaptam, amikor megnéztem, DEEEE

Ott van az oldal alján, hogy az ÁFA tv. 58. 1 bek.hogyan módosult 2016. január 1-től.

Tehát egy kicsit - nagyon megtévesztő, hogy mit ír az 58. par. Ez ugyanis a 2015. július 1-dec. 31. közötti hatályos szöveg.

Ezt követően ott van vastag betűvel a 2016. január 1-től hatályos!!!

én szépen áthúztam cerkával, hogy ne zavarjon-))

Megnéztem, valóban úgy van ahogy írod. De ez elég fura hogy van egy 58. § majd egy 58/A § utána megint jön egy 58 § és újra egy 58/A § paragrafus.
Ha ezt a taktikát alkalmazzák hogy mindig benne felejtik az előző évre vonatkozó joghelyeket, akkor a végén több kötetre rúg egy-egy törvény. Vagy ha vastagabb az újság akkor többet lehet érte kérni? Big Grin Eddig azt hittem a minőség a fontos, nem a mennyiség. Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!
HVG különbszámhoz:
Először én is majdnem szívbajt kaptam, amikor megnéztem, DEEEE

Ott van az oldal alján, hogy az ÁFA tv. 58. 1 bek.hogyan módosult 2016. január 1-től.

Tehát egy kicsit - nagyon megtévesztő, hogy mit ír az 58. par. Ez ugyanis a 2015. július 1-dec. 31. közötti hatályos szöveg.

Ezt követően ott van vastag betűvel a 2016. január 1-től hatályos!!!

én szépen áthúztam cerkával, hogy ne zavarjon-))
Válasz idézéssel
Sajnálom Hajnalcsillag!
Annyira bosszantó tud lenni az ilyen...
Én már 2 éve nem veszem meg, mert nem megbízható.
Akkoriban én is eldühöngtem magam....

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Szuper, pedig nekem is ez van meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Olyan mérges vagyok, hogy nem fér meg bennem:
A fórumon olvasottak hatására elkezdtem boncolgatni az időszakos elszámolású ügyletek témáját az áfában. Nézem a HVG adó 2016 különszámot, a 20. oldalon a törvényi hivatkozás: (Lásd a 2007/CXXVII. törvény 58.§(1)-(1a) bekezdéseiben,297.§-ában.) No, gondoltam, megnézem az adott joghelyeket. Azonban nem találtam (1a) bekezdést. Megnyitva a törvény ma hatályos szövegét a jogtárban, szembesültem vele, hogy 4.850.-Ft-ért tűzrevalót vettem, mert a HVG-ben lévő ÁFA törvény köszönőviszonyban sincs a jogtárassal, legalábbis az 58.§ tekintetében. :oops:
Válasz idézéssel
Klárikám,de éljen a 8 napos "sommás" ügyintézési határidő !!! Végzések meg határozatok hosszú sora. Nem irigylem az ügyintézőket.TB kifizetőhelyeknél is kitalálták, hogy a tp papír átvételétől számítva 8 napon belül ki kell fizetni a táppénzt.Na én ezt az embert aki ezt kitalálta, kiállítanám 1 szál gatyában a mínuszokba, addig amíg vissza nem vonja a baromságát.Megoldjuk persze,de miért kell csalnunk,miért kényszerítenek szabálytalanságra ? A lényeg, hogy a felszínen minden csillogjon :mrgreen:
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha nem velem történik nem hiszem el.
EV lakás hitelt akar felvenni. Banknak 0-ás és a jöv.ig kell de 15-ös. Összekaptam magam az 53-as nyomi megjelenés napján benyújtottam a bevallást, nyugtát megkaptam. Picit vártam, legyen idő feldolgozni. Én naiv öreglány! Tongue Tongue Tongue Tongue
Jan 14-én beküldtem az Igazolás igényeimet, a 0-lást meg is kaptam. 18-án felhívott egy adó tisztviselő. ( Esküszöm az elmúlt sok évtized során szitkozódni nem hallottam még folyószámla vezető hölgyet csak most) Elmondta, hogy nincs olyan progi amivel a beadott bevallást látná, ha látná sem tudna mit csinálni, mert feldolgozó az meg nincs. Elnézést kér de el kell utasítsa a kérelmet.
Meg is kaptam 19-én egy végzést ami arról szólt, hogy kérjek 14-es jövedelemről igazolást ne 15-ösről mert a 1553-at még nem adtam be, egyébként tájékoztatnak, hogy meddig tehetem, meg honnan töltsem le. Néztem nagyot a valótlan elutasítási indokon, de tovább léptem.
20-án kaptam egy újabb végzést a már elutasítottra, miszerint a főov az elbírálás határidejét 30 nappal meghosszabbítja. Na itt kezdtem harsányan röhögni.
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy megkapom-e valaha is azt a szerencsétlen jövedelemigazolást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Bt beltagjának van máshol 36 órát meghaladó jogviszonya, én szorgalmas küldöm a 0-s bevallást az adott ügyvezetőre vonatkozóan, beírva az M lap aljára annak a cégnek az adószámát és nevét ahol dolgozik. Mindig minden hónapban jött az értesítés, hogy nem tudják feldolgozni, aztán mire oda jutottam volna, hogy felhívok valakit a bevallási osztályon jött az üzenet, hogy ne csináljak semmi mégiscsak fel tudták dolgozni. Sosem tudtam meg mi az oka. A decemberi 08-asra is jött a szokásos hibaüzi, de sok nap telt el és nem jött hogy mégiscsak jó, hát gondoltam most már megkérdezem vajon mi a "kínjuk" hiszen minden adat tökéletes. Közölte az ügyintéző, hogy minden hónapban ügyintéző kézzel javította a bevallást, mert a munkáltató adószámához nem lehet írni Zrt adószámát, csak Bt vagy Kft-t. Szerintetek?? Az ügyvezető Zrt-nél dolgozik, tehát mentesül a Bt-ben a járulékok fizetése alól, küldjem a 0-st mert ha nem akkor irgum-burgum de Zrt adószámát nem írhatok a munkáltatói rovatba. Őrület....!!! :evil:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
monik Írta:ismét bevezették az évenkénti (1617) nyomtatványt? Sad

Igen, ez egy újítás. Smile
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Az eszem megáll.... Másolom az értesitést, amit kaptam a HU-GO rendszertől. Útdijasok figyelem!

Fokozott útdíjas helyszíni ellenőrzést tart a hatóság egész hónapban!
A fokozott helyszíni ellenőrzés során a jegy hiánya vagy hibás útdíj használat esetén a helyszínen intézkedő rendőr jogosult a büntetés kiszabására. A büntetés akár 165 ezer forint is lehet, ezért nagyon fontos, hogy minden büntetési lehetőséget elkerüljön!
A rendőrség 2016. január 5-től akár 90 napra visszamenőleg is ellenőrizheti a tehergépjárművekhez tartozó, korábban megvásárolt viszonylati jegyek meglétét! Akik nem fedélzeti egységen keresztül vagy online fizetik az útdíjat, kötelesek maguknál tartani az elmúlt 90 napban vásárolt viszonylati jegyeket, számlákat, útvonal terveket.
Figyelem! Az útdíjas fedélzeti egységen keresztül, vagy online vásárolt útdíjas viszonylati jegyekről Ön nem kap papír alapú igazolást! Ha olyan útdíjköteles útszakasz miatt akarják visszamenőlegesen megbírságolni, melyet Ön biztosan működő (zöld OK) útdíjas fedélzeti egységgel egyenlített ki, kérjük, hivatkozzon arra, hogy útdíj bevallási közreműködőn keresztül fizeti az útdíjat és a problémával mielőbb keressen meg minket, hogy segíthessünk kivizsgálni! Online vásárlás esetén Ön a HU-GO felületéről töltheti le a vásárlás igazolását.

Amennyiben Ön benzinkúton vásárolt jegyet és nem csak a fedélzeti egység segítségével fizette az útdíjat, az érintett jegyeket tartsa mindig magánál!
Válasz idézéssel
Miden hétre van valami!
Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, hogy a régi jó 17-es nyomtatvány helyet ismét bevezették az évenkénti (1617) nyomtatványt? Sad
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
monik Írta:VÉGRE SIKERÜLT!
Nekem is, röpke hat és fél órai várakozás után. :mrgreen: Mostmár indulhat a banzáj ! Confusedaf:
Válasz idézéssel
VÉGRE SIKERÜLT!
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Drága Csillag!
Kialakult már a testvéri viszony az informatikus fiúkkal? Tudod akiket októberben szinte örökbe fogadtam! Tongue Hihetetlen, hogy szinte semmit nem tudnak úgy bevezetni, hogy zökkenő nélkül működjön! :twisted:
Petárdát dugnék a ......-be aki kitalálta hogy pont ma egész nap karbantartás legyen. Tegnap még az volt az oldalon hogy délután, elvileg tehát délig lehetett volna dolgozni. Normális ez ??? Az ilyen kavarások miatt útálja meg az ember a szakmát. Még ma meghagyom a családomnak, üssenek agyon ha nyugdíj után egy napot is dolgozok - feltéve hogy addig a méreg meg nem öl. Big Grin
Válasz idézéssel
Drága Csillag!
Kialakult már a testvéri viszony az informatikus fiúkkal? Tudod akiket októberben szinte örökbe fogadtam! Tongue Hihetetlen, hogy szinte semmit nem tudnak úgy bevezetni, hogy zökkenő nélkül működjön! :twisted:

Válasz idézéssel
Reggel 8 óta, a harmadik telefonálás után most az a legfrisebb információ, hogy 15 óra után lehet dolgozni a webes ügysegéden. Eddig ezt sem tudták elmondani - de hiszem majd ha látom.
Válasz idézéssel
Lehet hogy itt a számítógépnél isszuk meg a pezsgőt? Még mindig nem lehet belépni a rohadt ügysegédre. Ez azért röhej. Technikai gubancokkal akadályozzák az adózót a rendeltetésszerű joggyakorlásban, s ezt minden következmény nélkül megtehetik. Az ANYK-ban legalább a küldés nem volt akadályozva, max később tudtuk letölteni az igazolást, nyugtát. Ez aztán a fejlődés ! :oops:
Válasz idézéssel
monik Írta:Csak egy kis habcsók így év végére!

"Webes ügysegéd alkalmazás
Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy Hivatalunk informatikai rendszereinek szükségszerű technikai karbantartása miatt 2015. december 31. (csütörtök) 08:00 óra és 24:00 óra között a szolgáltatás működésében fennakadások várhatóak.
Az esetleges kellemetlenségekért szíves megértésüket és türelmüket köszönjük !"

Nehogy gyorsan le tudjam adni a szünetelést és mehessek a dolgomra! Cry

Igaz éjfélig még van idő!

A káromkodásomat nem írom le, -de nagyjából arról szól hogy ki, mit, hová rakjon ! :oops: Tegnap előrelátóan benéztem a Kekkh-ra, s akkor még csak ma délutánra jeleztek karbantartást. Ehhez képest lassan egy órája nem lehet belépni.
Ki volt az az idióta aki kitalálta hogy egy adott bejelentést csak egy adott napon lehet megtenni, sem előtte, sem utána? Őt ültetném itt éjfélig !

Ja és ne köszönjék a nem létező türelmemet, mert én saját munkámmal szemben nem kérhetek ilyet. :oops:
Válasz idézéssel
Csak egy kis habcsók így év végére!

"Webes ügysegéd alkalmazás
Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy Hivatalunk informatikai rendszereinek szükségszerű technikai karbantartása miatt 2015. december 31. (csütörtök) 08:00 óra és 24:00 óra között a szolgáltatás működésében fennakadások várhatóak.
Az esetleges kellemetlenségekért szíves megértésüket és türelmüket köszönjük !"

Nehogy gyorsan le tudjam adni a szünetelést és mehessek a dolgomra! Cry

Igaz éjfélig még van idő!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most felrobbanok! Komolyan mondom szívem szerint valamit szétütnék.
Tele van a bugyrom az új EV belelentés és adatváltozás módival. Október 2 és 14 között sikerülta az új rendszer minden hibáját megtapasztalni, de szívósságom eredményeként EV lett fiam egyik barátja. Ezen közben az informatikusokkal napi telefoni kapcsolat okán "bensőséges" viszonyba kerültem és azzal váltunk el hogy nincs más hátra, mint hogy örökbe fogadom Őket. Más hatóságok illetékes ügyintézőivel, mint a Dél-pesti Apeh adóalany ü.i-je meg a IX. ker Okmánytiroda tisztviselője kollegális sőt baráti kapcsolatot építettem ki. Magyrul egyetértően hallgatták amikor én igen indulatosan szídtam a kidolgozatlan rendszer fennen emlegetve a budi rogyást.
Azóta minden másban profi lettem. A helyi okmányirodai barátnőm ha valaki odamegy ügyfélkapuért, mert EV akar lenni, vagy valamit módosítani szándékozik. Átküldi hozzám, mert neki egyszerűbb ez mint az irodai "ügysegéd" használata.
Ma reggel felhív ez egyik EV akitnek a vállakozását a úgy két hete alapítottuk pár per alatt tök simán, hogy sem számla tömböt nem adnak neki a boltban, sem bélyegzőt nem tud csináltatni, mert a boltos szerint nem hiteles a KEKKH éltal adott értesítés. Gondoltam húzok már egy lapot a nyilvántató.hu-ról, no az meg nem működik. Igaz először okt 15-ig mondták, 16-án meg 31-et mondtak, na mot meg csak technikára hívatkoznak. Esküszöm az a bizonyos állatorvostudományi ló egészségesebb mint ennek a bevazetése!
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Én is ezen düküngök. Egyszerűen nem értem, hogy mit kell x-elnem ezen gyönyörön EGYKESZ-nek becéznek.
Nyitok egy fejezetet ahol ki tudjuk dumálnia teendőket.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti is kaptatok ilyen értesítést?
"Képviselő értesítése egységes"

......
- Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a 2016. januártól elérheto, a NAV által vezetett egységes
folyószámla adatok elektronikus lekérésére és megtekintésére csak akkor lesz jogosult, ha
a NAV-hoz jelenleg bejelentett, folyószámla kivonat lekérdezésére kapott meghatalmazását a
meghatalmazója e tekintetben módosítja/kiterjeszti, azaz mind az adó-, mind a vámszámla
lekérésére és megtekintésére feljogosítja.
A meghatalmazás módosításának tényét az erre a célra szolgáló EGYKESZ adatlapon kell
bejelentenie az adóhatóságnak.
- Abban az esetben is be kell nyújtania az EGYKESZ adatlapot, ha korábbi meghatalmazása
eredetileg is kiterjedt mind az adó, mind a vámszámla lekérésére és megtekintésére, azonban
képviseleti jogosultságát korábban csak az egyik típusú folyószámla tekintetében jelentette be a
NAV-hoz."

És jön egy lista, amit nem értek.
Nincs benne felsorolva minden meghatalmazottam, főleg adóazonosítóra vonatkozik, holott a 180-asokat adószámra ÉS adóazonosítóra töltöttem ki. Sőt egy már megszűnt/visszavont meghatalmazást is tartalmaz.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak leírom, amivel most találkoztam!
1950-ben született férfi, egyéni vállalkozó rokkant nyugdijas volt, 2011-től egyéni vállalkozó. Ugye 2012-től változott a kieg.tevékenység fogalma, őt szüneteltette a könyvelő 2012.01-02 hónapban. 2012.02-ban betöltötte a rá vonatkozó öregségi nyugdijkorhatárt. Igy azt gondolták, hogy 2012.márc.tól maradhat tovább mint kieg.tev. E.V. Most szembesültek azzal, hogy tévesen. Mivel akkor nem kérte az öregségi nyugdijra való átminősítést, továbbra is a rokkansági ellátást néven kapta a járandóságát, így bizony neki fizetni kellett volna legalább a min.bér utáni járulékokat.
A tévedést arra alapult, hogy 2012.01.10.-én megjelent egy NAV téjékoztató erről, abban azt írják hogy idézem:
"Természetesen amennyiben a fent említett ellátásban részesülő személy eléri az öregségi nyugdíjkorhatárt, és öregségi nyugdíjra válik jogosulttá, társadalombiztosíási szempontból újból saját jogú nyugdijassá válik."
Szóval csak azért dühöngök, nem lehetett volna leírni hogy ezt igényelni is kell, miért csak azt írták, hogy jogosultá válik....???
Nagyon sokat jelent egy-két szó hiánya???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég