A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
import áfa
Határ közelében lévő kereskedőnél vásárol napi rendszerességel, kis tételben a külhoni (ám EU-s közösségi adószámos) vállalkozás. Nincs CMR, mivel saját maga elfuvarozza, de vásárláskor ad egy nyilatkozatot (kétnyelvű) miszerint a számlán szereplő árut Mo-ról kiviszi. Továbbá:A külföldi vállalkozás egy havi összesítőt küld ezen árukról, hogy ott bevételezték a saját raktárkészletükbe. Ez igy megfelelően erős bizonyíték, h közösségi értékesítés történt, s ezért az eladó nem számít fel áfát. Van-e tapasztalata valakinek e téren, hogy a reviziónál kötekednek-e ?
Válasz idézéssel
Most éppen nekem is megy, de délelőtt nem.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Köszi lányok. Nekem is a Kicsi által feltett link van lementve. Mostmár működik is. Bár ezelőtt fél órája már a netem sem ment. Mint látjátok, már az is jó.
Akkor gyorsan meg is nézem, és küldöm, mielőtt megint elromlana. Lehet, hogy a hamu zavar az éterben?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do">http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do</a><!-- m -->

nálam ez működik
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://sorry.ec.europa.eu/">http://sorry.ec.europa.eu/</a><!-- m -->
Szerver jelenleg nem elérhető.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Polika, nekem az oldal se jön be, annyira nem működik.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Csak egy apró kérdés: nálatok sem működik az un iuós adószámok lekérdezése? A múlt héten még jó volt, de beküldés előtt szeretném újból leellenőrízni, hátha elütöttem valamit.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
A speditőr kicsit elkalkulálta a vám+áfánkat és több került befizetésre a vámletéti számlára. Egy darabig nem óhajtunk többet importálni, így visszakérjük. Van erre külön nyomtatvány, vagy elég egy levél?
Válasz idézéssel
Szia Gajda!
Nyugodtan szerepeltesd, mert attól, hogy nincs ráírva, még az. Mindkettőnek van közösségi adószáma és ez a lényeg szerintem.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
EU-s problémám van, mégpedig a magyar EV beszerzett vmit az osztrák vállalkozástól. Mindkét fél közösségi adószáma rajta van a számlán. Az áfára (mwst.) viszont 0 %-ot irtak.
Továbbá hiányzik az a szöveg, hogy közösségi értékesítés, vagy az , hogy az Áfa megfizetése a vevőt terheli (németül legalább annyi szokott más számlán szerepelni, hogy" steuerfreie, , innergemeinschaftliche Lieferung ".
Tipródom, hogy ezt most szerepeltessem-e közösségi beszerzésként az áfa-bevallásban, meg a 08A60-ason ? Vagy valamelyik más sorban ?
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Én még nem csináltam, a nyomtatvány azokra az értékesitésekre és a beszerzésekre vonatkozik amelyeket áfa bevallásodban folyamatosan vallottál. Ez esetben a 20§ okafogyott.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Igaz ez nem import, hanem EU-us,

Csináltátok -e már az 1 n.évi összesitőt. Igy magamban nem tudom , hogy jól döntöttem-e.

most már csak az A0860-at kell elküldeni nem tartozik az ÁFA trv20 § 1
bekezdésében felsoroltakhoz.??

Köszi
Ica
Válasz idézéssel
Szia!
Köszönöm a gyors válaszodat!
Igen, van van új határozatom a módosításról, a különbözet ki lett fizetve. Minden október havi, így gondoltam teszem az utsó negyedévbe.
köszönöm még egyszer!!
Válasz idézéssel
Ha ki is lett fizetve az import áfa, akkor szerintem jó ha az októberibe teszed bele, mert arról nem a cég tehet hogy később módosították.

Nekem amikor anno volt ilyen esetem, arról adtak határozatot, azon volt a határozatszám és azt írtam be a bevallásba, ha erre gondoltál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Második negyedévben bevallott import áfát Önellenőrzésre a VPOP módosította október hóban. Közvetlenül nekik lett befizetve a különbözet.Betehetem a negyedik negyedévibe az új határozat alapján a különbözetet?
(új határozat, új befizetés azonosító, új időpont, 4-es részletező,csak nincs közvetítő)
Remélem valaki érti, amit mondok!
Válasz idézéssel
Klári!
Nem kevertél meg, hálás vagyok a magyarázatodért.
Ez az első ilyen nekem, és szeretném jól csinálni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Elfelejtettem!

Az hogy Te a vámügynök számláját (vámról, kezelésrőr, spedicióról stb.)még nem fizetted ki nem jelent semmit. Amikor Ő Hamburgban vámolt a nevedben bizony a vámot kiperkálta helyetted, mert különben a német vámhatószág nem helyezte vola az árút szabad forgalomba.

Klári
Válasz idézéssel
Zsóka!

Gondold végig! Mivel az EU egy vámunió, ezért annak bármelyik határán bejön valami azt le kell vámolni. Bárhol teheti. Hamburgan tette. Ettől a pillanattól szabad forgalomba van helyezve az árú, és EU-s árúnak mnősül.

Az EU-s Áfa szabályok azt monják, hogy Áfát a vevő fizet, ha vámhatáron belülről más országból hoz be árút. Tehát fel kell számítani a véglegesen M.o-ra jött árúra az Áfát. Ezt a teljesítés napján - amikor a magyar telephelyre megérkezik kell tenni (16.sor). Mivel vállalkozásához használja le is lehet vonni, amit a számla kelte szerint, vagy átvételt követő hó 15-én lehet csinálni (64 sor).
A magyar országhatáron kívüli vámolásban az a különleges, hogy az országhatáron már a cég a saját árúját hozza be és Áfa szempontból Ő válik beszállítóvá. Ebból a levezetésből az is következik, hogy a beszállító számlájának kiegyenlítése nincs összefüggésbe a teljesítéssel és ezáltal az Áfa bevallással. Esetedben ha júliusban vámoltak és haza is hozták az árút, akkor ez július és III.n.é.-61-es. Ez a bevallás arra is szolgál, hogy a német APEH tudomásul vegye, hogy az árú elhagyta N.o-t és M.o-on az Áfát megfizették.
Remélem nem kevertelek meg.

Klári
Válasz idézéssel
Kati!
A sima import ÁFA igen, de most nekem ennél bonyolultabb.
Lentebbi kérdésemben leírtam.
Ha tudsz segíteni benne, írd meg légy szíves.
Zsóka
Válasz idézéssel
Az import áfa csak abban az esetben igényelhető vissza amikor az áru szabadforgalomba lett helyezve, azaz az áfa meg lett fizetve.
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Kezd már világosodni, hála Neked.
A 0765 ÁFA bevallásban a 16. és 64. sorokban kell szerepeltetni?
Ezekben a sorokban az ÁFA alap ugyanaz, mint a 0761-01-es lapon.
A Hamburgból kapott számlából a júliusi még nincs kifizetve, a szeptemberit pedig októberben fizette.
Így is bele kell tennem a III.n.évi bevallásba?
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Ha pl. Hamburgban vám elé állította, akkor kell legyen vámügynöktől, vagy ottani vámhatóságtól a vámról(megfizetett) és vámkezelési díjról bizonyletod.
A szállító számlája+vám+fuvar Hamburgig=Áfa alap, a vámolás napja árfolyamán. Hamburgból már saját árút hoz beés pontosan ugyanúgy vallod mint az EU-s importot (oda-vissza). A 0761-en a saját EU-s adószámával (mint beszállító)jelentetd.

Klári
Válasz idézéssel
Magyar cég Amerikában motorokat vásárol.
Eddig itt Magyarországon készült a vámoltatás, és az ÁFA kiszabás.
Most két olyan számlám van (Rechnung), ami alapján Németországban vámoltatta a motort.
Ezen a számlán minden van, csak ÁFA nincs. Ilyenkor mi a teendő?
Hol, és hogyan kell az áfát megfizetni, mikor, és milyen áfa bevallást kell beadni?
Akinek volt már hasonló kérem segítsen.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Még nem volt ilyen esetem, ezért a segítségeteket kérem. Az üf, aki villanyszerelő, eu államból rendelt meg anyagot, amit Romániában épít majd be. Mire kell figyelnem? Előre is köszönöm a segítséget, Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
gyocsine Írta:Sziasztok!

Én i,porttal kapcsolatban azt kérdezném, hogy ha ügyfelem Taipeiben vett kp-ra árut és semmi másom nincs róla csak az ottani számla mit kell csinálni vele és az áfa-bevallás 29 sorában kell-e szerepeltetni. Műszaki cikkről van szó. Köszi Gabi

nem kellett volna ezt az árut vámoltatni amikor bekerült az eu-ba?
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég