A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
változás bejelentés
Milyen nyomtatványon kell bejelenteni: egyéni vállalkozó / nem EVá-s /
taxis szeretne átlépni az átalányadóba.
101E és a 103-ast próbáltam, de azon nem találom.

Köszönöm Zsuzsa
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Igen, akkor beadom a 201-t, azon az adószámot. Minden tevékenység változást tartalmaz a végzés. Akkor azzal nem kell foglalkozzak.

Arra gondoltam, hogy az üzletvezetést jelenteni kell a 41-esen. Illetve a tagsági jogviszonyt kell -e jelenteni? Teljesen zizzent vagyok, félek, hogy valamit kihagyok az adatszolgáltatások közül.

Egyébként a feleség kültag is kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó.

Nincs tagi kivét, akkor kizárólag csak 4350 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot, illetve 1950 Ft EHO-t fizeti. Ugye?

Nagyon köszönöm!
Reni
Válasz idézéssel
Szia Reni!

Ha változott az ügyvezetésre kijelölt tag, a CB ezt jelentette, Neked csak az adóazonosítóját kell jelenteni. Ha az új tev.-t a végzés tartalmazza, akkor nincs vele dolgod, ha nem, akkor azt is be kell jelentened. Mindezt 201-en és a taggyűlési határozat keltének megfelelő változási nappal.

A cég törzsadatainak tartalma nem függ az adózási módtól, az EVA-hoz nem társul különlegesség.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen változásbejelentéseket kell beküldenem a következő esetben?

Bt. új teáor számokat vont be a tevékenységébe (mert a beltag felesége, aki itt kültag, megszűntette a saját Bt-ét és ide hozták a tevékenységeket)

A kültag személyes közreműködés tekinettel bevételt szerez. (Eddig csak a bt. beltag működött személyesen közre)

Üzletvezetésre jogosult tag szintén a kültag feleség lett.

Mindez EVA hatálya alatt történik.
Köszönöm
Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok! Év végi volt, csak most került hozzám és kíváncsiságból kérdeztem/Bt./ köszi! harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
"Átiratkozik alanyi mentessé",??? Mindenképpen be kell jelenteni a 08T101E adatbejelentő, adatmódosító lapon, ez tuti!!
Nekem csak ÁFA körbe bejelentkezésem volt év közbe, szerintem ÁFA körből kijelentkezés csak év végén működik nem, vagy valami egyéb oka van??
Az biztos, hogy minden változást be kell jelenteni a fenti nyomtatványon!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!ha valaki kiokosítana?! Ha valaki Áfa körböl átíratkozott alanyi mentessé az a "2"-ről "1" -re változás okán/ adószám/ változás bejelentésre ok avagy sem? Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az őstermelőnek tölteném ki a változásbejelentőt a TEÁOR változásról pld. a 0111 gabonatermesztés az maradt ugyanezen a számon akkor ezt nem jelentem.

A nem főtevékenysége a zöldségtermesztés viszont változott, ezt kell akkor jelentenem és 2008.01.01-ei dátummal ?

A régit nem tudom törölni mivel a nyomtatvány adatbázisa már a 08 -al van feltöltve így újként viszem fel Ti is így csináljátok ?

Üdv. Aranycsillag
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Őstermelőnek töltöm a vált.bejelentő lapot.
A változás hatálybalépésének időpontjához a mai napot írjam, vagy
2008.01.01-et?
Amit automatikusan átfordítottak, annál az érvényesség kelte mindenhol
2008.01.01.
Johanna
Válasz idézéssel
Jóhír: semmilyenen Big Grin Bank jelenti APEH felé.
Rosszhír: Az Önkormi felé még mindig kell jelenteni, van nyomijuk a neten erre.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Azt nem a bak jelenti?
Válasz idézéssel
sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a bankszámlaszám változását milyen adatlapom tudom lejelenteni?
Válasz idézéssel
Itt a határidő kitolásról tájékoztatás.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/sajto/sajtokozl/teaor_08.html">http://www.apeh.hu/sajto/sajtokozl/teaor_08.html</a><!-- m -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Üdv. Mindenkinek!

Ismét a TEÁOR besorolásról:

Ketyeg a Teáor-bomba
2008. június 16., hétfő 15:12 InfoRádió

Teáor - egy mozaikszó, amely megakasztotta az államigazgatást. Annak ellenére, hogy az igazságügyi miniszter bejelentette, december 31-éig módosíthatják az egyéni és társas vállalkozások a tevékenységi köreiket jelölő kódokat, az APEH egyelőre nem lép. Az igazságügyi tárca ugyanis csak a Cégbíróságról rendelkezhet, az APEH-et viszont országgyűlési határozat kötelezhetné. A képviselők viszont nyári szabadságra mentek.

Több százezer adózó lélegzett fel múlt héten, amikor Bajnai Gordon gazdasági és Draskovics Tibor igazságügyi miniszter bejelentette, december 31-éig lehet átíratni az egyéni és társas vállalkozások Teáor-számait, s több százezer adózó fog meglepődni a következő napokban, amikor levelet kap az adóhivataltól, amely a július 1-jén lejáró határidőre figyelmezteti.

A Teáor-kódok, vagyis a vállalkozások tevékenységét jelölő számok átírására egy uniós döntés miatt van szükség. Az Európai Parlament egységesíteni szeretné ugyanis a közösség határain belül működő cégek tevékenységét jelölő kódokat, hogy gördülékenyebbé tegye a tagállamok cégei közötti számlázást, elszámolást. A magyar hatóságok 2008. július elsejéig adtak időt az egyéni vállalkozóknak és a cégeknek, hogy - illetékmentesen - bejelenthessék a változásokat.

A határidő azonban túl rövidnek bizonyult, s ezt belátva a kormány képviselői múlt héten be is jelentették, hogy a későn ébredők december 31-éig változtathatják meg Teáor-kódjaikat. Nem számoltak persze azzal, hogy az igazságügyi miniszter a Cégbíróságokra vonatkozó rendelete semmire sem kötelezi, kötelezheti az adóhivatalt, amely még mindig a július elsejei határidőhöz tartja magát. A vállalkozásoknak ugyanis nemcsak a Cégbíróságnak, hanem az APEH-nek is jelenteniük kell a változásokat.

Az InfoRádió több napja keresi az APEH illetékeseit, hogy megtudja, mi a teendőjük az adózóknak ebben a helyzetben. Jobb, ha rohannak az ügyvédeikhez és még július elseje előtt eleget tesznek bejelentési kötelezettségeiknek vagy elintézhetik a nyári szabadságok után is a cégügyeket? Az APEH eddig egyetlen megkeresésre sem reagált, ami nem lehet véletlen - mondják az adószakértők. Nincs ugyanis könnyű helyzetben a hivatal sem, mert elnöki rendelettel nem módosítható a határidő, sőt azt a pénzügyminiszter sem írhatja át, csak ha erre az Országgyűlés felhatalmazza. Erre pedig legkorábban a nyári szünet után, az őszi ülésszakon lesz mód.

Az adószakértők szerint megoldást jelenthet az ügyben, ha az adóhivatal közleményt ad ki arról, hogy a határidő lejárta után sem bírságolja meg a késlekedőt, de ez egyelőre "csupán" szakértői észrevétel, a hivatal ugyanis hallgat. A legutolsó hivatalos információ az a június 6-ai sajtóközlemény, amelyben arra hívja fel a figyelmet az APEH, hogy a késedelmes változás-bejelentés a társas vállalkozások esetén 500 ezer forint, egyéni vállalkozók és adószámmal rendelkező magánszemélyek esetén 200 ezer forint mulasztási bírság kiszabását jelentheti.

Akkor most mi a teendő?????????????????

nagyeva
Válasz idézéssel
Szeretném kérdezni, hogy a váll.igazolvány cserét a TEÁOR változás miatt, ti jelentitek-e az Apeh-hoz. Ha jelentitek, melyik nyomtatványon kell.
Köszi: doska
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Igen,volt,így még érdekesebb a dolog.

Más infó,ma reggel az Önkormányzat 6.45.-kor személyes infóként közölte,hogy megjelent a "valamilyen"Közlönyben,hogy akinek csak július 01. utáni időre tud az Önkormányzat időpontot adni a vállalkozói igazolvány cseréjére,azt semmilyen retorzióval nem sújtják,mert akitaz Önkormányzat nem tudott átfordítani automatikusan,azt már értesítették hetekkel-hónapokkal ezelőtt.

Kicsi,drága,köszönjük a cseppet sem csavaros jókivánságodat,én már Burgenlandban visszafordultam volna és inkább én hívtalak volna oda ki mindnyájatokat,akik szeretik a hegyeket és a csendet,valamint az ügyfélmentes világot egy következő Aktafórumos találkozóra.
Válasz idézéssel
Cirmikém !

Örülök, hogy újra itt vagy, de nem örülök, hogy itt kell lenned és nem ott ahol pihennél. No ez csavarosra sikerült, szóval érted.

Volt már kicserélni a váll.igazolványát ? Nem lehet, hogy ezért ?

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Annyira,hogy még az első 4 számjegye is ugyanaz maradt!csak a hátsó kettő változott!
Válasz idézéssel
Cirmi Írta:2008.05.06.-án kelt levelében a Középmagyarországi APECH kedvesen tájékoztatja ügyfelemet,hogy a 2000.11.01.-től a 2000.évi LXXXIII.tv továbbá az egyéni vállalkozói igazolványról szóló 129/2000.(VII.11.)Kormányrendelet,valamint az adózás rendjéről szóló 2003.évi XCII.törvény 23.§. értelmében

-székhely
-telephely változásokat
Big Grin -tevékenységi kört érintő bármely változásokat -ezt aláhúzta alaposan Big Grin
-a vállalkozás megszűnését
a körzetközponi feladatokat ellátó jegyzőnél,okmányirodánál kell bejelenteni.
Miért kapta az ügyfél,még rejtély!

Sztem a Teáor változás miatt kaphatta....Automatikusan sikerült "átforgatni"?
Válasz idézéssel
2008.05.06.-án kelt levelében a Középmagyarországi APECH kedvesen tájékoztatja ügyfelemet,hogy a 2000.11.01.-től a 2000.évi LXXXIII.tv továbbá az egyéni vállalkozói igazolványról szóló 129/2000.(VII.11.)Kormányrendelet,valamint az adózás rendjéről szóló 2003.évi XCII.törvény 23.§. értelmében

-székhely
-telephely változásokat
Big Grin -tevékenységi kört érintő bármely változásokat -ezt aláhúzta alaposan Big Grin
-a vállalkozás megszűnését
a körzetközponi feladatokat ellátó jegyzőnél,okmányirodánál kell bejelenteni.
Miért kapta az ügyfél,még rejtély!
Válasz idézéssel
Én is úgy tudom. Az egyéni vállalkozókét meg szerintem egyáltalán nem kell, azt az Okmányiroda továbbítja.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az APEH felé jun.30-ig nem csak azokat kell jelenteni, akiknek az átforditásával nem értek egyet???

Ica
Válasz idézéssel
az EV milyen nyomtatványon jelenti az Apeh felé?
Válasz idézéssel
:twisted: Természetesen az EV-k is nagy bizalommal keressék fel a vállalkozói igazolványukat kiállító Önkormányzatnak nevezett -lánykori nevén Tanács nevű hivatal ÜSZI-jét és az általunk átfordított számot először az igazolványukba,utána minden híreszteléssel szemben az APECH -ba jelentik 2008.június 30.-án éjfélig! Máskülönben jön a büntetés!!!!
Hogy milyen jó volt Ausztriában!!! Híreket ugyan nem hallgattunk semmilyen nyelven csak időjárást,de nem volt telefon,internet,sms.,fax,emil,.....
Hazajövünk és passz,amortizáció indul!
Válasz idézéssel
Erika!
Sajnos jól érted, ezt is be kell jelenteni, de ehhez legalább nem kell ügyvéd. Telefonon a veszprémiek ezt mondták.
Viszont a 03-as teáorok-at nem törlik akkor sem, ha nem akarjuk, hogy szerepeljen a cégjegyzékben, ehhez már ügyvédet kérnek.
Hát ez van.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég