A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
változás bejelentés
Ja,én 08.07.01-től irnám,.még mindig kisebb baj,mint évek múlva hiányosságként feltárják.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mivel volt ez a TEAOR őrület, a határidő az idei bevallással egyidőben ...ha jól emlékszem....
Szerintem gyorsan add be,még fel sincs minden dolgozva,én is tegnap adtam be egy elmaradtat./09-en.,ahogy Alba irta./
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia! Biztosan 09-esen, mert 08-on nem lehet. Az időpontja a tavalyi év.
Nézd, felelősen én nem merem mondani, hogy 2009.01.01-jétől, vagy a tegnapi naptól jelentsd, mert lehet, hogy azon bukik meg a dolog, hogy ha 2008-at ellenőrzik, hogy nincs náluk bejelentve arra az időpontra ez a tevékenység. Természetesen az is rizikós, hogy ha most 2008-ra jelented, mivel a 15 napból kicsúsztatok. De reménykedjünk - akár melyik módszert választod- , hogy nem akadtok fel a hatóság hálóján!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ugyan szánjatok meg valami válasszal, hogyan jelentsem és melyik évin? harakiri
Válasz idézéssel
verocs Írta:Harakiri!

A tevékenység kezdetétől számított 15 napon belül kell(ett volna) bejelenteni.
Ha pl 2008.05.01. a telj dátuma a számlájának, akkor onnantól számított 15 napon belül kell bejelenteni. Elő kéne keresni a legelső kiadott számláját ennek a tevékenységnek.
Sziasztok! A szituáció már adott. Most hogyan csináljam, ha idáig nem volt jelentve/ 2008.06.30 az első számla !harakiri
Válasz idézéssel
Harakiri!

A tevékenység kezdetétől számított 15 napon belül kell(ett volna) bejelenteni.
Ha pl 2008.05.01. a telj dátuma a számlájának, akkor onnantól számított 15 napon belül kell bejelenteni. Elő kéne keresni a legelső kiadott számláját ennek a tevékenységnek.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok! Az egyik ügyfelem ügynöki tevékenységet is végez a fő tevékenysége mellett. Az ügynökit, semmi engedély nem kell hozzá tavaly óta csinálja. Be kell jelenteni a 201-en? Ha igen milyen dátummal? A 08T 201 tavalyi dátum, avagy 09T 201tavalyi dátum, avagy jobb 09T201 jan.01 dátummal? Köszi előre is! harakiri
Válasz idézéssel
Szívesen Anita!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Ida, köszönöm, a telefonban is ezt mondták. Smile
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita!
Én simán egy levelet szoktam írni az önkormányzatnak, melyben bejelentem, hogy azokat a változásokat, amelyeket a változásbejelentőn nem tudok! Feladás tértivényesen!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Korai volt az öröm, azon a nyomtatványon nem tudok változást bejelenteni.... Nem úszom meg telefonálgatás nélkül mégsem Sad
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Alba, köszönöm neked is! Szóval az önkormányzathoz ugyanazon kell a változást jelenteni, amin annó bejelentkeztem? Ez jó, olyanom van Smile
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Anita! Jól írtad, az Önkormányzatokhoz be kell jelenteni. Szerencsés esetben a település honlapján fenn van, rosszabb esetben postán kérjél adó alá / adó alól történő be-, kijelentkezési nyomtatványt.
Én az OEP-eset szoktam még beküldeni, de többen írták már a fórumon, hogy nem kell.
Az Apeh-nak csak akkor kell jelenteni, ha iratőrzés helye is változik.
Telephelyet írtál, de ha székhely módosítás történik, akkor a bankban is át kell vezetni a címeket.
Szép napot! Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szóval nekem sehova nem kell jelentenem, ha az ügyvég beadta CB-ra? Ez szinte hihetetlen...
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Anita!

A telephely változása, társasági szerzd. vagy váll.ig módosítással jár. Az APEH egyablakos rendszerben átadja. 101E-n, 201T-n nem tudod jelenteni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Új telephelyet és régi törlését az APEH-en kívül kinek és milyen nyomin kell még jelentenem? AZ OEP-et megtaláltam, legalábbis remélem, hogy jót találtam, de nem tudom, hogy esetleg a KSH-hoz vagy a Nyugdíjbiztosítási Igazg.hoz vagy a Helyi Önkormányzathoz kell-e, és ha igen, hol/hogyan... :oops:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
lysglimt Írta:
Cica70 Írta:Sziasztok!
A 08T101E nyomin jelentem be, hogy alanyi mentes lesz az ügyfél 2009-re.
A hatálybalépés dátuma 2009. 01. 01.?
szerintem igen Smile

Sziasztok!

Ha valaki szeretné az alanyi mentességet választani 2009-től, és egyéni vállalkozása mellett őstermelő, az alanyi mentesség választása mellett az őstermelőségével kapcsolatosan is kell nyilatkoznia?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Freedom Írta:Sziasztok!

Be kell jelenteni 41-en a bt tag személyes közreműködésének kezdetét?

Köszönöm!
Reni

Igen Reni!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi, szerintem is, csak már zizi vagyok egészenSad
Válasz idézéssel
Cica70 Írta:Sziasztok!
szerintem igen Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Be kell jelenteni 41-en a bt tag személyes közreműködésének kezdetét?

Köszönöm!
Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ha most alakult kft bejelentéseit akarom intézni, akkor a 08T 201T, illetve a 08T180-at beküldetehetem póstán is? Valamint azt tudakolnám még, hogy a pesti negyedik kerület APEH címét kell felderítenem avagy a Közép- magyarországi Regionális Igazgatóságra küldessem? Mert annak találtam csak meg a levelezési címét? Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm

Zsuzsa
Válasz idézéssel
Majd az 53-ason kell róla nyilatkozni csak!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég