A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cafeteria
a 2. pont játszik.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Szia Zsuzsu,

nem, nekem van egy korábbi, ahol pont azt taglalja a hivatal, hogy akár decemberben, visszamenőlegesen is (pl. 12 X) lehet adni az utalványokat adómentesen.
Valóban kimerítő volt a tájékoztatás, én ezzel tisztában is vagyok. De sehol sem találok olyan TILTÁST, amely kifejezetten tiltaná, hogy 2009-ben nem adhatok visszamenőlegesen 5 havi melegétel utalványt és némi kultúra utalványt.
Én ennek a tiltásnak a jogszabályi helyét vadászom, mert csak azt fogadom el.

Üdv.zsemle

A kérdés lényege ezek szerint:
1.) van utalvány 2008-ban vásárolt ( nem kp-s számla, átutalásos kiállítása 2008, teljesítés 2009, Fi hi.2009). Utalványok eddig fiókban, páncélabn,akárhol, de nem lett kiosztva.
EZT LEHET!
Az étkezési HR lapokonév végi ajándékozási lehetőségek és ha emlékezetem nem csal, a Cégnet-ben olvastam én is. Utána fogok nézni!

2.) 2009. januárban ( tehát mérlegfordúló napja után ) keltezett számával vásárolt utalványt visszamenőlegesen ki lehet e osztani, ez nem rémlik.
De ha megtalálnád, kérlek tedd közkincsé, gondolom másoknak is jól jönne.

D.Zsuszu
Válasz idézéssel
eragka Írta:Sziasztok!
A kérdésem a "társaság tagjával" kapcsolatban lenne.
Cafeteria szempontjából ez mit jelent pontosan?
Ha a társaság tagja alkalmazotti státuszban van a társaságnál, és nem személyesen közreműködő tag, akkor megilleti minden vagy ebben az esetben a "tagság" szabályok az irányadóak rá?
Köszönöm a választ!

Szia!

Ha 36 órás munkaviszonyvban van(nak) és mellette 0 Ft megbízásival ügyvezetnek akkor nekik MINDEN adómentes juttatás jár, úgy, mint pl:
Élelmes Elemér, alkalmazottként 09T1041-es bejelentve.

Ő is be lett jelentve 09T 36 órásra!!!, akkor mindent lehet, amennyist csak ki bír fizetni.

Sodexo Pass tájékoztató az utalványokról ( tv, adómentes határ, stb)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://209.85.129.132/search?q=cache:yzz7c90eNJ4J:hu.sodexo.com/huhu/szolgaltatasok/utalvany/szolgaltatasok/ennikek/postai_ertek/kep_ek.asp+Sodexo+utalv%C3%A1ny+Magyar+Posta+2009&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu">http://209.85.129.132/search?q=cache:yz ... cd=1&gl=hu</a><!-- m -->

Én erre írtam Cafeteria szabályzatot ( dokumentumok) csak 2 fő tulaj, aki 36 órás ( ....) és 0 Ft. megbízási ügyvezetés. BKV bérlet, étkezési, Egészségpénztári munkáltatói hozzájárulás, színházjegy- , bérlet,üdülési csekk, internet ( itt számla alapján és nem utalvánnyal)

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsu,

nem, nekem van egy korábbi, ahol pont azt taglalja a hivatal, hogy akár decemberben, visszamenőlegesen is (pl. 12 X) lehet adni az utalványokat adómentesen.
Valóban kimerítő volt a tájékoztatás, én ezzel tisztában is vagyok. De sehol sem találok olyan TILTÁST, amely kifejezetten tiltaná, hogy 2009-ben nem adhatok visszamenőlegesen 5 havi melegétel utalványt és némi kultúra utalványt.
Én ennek a tiltásnak a jogszabályi helyét vadászom, mert csak azt fogadom el.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Bocs Zsemle erre az APEH információra gondolsz?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://209.85.129.132/search?q=cache:tIZaKCFIK1gJ:www.apeh.hu/adoinfo/szja/etkezes_080902.html+Ad%C3%B3mentes+%C3%A9tkez%C3%A9si+utalv%C3%A1ny+havi+APEH&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu">http://209.85.129.132/search?q=cache:tI ... cd=1&gl=hu</a><!-- m -->

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Sziasztok,

egy társaságnak most jutott eszébe, hogy adna visszamenőlegesen melegétel utalványt és kultúra utalványt a dolgozóinak (hogy csökkentse az eredményét 2008-ra).
Van e valamilyen tiltó jogszabály, hogy ezt nem teheti meg?
A lekönyveléssel nincs gondom - átmenő tétel vissza 2008-ra.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.zsemle

Kedves Zsemle!

2008-ra már nem lehet. Ezeket az utalványokat - akár adómentes, akár adóköteles réssze együtt adják- meg kell vásárolni.
Az arról szóló számla pedig pénztárból kifizetve, ha van rendelésük pl. Sodexo-nál, akkor azok számlázzák.
Ha olyan sok a pénzük, hát számfejtsék le és pénzben fizessék ki nem utalványban - elolvasandó a 0808 kitöltési.

0808M,0808A, önrev, M30, stb. Viszont vidáman ki lehet fizetni a pénztárból december végén. Kérdés,hogy még ma is megéri-e a sok macera.

Csak ha 2008-as, akár december 31-i dátumú számla lenne - már el lehetne határolni.
Te nem tudsz csodát tenni - tudom ilyenkor bezzeg de ügyes lenne a könyvelő ha a elhetetlent elintézné.Ez a hajó utalványosként elment.

Még csak nem is úton lévő szállító, mert nincs írásos megrendelésük a forgalmazó felé amit az érkeztetett!?!

De semmi akadálya, hogy januárban beszerezzenek ilyeneket, egész évre előre- értékcikk! A lényeg, hogy szigorú számadásúként be kell vételezni, és minden honapban aláírással átveteted azokkal, akiknek szánták.
Adómentes értékhatárig, vagy azon felüli mennyiséget, a bevallás eszerint megy a maga utján.
Én is most januárban több étkezési utalványt vettem, 383-ra könyvelem, kiadom az adómentest 6.000/fő/január, a többi marad készleten. Az így kiadott adómentes.

Itt a Magyar Posta Sodexo utalványok értékesítésről a tájékoztató oldal,
azonnal erre lép, nem kell keresgélni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://hu.sodexo.com/huhu/szolgaltatasok/utalvany/szolgaltatasok/ennikek/postai_ertek/kep_ek.asp">http://hu.sodexo.com/huhu/szolgaltataso ... kep_ek.asp</a><!-- m -->

Itt láthatod majd az adózási információkat, címleteket.
A kultúra utalvánnyal sietni kell, mert csak 2009. január 31-ig lehet korlátlanul venni. Ezt én pl. a Nyugati Postahivatalban fogom megvenni.

Ha még lehet kapni - nagyon vitték - január 31-ig vehetsz akár 500eFt-ért és kioszthatod jan.31-ig azoknak akiknek akarod. Akár a T.Ügyvezető is megkaphatja, ui. ez 2009.jan.31-ig korlátlan!!!

Ha pl. valakinek sok a pénzkészlete, akkor előre gondoskodhat Most a
dolgozóiról, ha sikerül készpénzes számlával elintézni. Valamit valamiért.
Éves mennyiségeke vásárlása szépen csökkenti a házipénztárt !

Bocs, nem kioktatni akartalak! Kissé szószátyár voltam, de a lendület!

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Szia Enikő,

nekem van valahol egy APEH állásfoglalásom arról, hogy akár decemberben visszamenőlegesen is kifizethetem adómentesen az utalványokat (akár 12X12000,-Ft-nyit). Csak az évváltás miatti visszanyúlás aggaszt egy kicsit.

De azért köszi a választ.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Havi 12.000 vagy 6.000 Ft-ot meg nem haladó része az adómentes. Így ha egy hónapban több hónapot fizetsz, a feletti rész már adóköteles. Én magát a törvényt így értelmezem.
Nem azt mondja havonta 6.000 vagy 12.000.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

egy társaságnak most jutott eszébe, hogy adna visszamenőlegesen melegétel utalványt és kultúra utalványt a dolgozóinak (hogy csökkentse az eredményét 2008-ra).
Van e valamilyen tiltó jogszabály, hogy ezt nem teheti meg?
A lekönyveléssel nincs gondom - átmenő tétel vissza 2008-ra.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sajna új témát nyitottam véletlenül :internet utalvány PM (kb) -ide feltettem egy tájékoztatót, ami magyarázó szövegre szorulna, mert nem értem a lebonyolítás módját.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
edith Írta:Ha megnézed a szja t. 1. sz. mellékletét a 7.11-nél van az internet, nem pedig a 8.természetben juttatások közül adómentes résznél. A 7. pont mind személyhez kötött, névreszóló az elszámolás. A pm tájékoztatót felteszem a segédletekhez, és azt is, honnan vettem le.

OK! Nem mélyedtem el benne, csak a felvetésed olvasva, kapásból ez jött le. (utalvány ez is - utalvány az is) Majd utána nézek.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Ha megnézed a szja t. 1. sz. mellékletét a 7.11-nél van az internet, nem pedig a 8.természetben juttatások közül adómentes résznél. A 7. pont mind személyhez kötött, névreszóló az elszámolás. A pm tájékoztatót felteszem a segédletekhez, és azt is, honnan vettem le.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A kérdésem a "társaság tagjával" kapcsolatban lenne.
Cafeteria szempontjából ez mit jelent pontosan?
Ha a társaság tagja alkalmazotti státuszban van a társaságnál, és nem személyesen közreműködő tag, akkor megilleti minden vagy ebben az esetben a "tagság" szabályok az irányadóak rá?
Köszönöm a választ!

Nálunk is felvetődött az intenetes utalvány, de még nem néztem részletesen utána, ezért kérdezném....
Mért kell igazolni a dolgozónak, hogy tényleg Ő használta fel? Nem elég, ha aláírja, hogy átvette? Az étkezési jegyet sem "'ellenőrizzük", hogy tényleg Ő használta-e fel? Átvette a sorszámozott jegyet, igazolni tudjuk, hogy saját dolgozónak az adható értékben adtuk... hogy levásárolja vagy odaadja valakinek, eladja, kidobja... ez már nem tartozik ránk.
Rozi
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Én is úgy gondoltam, hogy be kellene kérni a számlát, de azzal érvelnek, hogy utalvány és másra nem használható mint internet szolgáltatásra. A problémám az, hogy ha nem kérek számlát, akkor a dolgozó más nevére szóló számlát is kifizethet (az előbb találtam az újsághirdetésben valaki árulja az internet utalványát) és adóellenőrzéskor emiatt a munkáltatót bírságolhatják. Az utalványt adó tudja, hogy mely dolgozónak milyen sorszámú utalványt ad. Követhető a munkáltató részéről az, hogy ezzel az utalvánnyal milyen számlát fizettek ki?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Szia Edit,

Egy ilyen internetes utalvány képét az alábbi oldalon nézheted meg:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ticketweb.hu">www.ticketweb.hu</a><!-- w -->. Valószínűleg a többi utalványforgalmazónak is van valamilyen infója az oldalán. A dolgozók interneten keresztül tudják a számlát ezzel az utalvánnyal kiegyenlíteni. Én minden hónapban bekérem a számlát másolatban, s a cafetéria szabályzatban rögzítettük, hogy a dolgozó lakcíme és az internet vételi helye meg kell, hogy egyezzen.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Az internet utalvánnyal kínlódok. Én még nem láttam ilyet - gondolom ez sem névreszóló. Ha az lenne, akkor no probléma.
".... a munkáltató az internethasználatot utalvány juttatásával biztosítja. Az internetszolgáltató és az utalványforgalmazó közötti szerződés alapján az internetszolgáltató felelősséget vállal arra, miszerint:
Az utalványt juttató munkáltatónál történő adóhatósági ellenőrzés során a munkavállaló nevére kiállított számlák másolatával igazolja, hogy az internet-utalványt kizárólag az Szja törvény 1. számú mellékletének 7.11. alpontjában foglalt termék és szolgáltatás ellenértékeként fogadta el, továbbá átvállalja az esetleges adójogi következményeket;
Ha nem névreszóló az utalvány, akkor hogy fogom én bemutatni a dolgozó nevére szóló internet számlát???
Lehet, hogy csak látnom kellene egy ilyen utalványt és rögtön lenyugodnék?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
edith Írta:Kérdezek tovább... Cafetéria keretében nyelvtanfolyam költségét lehet fizetni a munkavállalónak? (multi cég, kell a nyelvtudás) Szja 7. § p
Azt olvasom, egyébként is adómentes, de egyformán akar juttatni a cég.

Nem akar kihelyezett tanfolyamot szervezni? Akkor még a szakképzisnél is figyelembe veheti, de ehhez szerződés stb. kellenek. És meghatározott óraszám, de az alatt nem lehet megtanulni egy nyelvet. Nekem legalábbis a 20-vagy 40 óra nagyon kevés lenne rá.
Válasz idézéssel
Bocsi, azt akartam írni, hogy szerintem kell. Csak gyorsan nyomtatm, pedig még nem is ittam.
Válasz idézéssel
edith Írta:Ha internetutalványt juttat a munkáltató a dolgozóknak, akkor ehhez szükséges bizonyítani számlával, hogy a dolgozónak van internet előfizetése, szerződése, számlája? (korábbi években ez kellett - a Közl. és Hírközlési Min. honlapján még fenn van egy tájékoztató)
Válasz idézéssel
Kérdezek tovább... Cafetéria keretében nyelvtanfolyam költségét lehet fizetni a munkavállalónak? (multi cég, kell a nyelvtudás) Szja 7. § p
Azt olvasom, egyébként is adómentes, de egyformán akar juttatni a cég.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Ha internetutalványt juttat a munkáltató a dolgozóknak, akkor ehhez szükséges bizonyítani számlával, hogy a dolgozónak van internet előfizetése, szerződése, számlája? (korábbi években ez kellett - a Közl. és Hírközlési Min. honlapján még fenn van egy tájékoztató)
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A csekély értékű utalvány esetén olyan kérdésem van, ha egy munkáltatónál dolgozik mindkét szülő és egymásra nem kérhetnek utalványt de a gyerek esetében, mind a férj és a feleség is igényelhet utalványt vagy nem?

Olyan eset nem fordulhat elő, pl ha 90e az éves keret és 5 fő van a családban, hogy minden hónapban 1 főre odaadom a minbér10% értékű utalványt.

Ha lenyilatkozzák, hogy adott személyek közeli hozzátartozók és állandó lakcímmel rendelkeznek de kiderül, hogy élettárs, vagy a gyerek barátja aki velük él és ezen személyekre is kiadjuk az utalványt, akkor mi van. Mivel én nekem nem kötelességem vizsgálni, akkor majd aki nyilatkozott és véletlenül ellenőrzik majd jól megbüntetik?

Köszi a segítséget!
Iboly
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A cafeteria keretében juttatott egészségpénztári és önkéntes nyugdíjpénztári befizetést jelenteni kell APEH felé? Vagy elég a pénztárakkal kötött szerződés?

Buxa
Válasz idézéssel
Köszi Zsemle!

Az a helyzet, hogy utalványt kapott, ennek a ft összegét is vissza kell vételezni?

Köszi
Reni
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég