A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cafeteria
Gyigyi Írta:Köszönöm szépen!

Április közepén jár le valakinek a próbaideje, utána kapna utazási költségtérítést. Tehát április 2. felére. Ezt majd május elején az áprilisi bérszámfejtésbe kell beletennem???
Ez hogy működik? A dolgozó gondolom megveszi most hó elején a bérletet...leadja a számlát és most kell neki kifizetni vagy utólag a 4. havi bérrel együtt? És csak az áprilisi számfejtésben szerepeltetni?
Ha a márciusiban szerepeltetném és mondjuk valami oknál fogva kilép április hóban????

Bocsánat, de nem értem Cry

Ha csak április hó 2. felétől jár neki, akkor miért kellene március hóban szerepeltetned?

Hanna
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!

Április közepén jár le valakinek a próbaideje, utána kapna utazási költségtérítést. Tehát április 2. felére. Ezt majd május elején az áprilisi bérszámfejtésbe kell beletennem???
Ez hogy működik? A dolgozó gondolom megveszi most hó elején a bérletet...leadja a számlát és most kell neki kifizetni vagy utólag a 4. havi bérrel együtt? És csak az áprilisi számfejtésben szerepeltetni?
Ha a márciusiban szerepeltetném és mondjuk valami oknál fogva kilép április hóban????

Bocsánat, de nem értem Cry
Gyigyi
Válasz idézéssel
Szia Gyigyi,

ezt a cégnél alkalmazott cafeteria-szabályzat határozza meg, semmilyen törvényi kötelezettség nincs rá.

üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha törthónapra kell számfejtenem cafeteria juttatást, akkor a munkanapokkal osztok, vagy a naptári napokkal? :o

Köszi!
Gyigyi
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
Nem bírtam ki ,mivel nyaggattak a dolgozóink,megkérdeztem tőlük miért csak a címek vannak? A válasz:fejlesztés alatt van a honlap ,türelmet kérnek.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Drágáim, láttátok már az Erzsébet utalvány elfogadóhelyeinek felsorolását? Nekem tegnap esti záróviccem (de csak az egyik szemem nevetett) volt annak olvasata! Amennyiben nem változtattak rajta, Nektek lehet a mai kezdő vicc!

üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok a sporttevékenységhez nyujtott ( fittnes...stb bérlet, utalvány) az nem adómentes, az úgy van, ahogy Tercsi írta. Viszont ha sporteseményre, (látványsport) szóló a bérlet, azaz nézem és nem űzömSmile) Smile akkor adómentes 50000:- Ft-ig ez a 1,sz.mell.8,28.pont

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Szia Tercsi!
Köszönöm a válaszod, ezt olvastam én is. Az utalványértékesitője az állítja hogy ez mindkét fél részéről adómentes. Hivatkozik az 1.sz.mell. 8.28.pontjára, Sport belépő és bérlet juttatás a kifizető részéről 50000 Ft/év összegig mentes.
Sajnos én nem is láttam még ezt az utalványt. Esetleg ha rá van irva a felhasználhatóság hogy pl. Sportrendezvény belépő -re lehet beváltani, akkor szerintetek belefér az adómentességbe, akkor is ha ez utalvány és nem konkétan belépő jegyet kaptak a dolgozók???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Ibcsi!

A HVG ADÓ 2011.-ben találtam: Béren kívülinek nem minősülő egyes meg nem határozott juttatások ( micsoda elnevezés!)
E juttatások az összevont adóalap részeként adóznak, vagyis 27 százalékkal felbruttósított értékük után a magánszemély adózik 16 százalékkal. Ilyen juttatás pl.:..... sporttevékenységhez nyújtott ingyenes vagy kedvezményes szolgáltatás (ideértve az utalványt is)

Tercsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Sportutalvány juttatással kapcsolatban van problémám, nem találok rá gyakorlati leírást. Kérlek segítsetek!

Az egyik Kft vezetője vásárolt sportutalványokat. Ki is osztotta a dolgozóknak, 50000 /fő.
Ezeket most utólag tudtam meg.
Kell ezt valahova jelenteni??? A dolgozónak igazolni kell azt felénk hogy mire használta fel????
A Kft-nél azt olvasom hogy adómentes. De a dolgozónál???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
m
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudom kit érint, de ezt a cikket nemrégen olvastam és gondoltam felrakom a linket, hátha vki már találkozott ilyen dologgal.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/beren_kivuli_juttatasok/20110624_cafeteria_munkavallalok_munka_elelmiszere.aspx">http://adozona.hu/beren_kivuli_juttatas ... szere.aspx</a><!-- m -->
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm Tamás, hogy megerősítettél! Én is így éreztem.
Gondolkodtam a decemberi kifizetésen: a napi pénztárjelentésre még ráférne, csak sajna lóvé nincs a pénztárba. És még azt is hiába mondom, hogy bár gondolkodtam volna előre, mert mindenképpen be kellett fizetni a bankba. Kellett a fizukra.

Zsóka!
Szerintem is összesítheted. Az étkezési utalványokat mi is év végén adtuk oda egy összegben.
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Én úgy gondolom, hogy összesítheted. Hiszen havi 18.000 Ft adható. Akár adhatod utólag is az egészet decemberben.
Köszönöm hogy megerősítettél.
Üdv.
Válasz idézéssel
Én úgy gondolom, hogy összesítheted. Hiszen havi 18.000 Ft adható. Akár adhatod utólag is az egészet decemberben.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A meleg étkezési utalvánnyal akadt egy kis gondom. A dolgozók minden hónapban kaptak 10.000 Ft értékben hozzájárulást, decemberben is. Decemberben még + 18.000 Ft értékben. Most akkor nekem úgy kell számfejteni, hogy 10.000 +18.000= 28.000 Ft, az az már meghaladja a havi 18.000 Ft-ot, vagy összesíthetem éves szintre?

Üdv.: Zsóka
Válasz idézéssel
Balázs!

Szerintem igen,mert a cafeteriánál a kifizetés ideje számít, nem az időszak. Hiába decemberi a juttatás, ha januárban fizetik ki! Érdemes lenne 2010. évi dátummal megtéríteni. Gondolom a 1008 még nem lett beadva!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az én kérdésem is hasonló: internet hozzájárulás. A dolgozók még most hoznák a novemberi, decemberi számlájukat. Ha az most 2011-ben fizetem ki, akkor már adót kell fizetni utána?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szerintem, ha 2010-ben lesz átadva - persze csak papíron - az 2010. évi szabályok szerint adózik, tehát 25% az SZJA!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nincs akadálya, csak arra figyeljetek, hogy az a 16% a valóságban 19,04%! (Utalvány értéke szorozva 1,19-el, majd annak a 16%-a.)

Üdv.zsemle[/quote]

Köszönöm!
Eszter
Válasz idézéssel
HR23 Írta:Sziasztok!

És mi van akkor, ha a régi szabályok szerint adózik? Még decemberben kiosztották az étkezési jegyet, de ma lett számfejte a decemberi bér?

Erika

Szia!

Szerintem is a 2010.évi szabályok alapján adózik! A dec.havi 1008-as bevallásban jelenik meg.

Üdv.: Tercsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

És mi van akkor, ha a régi szabályok szerint adózik? Még decemberben kiosztották az étkezési jegyet, de ma lett számfejte a decemberi bér?

Erika
Válasz idézéssel
Kedves Zsemle!
Köszönöm a válaszod, de a probléma ott adódik, hogy az évi 200 000 ft-os keret bruttóban értendő. A vezetőség úgy terveztet, hogy ez adóval együtt értendő. Tavaly is igy volt, akkor azért nem volt probléma, mert nem kellett bruttósítani. Az ideinél gond a bruttósítás, nettó kifizetésre véleményem szerint ha visszafele számolva az adót vonjuk le, és az jár a dolgozónak, a kolegina szerint viszont le kell vonni a bruttósitott részt is.
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Sziasztok!

Van egy cafetéria keret, évi 200 000 Ft.
Konkrétan mennyi étkezésit kell adni havonta a dolgozónak? 12 075-öt vagy 14 370-et? Azaz a bruttósitást is le kell vonni, vagy csak az adót?

Köszönöm.

Szia Erika,

a dolgozók felé kommunikált keretet mindenféleképp úgy célszerű megadni, hogy a dolgozó azt teljes mértékben a magáénak érezze. Mi úgy állapítjuk meg, hogy van egy büdzsé, aminek fedezetet kell nyújtani az adóra is, pl. ez legyen 238080,-Ft/év, ekkor a dolgozó azt az infót kapja, hogy az éves kerete 200000,-Ft. Így ő a 200000,-Ft-os keret erejéig mazsolázhat az étlapról (pl. utalványok, üdülési csekkek, egészségpénztár, nyugdíjpénztár, stb.), ha készpénzt választ, akkor azt átszámoljuk a következőképp:
20000,-Ft esetén az a munkáltatónak 23808,-Ft-ba kerül(20000*1,1904). Ennek az összegnek viszont fedezetet kell nyújtani a munkáltató által fizetendő járulékokra, így ez már csak 18528,-Ft-os bruttó kifizetést jelent a dolgozónak (23808/1,285), amely tovább olvad, mire nettó kifizetés lesz belőle.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
kicsigeszti Írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!
Szerintetek van akadálya annak, hogy 2011 januárban kapják meg a dolgozók a 2010. decemberi melegétel utalványt?
Így elvileg a 2011. évi szabályok szerint adózna 16%-al és nem 25-el.
Köszönöm!

Nincs akadálya, csak arra figyeljetek, hogy az a 16% a valóságban 19,04%! (Utalvány értéke szorozva 1,19-el, majd annak a 16%-a.)

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég