A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utazási iroda, szálloda stb
Köszi Klári!

Irodáimhoz mentesen küldik a repjegy számlákat a másik irodák, így Ők is mentesen szeretnék számlázni, amit nem lehet. Nekem nem akarják elfogadni ezt az infot, mert számukra kedvezőbb megoldás lenne a mentesség. Én ezt megértem, de hát a tv-ek ezt nem engedik. Küzdök velük és még a végén meg is inogtam. De most, hogy Te is így értelmezed, megnyugodtam és kiállok az álláspontom mellett.

Szia Vicus
Válasz idézéssel
Voltam egy fejtágításon, ahol ugyanígy értelmezték.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megbolondulok :roll: :roll:
Idegenforgalom kész káosz.
A XV fejezet azt mondja, hogy minden szolgáltatás amit az iroda saját nevében az utas javára megrendel utazásszervezés. (különösen a személyszállítás,szállás idegenvezetés ellátás) Igy ez a tevékenység a különös adózási mód alá tartozik. Még akkor is,ha csak egy komponensű.
2007.-ben csak akkor, ha csomagot adtunk el. Ennek feltétele, hogy legaláb két komponensű legyen.
Tehát ha utazási iroda egy másik irodától repjegyet rendel meg a saját nevében,de az utas javára, akkor az is utazászervezés és pozicionálni kell és árrésezni. Ezt így értelmezem. Sajnos vannak olyan irodák akik nem.
Szerintetek?
Vicus
Válasz idézéssel
Ha csak egy szolgáltatást számláznak, akkor annak az ÁFA mértéke a besorolás szerinti, abban az esetben, ha saját szolgáltatást értékesít.
Ha közvetít, akkor a rá áthárított áfa mértéke lesz a közvetítői számlán is.
Ha csomagot értékesítenek az az árrés szerinti áfa alapján számlázódik.
Az árrés tartalmazza az áfa összegét is 16.67%.
A számla kötelező elemei: ha közvetít = "közvetített szolgáltatás"
ha csomag: " Az ÁFA tv. 66.par. (5) bek. alapján a számlában áthárított adó, felszámított adómérték és a 44 par.(2)bek. szerinti százalékérték nincs feltüntetvel."
Mivel a teljesítés ideje az utas visszaérkezésének napja és a pü.i teljesítés ezt megelőzi, így előleg számlát kell kiállítani a pü.-i teljesítésnél.
Még az idén a csomagnál választható az önálló poz.szám szerinti ÁFA , vagy az időszakonkénti ÁFA elszámolás.
2008-ban nagy változások várhatok.
Remélem tudtam segíteni
Vicus
Válasz idézéssel
Régen a nyakamba zúdítottak egy utazási irodás céget, így utólag már nem bánom, mert legalább ehhez is hozzá tudok szólni egy kicsit.
Az utazási iroda /nálunk legalábbis így volt/ 0% áfát számított fel a számláiban. Mindig volt előlegszámla, majd végszámla, a teljesítés időpontja az utazás kezdete volt. Minden egyes út bevétel és költség számlái külön-külön pozíciószámra volt könyvelve, minden egyes útnak ki kell számítani az eredményét.
Év közben áfa előlegszerűt fizet az iroda egy kalkulált eredmény utáni áfa összeget, majd évente egyszer /ha jól emlékszem olyan május környékén/ a megvalósult utak pozíciószámait lezárja és megállapítja a végleges áfát.
Dióhéjban ennyi, ha valaki jártas ebben és kiegészít, azt szívesen venném én is.
Válasz idézéssel
keresem a következő írásokat.
ha valakinek esetleg megvan:

Pénzely Márta PM cikke az 1997/6 Számvitel és
Könyvvizsgálat folyóiratból,

2004. februári Számvitel, Adó, Könyvvizsgálat folyóiratból a 12/2004. Számviteli kérdés- Áfáról szóló
állásfoglalás,

Sövényi Gézáné, főtanácsos cikke
az id.forg. könyviteléről 1997/5. Számvitel és Könyvvizsgálatból.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
hogy megy a számlázás az utazási irodák között?
magyar utakat számlázgatnak egymásnak
mikor áfás , mikor nem
vannak előleg számlák és végszámlák meg nagy-nagy kavarodás
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Utazási iroda, szálloda könyvelésében jártasak segítségét szívesen veszem. Lesz sok-sok kérdésem Big Grin
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég