A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok ! Van egy cég ( jegyzett tőke 500.000,-FT ) aki nem működik már évek óta .Van egy kevés NAV tartózása ezért nem tudja felszámolni  a céget , nincs pénze a tőke emelésre.  Most kapott a Cégbíróságtól egy levelet miszerint ha nem intézkedik a törzstőke emeléséről 100.000,-Ft a büntetés.    Kérem segítsetek  ha valakinek van hasonló ügy vagy  van ötlete mit lehet tenni. 

Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel
Szia Harakiri !
Általában csak a munkaviszonyosok szerepelnek benne. A nav oldalon lévő adatbázisban is csak azok szerepelnek akik munkaviszonyosok és ezek az adatbázisok általában abból dolgoznak.

Lara
Válasz idézéssel
Hello!
A Nav-tól jönnek az adatok a biztositottakról a T1041 nyomtatványról ha a társas biztositott akkor arról is ment 1041-es.
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!

Azt kellene tudnom, hogy azon céges adatbázisba ahol azt is meg lehet tudni hányan dolgoznak
a cégben hogyan kerülnek be az adatok /honnan/???
Lehetséges az, hogy csak a munkaviszonyosak számítódnak oda a főfoglalkozású társasok nem??

Köszi előre is!

Harakiri
Még egyszer megpróbálom hátha valaki....
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a válaszodat!
Mariann
Válasz idézéssel
Szia!
16T201, Szerintem nem, pláne új aláírási címpéldány van.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vezető tisztségviselő lakcímváltozását a navnál melyik nyomtatványon kell bejelenteni?
Ha a cégbíróságnál megtörténik a módosítás onnan automatikusan nem kerül át a navhoz a változás?
Köszi előre is: Mariann
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pénztár egyezőség szempontjából, hogy lehetne megoldani az alábbi problémát:
Webáruházként működünk Pesten, a nagyobb partnereinknek Pesten belül kiszállításokat is végzünk.
Számos esetben előfordul, hogy a számlázó kollégák kiállítják a számlát, mikor az árú kiszállításra kerül, viszont a számla ellenértéke csak később kerül vissza a pénztárba (a szállító 1-2 nappal később számol el a kiszállított árú ellenértékével). A könyvelő a teljesítés alapján lekönyveli a bevételt, de pénzügyileg később kerül a pénztárba. Ez miatt eltérés keletkezik a könyvelés és a pénzügy között a hónap végén.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv:
Zsolti
Válasz idézéssel
Hello!
Azért kell pár dolog:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mkeh.gov.hu/gyik?sajat=igen&id_cat=24&kateg=Utaz%C3%A1sszervez%C5%91i+%C3%A9s+utaz%C3%A1sk%C3%B6zvet%C3%ADt%C5%91i+tev%C3%A9kenys%C3%A9g+bejelent%C3%A9se&parent_id=17">http://mkeh.gov.hu/gyik?sajat=igen&id_c ... rent_id=17</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Utazásszervezéssel kapcsolatban lennének kérdéseim. Van olyan, aki Budapesten tudna ebben segíteni? Nem ingyen kérem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!

Nem tudom te melyikre gondolsz, de ami az Nav oldalon van abban én úgy tudom csak a munkaviszonyos szerepel.

Szép napot: Lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt kellene tudnom, hogy azon céges adatbázisba ahol azt is meg lehet tudni hányan dolgoznak
a cégben hogyan kerülnek be az adatok /honnan/???
Lehetséges az, hogy csak a munkaviszonyosak számítódnak oda a főfoglalkozású társasok nem??

Köszi előre is!

Harakiri
Még egyszer megpróbálom hátha valaki....
Válasz idézéssel
Köszöntem!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
A kitöltési sugót nézd meg abban benne lesz a 10 lesz a kód,és írja melyik országban nem kell csatolni a számla másolatot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tölteném ki életem első Elekáfás nyomtatványát és fennakadtam azon,
SZ-01 Termék szolgáltatás kódja???
Ruhaneműt vásárolt- és nem találok hozzá kódot.
Még egy kérdés, a számlákat csatolmányba kell rakni???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget!

Megyek a NAV-hoz.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Megerősítem Klárit.
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem Neked, de kérj állásfoglalást a NAV-tól. Ha van "bőrpapírod" nyugodt lehetsz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretném a véleményeteket kérni. Adott egy külföldi anyának két leányvállalata A és B. Mindkettő szerződést kötött egy biztosítási bróker céggel(külön-külön), hogy számára a legkedvezőbb biztosításokat intézze. Az egyik biztosítást úgy intézte a bróker, hogy a két cég közösen van biztosítva, gondolom, így jobb díjat ért el, a számlát viszont a biztosító az egyik cég nevére(A) tudta csak kiállítani, a mellékelt kötvényben szerepel, hogy a cégekre egyenként milyen összeg jut(50-50%). A cég továbbszámlázta a B-re jutó összeget ÁFA-mentesen, mert a biztosítás adómentes és nem kapcsolódik semmilyen más szolgáltatáshoz.

Itt kezdtünk el az adótanácsadóval vitatkozni, aki szerint ez biztosításközvetítés, amire A cégnek sem engedélye nincs, sem a tevékenységei közé sincs felvéve. Szerintem ez szimpla továbbszámlázás, minden bizonylaton ott szerepel, hogy ki az alkusz, tehát nem A rendelte meg B nevében, hanem együtt.

Szerintetek kinek van igaza?

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Én ugy tudom hogy az egyes szabi elemeket külön nézed vagyis 244/366x20nap és 244/366x8nap és ezek ha 0,5 eléri akkor az már egésznek számit mert nem mindig egyezik ha egybe számolod 244/366x28nap.
Köszi Placebo, végül én is erre jutottam, mert az nem logikus hogy ugyanannyi időre eltérő alapszabi járjon. Smile
Válasz idézéssel
Hello!
Én ugy tudom hogy az egyes szabi elemeket külön nézed vagyis 244/366x20nap és 244/366x8nap és ezek ha 0,5 eléri akkor az már egésznek számit mert nem mindig egyezik ha egybe számolod 244/366x28nap.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók !
Hogy kell kiszámítani a dolgozót megillető szabadság napokat a munkaviszony évközi megszűnésekor?
Több kilépőt kellene számfejtenem aug. 31-el, s arra figyeltem fel, hogy akiknek csak az alapszabadság van, azoknak a 244 napra 13 napot számol a bérprogram, míg annál akinél pl. 2016-ra 20 nap alapszabadság + 8 nap életkorral arányos pótszabadság van, ott a pótszabadságot 5 napnak számolja ki, míg az alapszabadságot 14 napnak. Ez úgy jön ki, hogy az összesen járó 28 napot arányosítja, majd levonja az 5 nap pótszabit, s így a kerekítés miatt 14 lesz az alapszabadság. Gondolom hogy ez így helyes, de nem találok rá törvényhelyet ami leírja, hogy kell eljárni.
Ti hogy csináljátok ?
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Kata!
ad 1., Jól gondolod Idegen ingatlanon végzett beruházás + majd écs.
ad.,2 Össze függ a 3-al. Ha bérleti díjba beszámítják a felújítást én év végén bevallanám mint bevételt a magánszemélynél és megfizetném az Szja-t. Tenném ezt azért, mert ebben az esetben kiesik a bérleti-szerződés lejártakor a piaci érték szerinti adózás, hisz most "megvette" a felújítást.

Még a többiek is biztos hozzászólnak, mert izgi a téma!

Szia Klári!
Köszönöm szépen! Igen, izgi. Jó lenne bővebben beszélni róla! Smile
Válasz idézéssel
Szia Kata!
ad 1., Jól gondolod Idegen ingatlanon végzett beruházás + majd écs.
ad.,2 Össze függ a 3-al. Ha bérleti díjba beszámítják a felújítást én év végén bevallanám mint bevételt a magánszemélynél és megfizetném az Szja-t. Tenném ezt azért, mert ebben az esetben kiesik a bérleti-szerződés lejártakor a piaci érték szerinti adózás, hisz most "megvette" a felújítást.

Még a többiek is biztos hozzászólnak, mert izgi a téma!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségeteket kérni!
Adott egy egyéni vállalkozó (alanyi mentes), aki magánszemélytől vesz bérbe egy ingatlanrészt. Ez egy lakóingatlan melléképülete, mely műhely célját fogja szolgálni. A számlák a bérbevevő nevére szólnak. (Ingatlannyilvántartás szerint lakóépület). A magánszemély bérbeadó nem rendelkezik adószámmal, tehát számlakiállításra nem jogosult.
Abban kérném a segítségeteket, hogy erősítsetek vagy cáfoljatok meg, helyesen gondolkodok-e! Illetve, ha bármi kiegészítés van, szívesen fogadom.
Első lépésként arra jutottam, hogy a munkálatokat nem karbantartásnak, hanem felújításnak minősítsük. A melléképület eddig üresen állt. Nem használták semmire. A munkálatok során új kapubejáró lesz kialakítva, villanyszerelés, fűtésszerelés lesz végrehajtva, tehát - véleményem szerint - ez több, mint állagmegóvás miatti karbantartás.
Az egyéni vállalkozó a könyveiben fogja bérelt ingatlanon végzett felújításként szerepeltetni a munkák értékét és écs-t fog rá elszámolni.
Ugye, jól gondolom?

Másik kérdés, hogy hogy legyen mindez a szerződésben kezelve.
A felújítás költségét a vállalkozó le fogja "lakni", tehát, bérleti díjat nem fizet - a megállapodás szerint - egy évig.
Ilyenkor - tudomásom szerint - a bérbeadónak ettől még bevételként ezt be kell állítania a bevallásában.
Normál esetben a bérleti díj kifizetésekor a bérbevevőnek, mint kifizetőnek kellene az szja-t (esetleg eho-t) levonni a bérbeadótól és bevallani, befizetni.
Ilyenkor viszont, amikor tényleges kifizetés nem történik, mi a teendő? A bérbeadó vallja be és fizeti meg a bevallásában év végén vagy a vállalkozónak kell vonni az szja-t ilyen esetben is? De akkor milyen időközönként?

Harmadik problémám annak eldöntése, hogy (a bérleti díj le van tudva a felújítás értékével, de) ugye még a szerződés lejártával/felbontásával egyidejűleg ki kell számláznia a vállalkozónak a bérbeadó részére piaci értéken a felújítás költségét?
Illetve, térítés nélkül átadhatja, de az további adófizetési kötelezettséget eredményez a bérbeadónál. Valamint, a bérbeadó kérheti az eredeti állapot visszaállítását. Ez utóbbit nem tudom, hogy kell elképzelni.
Kérlek, segítsetek ezekben a kérdésekben!
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég