A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0753
Köszönöm Klári!

Enikő
Válasz idézéssel
Szia Enikő!

Az elévülés a bevallás eredeti esedékessége évét követő január 1-én kezdődik. Ez a 0553 esetében a következő: A benyújtás határideje 2006 volt. Az elévülés 2007.01.01-én kezdődik és így 2011. dec. 31-ig tart mert az 5 év 2007,2008,2009,2010,2011. Tehát 2012. január 1-ét követően már nem vizsgálhatják a 2005 évet.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
eros Írta:Sziasztok.
Segitsen valaki sürgős.
0553 nem vallottam be a vállalkozói járulékot,de befizettem.Önellenőrzéssel most 0735-ösön 21. e 27360FT.
22. e is gondolom a 27360 Ft. kell irni és 23. e késedelmi kamatot 10534 Ft. lehetséges??akkor is ha, be lett fizetve??

kedv.erős önelle.pótlékot kell fizetni - nem késedelmi pótlékot : már benyujt.bevallást önellenörzését - áfánál is meg van (ha megnézed - önellenörzési pótlék alapja plusz minusz - te esetedben növekedést - hiányt irsz elő - az hogy pénzügyileg be van fizetve, ezért nem fizetel késedelmi pótlékot, a jegybanki alapk.kétszeresét pluszba)
Ha nem lenne befizetve, majdnem megegyezne pluszba a tőkével a kés.pótlék kötelezettség. az még kb 24 eFt lenne a 11 eFt önell.pótlékon felül. psz zsabónap
zsabónap
Válasz idézéssel
szióka
ugy tudom öt év 2005 év ebben az évben még biztos l 2006 -2007-2008 stb éveket a saját bevallásukon - 2005-öst sajn.nem tudom (régen a 35-ös volt) psz zsabónap
zsabónap
Válasz idézéssel
0553-as bevallás mikor évül el? Mely időpont után nem ellenőrizhetik?
Válasz idézéssel
Szia!

A számolásodat nem tudom leellenőrizni, mert nem tudom kibogozni a váll.jár hiány összegét. Elméletileg lehetséges a befizetett, de be nem vallott adó esetében ilyen arányú önellenőrzési (nem késedelmi) pótlék.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Segitsen valaki sürgős.
0553 nem vallottam be a vállalkozói járulékot,de befizettem.Önellenőrzéssel most 0735-ösön 21. e 27360FT.
22. e is gondolom a 27360 Ft. kell irni és 23. e késedelmi kamatot 10534 Ft. lehetséges??akkor is ha, be lett fizetve??
Válasz idézéssel
Ildikém!
Csak vállalkozónak van másik adónem!
Magánszemélynek néha.....akkor meg mi értelme lenne az önreviziónak.?
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Nem tudom már hol de valahol olvastam,hogy nem utalnak vissza ilyen esetben csak másik adónemre lehet átvezetni.Az volna a legjobb ha ez nem igaz!!!!
Válasz idézéssel
Ildi!

Miért ne történhetne kifizetés?
Hová akarod átvezetni? Ez SZJA!...a magánszemélyednek van még valami ahová át tudnád vezetni?
Nyugodtan kérd csak vissza!..hisz mást nem nagyon tehetsz.
Válasz idézéssel
Jaj mégegy.Átvezetésnél( mivel kifizetés ebben az esetben nem történhet meg)ha csak a jóváirandó oldalt töltöm ki hibát jelez.Kéri a másik oldal a terhelhető oldal kitöltését is.Szerintem ez nem jó valami.Mindig hibát jelez.Mi lehet az oka?
Válasz idézéssel
Köszi a törődést!!!
Válasz idézéssel
Ildi!

De,irjál nullát meg a 39.300-at biztosan jó lesz.!!!
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!Köszönöm a segítségedet.Ha nem változott az adóalapom akkor nem nullát kellene írni a kötelezettség alapjának különbözetéhez?
Válasz idézéssel
Bocsika,talán mégsem minusz......plussz az rendesen!
Mivel a régiben nem volt beállitva!
Próbáld ki,jónak kell lennie.Ennyivel kell változzon az előző bevalláshoz képest!
Már rohanok,nincs időm kipróbálni.
Válasz idézéssel
Ildi!

Alapnak a 19-es lap szja sora a régi adóalapot!....a kötelezettség alapja nem változott.
A kötelezettség különbözete pedig minusszal a fogyatékossági adókedvezményt,ezzel nő a visszaigényelhető,ha jól látom.
Most próbáltam ki,de a saját számaimmal.Nem jelez hibát,csak sárgát.
Válasz idézéssel
Oké, rendben idáig eljutottam én is,de az önellen.lapra 19-es hogyan és miként írom az új és a régi adatokat?Értelmezési problémáim vannak!Segítség!!!!!!!!!!
Válasz idézéssel
Ildi!

Nem a fogyatékossági adókedvezményt önellenörzöd.A bevallást.
Kitöltöd úgy,mintha először töltenéd....tehát igényelsz a fogyatékosság miatt.
Azért önell.,mert már adtál be,csak más összegről.
Most is ugyanolyan a bevallás,csak a fogyatékossági kedvezmény benne van.
Igy visszajár.
Ne félj tőle,nem olyan bonyolult.
Most nincs előttem,az oldalakat nem tudom.
Válasz idézéssel
Mégis ragaszkodik az ügyfél az önellenőrzéshez.Kitöltöm újra a bevallást az új adattal együtt,eddig oké!De a 19-es lapra hol és mit írok ha a fogyatékossági adókedvezményt önellenőrzöm????Olvastam a kitöltit de kínai.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Akkor ne bolygasd,nehogy ellenőrzés legyen belőle.
Csatlakozom,vegye igénybe 2008.-as bevallásban,sose lehessen tudni :lol:
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Rendben.
Válasz idézéssel
Akkor ne bolygasd,nehogy ellenőrzés legyen belőle.
Válasz idézéssel
Szívem szerint én sem bolygatnám,mert ráadásul még többes jogviszonyos egyéni vállalkozó is volt,úgyhogy van adat bőven.Tényleg nem tudom mi a fenét csináljak!
Válasz idézéssel
Mindenképpen önellenőrzés,mert adót érint.Gondolom vissza kérnétek.
Hogy vacillálj-e vele,azt döntsd el,erre tanácsot nem tudnék adni.
Én biztosan nem bolygatnám,majd jövőre igénybe venném,de ez sok mindentől függ.
Válasz idézéssel
Megkerestek a következő problémával.Az ügyfél visszamenőleg lett fogyatékossá nyilvánítva így az 53-as bevallásában már nem tudta érvényesíteni az adókedvezményt.A gondom az ,hogy érdemes e vacillálni ezzel?Őnellenörzésnek minősül vagy helyesbítésnek?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég