A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1553
Szia!

Önellenőrzés,mert változik az alap és az adó.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Jó estét!

Önellenőrzés vagy csak helyesbítés, ha a bevallásból kimaradt az egyik munkáltató által kifizetett munkabér?

Köszönöm Erika
Válasz idézéssel
Köszi az infót!
Valóban én is csak javítottam ezeddig!
Válasz idézéssel
Hivatali közlemény: Több ember jelölte az M30-on a NAV általi bevallás elkészítését. Jönnek hozzám ezek az emberek, hogy akkor minden rendben van a bevallásukkal? Néztük az értesítési tárhelyet, néztük a folyószámlájukat, nyoma sincs még a bevallás feldolgozásának. Felhívtam a központi NAV számot információért. Azt mondták, hogy akinél gond volt a bevallás elkészítésével, azok értesítést kaptak a javításra, akiknél minden rendben volt, azoknak nem írtak. De hogy mikor kerül felkönyvelésre a folyószámlára, fogalmuk sincs?! A legtöbb információt a betelefonáló ügyfelektől tudják, akik már végig telefonálták a NAV minden osztályát. Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
köszi Mónik!
Válasz idézéssel
Ha Ön az adóelőleg levonásához adott nyilatkozatában a nyilatkozattételkor fennálló körülmények ellenére családi kedvezmény (ezáltal családi járulékkedvezmény), adókedvezmény érvényesítését jogalap nélkül kérte, aminek következtében az adóév végén 10 ezer forintot meghaladó befizetési különbözet mutatkozik, akkor a különbözet 12%-át kell a bevallásban szerepeltetnie és befizetnie. A különbözet 12%-át ennek a sornak a „c” oszlopában kell feltüntetni.

Példa az adóelőleg alapjának megállapításakor a kifizetőnek tévesen adott nyilatkozat miatt külön fizetendő 12%-os adó kiszámítására 

11. példa
Amennyiben az adózó kötelezettsége levezetésekor a 77. sorban adókülönbözetet mutat ki, akkor meg kell néznie, hogy az adókülönbözet abból keletkezett-e, hogy az adóelőleg-nyilatkozatában közölt körülmények ellenére családi kedvezmény, adókedvezmény érvényesítését jogalap nélkül kérte-e. Amennyiben a befizetendő különbözet a helytelen adóelőleg-nyilatkozat következménye, és a 10 000 forintot meghaladja az e miatti fizetési kötelezettsége, akkor a különbözet után 12% adót kell felszámítania (78. sor) és megfizetnie a bevallás benyújtásával egyidejűleg
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szép reggelt!
Családi járulékkedvezményre nem lett volna jogosult, de 8000Ft kedvezményt vettek figyelembe, azt beírtam a a 33. sorba, de így még lett 40.000Ft szja fizetendő. szerintetek kell bünti 12% fizetnie, vagy a 8000Ft után kell nézni, az meg nem éri el a 10.000ft-ot ami alatt mentesül a 12% alól.
Előre is köszi
Válasz idézéssel
iskolai hiányzás miatt megvont (családi pótlék) gyereknél a 1553-03 lapon 0-ást vagy 2-est írok be az adott hónapokra?
(16,5 éves)
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Megmentettél!

Ha az első gyereknél üresen hagyom a dátumot, akkor a másodikat jelölhetem rendesen "1" "4" és az időszakot
is beírhatom
2015.01.01-2015.05.31 és nem hozza a hibát!

Aki ezt így megalkotta annak "BRAVO"
Válasz idézéssel
Hello!
Talán igy:
Első gyerek:
végig 1-es a jogosultság jogcime 1-be az X a dátumot üresen hagyni
Második gyerek:
végig 1-es a jogosultság jogcime 1-be az X és a 4-be az X a dátumhoz 2015.01.01-2015.05.31
Válasz idézéssel
Hát én is kipróbáltam egy egy gyermekes adóbevallásába írtam be másodikként a Te adataidat és nem jelez hibát.
Igaz, hogy nem adóazonosító jelet írtam be, hanem a születés dátumát.
Lehet, hogy a személyes adatokkal van baja?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Így van kitöltve!.
Ha csak egy gyereket írok be , akinél a "1" és "4" kódot is kell jelölni /elsőként írom be/ nem
hozza a hibát, de amint beírom az elsőként született gyereket /másodikként írom be/
máris hozza a hibát!
Már minden lehetséges variációt kimerítettem, frissítettem, külön letöltöttem a 1553-ast
semmi nem segít!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Igy van kitöltve?
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előző kérdést bonyolítva, megváltoztattam a gyerek
születését/ mit csinál így az ellenőrző/ 2015.01.01-re, így semmi extra, a jogosultsági időre
15.01.010-15.12.31 -et írtam csak az "1" et jelöltem,
Pont az előzőekben is megjelenő hibaüzenetet hozza
hivatkozik a magzati idő jelölésére "4" és milyen intervallumot
kell kedvezményezetti időként jelölni!

??????? Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Ugyanigy kitöltöttem nem hoz hibát ezekkel a verziókkal.
Esetleg csinálj róla képet ted ide fel.
Ányk v.2.70.0
1553 v.4.0
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!
Következőképpen töltöttem ki 153-as sort. /Második gyerek/
15.06.03 született gyerek.
Az év elejétől "1" kód mert a magzati idő 14. dec. től igazolt.
1 és 4 jogosultság bejelölve, a magzati időszakként
2015.01.01-2015.05.31.
Képtelen vagyok a hibakódot eltüntetni,pedig jó a kitöltése.
/Az előző válasz szerint is így kell/
Hol lehet a hiba, mielőtt megüt a guta????!
Harakiri
[1553-03] Ha a 152-154. sorokban a jogosultság jogcímeként a 4. kódkocka kitöltött, akkor a várandósságra tekintettel a jogosultság időtartamát is fel kell tüntetni. Ha a jogosultság időtartama kitöltött, akkor a 4. kodkockát jelölni kell. (Hibakód=<526495/M413>)
[1553-03] A 152-154. sorban a várandósság végének hónapja nem lehet a kezdeténél korábbi, és a várandósság időszakát az orvosi igazolás alapján a fogantatás 91. napjától kell számítani. (Hibakód=<526481/K062>)
Válasz idézéssel
Placebo!
Tudom, hogy a kiértesített bevallás az javító bevallás.
De az eredetiben - amit most javítani kell - nem írtam be, csak az anyagktg-t. Szerintem a javító bevallásban nem változtathatom meg az adatokat. Ezért rögtön a javító bevallás beadása után kell egy önellenőrzést csinálnom.
Vagy szerinted a javítóba is beleírhatom a többi költséget, mivel még úgysem dolgozták fel?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Ha szüneteltet egész évben nem kell bevallást beadni a vállalkozási részről 0-an sem,csak mint magánszemély jövedelméről kell ha volt.
Válasz idézéssel
Hello!
Az még javítás ha ugy írtak vissza:

Az elektronikus úton benyújtott, hibás és kiértesített bevallás javítása az úgynevezett javító bevallás benyújtásával is történhet, hiszen az Ön bevallása ekkor még nem feldolgozott, ezért lehetősége van annak javítására. Ennek során teljes adattartalommal ismételten ki kell tölteni a 1553 számú bevallást, azonban a hibásnak minősített bevallás 10 jegyű vonalkódját (amelyet a kiértesítő levélen megtalál) is fel kell tüntetni a főlap (B) blokkjában. Amennyiben ezt elmulasztja, a bevallás javításként történő feldolgozása nem lehetséges. Figyelem!  A hibásnak minősített bevallás vonalkódja nem azonos a kiértesítő levél iktatószámával!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Amúgy betyárosan sikerült elrontanom egy 1553-t.
Az első, hogy nem írtam be a 9. lapra az ehot. Úgyhogy szépen értesítettek, hogy tán leszek kedves.
Aztán mikor megnyitottam és számoltam az ehot, sokkot kaptam. Nem írtam be, csak az anyagktg-t....azért nem tűnt fel, mert visszaigényelhető adója volt.

Szóval most, hogy adjam be a bevallásokat? Mert az eredeti ugye még nincs feldolgozva. Annak a 9. lapjára írjam be a rossz jövedelem utáni ehot és majd rögtön utána az önellenőrzésbe módosítsam az ehot is?
Vagy írjam már a jó összeget és az önellenőrzésbe meg csak az szja-t javítsam?
Ugye értitek? Big Grin
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Két éve szünetelő ev.-nek a 2015-ös szja bevallásnál feltüntetem az adószámot és nullásan küldöm be a vállalkozással kapcsolatos
részt?
Ezt én nem csináltam és hiba üzenetként vissza jött, hogy élő adószám tartozik az adóazonosító jelhez!

Hogyan helyes szerintetek?
Köszönöm!!!
Válasz idézéssel
harakiri Írta:[1553-03] A 152-154. sorban a várandósság végének hónapja nem lehet a kezdeténél korábbi,

Nem írtad el a dátumot?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Következőképpen töltöttem ki 153-as sort. /Második gyerek/
15.06.03 született gyerek.
Az év elejétől "1" kód mert a magzati idő 14. dec. től igazolt.
1 és 4 jogosultság bejelölve, a magzati időszakként
2015.01.01-2015.05.31.
Képtelen vagyok a hibakódot eltüntetni,pedig jó a kitöltése.
/Az előző válasz szerint is így kell/
Hol lehet a hiba, mielőtt megüt a guta????!
Harakiri
[1553-03] Ha a 152-154. sorokban a jogosultság jogcímeként a 4. kódkocka kitöltött, akkor a várandósságra tekintettel a jogosultság időtartamát is fel kell tüntetni. Ha a jogosultság időtartama kitöltött, akkor a 4. kodkockát jelölni kell. (Hibakód=<526495/M413>)
[1553-03] A 152-154. sorban a várandósság végének hónapja nem lehet a kezdeténél korábbi, és a várandósság időszakát az orvosi igazolás alapján a fogantatás 91. napjától kell számítani. (Hibakód=<526481/K062>)
Válasz idézéssel
könyvel27 Írta:Sziasztok

Csalàdi kedvezmènyt vesz igenybe egy gyerek utàn aki 2015 augba született, munkahel tb kifizetőhely, hogyan irom be a bevallàsba a 62500*6 havi csalàdi kedvezmènyt, es a rèszletezőbe melyik hónapokhoz mit irok? 1es vagy nulla?

Köszönöm

0-kat írjál addig az időpontig, amíg be nem állt a magzat utáni kedvezmény.
1-ket a magzati kedvezménytől kezdődően.
A kockákba X-et, 1 - ha családi pótlékra jogosult , 4- várandósságra tekintettel. A várandósság időszakát kell beírni.
Pl. várandós 04.22-től, szült 10.11. Akkor 01-03.hóig "0", 04-12.hóig "1". A várandósság időszakához: 04.22-09.30.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Csaba!
Majd jövőre bevallod!
A jövedelem mindig a megszerzése időpontjában adóköteles. Ez a Gyed 2016. februári jövedelem, még ha 2015 decemberre is vonatkozik. Igen, jól gondolod. A támogatás "általában" nem adóköteles. Csak úgy lehet eldönteni, hogy miféle, ha konkrétan nézed.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég