A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haszonélvezeti jog elszámolása
Bér nem elszámolás, de máshova nem tudtam betenni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mindenegybenblog.hu/palyazatfigyeles/rengeteg-ember-haszonelvezeti-jogat">http://www.mindenegybenblog.hu/palyazat ... zeti-jogat</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
ahogy Balu leírta
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Igen, én is hasonlóra gondoltam. Ajándék nem jó az illeték miatt. Egyenlőre a "szerzéskori" értéket nem ismerem, de valószinű h. lenne jövedelem belőle.De ha szerinted is lakásszerzési kedvezményként elszámolható akkor jó, mert nem marad adófiz.kötelezettsége.
Köszönöm az eddigieket. Ági
Válasz idézéssel
Szia!
Először is tisztázni kell, hogy a haszonélvezeti jog értékesítése során keletkezik e jövedelme. Ha igen akkor a jövedelem lakáscélú felhasználása esetén érvényesíthető a lakásszerzési kedvezmény (már mint a lánya által vásárolt lakásra), mivel a lánya közeli hozzátartozónak minősül. Így neki is kell majd bevallást benyújtani a 2007. évről viszont adófizetési kötelezettsége nem keletkezik. Az, hogy a lányának ajándékozza nem sok értelmét látom. Ráadásul a lányának az ajándékozás érteke után ajándékozási illetéket kéne fizetni.

Balu
Válasz idézéssel
Balu köszönöm a hozzászólást, és mit gondolsz hogy lehet a haszonélvezeti 3 millióról lemondnia v. nem tudom mit csináljon vele, mikor az is a megvásárolandó új lakásba fog kerülni. Szerinted ő is szembenállithatja lakáscélú felhasználásként v. ajándékozza a lányának?
Ági
Válasz idézéssel
Szia!
Vagyoni értékű jognak minősül az ingatlanon fennálló haszonélvezeti jog.
Ugyanazok az adózási szabályok vonatkoznak a hasznélvezeti jog értékesítéséra mint az ingatlan értékesítésre. A megszerzésének az időpontja is ugyan akkor amikor az erről szóló érvényes szerződést benyújtották a földhivatalnak és ugyan így az értékesítéskori időpontot is.
Ugyan így adómentes és nem kell bevallani ha a bejegyzési idő amely a megszerzési időpont, már 15 éves.

Üdv

Balu
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hogy kell-v. nem kell a haszonévezeti jog után adózni? Én erre még sosem gondoltam.Az ismerősöm jött h. az ügyvédi papiron 3 millió haszonélvezeti jog illeti amivel el kell számolnia az APEH felé, mivel ilyenje volt a lánya lakásán, és most azt eladták.Hogy tudná ezt is a lányának adni, hiszen lakáscsere miatt adták el az előzőt is.De ha elszámol vele, itt is kell lenni egy szerzéskori értéknek?, és azt h. lehet megállapitani?és még milyen ktsg-t lehet "szerzéskori" mellett a 3 millával szemben tenni? Vagy egy ajándékozási szerződésben mondjon le róla? mit tennétek?
Ja! és a tulajnak /a lányának/ kell valamin most bejelenteni az Apehnak az eladást? Az elszámolással nem lesz gondjuk. Köszönöm előre is a válaszokat .
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég