A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osztalék
Sziasztok!

Lenne egy osztalékkal kapcsolatos kérdésem:

Ptk. rendelkezése alapján a tulajdonosokat az osztalék a társaságban való részesedésük arányában illeti meg. Az osztalék kifizetések ütemezésénél elegendő, ha éves szinten figyelünk arra, hogy a tulajdonosoknak részesedésük arányában fizessünk jóváhagyott osztalékot, vagy kifizetésenként kell figyelni az arányos teljesítésre? Pl. 100 M Ft jóváhagyott osztalékra a két tulajdonos 50-50%-ban jogosult, 1. tagnak fizethetjük 2016. 06.01-én az 50 M Ft-ot, 2. tagnak 2016.12.01-én, vagy ha az 1. tag megkapja 06.01-én, akkor a 2. tagnak is jár az időpontban az osztalék?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Timi
Válasz idézéssel
Sziasztok! Úgy tudom, csak akkor lehet természetben osztalékozni, ha a társasági szerződés engedélyezi.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy muszáj az osztalékot pénzben kifizetni? Olvastam a törvényi változásokban, hogy ez történhet eszközben is, ott ugyan céges kocsit emlegettek. Arra van lehetőség, hogy ha az anyavállalatnak van kötelezettsége a leány felé, az osztalék összegével csökkentsék?

Köszönök minden segítséget!

Kriszta
Igen minden további nélkül, de nagyon fontos, hogy a testületek hozzanak határozatot a beszámításról.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia!

Köszönöm a linket, elolvastam. A természetbeni fizetés most már tiszta, most már az egymás közötti kötelezettség-követelés összevezetés érdekelne.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://jogisztorik.blog.hu/2015/03/26/lokd_ide_a_sort_avagy_osztalekfizetes_termeszetben">http://jogisztorik.blog.hu/2015/03/26/l ... rmeszetben</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy muszáj az osztalékot pénzben kifizetni? Olvastam a törvényi változásokban, hogy ez történhet eszközben is, ott ugyan céges kocsit emlegettek. Arra van lehetőség, hogy ha az anyavállalatnak van kötelezettsége a leány felé, az osztalék összegével csökkentsék?

Köszönök minden segítséget!

Kriszta

Kriszta
Válasz idézéssel
Kösziii Smile
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Szia,

Igen fizethet osztalékot, ez független attól, hogy ő társ.vállalkozóként vagy munkaviszonyosként látja el a feladatait. 2015-s évi beszámolót érint az osztalék ezért szerintem az 500e-l kell számolni.
Igen, 15% szja és 14%eho van. Ez utóbbit a 450e-s levont egb.járulékig kell.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyszemélyes Kft osztalékot fizetne saját magának. Munkavállalóként dolgozik a tag a Kftben, és ügyvezető 0 ft-ért megbízással. Lehet ilyenkor osztalékot fizetni? Vagy csak személyesen közreműködő tagnak? Ha lehet, akkor másik kérdésem az lenne, hogy a törzstőke az osztalék korlát egyik eleme. Eddig 500 ezer volt, de most emelte 3.000.000-ra a kötelező módosítás miatt március 15-ig. Az alapító okiratában úgy határozták meg, hogy most nem a 3 millióig fizeti be, hanem ha jól emlékszem 2 millióig, és meg van határozva a határidő, amire be kell fizetnie a többit. Ilyenkor melyik összeget veszem figyelembe?
Mivel egyébként is beszámoló előtt áll a Kft, így nem előlegben fizetné, hanem rendes osztalékként. 16% SZJA és 14% EHO? Más nincsen?
A Ptkban azt olvastam, hogy a saját üzletrész után nem illeti meg osztalék. Az alapító okiratban az van, hogy az őt megillető hányad az üzletrész. Na ezt nem tudom értelmezni Sad teljesen összekavarodtam emiatt.
Köszi, ha valaki kiigazít Smile
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Aztán a 2015-ben osztalék előlegként levont 16% szja, és a 2016-ban végleges osztalék 15% szja - közötti különbözetet - 1%-ot, majd a 1653 nyomtatványban vissza tudja kérni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát igen, látom, már visszaolvasgattam, és több esetben is ott volt a sorok között, hogy az eho.... majd akkor ha osztalékká válik, én e felett elcsusszantam, a 08-ast simán feldolgozták.... Így jártam, mindenből tanul az ember, nem voltam körültekintő, most dolgozhatok pluszban. Köszönöm a segítségeiteket.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika, megerősítem Frivit, az osztalék előleg nem ehozik.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát akkor ez jól elcsesztem??? Meg se fordult akkor a fejembe hogy az osztalék és az osztalékelőleg között ekkora különbség van. Nekem eddig mindig már előírt osztalék kifizetés történt, de most eredménytartalékban volt a pénz, ezért kellett osztalékelőleg, aztaa, most aztán javíthatom. :oops:
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Már megint itt vagyok ezzel az osztalékelőleges témámmal. Szóval csinálom az szja bevallását azoknak a tagoknak akik 2015 decemberében osztalékelőleget vettek fel. Azt látom, hogy ez 2015-ben még nem jövedelem csak az 56. sorba kell bevallanom tájékoztató adatként a br. osztalékot és a levont adót, ez idáig rendben. Namost, amikor a 1508-ast csináltam decemberben én próbáltam annyi eho-t levonni ami a 450.000-es plafonig kell /10 millió volt/tag az osztalék/, de a 08-as nem engedte, így az egész 450.000.- eho-t be kellett vallanom, mert hibást jelzett, viszont most az 53-asába ugye itt beírom a 9-es lapra, hogy le lett vonva a 450.000.- /nem csak jövőre, csak az szja-t kell a 2016-os bevallásban rendeznem??/ és mivel volt minden hónapban személyes közreműködésre tekintettel tagi jövedelem ezért az ez után levont 4+3% UGYE ITT MOST VISSZAIGÉNYELHETEM??? Csak azért biztonytalanodtam el mert a nyomi ugyan sárgán figyelmeztet, hogy biztosan visszaigényelem ezt a 153.000.- Ft eho túlfizetést, és én meg megijedtem tőle....... :oops: , hogy már semmit nem tudok jól.
Hát azt hogy csináltad, hogy az osztalékelőlegből levontad az ehot?
Itt kéne kezdened a javítást ( 1508 önellenőrzése!), az osztalékelőleg nem eho köteles!
2016.ban az osztalék elszámolásakor lesz csak eho kötelezettség!
A tévesen decemberben levont ehot tedd valami elszámolási számlára és most a kifizetéskor rendezed.
A 450 eFt határ figyelése csak 2016.ban lép be, illetve a 1653 bevallásban rendezheti a magánszemély, ha túlvonása lesz.
Válasz idézéssel
Már megint itt vagyok ezzel az osztalékelőleges témámmal. Szóval csinálom az szja bevallását azoknak a tagoknak akik 2015 decemberében osztalékelőleget vettek fel. Azt látom, hogy ez 2015-ben még nem jövedelem csak az 56. sorba kell bevallanom tájékoztató adatként a br. osztalékot és a levont adót, ez idáig rendben. Namost, amikor a 1508-ast csináltam decemberben én próbáltam annyi eho-t levonni ami a 450.000-es plafonig kell /10 millió volt/tag az osztalék/, de a 08-as nem engedte, így az egész 450.000.- eho-t be kellett vallanom, mert hibást jelzett, viszont most az 53-asába ugye itt beírom a 9-es lapra, hogy le lett vonva a 450.000.- /nem csak jövőre, csak az szja-t kell a 2016-os bevallásban rendeznem??/ és mivel volt minden hónapban személyes közreműködésre tekintettel tagi jövedelem ezért az ez után levont 4+3% UGYE ITT MOST VISSZAIGÉNYELHETEM??? Csak azért biztonytalanodtam el mert a nyomi ugyan sárgán figyelmeztet, hogy biztosan visszaigényelem ezt a 153.000.- Ft eho túlfizetést, és én meg megijedtem tőle....... :oops: , hogy már semmit nem tudok jól.
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo a segítséged!
Válasz idézéssel
Hello!
Igen akkor.
A 2015-ben kifizetett osztalékelőlegből utóbb osztalékká vált részt a 2016. évben akkor kell a bevallásban szerepeltetni, amikor a közgyűlés erről döntött. Az e) oszlopban levont adót nem lehet feltüntetni, mivel az osztalékelőleg adója már korábban (2015. évben) megállapításra és levonásra került.
Válasz idézéssel
Tehát ha májusban a taggyűlés elfogadja a 2015 évi beszámolót akkor a 2016 májusi 08-asba június 12-ig vallom be a 0-t?
Válasz idézéssel
Hello!
A 424-be e sorba 0 írsz amikor kifizetik az osztalékot ha annyit fizetnek amit osztalékelőlegként tavaly levontál szja-t,a 1653-ba meg majd bevallod fizeni nem kell szja-t.
A kivált tag meg érdekes mert az inkább vállalkozásból kivont jövedelem mint osztalék mert mikor osztalék meghatározása volt már nem tag...

424. sor: Osztalék címén kifizetett összeg
Ez a sor tartalmazza az osztalék címén kifizetett összeget.
A 2014. évben kifizetett osztalékelőlegből a 2015. évben az első mérleg szerinti eredményének megállapítása után osztalékká vált részt is itt kell bevallani. Értelemszerűen e sor e) oszlopában csak nulla szerepelhet, ha csak osztalékelőleg vált osztalékká.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Az a novemberi csak osztalékelőleg lehet az meg követelésnek kell könyvelni szja fizetni utánna eho-t majd amikor osztalék lesz belőle.
T36 K384 osztalékelőleg utalása
T36 K46 szja
majd mikor beszámoló készül a követelés/kötelezettség összevezetése T476 K36

Sziasztok! Megint itt vagyok ezzel a témával és vannak kérdéseim.
Az osztalék előleg kifizetése megtörtént 2015-ben. A 08-ason osztalék előleg kifizetés sorban lett bevallva.

Most az szja bevallásban is szintén itt vallom. Ez eddig rendben. Viszont amikor elkészül a 2015- évi beszámoló és a taggyűlési határozat alapján osztalékká válik, akkor mi a teendő 08-as tekintetében valamint a 2016 évi szja bevallás tekintetében??? És még egy kérdés, hogy csavarjak a témán, az egyik tag decemberben kivált, végülis miatta történt az osztalék előleg kifizetése, az ő esetében hogyan folytassam tovább ezt???
Válasz idézéssel
Hello!
Ez árfolyamnyereségből származó jövedelem de csak ha többért adta el mint amennyiért vette!!

Árfolyamnyereségből származó jövedelem az értékpapír átruházása (ide nem értve a kölcsönbe adást) ellenében megszerzett bevételnek az a része, amely meghaladja az értékpapír megszerzésére fordított érték és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek együttes összegét.
Válasz idézéssel
a 167.sorban kell bevallani az alábbit??
magánszemélytől Kereskedelmi Szolgáltató Részvénytársaság megvásárolta a névérték 40%-án saját részvényeit. (50.000 Ft -20,000 Ft)
20.000 Ft-ot be kell vallani a 1353-nyomtatványon?
köszönöm
Válasz idézéssel
Helyesbítek: társaság két, egymást követő beszámoló elfogadása közötti időszakban csak osztalékelőleg fizetéséről határozhat. Placebonak igaza van.
Új Ptk
XXVI. Fejezet – A társaság által teljesített kifizetések
3:185. § [Az osztalék]
(2) A taggyűlés az osztalékfizetésről a beszámoló elfogadásával egyidejűleg határoz. > Ez tavasszal megtörtént (05.31-ig).

3:186. § [Az osztalékelőleg]
(1) A taggyűlés két, egymást követő beszámoló elfogadása közötti időszakban osztalékelőleg fizetéséről határozhat, ha > itt jönnek a feltételek

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ceg-jog.hu/korlatolt-felelossegu-tarsasag/xxvi-fejezet-tarsasag-altal-teljesitett-kifizetesek/">http://www.ceg-jog.hu/korlatolt-felelos ... fizetesek/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Hello!
Az a novemberi csak osztalékelőleg lehet az meg követelésnek kell könyvelni szja fizetni utánna eho-t majd amikor osztalék lesz belőle.
T36 K384 osztalékelőleg utalása
T36 K46 szja
majd mikor beszámoló készül a követelés/kötelezettség összevezetése T476 K36
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég