A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
NAGYON szépen köszönöm sokat segítettél!
Válasz idézéssel
Kedves Baland!
Az adóhatóság ma a 2006. évi bevallást kérheti mint a legkorábbit. A pótlás csak elektronikusan történhet. A bevallások a NAV honlapján fent vannak. Pótlás az eredeti bevallási "nyomtatvány" beküldésével történik.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Hölgyeim és Uraim!

Az alábbi kérdésem lenne, hogy régebbi bevallásokat még papírokokat (ügyfélkapu előtti idők) hogyan lehet benyújtani az APEH-hez?
Min lehet pótolni? Meddig és mit kérhetnek visszafelé? 5-8-10-15 év visszafelé?
Sajnos régen nem dolgotom a szakmába és nincs nagy gyakorlatom a témába ...
Szíves segítséget előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Visszataláltam! Big Grin Köszönöm a linkeket, áttanulmányozom.
Válasz idézéssel
Szia! Remélem visszataláltál. Big Grin

Egy-két linkkel segítenék, lásd alul.
A tevékenység választóvonala az a meghatározás, hogy üzletvitelszerűen végzi-e az óraadást? Ha igen, akkor vállalkozási formába terelnek a törvények, mint egyéni vállalkozás, vagy bt, vagy kft létrehozása. Állítólag 2012-ben törvény fogja meghatározni az üzletvitelszerűség fogalmát. Jelenleg ez alatt a fogalom alatt a rendszeresen, profit céljából végzett tevékenységet értjük.
Ha meghatározzátok a teáor számot, akkor az adóhatóság megmondja, hogy kaphat-e rá adószámot "adószámos magánszemély"-ként.

Linkek:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_47.html">http://apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_47.html</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adoforum.hu/index.php/szakmai-forum/tema/20829/oraado-tanar-konkretan?wa=ADO1110">http://www.adoforum.hu/index.php/szakma ... wa=ADO1110</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni! Remélem majd visszatlálok ide. :roll:
Amennyiben nyelvtanár a főállása mellett időnként órát szeretne adni, mi a legjobb és legegyszerűbb megoldás? Lehet adószámos magánszemély és majd az szja bevalásnál szerepelteti, mint szellemi szabadfoglalkozás?
Mit kell vezetnie? Annyi órát nem tud adni, hogy megérje vállalkozni és könyvelőt foglalkoztatni.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

Mi az alapja, szerződéses alapja a besegítésnek? Munkaerő kölcsönzés? Amíg ez nincs tisztázva, szerintem nem tudunk mit mondani.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
SOS ! Senki nem tud segíteni !

Marcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Barátnőm besegít egy másik cégnél ezért a főállásában a kieső időre helyettesítőt vettek fel a helyére. a másik cég megígérte ha hoz a főállásából nyilatkozatot , hogy mennyi a jövedelem kiesése akkor kompenzálják a kieső pénzét.Kérdése , ha ő kb nettó százezer forinttal kap kevesebbet havonta , akkor a másik cégnek milyen papírokat kell elvinnie a kompenzáláshoz . és ott hogyan fogják a levonásokat teljesíteni és hogy megmaradjon a százezre. kicsit zavaros számomra ez a megoldás fajta , de a cég azt mondta így jár jól ha kompenzálják , de mivel kérdem én.

SOS kellene válaszolnom , de még erről most hallottam először.

Köszönöm a segítséget:

Marcsi
Válasz idézéssel
Garda Gyula! Amíg határozatot nem küldenek inkább ne állj munkába, mert valahogy úgy szól a szabály, hogy annak állapítanak meg nyugdíjat akinek nincs biztosítással járó munkaviszonya.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Szia Gyula!
A helyedben én érdeklődnék,mi is a helyzet a nyugdíjazásoddal.Nincs akadálya a munkába állásodnak,de nem hiszem,hogy a munkáltatód örül a bizonytalan helyzetnek,hiszen a nyugdíjas dolgozótól nem kell 2% pénzbeli eg.bizt.járulékot vonni,te ezt nem tudod papírral bizonyítani.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Garda Gyula vagyok,április 1-töl kértem a nyugdijazásomat,a határozat még nem jött meg,azt szeretném tudni,hogy május 3-tól munkába állhatok-e?
Válasz idézéssel
Sziasztok

Köszi a segítséget, de már megkaptam a duplasági hibát. Februrár 25 után megcsinálom az önellenörzést.

Azért köszi
Válasz idézéssel
sőt, ha az első rosszat feldolgozzák és a másik jót nem, akkor önellenőrzés kell, de csak feb 25 után.
Esetleg kérd telefonon, vagy írásban az APEH-ot (bocs NAV-ot) hogy a másodikat dolgozzák fel.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Biztos hiba jelzést fogsz kapni, mindkettőt nem tudja feldolgozni.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Most kezdtem el dolgozni egy könyvelő cégnél és csináltam is egy hülyeséget. Átküldtem a 1001-est de a 02-es lapon rossz adatokat adtam meg. Aztán észrevettem a hibát és újraküldtem a megfelelő adatokkal (lemaradt a telefon elszámolás). Azt szeretném kérdezni ez jár valami próblémával az Apeh-nél, hogy kétszer küldtem be a bevallást más adatokkal?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Sziasztok
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Mivel Bérügyben én sem vagyok járatos,annyit tennék hozzá......valahogy nem kerek.
Mivel ennek az összegnek a 2010. évet kellene terhelnie adózás szempontjából.Vagy akkor nem lesz benne az M30-ban?

Várj még Zsemlére,Ő biztosan megmondja a tutit.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget és tanácsot szeretnék kérni érintett vagyok az ügyben.
Férjem munkahelye a decemberi túlórájukat nem a szokásos módon fizetnék ki, pontosan december végén megkapták a fizetésüket amiben nem volt a túlóra számfejtve, évekkel óta nem számfejtenek hóköziben , mert szerintük nem lehet.Az így kialakult helyzet szerint csak februári fizetéssel számfejtenék a decemberi túlórákat.
Kérdésem : Megtehetik , hogy a decemberi túlórát a januárival számfejtsék és február fizuval utalják. A kedvezményekre való nyilatkozatokról nem beszélnek.
Hol találok olyan jogszabályt ami előírja mi a kötelezettsége a munkáltatónak év zárásakor és új év kezdésekor. A férjemék közalkalmazotti státuszban dolgoznak
úgy érzem meglettek félemlítve a szlogen "Ha nem tetszik ellehet menni!"

Kérlek benneteket segítsetek , mert 350 emberről van szó folyamatosan hülyének nézik őket , jó tanáccsal szeretnék segíteni sajnos a bérszámfejtés rejtelmeiben nem vagyok jártas.

Előre is köszönöm :
Marcsi
Válasz idézéssel
Marcsi!

Nekem is volt ilyen ellenőrzésem. Megnézték az APEH bejelentőket, kérték a számviteli politikát (nem baj, ha nincs, de arra vigyázz, hogy csak akkor, ha a cégalapítástól még nem telt el 90 nap!!!), dolgozók, tulajdonosok bejelentését. Itt nincs dolgozó, de a tulajdonosokat a 10T1041-n be kell jelenteni, kivéve, ha nyugdíjas. Egyébként ezt az ellenőrzést a könyvelők is el tudják intézni. Én is az ügyvezető nélkül csináltam meg, de a székhelyre mennek ki.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Marcsi,
Az új cégre jelentkeztek be?
Nekem volt ilyenem (igaz, ott egy címen csak egy cég volt) de nem is igen emlékszem, hogy mit kértek. Talán adat-. és változás bejelentőket, hiszen más még nem is lehetett (ezeket nyilván megcsinálta a könyvelő cég). Igazából azt vizsgálták, hogy valós címen, valós-e a cég.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget kérek, ahol dolgozom Kft. jelen pillanatban még működik, de a főnököm alapított még egy céget ugyan-
azon a telephely bejegyzéssel. Tehát most két Kft. van ugyanazon a helyen, két kft adminisztrációját viszem. Kérdésem mi a teendőn az új kft bejegyzése után. A könyvelést külső könyvelő iroda végzi, de besegítek Az új Kft-ben még nincsenek dolgozók én a másik Kft. alkalmazásában állok. Hétfőre 2010. december 06-ára bejelentkezett az APEH ellenőrizni és nem tudom mit szeretne látni, milyen papírokat kell előkészítenem.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm
Üdv Marcsi
Válasz idézéssel
Szia Zsani !

Milyen " külfödről " hoz be árut ? Eu-n belül, vagy harmadik országból ? Mire gondolsz, hogy jelzi az APEH-nak ?

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm J.Irén !!!!

Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha egy vállalkozás külföldről hoz be árut, mikor a kamion átlépi a határt és a VPOP rögzíti ezt a dolgot, akkor jelzi a apeh felé az adatokat, vagy az a vállalkozó dolga?

Előre is köszönöm!

Zsani
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Sziasztok

Az 1008-on az egyik dolgozonál a 9-es lapon egy dátumot elrtam 3-a helyett 9 ét.
Jött az értesités, hogy hibás a a fenti dátum miatt.

Ica

Szia

Töröld a H-t, mert azt adóhivatali javításnál nem jelölheted, csak a hibaüzi vonalkódját írd be.
H-t csa dózói javításnál írhatsz.

Üdv J.Irén
Szép napot!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég