A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Bizony nem vonatkozik a BT-re, "szuper könyvvizsgáló" rosszul tudja.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
tudtommal sem vonatkozik rá, mivel a beltagot egyébként is teljes felelősség terheli.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
51. § (1) Ha a gazdasági társaság a számviteli törvény szerinti beszámolójában foglaltak alapján egymást követő két teljes üzleti évben nem rendelkezik a társasági formájára kötelezően előírt jegyzett tőkének megfelelő összegű saját tőkével és a társaság tagjai (részvényesei) a második év számviteli törvény szerinti beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül a szükséges saját tőke biztosításáról nem gondoskodnak, a gazdasági társaság köteles e határidő lejártát követő hatvan napon belül elhatározni más gazdasági társasággá való átalakulását, vagy rendelkeznie kell jogutód nélküli megszűnéséről.
Bt-nél nincs kötelezően előírt jegyzett tőke!

Bár én sem vagyok olyan nagy tudású...
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Erősítsetek már meg. Van egy cég, ami BT. Nem én könyvelek neki. A tulajdonosok most megkerestek, hogy az eddigi könyvelőjük, aki szuper könyvvizsgáló is azt mondta nekik, hogy a céget meg fogja szüntetni a cégbíróság mert már tavaly is negatív volt a saját tőkéje és a 2012-s évben is az lesz. Én mindezidáig azt tudtam, hogy ez BT.-re nem vonatkozik, bár én nem vagyok olyan nagy tudású mint a kolléga.
Ahogy itt vissza olvastam nekem abból is ez derül ki. Tehát akkor rá ez nem vonatkozik, ugye?
Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek!
Kérdésem lenne - Találkoztatok-e az EVA-sokat hátrányosan érintő pályázat írókkal?
Pl: a LEADER és a Széchenyi pályázaton is nettó összeg számolható el, így a pályázatokon
a 60% támogatás helyett 40% marad, mert a kapott összegből ÁFA-t is be kell fizetni?
Kihez forduljak?
válaszotokat várom Gábor
Válasz idézéssel
Klárika köszönöm!

Puszi,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Levonhatót később is beállíthatsz. A levonás jog és nem kötelesség a teljesítés időpontjában.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Most csinálom az egyetlen havi áfá bevalló kibírhatatlan ügyfelem bevallását, ma reggel kaptam meg tőle.folyamatosan megjegyzéseket tesz , hogy nem számolok el minden számlát, mert sok a fizetni valója. Hát az a gondom , hogy hozott visszamenőleg olyan átutalási ktg számlákat amik eddig nem értek el hozzám márc és ápr teljesítésűek ezeket betehetem ebbe a bevallásba , mert az áfa tartalom vissza 20.000 körül van , vagy már nem rakhatom be a májusiba mint csökkentő.

Köszönöm a segítséget,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Szép napot! Big Grin
Válasz idézéssel
Ica! Ez az, ami választható volt annak, aki áttért annak idején az EVA-ra. Ill. csak a BT és KKT választhatott, a KFT nem, az mindenképpen maradt kettős könyvviteles és maradt a számv. tv. hatálya alatt.
A jogi személyiség nélküli pedig választhatott:

1. marad a számviteli tv. hatálya alatt és kettős könyvvitelt vezető EVA-s, vagy
2. kilép a számviteli tv. hatálya alól és bevételi nyilvántartásos EVA-s.

Ennél több logika nincs benne. Én csak azt szűrtem le így utólag, hogy ha még egyszer lenne ez az EVA, akkor biztos, hogy nem lépnék ki a sztv. hatálya alól, mert borzalmas volt megalkotnom a nyitómérleget a bevételi nyilvántartás után.
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Lilla

Klárika is ezt mondta.
Tudom, hogy sok embert nem érint, de engem zavart, hogy az alapitvány egyszeres könyvitelt vezet
de a számviteli trv.alá tartozik, de a kkt azért mert bevételi nyilvántartást vezet és evás ezért nem tartozik a számviteli trv.alá
Hát én ebben nem találom a logikát

ELNÉZÉST A ZARGATÁSÉRT.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

A bevételi nyilvántartásosnak elég a 1143 és kész. Ne izgulj, nem hagytál ki semmit! Beszámolót nem kell küldeni.
Tao-t szintén nem, hiszen EVA-s.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok !
aZ ALÁBBIAKBAN IRTAM, HOGY VAGY EGY EVÁS cég. bevételi nyilvántartást vezet , Közkereseti Társaság

1143.an adtam le 02/25.én a bevallást.

Mivel nagyon hiányérzetem volt, kerestem hátha kell még valamit küldeni.
1101-en nem X-tem, hogy nem kell társasási adót fizetni /lehet, hogy nem is kellett-x-ni
AZ NY-n nem irtam. hogy 0 a 1129 mivel nem lehetett

Most, hogy nézegetem ezt a1171EVÁT . EGYSZER UGYGONDOLOM, HOGY kell a másik bekezdésnél már azt hogy nem kell. :oops:

Ami annyira össze- kuszált az , hogy az egyszeres könyvitelt vezető cégeknek is kell mérleg stb.

Most mi a helyzet, miért bonyolitom igy a dolgot???
Ica
Válasz idézéssel
Köszi!
Ica
Válasz idézéssel
Igen ica arra!
Válasz idézéssel
Klárika !
Iparüzési adóra gondolsz ? azt már leadtam.

IPAD Cry Cry ?
iCA
Válasz idézéssel
Szia Ica!

IPAD!!!!!!!!!!!!!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

BEVÉTELI NYILVÁNTARTÁST VEZETŐ KKT -nek, van e-valamilyen kötelezettsége 05/31-ig ???

/02/25-ig leadtam az 1143.at

Előre is köszönöm a választ

Ica
Válasz idézéssel
Visszamenőleg elhozattam vele minden papírt , nem értem mit csinált tavaly, mert hisz minden éve nullásan van a 29-ben és a mérlegben is.
Még gondolkodom , hogy mit csináljak.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Drága Klárika!

Voltam olyan hülye ,megígértem hogy segítek sajnos. Kérlek ha tudsz tanácsot adni ,hogy hol kezdjem el nagyon megköszönném .
tudom ez kibogozhatatlan , de hátha megtudom győzni szüntesse meg a Bt-ét és fizesse a eü.szolg, járulékot nyugdíjunk meg úgy se lesz .....
Balett művész volt , a művészek sajnos nem a földön élnek nem is érti, hogy mit magyarázok neki.
Köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Marcsi!

Ha jót akarsz elfelejted ezt a szemetet! Keményítsd meg a szíved és hozzá ne nyúlj. Javíthatatlan! Ismerősöd csináljon amit akar, de ne a Te segítségeddel, mert amikor gáz lesz, már pedig lesz, Te leszel a szmötyiben rád fognak mutogatni. Nem éri meg, hogy majd akkor álmatlan éjszakád legyen.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyik volt kollégám , ma meglátogatott nem ok nélkül, hozta cége papírjait . Cége évek óta nem produkált bevételt állítása szerint csak a biztosítás és a nyugdíj miatt nem szüntette meg eddig. Nem tudom ki adott neki tanácsot a bevallásai elkészítéséhez , mert eddig egyedül csinálta.Bele néztem a mit hoz nyitónak és megdöbbentem.
Következők:
PT: T 7.429
Bank: K 3.413
JT K 10.000
MSZE:T 572.115
Tagi: K 589.200
Szja: K 4792
Eho:T 13.650
Keresetelsz: T 8792
Tb köt:T 18.625
szakkép: K 13.206

1108egész évben be van adva , mint munkaviszonyosnak.adójóváírást is igénybe vett.

Folyószámla kivonatán már a megszűnt adónemeken rengeteg adónem többlet, ami igazán foglalkoztat a tavalyi mérlegében a saját tőke mínuszos .
Tudom mindenki be van havazva , kérlek benneteket segítsetek mit tudok kezdeni ezzel a nagy katyvasszal lövésem nincs és itt a bevallási határidő.

Nagyon köszönöm .
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Kedves Kiskocsi!

A felnőttkori diebetesnél ha nem kap inzulint ( csak diéta+ gyógyszer) és nincs szövődménye, akkor sajnos nem jár anyukádnak a súlyos fogyatékossági kedvezmény. Amennyiben inzulinnal kezelt, akkor minden olyan évre jár a kedvezmény, amelyikben az inzulin kezelés fennállt. Sajnos saját tapasztalatból tudom,hogy aki egyszer elkezdte a szurit, az élete végéig adja magának. A laktózérzékenység és pl a tehéntej fehérje allergia is pár éve bekerült a súlyos fogyatékossági körbe. A bevallások helyesbítését az adott évi nyomtatványon azaz a 2010-s évi 1053-s tudod megtenni.

Bemásolom neked a törvényi részt:
"Kedvezményre Jogosultak a II. csoportba tartozók közül az alábbiak ( 335/2009 ( XII.29. Korm.r.):

I. típusú diabetes E110 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség comával
E111 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség ketoacidosissal
E112 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség veseszövődményekkel
E113 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség szemszövődményekkel
E114 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség idegrendszeri szövődményekkel

E115 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség perifériás keringési szövődményekkel
E116 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség egyéb megnevezett szövődményekkel
E117 Nem-inzulin-dependens cukorbetegség többszörös szövődménnyel"
Válasz idézéssel
Szia Kiskocsi!

Az szinte biztos, hogy az 53-ast kell önrevezni, az alapbizonylata pedig az az orvosi igazolás, amiben fel van tüntetve, hogy ez az állapot mióta áll fenn.

A családban volt ilyen, de ott csak egy évet érintett visszamenőleg-akkor a munkáltató által elkövetett bevallást kellett magánszemélyként önrevíziózni az 53-on az évi nyomin, amit az önrev.érintett-.

Remélem valamit segít és vannak gyakorlottak akik megerősítenek?! :oops: Cry

Szia,Ági
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki!

A férjemről 2010 májusában kiderült, hogy laktózérzékeny, tehát adókedvezményben részesülhet, mint súlyos fogyatékos. Ezt nem tudtuk akkor. Idén januárban tudtuk meg. Az orvossal kitöltettük s dokumentumot, amit ilyenkor kell. A 2011-es bevallásban szerepeltettem is, viszont azt nem tudom, hogy milyen nyomtatványon kell beadnom, és hogy az önellenőrzést a 2010-es évre. Utána olvastam, hogy mit kéne kitöltenem, de nem találtam erre vonatkozót.Letöltöttem a 0735-ös doksit a kitöltőprogramba, de az nem enged 2010-es évet, és igazából nem is értem, hogy mit kell beírjak.
Az anyukám meg cukorbeteg már vagy 15 éve, de a könyvelője egyszer sem mondta, hogy adókedvezményt vehet igénybe (2-es típusú, tehát szintén súlyos fogyatékosnak minősül). Neki az elmúlt öt évre kellene visszamenőleg beadnom az önellenőrzést.

Kérem aki tud segítsen!!!!!!!
üdv
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég