A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKAER
Jó reggelt! Szerintetek, ha január első felében atunk be árut Ausztriából, mindenképpen kell EKAER szám, vagy a jan. 31-ig tartókitolt határidőig nem büntethetnek???/ nagyobb mennyiség, a fuvart ők intézik/. Üdv: Ili
Válasz idézéssel
Még nem jelent meg sajnos a tegnapi hozzászólásom, de úgy látszik, hogy az <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->-ra küldött e-mailnek eredménye lett (vagy más is rájött, hogy a hivatalos ekaer lapon a gyik kérdésekben a mentességet rosszul értelmezték, mert most már törölték ezt a gyűjtőfuvaros hablatyot.

12.21. 11:15 - Bocs, mégsem. Csa a GYIK mellett megjelent egy MENTESSÉG fül, ahova bemásolták a törvény szövegét. Most mindkettő értelmezés elérhető, mutatva a teljes fejetlenséget.

Amúgy az imént megjelent a regisztrációs lehetőség, de miután bejelentkeztem az Ügyfélkapura és megadtam az alapadataimat, egy hibaüzenetet kaptam, ami nem segít semmit abban, hogy mit kellene tennem ("Hiba a felhasználó ellenőrzésekor."). Mivel a beadott adataim jók (kis és nagybetűkkel is kipróbáltam), írtam e-mailt a technikai kérdések jelzésére megadott címre: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->. Kíváncsian várom a válaszukat.

12.21. 11:15 - Megoldották, sikeresen regisztráltam, majd próbáltam belépni. Hát persze, hogy nem ment. Azt hittem, hogy én bénázok, de a Virgo Systems Informatikai Kft-tőkl (<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->-ról) jött egy válasz, hogy kérik a türelmemet...
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók !
A segítségeteket szeretném kérni EKAER témában.
A zöldségboltos aki a nagybani piacon veszi meg az áruját és saját gépkocsin szállítja haza , mikor kell elkérnie az eladótól az EKAER számot.
Egyik eladótól vesz kb 150kg árut 100.000.- Ft értékben.
A másik eladótól vesz 100 kg árut 80.000.- Ft értékben.
A harmadik eladótól vesz 50.kg árut 50.000.- Ft értékben .Ezt egyszerre viszi haza mindegyik áruról számlája van.
A juhász, aki a bárányokat eladja jön a felvásárló leméri az állatokat, rakja a kamionra ad róla felvásárlási jegyet, biztos több mint 200.kg.
Leül a számítógép elé és kér EKAER számot.Azt sem tudja,hogy mi az , még a gépet sem tudja bekapcsolni.
Még sorolhatnám a barack,meggy stb.termelőket ,majd kinn a határban 5 km-re a falutól a laptopról lekéri a számot.
Előre nem kérheti meg mivel ,nem tudja mennyit fognak átvenni tőle és milyen árban.Vagy fogad egy könyvelőt aki ül a gép előtt és abban a bizonyos pillanatban lejelenti.Még szeretném megkérdezni ,mi van a vadásztársaságoknál ahol 200 kg-os állatnál többet ejt el és KFT viszi el aki nem végfelhasználó.Eddig elvitte egy felvásárlási jeggyel.A számlát később utána küldték. Majd felkelti a könyvelőt hajnal 3 órakkor,hogy ugyan kérjél már nekem ekaer számot.Vagy esetleg lejelenti a vadász az erdő közepén, ahol még térerő sincs a telefonnak,nemhogy laptop és internet. Elég valószínűtlen.
Körülbelül ennyi jutott eszembe ,nagy hirtelen.
Várom hozzászólásotokat. Ildi
Válasz idézéssel
Az ekaer.nav.gov.hu GYIK oldalán a mentességről ez áll:
"Gyűjtőfuvarozás esetén abban esetben áll fenn a bejelentési kötelezettség, ha az adózó által feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel egy fuvarozás keretében szállítandó nem kockázatos termékek tömege a 2500 kg-ot vagy az adó nélküli értéke a 2 millió forintot meghaladja."

A törvényben (1.sz.módosításban) ez:
„(6a) Mentes az (1)–(5) bekezdés szerinti kötelezettség alól
a) az adózó, ha az általa feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel egy fuvarozás keretében szállítandó nem kockázatos termékek tömege а 2500 kg-ot vagy az adó nélküli értéke а 2 millió forintot nem haladja meg ,

Ha én 2000 kg árut adok el, aminek az értéke 5.000.000 Ft, akkor az ekaer.nav.gov.hu szerint kell EKAER szám, de a törvény szerint nem.
Hozzáteszem, a gov.nav.hu gyűjtőfuvarról beszél, a törvényben nem találok erre hivatkozást, minden esetre vonatkozik a mentesség.
Rosszul látok valamit, vagy hihetetlen nagy trehányság és kapkodás van a témában ?
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Sziasztok!

Biztosan én vagyok a hibás, de erről az EKAER honlapról nekem nem jön le világosan:
- a fuvarozónak kell, hogy legyen EKAER száma
- a fuvaroztatónak kell fuvaronként kérni számot, vagy a fuvaroztató intézi helyette?
:oops:
Köszönöm a segítséget!

Kriszta

A törvény szerint a fuvarozónak semmilyen felelőssége sincs, a fuvaroztatónak (feladónak) kell kérni a számot, amit át kell adnia a fuvarozónak az esetleges rendőri ellenőrzés esetére.
Simke
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Ügyfelünk logisztikai szolgáltatást vége az egyik mamut áruházláncnak.

Hát, Klári, ezt szörnyű volt még olvasni is! De tényleg, ilyenkor mit lehet csinálni?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
KRISTÁLYLÁNY Írta:VAN AHOL AZT ÍRJÁK, HOGY A FUVAROZÓNAK (ÚTDÍJKÖTELES KAMIONNAL SZÁLLÍT UNIÓN BELÜL) NEM KELL EKAER SZÁMOT KÉRNI, VAN AHOL AZT ÍRJÁK, HOGY A FUVAROZÓNAK IS MEG KELL KÉRNI. ÉN HA OLVASOM HOL ÍGY ÉRTEM, HOL ÚGY ÉRTEM.
SZERINTETEK MEG KELL HOGY KÉRJE AZ EKAER SZÁMOT AZ AKI CSAK SZÁLLÍTJA MÁS ÁRUJÁT BELFÖLDÖN BELÜL ÉS UNIÓS ORSZÁGOKBA, UNIÓS ORSZÁGOKBÓL KAMIONNAL?

A fuvarozónak annyi a dolga, hogy ellenőrizze, hogy az adott fuvart bejelentették-e, rendelkezik-e EKAER számmal. A számot az áru forgalomba hozójának kell megkérni.
Válasz idézéssel
"Az EKÁER hatálya alá tartozó, bejelentésre kötelezett adózónak regisztrálnia kell az EKÁER WEB-es felületén. "
Mától állítólag lehet regisztrálni. Csinálta már valaki közületek, s ha sikerült leírná a lépéseket érthetően?
Válasz idézéssel
VAN AHOL AZT ÍRJÁK, HOGY A FUVAROZÓNAK (ÚTDÍJKÖTELES KAMIONNAL SZÁLLÍT UNIÓN BELÜL) NEM KELL EKAER SZÁMOT KÉRNI, VAN AHOL AZT ÍRJÁK, HOGY A FUVAROZÓNAK IS MEG KELL KÉRNI. ÉN HA OLVASOM HOL ÍGY ÉRTEM, HOL ÚGY ÉRTEM.
SZERINTETEK MEG KELL HOGY KÉRJE AZ EKAER SZÁMOT AZ AKI CSAK SZÁLLÍTJA MÁS ÁRUJÁT BELFÖLDÖN BELÜL ÉS UNIÓS ORSZÁGOKBA, UNIÓS ORSZÁGOKBÓL KAMIONNAL?
Válasz idézéssel
Az, hogy egy nagy halom szemét a dolog, az enyhe kifejezés erre az átgondolatlan kapkodásra.
Példa:
Ügyfelünk logisztikai szolgáltatást vége az egyik mamut áruházláncnak. Feladata raktárába összegyűjteni a magyar, szlovák beszállítók áruit - a sós-mogyorótól a tokaji borig - és az különböző országok áruházi központjainak rendelése szerinti összetételben elküldeni akár Görögországig a közbenső államokba is. A feladathoz mindig valami erre járó kamiont vesz igénybe hol magyar, hol bolgár, hol román, szerb stb fuvaros szállít. A cég forgalma több milliárd, igen jelentős haszonnal és adóval. Senki nem tud neki válaszolni - ahol lehet megkérdezte(tük) - hogy a fészkes fenében, mikor és ki kezdeményezi a bejelentést. A termék tulajdonosa, nem tudja mikor, hova kerül a mamut érdekeltségén belül az árú. A logisztikai cég nem kötelezett, mert nem az Övé a cucc.
Úgy tűnik, egy jól fizető , nagy adóbefizető ügyféllel kevesebb lesz. Nem csak nekünk, hanem az országnak is mert komolyan gondolkodik azon, hogy északabbra költözik 100 km-rel. Tessék nekem megmondani ki nyert ezen. A költségvetés több 100 milliót vesztett. A mi veszteségünk elhanyagolható a rengeteg adó mellett.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ugyanakkor mentes a bejelentési kötelezettség alól az adózó, ha az általa feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel, egy fuvarozás keretében szállítandó kockázatos élelmiszer tömege a 200 kg-ot vagy adó nélküli ellenértéke a 250 000 forintot nem haladja meg, illetve egyéb kockázatos termékek esetében, tömege az 500 kg-ot vagy adó nélküli ellenértéke az 1 millió forintot nem haladja meg.

Továbbá mentes a bejelentési kötelezettség alól az adózó, ha az általa feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel egy fuvarozás keretében szállítandó nem kockázatos termékek tömege a 2500 kg-ot vagy az adó nélküli értéke a 2 millió forintot nem haladja meg.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ekaer.hu/gyik/altalanos-szabalyok/">http://ekaer.hu/gyik/altalanos-szabalyok/</a><!-- m --> 10.pont

Útdíjköteles gépjárművel végzik a közúti fuvarozást
a) az Európai Unió valamely tagállamából Magyarországra hoznak be terméket,
b) Magyarország az Európai Unió valamelyik országába visznek ki terméket,
c) belföldi forgalomban, első adóköteles termékértékesítés esetén nem végfelhasználó számára.

Nekem ebből az jön le, ha a kis cégem, amelyik a saját kis tehergépkocsijával, ami nem útdíjköteles (3,5t alatti), a nem túl súlyos és kockázatos (lsd. fenn), nem túl értékes (lsd. fenn) áruját kiszállítja a vevőjének, nem végfelhasználónak, akkor nem kell bejelenteni semmit.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Igaz, amit írsz... Smile A konzervgyáros példa pláne teljesen világos.
Én úgy gondolkodtam, hogy amikor a piacra szállítja az árut, akkor a fuvar kifejezett célja az árunak az értékesítés helyére történő eljuttatása. Lehet, hülyeséget írok, de hatalmas katyvasz van a fejemben az EKAER miatt.

Illetve, a mentes értékhatárokat is figyelembe kell venni:

"- az adózó, ha az általa feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel egy fuvarozás keretében szállítandó
- kockázatos élelmiszer tömege а 200 kg-ot vagy az adó nélküli ellenértéke а 250 000 forintot,
- egyéb kockázatos termék tömege az 500 kg-ot vagy az adó nélküli ellenértéke az 1 millió forintot nem haladja meg.
- az adózó, ha az általa feladott vagy részére ugyanazon útdíjköteles gépjárművel egy fuvarozás keretében szállítandó nem kockázatos termékek tömege а 2500 kg-ot vagy az adó nélküli értéke а 2 millió forintot nem haladja meg,"
Válasz idézéssel
Állj! Szerintem a piacon nem biztos, hogy a végfelhasználó van.
Pont ez a baj a mg.Ev-kel meg az ősikkel-A nagybani piacokon biztos, hogy nem a végfelhasználó vesz. Amikor a konzervgyárba szállít már az is bajos, mert a pl. paradicsomlé végfelhasználójai mi vagyunk-
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
ildi113 Írta:Ha az egyéni vállalkozó a piacra viszi árúját eladni akkor is kell ekaer számot kérnie?

Szia!
Be kell jelenteni többek között:
- az eladónak az első belföldi adóköteles értékesítést, ha az nem a végfelhasználó részére történik.
Vagyis, ez alapján, nem, de hátha más is hozzászól.
Válasz idézéssel
"Amennyiben olyan kérdése van, ami nem szerepel ebben a rovatban, úgy azt elküldheti az <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> e-mail címre."
Remélem nemsokára a "GYIK"-ből megvilágosodhatunk. Ha lesz egy kis időm, én is írok pár kérdést nekik, erre biztatok másokat is. Smile
Válasz idézéssel
Olvastam,de számomra nem teljesen világos.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="https://ekaer.nav.gov.hu/">https://ekaer.nav.gov.hu/</a><!-- m -->
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ha az egyéni vállalkozó a piacra viszi árúját eladni akkor is kell ekaer számot kérnie?
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kormany.hu/hu/dok?page=1&source=8&type=302#!DocumentBrowse">http://www.kormany.hu/hu/dok?page=1&sou ... mentBrowse</a><!-- m -->

itt a tervezet, hogy mi a "kockázatos" élelmiszer és termék
Válasz idézéssel
Köszönöm, Monik!

Sajnos, az első megérzésem volt a helyes. Nálunk naponta megy ki a kamion az áruval és hozza be az alapanyagot. Mást sem csinál majd a logisztikus, mint EKAER-számot kér. És ez még a megszokott fuvarozónkkal való eset. És ha pl. Lengyelországból hozat valaki valamit, és az ottani feladó nem szól, mert elfelejti, majd akkor kérünk EKAER számot, amikor már a kapuban áll a kamion? (Mondjuk , mázlija volt, és nem állították meg a határ után.) Confusedan:

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fuvarlevel.hu/nagyon-keves-az-informacio-az-ekaer-rol/">http://fuvarlevel.hu/nagyon-keves-az-in ... ekaer-rol/</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Biztosan én vagyok a hibás, de erről az EKAER honlapról nekem nem jön le világosan:
- a fuvarozónak kell, hogy legyen EKAER száma
- a fuvaroztatónak kell fuvaronként kérni számot, vagy a fuvaroztató intézi helyette?
:oops:
Köszönöm a segítséget!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Nos, én is csak köszönni tudom annak aki átlátja most már ezt a sok hatóságot, ezeknek a számait, és a bevallási kötelezettséget. Valószínűleg januártól módosítom a könyvelési szerződéseimet és kizárólag csak az adóhatósággal, valamint az Önkormányzattal kapcsolatos bevallásokra és adatszolgáltatásokra fogom szűkíteni, én ebből a sok hatóságból bevallásból mostmár kimaradnék, nébih, kamara, ekaer, felír....., és társai, ez nekem sok, el vagyok keseredve. :|
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm a topik nyitását.... mert ez a FELIR új információ számomra...
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.nebih.gov.hu/aktualitasok/hirek/ekaer.html">https://www.nebih.gov.hu/aktualitasok/hirek/ekaer.html</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://portal.nebih.gov.hu/web/guest/felir-kereso">http://portal.nebih.gov.hu/web/guest/felir-kereso</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég