A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Kedves Erika és Anita!

Köszönöm szépen a segítségeteket. :-)

Szép napot kívánok Nektek, üdv., Kitty :-)
Válasz idézéssel
A kiküldetési rendelvény tényleg jó ötlet.
És ha ráírja a fecnikre, vagy ad egy nyilatkozatot, hogy kifejezetten kéri, és ő vállalja a felelősséget, akkor én lekönyvelném.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Kitty!

Szja tv. 6§ - idéntől a teljesítéskori árfolyam az elsődleges, viszont nyilatkoztatni lehet a magánszemélyt arról, hogy a megelőző hó 15-i árf-ot használod.
Erika
Válasz idézéssel
Szia kedves Kávé!

Nagyon köszönöm a segítségedet. :-) Azt ugye akkor jól tudom, hogy a külföldi kiküldetésnél a bizonylatokat nem a teljesítés napi árfolyammal, hanem az előző hónap 15-i MNB árfolyamon számolhatom el?

Amúgy az ügyvezető aki a tulajdonos is, saját maga volt kint, de neki van heti 36 órás munkaviszonya, tehát jogszerűen mehet kiküldetésbe, nem?

Köszönöm, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha lehetséges kiküldetési rendelvényt alkalmazni (munkaviszony, megbízási jogviszony), akkor a kiküldetési rendelvényben elszámolható a nyugta is.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Anita,

Most jut eszembe, mi lenne, ha külföldi kiküldetésbe menne, és oda tenném ezeket a bizonylatokat, és akkor csak a hivatalos üzemanyagárakkal számolok? Vagy hülye ötlet? :?:

Köszi, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia Anita,

Köszönöm szépen a megerősítést! :-) Tegnap nagyon kemény napom volt, mert az ügyvezető még tegnap is ezzel cseszegetett, és azt mondta, nekem kötelességem elszámolni, amit ő ad. Felvilágosítottam, hogy nem egészen, de nem értette.... :-( Azt mondta, ha kell, rá is írja a számlákra, hogy az ő utasítására számoltam el. Így akkor talán, de még így sem nagyon merem lekönyvelni. Ebben az esetben Te mit csinálnál?

Köszi előre is, üdv., Kitty :-)
Válasz idézéssel
Kitty, én sem merném.
Először is, már az gyanús, hogy csak az üzemanyagról van cetlije (számlának nem nevezhető). Most akkor a cég érdekében volt a kiállításon, vagy csak úgy mgánszorgalomból? Másodszor pedig legalább a cég neve rajta kellene, hogy legyen, és nem ártana a rendszám is.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek légyszi, a következő lenne a problémám: egyik ügyfelem elment Németországba, egy kiállításra. Csak az üzemanyagról hozott nekem "számlát", de szerintem én ezeket a bizonylatokat nem könyvelhetem le, mert sem az autó rendszáma, sem a cég neve nincs rajta (Shell és Esso üa. bizonylatokról van szó).
Én azt gondolom, hogy nem lehet így elszámolni a számlákat, mert így talán csak a fuvarozóknál lehet elszámolni, de talán a rendszámnak ott is rajta kell lennie. Azt állítja, hogy többen is kérték németül a kutasokat, hogy állítsák ki a számlát, de azt mondták, ők nem tudnak mást adni, írják rá ők kézzel amit akarnak. :-(
Most itt állok, mert le kéne könyvelnem, de én nem merem, . Szerintetek?

Köszönöm szépen előre is a segítséget, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alanyi Áfa-mentes egyéni vállalkozóként elszámolhatok-e olyan számlát amit a PayPal-tól kapok? Tehát vásárolok az E-Bayen, kapok egy "számlát" a PayPal-tól, hogy kinek, mikor, mennyi fizettem ki. Itthon eladom a terméket. Kiállítom az áfa-mentes számlát. Így képződött árbevételem. Ebből levonható (beszerzési) költségként ez a fajta számla (vagy fizetési bizonylat)?
Köszönöm szépen a segítséget. Zsolti
Válasz idézéssel
Köszönöm, igen az ellenőrzést már megcsináltam és kinyomtattam... fő az elővigyázatosság.

Szia
Éva
Válasz idézéssel
ÁFA tv. 169. §. (a számla adattartalma)
A számlakibocsátó adószámáról:
"c) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának adószáma, amely alatt a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítette;"
valamint
A vevő adószámáról:
"d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;"

Na jó, mondjuk ez a magyar szabályozás, de telefonon bemondva akkor sem hiteles (hiszen a 10A60-as bevallásba be kell állítanod adószámostul az ügyletet), maximum egy számlához csatolt levél, amiben egyértelműen hivatkozik a számlára, és közli, hogy ez az EU adószáma, ezt még el tudnám fogadni. (És az APEH oldalról kiindulva leellenőrizném, és kinyomtatnám, hogy valós-e a közösségi adószám.)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Anita, köszönöm az összefoglalást.
Még azt szeretném megkérdezni, hogy hol van az leírva törvényileg hogy az eladó közösségi adószámának rajta kell lennie a számlán. most így hirtelen nem találom.

Köszönöm
Éva
Válasz idézéssel
Én le sem tudtam volna írni jobban. Szerintem tökéletesen megfogalmaztad.
Erika
Válasz idézéssel
Éva, a fattura számlát jelent olaszul, nekem elhiheted. Az IVA pedig az ÁFA rövidítése.
Közösségi adószámának rajta kellene lennie, nem elég a telefonos bemondás.
De valahogy nem tetszik nekem ez a számla, mert ha EU-n belüli értékesítés, akkor minek tesz rá olasz áfát? Mondjuk, ha rátette, akkor szerintem nem is kell beállítanod az áfába, mint EU-s értékesítés, és akkor az se baj, ha nincs rajta az eladó közösségi adószáma, csak benyelheti a 20% áfát a cég, amit könyvelsz, mert azt nem kérheti vissza itthon. Míg ha EU-s értékesítésnek számítana, akkor beteszed fizetendőbe is és levonhatóba is ugyanabban a hónapban (ha az egyéb levonási tilalmak alá nem esik), és bevallom őszintén, én nem szoktam ilyen miatt önellenőrizni, mert nem csak az áfát kellene, hanem a 10A60-at is.
Hú, kicsit bonyolultan sikerült fogalmaznom, bocs, remélem, azért a lényeg érthető.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni; cégünk olasz partnertől vásárolt termékeket. (Az áru a román telephelyükről érkezett)
A vételár előre ki lett fizetve még májusban. Most érkezett egy "elszámolásnak lászó papír" "FATTURA" megnevezéssel ami akár számla is lehet, de
1 én nem tudok olaszul.
2. Az internetes szótár sem így fordítja; így bizonytalan vagyok mi is ez.
További kétségeim hogy nincs rajta az eladó közösségi adószáma és van egy oszlop ami IVA/Tax címet visel és 20 (feltételezem %) minden egyes tételnél.
Egyetlenegy májusi dátum szerepel rajta "Del" megnevezéssel ami nem egyezik meg a szállítás dátumával..
Kérdéseim:
1.Ez számla szerintetek? Ha igen nem baj hogy nincs rajta az eladó közösségi adószáma. (Telefonon bemondva megkaptam)
2.Jól gondolom-e hogy ha ez számla akkkor a májusi ÁFa bevallásba kellet volna beállítani( ha elfogadom a májusi dátumot számla kiállítás keltének) ; tehát önellenőrzök.. ha nem számla akkor a májusi előre fizetés miatt a júniusiba kell beállítani..

Előre is köszönöm

ÉVa
Válasz idézéssel
Katalin, az ÁFA törvény 37. §-a szerint "(1) Adóalany részére nyújtott szolgáltatások esetében a teljesítés helye az a hely, ahol a szolgáltatás igénybevevője gazdasági céllal letelepedett, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig az a hely, ahol lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van." Hacsak az ezt követő paragrafusokban a különös szabályok között nem tér ki erre a tevékenységre.
Tehát a Te esetedben Hollandia a teljesítés helye, ezért nem kell rá magyar ÁFA, viszont az ÁFA bevallásban az adó alapjának van külön sora (89. sor), sőt a 10A60-as bevallás 03. lapja is töltendő.
Viszont teljesen igazad van, hogy nehogymár a hollandok mondják meg, hogyan számlázzunk, de most igazuk volt.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/data/cms137656/29._fuzet.pdf">http://www.apeh.hu/data/cms137656/29._fuzet.pdf</a><!-- m -->
A szolgáltatást igénybevevő teljesítési helye áfázik, de vannak kivételek, pl étkezés, kereskedelmi szálláshelyszolgáltatás, stb
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Kft-nk agrár szaktanácsadást végez egy holland cégnek, 'szaktanácsadás'-ként számlázunk nekik ÁFA-val.
de már az első számlát visszadobták, hogy ÁFA nélkül KELL számláznunk. Én úgy tudom, hogy szolgáltatást lehet ÁFA-san számlázni EU-n belülre.

Kérnék szépen véleményezést.

Köszönettel,

Katalin
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ügyfelünk Németországba szállít bútorokat, de most kint veszi meg az ehhez szükséges anyagot és ott dolgozzák fel, tehát az anyag Mo.-ra nem kerül. A német szállító felszámítja az ottani áfát. Nekünk kell-e kérni német adószámot és ottani bevallást beadni?Vagy egyáltalán mi a menete az ilyen "akciónak"?
Köszi a segítséget előre is!

Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Pongyola a kérdésed.
Nem tudjuk, hogy milyen dologról szól a számla (termék, szolgáltatás, gépjármű, stb.)?
Nem tudjuk, hogy a Kft. áfa szempontjából milyen adózást folytat, mivel tevékenykedik (áfakörös vagy sem)?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy Kft. vagyok, Hollandiából vásároltam, van közösségi adószámom. Ennek ellenére a könyvelőm azt mondta, hogy ezen számlák után nem lehet áfá-t visszaigényelni. A holland partner most küldött egy e-mailt, hogy a számláink után visszaigényeltük e már az áfát, mert lehet, majd más felől is azt hallottam hogy vissza lehet igényelni. Most mit tegyek?
Válasz idézéssel
Nándi, itthon a bruttót könyveled le költségnek. (Igen, a németeknél 19% az ÁFA tudtommal.)
Ha nagyon szeretnétek visszaigényelni a német áfát, akkor a német adóhatósággal (vagy egy ottani ilyenre specializálódott céggel) kell felvenni a kapcsolatot.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Sziasztok!

Kaptam egy számlát németországi szolgáltatásról. Egy könyvelő cég intézte egy magyar cég ottani ügyeit és most küldte a számlát, de én úgy látom, hogy nincs közösségi adószáma. A számlán rajta van a 19%-os áFA(gondolom az). Ilyenkor mi a teendő: hogy könyveljem(alap+áfa vagy egybe az egész?), vissza lehet kérni vagy elvész?

Előre is köszönöm!

Valaki,ötlet?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kaptam egy számlát németországi szolgáltatásról. Egy könyvelő cég intézte egy magyar cég ottani ügyeit és most küldte a számlát, de én úgy látom, hogy nincs közösségi adószáma. A számlán rajta van a 19%-os áFA(gondolom az). Ilyenkor mi a teendő: hogy könyveljem(alap+áfa vagy egybe az egész?), vissza lehet kérni vagy elvész?

Előre is köszönöm!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég