A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
letiltás
Én ilyenkor már csak azt jelezném,hogy a letiltást nem tudom foganatosítani,mert 50%-al le van terhelve a jövedelme hasonló okok miatt.Esetleg felsorolod...,
Biztosan nem venném előre.Vagy lenne ilyen törvény? Én nem hallottam,olvastam róla sehol. :oops:

Miből és mennyit lehet letiltani?
A letiltás mindig a nettó összegből történik, tehát abból, amit az adós kézhez kapna. Általános szabály, hogy ennek az összegnek legfeljebb 33%-át, de kivételesen 50%-át lehet letiltani. Mindezek mellett az adós részére meg kell hagyni a mindenkori öregségi minimális nyugdíj összegét. Viszont a havonta kifizetett jövedelmnek az a része, amely a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét meghaladja, korlátozás nélkül letiltható.
Előfordulhat, hogy valakinek több letiltása érkezik, akkor a sorrend számít. Ha a letiltások összege meghaladja a levonható összeg nagyságát, akkor időben sorbaállítják a követeléseket, és ha az egyik letelik, akkor kezdik a fennmaradót vonni.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Nekem most olyan problémám lett, hogy egy dolgozónak már 50 %-ot vonok a béréből 2 különböző banki hitel miatt. Most meg jött egy NAV-os letiltás. Ilyenkor fel kell függeszteni a 2 banki letiltást és amíg le nem fut 50 %-kal a NAV-os addig oda nem is lehet küldeni? Vagy ilyenkor mit kell csinálni?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm nektek Smile Természetesen visszaküldtük az igazolást.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintem is,de találkoztam már olyannal aki nem küldte vissza,azért próbáltam jelezni. :oops:
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó a kiegészítést a visszaigazolás csak természetes! Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azért a letiltást vissza kell igazolni,abban kitérni miért nem tudjátok érvényesíteni. Big Grin
Válasz idézéssel
Igen, jól értelmezed!

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy 2 órás munkavállalónk havi 25.375 Ft-ért. Jól értelmezem, hogy nála semmiképp sem lehet letiltást foganatosítani, ugye? A 28.500 Ft-os korlát miatt...

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket!

Hanna
Válasz idézéssel
Egyébként a jogiforum.hu-n olvasható a tanulságos levelezés:
- jogiforum
Fórum › polgári jog újabb elöl új hozzászólás
birósági végrehajtás

jogiforum.hu/forum/20/9931.0.0.1.1 -
Válasz idézéssel
a sorrend:
1./ ami az államnak jár /perktg/..birosagi gazd. hivatal reszere

2./ általános költsegátalányt + munkadij a vegrehajto szamlajara letáti szlara

3./ s fizetendő a a vegrehajtast kérő ktge, kiszamolando a főkövetelésre a kamat, ami a vegrehajtast kérő Céget illeti , s minden utalasnal arányosan kell a Céget illető, meg a vegrehajtot illető jutalekot utalni (ami befolyt a ceg javara, annak arányában tarthat igenyt a vegrehajto a jutalekra). Tehat nem jár előre a vegrehajtonak a jutalék, csak ahogy csepegtetve folyik be a Cég számlájára a letiltás, annak arányában.
Válasz idézéssel
Szia Hanna!

Először az államnak járókat kell levonni és utalni a végzésben meghatározott számlaszámra.
Általában a végrehajtónak.
Majd a végrehajtó következik(munkadíj,stb), utána a végrehajtást kérőnek. (gondolom bank volt, ha kölcsön)
Általában a levonható összeg 10 %-át minden hóban a végreható kapja a többit a végrehajtást kérő.
Így mindig 2 felé utalsz.(Ha ez van megadva a határozatban, de általában ez van)
Első egy vagy két részletnél ki lehet elégíteni a költségeket, utána már mindig azonos összeget utalsz ha fix havibéres a dolgozó.

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!
1 végrehajtótól 1 főre érkezett letiltásról szóló határozat. Ez viszont több irányba utalandó ugye.
Az egyik a végrehajtó - ott van munkadíj + behajtási jutalék
A másik a követeléskezelő - ott van: végrehajtás elrendelésének ktg-e + perktg + Perktg kamata + ügyvédi munkadíj + főkövetelés.
Kinek kell először elkezdenem az utalást és melyik tétel a fajsúlyosabb? Külön kell jelölgetnem utaláskor hogy mi mire vonatkozik, vagy csak megjegyzésbe beírom, hogy Kölcsönösszeg (az szerepel a levélben hogy ilyen jogcímen vonjuk le).

Sajnos vagy inkább Hála Istennek, hogy nem vagyok ebben járatos.

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Hanna
Válasz idézéssel
Szia, további kérdés merült fel bennem: alkalmi munkánál hogyan érvényeíti a munkáltató, hogy:
Milyen összegre nem terjedhet ki levonás?

A végrehajtás alól mentes a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legkisebb összegének (vagyis a munkabér fennmaradó 28 500 forintos részéből további követeléseket már nem lehet levonni, akkor sem, ha a 33, illetve 50 százalékos mérték miatt erre lehetőség lenne) §. A gyermektartásdíj és a szüléssel járó költségeket azonban ettől a korlátozástól függetlenül, a munkabér feléig érvényesíteni lehet.

Olyan letiltással már találkoztam, hogy heti 4 órás munkaviszonynál a bér nem érte el a 28.500.- forintot, akkor a végrehajtónak csak meg kellett írni ezt, és nem tudta végrehajtás alá vonni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sziasztok!
Volt már valakinek a praxisában letiltás alkalmi munkabérből?

A NAV keresett meg, mint munkáltatót.
Augusztusban volt egy illető 4 napot mg-i idénymunkában foglalkoztatva (meg szeptember elején is).
Bejelentettem, és az augusztusi 08-on jelentettem is a keresetét.
Erre jött a héten a levél, hogy X Ft tartozás erejéig vonjak tőle letiltást...
Már a szept. eleji béréből sem tudtam, mivel minden nap kp ki vannak fizetve.
Most megírom, hogy már nem dolgozik nálunk, dolgom így nem lesz vele.

DE egyáltalán hogyan kellene vonni, ha legközelebb is jönne dolgozni (amit ugye ezek után kétlek)?
Mert a nettó 33%-a vonható maximum (valami közmű tartozás egy Kft. részére, nem is értem, miért az állam a végrehajtó, és miért nem egy végrehajtó iroda ... mi a különbség, ha ez vagy az hatja be?).

De ugye az egyszerűsített foglalkoztatottnak bruttó bér kerül kifizetésre, ami után az szja-t ő fizeti meg az szja bevallásában - ha egyáltalán kell neki...
Tehát nem is tudom, most a bruttó = nettó, vagy én, mint mezei bérszámfejtő mi jogon nettósítom, vagy nem nettósítom az ő bérét és tiltok le belőle?
A nagy egyszerűsödés keretében bonyolultabb lesz egy EFO foglalkoztatott bérszámfejtése, mint a normál alkalmazotté Sad

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm Csöre!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

28.500 Ft

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Amennyiben nem 33%-os a letiltás hanem 50% több letiltás esetén akkor mennyi a nyugdíjminimum 2013-ban aminek ugye maradnia kell nettóban?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Misi!

Hivatalos végrehajtási végzést csak a végrehajtást kérőtől származó hivatalos visszavonó végzéssel
lehet semmissé tenni.
Elhisszük, hogy lerendezte a munkavállaló, de nekünk akkor is ott a "parancs"
ami a levonásra kötelez.
Legalább is ez a hivatalos eljárás.

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Szia!

Le kell fűzni./azért én felvenném a kapcsolatot a végrehajtóval,vagy elküldenék egy levelet a másolattal neki./ Big Grin
Válasz idézéssel
Tudja valaki hogy mi a módja annak, ha a dolgozónak letiltása van a béréből, de a tartozását rendezte erről hozott is egy igazolást. A végrehajtó is kap ebből valószínű. Mi a további teendő, hogy ne kelljen tovább vonni a letíltást?
Válasz idézéssel
Nem lehet. Pont azért, amit leírtál. Ezt közölni kell azzal, aki a letiltást kérte és ennyi.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki mondjuk heti 10 órás és mondjuk 20.000 Ft a bére, abból lehet letiltást eszközölni? Mert ez ráadásul alacsonyabb, mint a mindenkori öregségi nyugdíj.

Köszönöm előre is a segítséget!
Válasz idézéssel
Lehet, hogy még el sem küldte a munkáltatónak.
Viszont ez azt jelenti, hogy a mostani fizetéséből biztosan
nem vonja még le.
Ha a végrehajtónál sikerül intézned valamit, akkor a
férjed fizetésének letiltását vissza is vonhatja egy
másik határozattal.

Sok sikert!

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
szia kösszönöm gyors válaszod!a Végrehajtoirodábol kaptuk a munkáltatoja semmit nem szolt,,,,és akkor most hogy van én ugy gondoltam ma bemegyek a végrehajtói irodába és megprobálom elintézni havi részletekben!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég