A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
export zöldség-gyümölcs
Tehát U70-es nyomtatványt nem ír alá az Adóhivatal. Helyette IGAZOL nevű illetőségigazolást lehet kérni, ami nagyjából ugyanaz.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Helló.

Nem tudom, aktális-e még a kérdés, vagy azóta már sikerült mindent elintézni. Szintén ebben a cipőben járok, csak Kft-ként.
Kellett közösségi adószám, NÉBIH regisztráció, EORI szám, és most küzdök az U70-es nyomtatvánnyal, amit sajnos még nem sikerült kiderítenem, hogy ki az illetékes az aláírásában, az Osztrák hatóság, vagy a Magyar. Magyarországon a NAv elirányított a VÁM-hoz, a Vám vissza a NAV hoz.... Bár mi nem nagy tételen árusítunk, nem közterületen.

zsoci Írta:üdvözlök mindenkit

Nemtudom jo helyen teszem e fel a kérdéseim,de remélem tudnak nekem segiteni!
Arról lenne szó, hogy külfödön szeretnék zöldséget - gyümölcsöt értékesiteni, regisztrált östermellö ként,saját megtermelt árumat!
A kérdésem az lenne,hogy union belüli szabadkereskedelem keretein belül milyen iratokra,esetleg engedélyekre van szükségem,hogy saját árumat külföldi közterületen,esetleg piacon értékesithessem?

Válaszaikat elöre is köszönöm!
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
üdvözlök mindenkit

Nemtudom jo helyen teszem e fel a kérdéseim,de remélem tudnak nekem segiteni!
Arról lenne szó, hogy külfödön szeretnék zöldséget - gyümölcsöt értékesiteni, regisztrált östermellö ként,saját megtermelt árumat!
A kérdésem az lenne,hogy union belüli szabadkereskedelem keretein belül milyen iratokra,esetleg engedélyekre van szükségem,hogy saját árumat külföldi közterületen,esetleg piacon értékesithessem?

Válaszaikat elöre is köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég