A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mit kell tenni, ha a szolgáltató évekig nem küldött számlát?
Köszönöm szépen a válaszokat.

Péter
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sajnos ki kell fizetni,az már megállapodás kérdése,milyen módon.A fogyasztónak észre kell vennie,hogy nem kap számlát.
A többit Csilla összefoglalta. :oops: csak megerősítem.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Péter!

Először is nem nagyon értem, hogy miként lehet erről évekig elfeledkezni?! 8O Most akkor a tulajdonos jelezte a szolgáltató felé, hogy gond van? Szerintem minden bizonnyal ki kell fizetni visszamenőlegesen a fogyasztást, de egy jó ügyvédre lehet, hogy szükség lesz, ha nem akarja a cég azonnal egy összegben kifizetni a horribilis számlát. Amennyiben biztosnak látszik a dolog, netán van/lesz valami számszerű adat -esetleg még az éves zárás előtt- én tartalékot képeznék rá. Azután, ha lesz majd számla, vagy számlák, abba az évbe tedd bele, amelyikben megkapja a cég. A kiállítás dátuma csak az aktuális év lehet.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ügyfelem nem vette észre, hogy az egyik közüzemi szolgáltató évek óta nem küld neki számlát. Visszagondolva azt, mondja, hogy óracsere után történhetett valami adminisztrációs hiba. Ment vagy 10 (!) éve a fogyasztás, ami szerintem már milliókra rúg és most ugrott ki, hogy nem küldtek számlát. Szerintetek mit kellene most tennie? Mi szól mellette vagy mi ellene? Köteles-e visszamenőleg ekkora összeget kinyögnie vagy fellebbezheti a dolgot és a szolgáltató lehet-e méltányos, mivel az ő hibájukból történt ez a furcsa eset? Vagy keressen egy jó ügyvédet? Mit tanácsoltok?

Egyáltalán, hogyan tudom majd visszamenőleg lekönyvelni ezt a költséget, ha megtudjuk, hogy milyen összegről van szó?

Várom a segítségeteket, amit előre is köszönök.

Üdv.: Péter
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég