A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Mi sem szoktuk lemásolni a személyigazolványt.
Az azonosítási adatlap mögé aktuális cégkivonatot szoktam még tenni.
Nálam volt ellenőrzés és nem kérték. A cégkivonatnak örültek és ránéztek, hogy egyáltalán van-e azonosítási lap.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mkvkok.hu/jelentos_valtozasok_a_penzmosas_megelozesevel_kapcsolatos_kotelezettsegek_teren">http://www.mkvkok.hu/jelentos_valtozaso ... egek_teren</a><!-- m -->
9. További várható jogszabályváltozás
A pénzmosással kapcsolatos szabályozás változása nem fejeződött be a törvény fentebb ismertetett módosításával. Várhatóan még az idei évben elfogadásra kerül az Európai Unió új pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni irányelve, amelynek következtében a magyar Pmt. is teljes körűen felülvizsgálatra kerül. Ennek során változhat – többek között – az ügyfél-azonosítás során rögzítendő adatkör, áttekintésre kerülhet az okmány- és okiratmásolás visszatérő problematikája
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Csilla!

Én csak kitöltöm az adatlapot, és alul aláíratom. Ha nem tudom lefénymásolni az igazolványt, akkor nem lesz meg, szerintem sem kötelező. Sőt, szerintem aláíratni sem kötelező, csak a személyes adatait kell kiírni!
Az a lényeg, hogy azonosítva legyen!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kérdezd meg tőle, hogy mit csinál, ha a szig-ét egy ügyvéd kéri
Válasz idézéssel
Szia Csilla!

Az igazolvány másolata egyáltalán nem kötelező kellék!
Bemutatja, kírod az adatokat és annyi.
Magadnak ráírod, hogy nem engedte lemásolni.
Ezért nem kell ügyfelet elveszíteni!
Válasz idézéssel
Az a helyzet, hogy ő egy örök lázadó (régről ismerem, én megtaláltam vele a közös hangot, de azért problémás ember). Épp most vitatkozik az új bankjával, hogy mért adnak minden napra egy-egy bankkivonatot és miért nem havi egyet készítenek, amit tele írnak. Védi a fákat, meg az ózonréteget.

Én láttam a személyi papírjait, de azt mondta, hogy nem engedi, hogy lefénymásoljam, mert nem ért egyet a törvénnyel, ahhoz meg végképp nem járul hozzá, hogy esetlegesen másoknak is átadjam az agyagot, átvilágítás céljából.
Azzal példálózik, hogy az előző könyvelő semmi ilyet nem kért.

Én nem akarok bajt magamnak, szerintem nem szerződök vele. Nem hiányzik, hogy a végén engem rángassanak meg.

Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Részlet a NAV mintaszabályzatából:

Idézet:Amennyiben a szolgáltató nem tudja végrehajtani az ügyfél-átvilágítást, akkor az érintett ügyfélre vonatkozóan a szolgáltató köteles megtagadni az üzleti kapcsolat létesítését. Ettől eltérően 2014. december 31-ét követően köteles az ügyleti megbízás teljesítését megtagadni, amennyiben:
a) az ügyféllel 2013. július 1. előtt létesített üzleti kapcsolatot,
b) az ügyfél a szolgáltatónál ügyfél-átvilágítás céljából személyesen vagy képviselő útján 2014. december 31-ig nem jelent meg, és
c) az ügyfél vonatkozásában a 7–10. §-ban meghatározott ügyfél-átvilágítás eredményei 2014. december 31-én nem állnak teljeskörűen rendelkezésére.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
És mégis miért utasítja vissza ezt a kérésedet? Azért mert.............. CSAK??..............
Csak egy gondolat, ha ezek után mégis szerződsz vele, az adatlapra írja rá saját kezűleg, hogy nem járul hozzá, és írja alá, csak nem tudom ez mennyire jó..... :roll:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert akadt egy kukacoskodó ügyfelem. Most kötnék szerződést vele, és kértem, hogy töltse ki az azonosító lapot, ami ugye kell a pénzmosási törvény miatt. Eddig egyik ügyfelemnél sem volt gond, de ő nem akarja aláírni adatkezelési nyilatkozat részt, és nem járul hozzá, hogy lefénymásoljam a személyazonosításhoz szükséges iratot.
Ezt a részt nem akarja aláírni:
"Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy a Pmt. szerinti ügyfél-átvilágítás során bemutatott okiratokról a Megbízott másolatot készítsen, és adataimat a megbízás teljesítése keretében kezelje.
Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy a Pmt. 18.-19. § szerinti, más szolgáltató által végzett ügyfél-átvilágításhoz a Megbízott az átvilágítás során rögzített azonosító adatokat átadja."
Hiába mondom neki, hogy ez a törvény és ebből semmi gond nem lehet.

Lehet problémám abból, ha ezt a részt nem írja alá? Vagy így inkább ne szerződjek vele? Mi a véleményetek?
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet balgaságot kérdezek, de világosítsatok fel !
Ma voltam mérlegképes továbbképzésen és szó volt, megemlítésre került a pénzmosási szabályzat.
Mivel többségében vállalkozásban végzik a könyvelést így kell hogy legyen szabályzat, de a kérdésem : egy ipari vállalkozásnál, ahol külön könyvelőt foglalkoztatnak ott is kell , hogy legyen ez a szabályzat ?
Most vettem át a munkakört ( nyugdíjba vonult a volt kollega) és mi eddig nem adtunk be, nem készítettünk ilyen szabályzatot !

Elnézést a balga kérdésért, de nem látok tisztán .
A NAV honlapján megbízási ill. vállalkozási szerződést írnak e tevékenység esetén.

Lehet hogy hibát követtünk el??????????????

Mariann
Válasz idézéssel
Sziasztok!

2010. óta könyvelek egyetlen cégnek, és még nem csináltam pmt szabályzatot, csak most a nagy hűhóban jutott eszembe (a munkahelyemen pedig megcsináltuk Sad

Szóval, most utólag gyorsan megcsináltam a régi szabályok szerint. Szerintetek ezzel milyen bejelentési kötelezettségem van?
Az új szabályozás alapján aktualizálom- van még teendőm?
Válasz idézéssel
Köszi.Beküldtem.
Válasz idézéssel
Szerintem igen, mert lehet alkalmazottad is, aki kijelölt személy!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozónak is be kell küldeni a kijelölt személy bejelentési nyomtatványt?Ha igen akkor elkéstem vele?
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Ezt találtam tavalyról, de úgy látom nem változtat a lényegen, csak ekkor lett a PEII a felügyelet...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/magan/print/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/4_felugyeleti_tevekenyseg___a_.html">http://www.nav.gov.hu/magan/print/nav/p ... ___a_.html</a><!-- m -->

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Összeszedtem egy csokorba a pénzmosás miatti feladatokat. Ha valami rossz van benne, jelezzétek:

Bejelentés:
2003-ban a rendőrségnek el kellett küldeni a szabályzatot
2007-ben saját szabályzatot kellett készíteni, a rendőrségi minta már nem jó. Hatályba lépést feltétlenül feltüntetni!!!
2009-ben a VPOP-nak el kellett küldeni a kapcsolattartó személy adatait
2013-ban frissíteni a szabályzatot
Oktatás:
Évente mindenkit ki kell oktatni, erről oktatási napló kell készíteni!
Adatfevétel:
Minden egyéni vállalkozóról, cégnél minden 25%-nál nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonosról adatlapot kell felvenni. 2007-től újra fel kell venni az adatokat, mert bővültek. Az adatlaphoz célszerű , de nem kötelező mellékelni a szem. ig. és a lakcímkártya fénymásolatát (legyen rajta, hogy az ügyfél hozzájárult a fénymásoláshoz!!!) Az adatlapot 2013-tól az ügyfélnek alá is kell írnia.
Egyéb:
- A könyvelési szerződésben jelezni kell, hogy a pénzmosási elleni törvény szellemében járok el!
- Az oktatási naplót, az adatlapokat és a szabályzatot zárt szekrényben tartom.
- Egy táblázatot csinálok, ahol minden szerződésemnél leírom, mikor, meddig tartott, illetve kik a tulajdonosok, mennyi a tulajdoni hányaduk
- Minden ügyfél társasági szerződéseit, módosításait fénymásolatban megszerezem

Ellenőrzéskor az utolsó 5 év szerződéseit nézik! Az 5 évnél régebben megszűnt szerződéseket nem ellenőrzik! (csak hallottam, engem még nem ellenőriztek!)
Négy alkalommal módosult a törvény, de én csak háromról tudok, a 2007., 2009. és a 2013. éviről. Tudja valaki, melyik hiányzik?
Remélem nem maradt ki semmi?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Virág1!

Itt találsz:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/minta_pio.html">http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugye ... a_pio.html</a><!-- m -->
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Tudtok nekem friss pénzmosás elleni szabályzatot küldeni?
Köszi
Válasz idézéssel
Több helyről kell összeszedni a tudnivalókat:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=dr-gal-istvan-laszlo:-a-penzmosas-es-a-terrorizmus-finanszirozasa-megelozesevel-es-megakadalyozasaval-kapcsolatos-jogi-szabalyozas-leglenyegesebb-modositasai-2013-julius-1-jetol&id=246">http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=d ... tol&id=246</a><!-- m -->

Dr. Gál István László: A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzésével és megakadályozásával kapcsolatos jogi szabályozás leglényegesebb módosításai 2013. július 1-jétől

Határidőt ír elő a Pmt. a módosítás szerint a kijelölt személy (pénzmosási felelős) nevének a bejelentésére.
,,,,,,,,,,,,,,,,
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/tajekoztatas_20130710.html?query=p%C3%A9nzmos%C3%A1s">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel ... mos%C3%A1s</a><!-- m -->

Kérjük, hogy azon szolgáltatók, akik a tevékenységüket a módosítás hatályba lépése (2013. július 1-je) előtt kezdték meg, és a Pénzmosás Elleni Információs Iroda – illetve jogelődje – által jóváhagyott szabályzattal rendelkeznek, azok az átdolgozást követően NE küldjék meg újból a szabályzatot jóváhagyásra.

Infot kérni lehet: 06-1-4309-466, fax 061-4309-305, email: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Máshonnan idézem:
"aki ORFK-nak küldte a szabályzatát anno, az nézze meg, hogy a 2007-es változáskor peküldte-e a VPOP-nak vagy később a NAV PEII-nek a kijelölt személy nyomtatványát, ha nem, akkor küldje be, mehet e-mailben is (ORFK nem adott át nekik semmi adatot, úgyhogy semmit nem tudnak a régiekről, ezért ha menne bejelentés, azt nem tudnák beazonosítani)
Akinek már van jóváhagyott szabályzata (2007 előtti vagy utáni, mindegy) az csak aktualizáljon, és tegye be a régi mellé, esetleg ha van alkalmazott, az legyen az új alapján kioktatva!"
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

"aki már beküldte a szabályzatot, és abban benne volt a kijelölt személy, annak nem kell beküldeni a bejelentőt, csak változás esetén. "
Válasz idézéssel
No pedig régi kollégámat idézve azt gondoltam" több szem - több csipa" Big Grin de akkor rátok hallgatok és úgy csinálom ahogy akarom. Smile
Válasz idézéssel
Hahóó!

A kérdésed alatt van a válasz... :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
hajnalcsillag Írta:Mivel én anno elmulasztottam a beküldést és most szankció nélkül pótolhatom, hát fogom és elküldöm az egész pakkot, s átutalom a 3 ezret. A szabályzaton kell lenni -főlapján, vagy a lapokon - aláírásnak, béleygzőnek, vagy elég a Kérelem nyomtatványt cégszerűen aláírni?
Hahóóóóó !!!
Senki nem tud nekem válaszolni?
Válasz idézéssel
Mivel én anno elmulasztottam a beküldést és most szankció nélkül pótolhatom, hát fogom és elküldöm az egész pakkot, s átutalom a 3 ezret. A szabályzaton kell lenni -főlapján, vagy a lapokon - aláírásnak, béleygzőnek, vagy elég a Kérelem nyomtatványt cégszerűen aláírni?
Válasz idézéssel
Nem kell beküldeni a szabályzatot, csak elkészíteni, s pihentetni a trezorban, ha szükséges, ellenőrzéskor bemutatni.

Amit be kell küldeni az alábbi linken van (csatolmányként):
Főlap / Pénzmosás / Felügyeleti tevékenység
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
2013.07.24.
Kijelölt személy bejelentése nyomtatvány

A nyomtatvány letölthető DOC formátumban.
Share
Kapcsolódó anyagok
Letölthető dokumentumok

kijelolt_szemely_bej_nyomtatvany.doc (44KB)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/kijelolt.html">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel ... elolt.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Értem én a lényegét, hogy mi a cél: a terrorizmus elleni küzdés.
De azért nagyon durva ez a pénzmosási szabályzat! Még nem olvastam végig a MINTÁT, de azért kiborultam, hogy milyen esetekben kell besúgni az üzleti partnert. És ha ezt a szabályzatot aláírjuk, elfogadjuk, és a partnert még sem súgjuk be - ha az egy teljes oldalon felsorolt esetek valamelyik eseménye kerül elő - akkor még el is kaphatnak, hogy a saját szabályzat nincs betartva.
Eddig a pénzmosási szabályzatot mindenki megírhatta, de most már "ajánlás" is van, szuper...
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát én beírtam a könyvelési vállalkozás nevét több helyre, aztán vannak olyan részek amelyeket ki kell emelni, mert magyarázó szöveg, aztán beírtam hogy ki és mióta megbízott a cégnél aki a felelőse a pénzmosás betartásának, mikor lett és hová lejelentve......... Szóval kicsit kicsinosítottam, volt olyan rész amit kivettem belőle. Én nem fogok új adatlapot a régieknek kiállítani, csak azoknak fogok újat akikkel a pénzmosási szabályzat kidolgozása után kötök szerződést.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég