A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pénztárgép használata
Klári megint nagyon gyors volt. Pedig én is azt találtam, hogy február 28-ig kellett.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adocenter.hu/useful.php?id=27">http://www.adocenter.hu/useful.php?id=27</a><!-- m -->
Johanna
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Mindig a következő év február vége.
Klárika!
Sajnos a hivatal nem így gondolja. A jkv. megállapítása szerint megsértette a 24/1995(XI.22.) PM. rendelet 7 §.(5) bekezdését, késedelmesen íratta ki (a kiíratás februárban történt). Ebben a bekezdésben nincs időpont, a NAV honlapjára feltett tájékoztató (2010.12.22) sem tartalmaz konkrét időpontot. A korábbi évek tájékoztatójában (arhívált) még a következő év február 28. napja van megjelölve.
Válasz idézéssel
Mindig a következő év február vége.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy mi volt a határidő a pénztárgép 2010. évi adómemóriájának kiíratására?
Válasz idézéssel
Bocsika, jobb helyet nem találtam a figyelemfelhívásra. :?
Pénztrágépek átállítása:
"Át kell állítani a legtöbb pénztárgépet és taxamétert, hogy 2012-től se mutassa az árat, és adja a számlát euróban - tette közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. Honyek Péter, a hatóság adószakmai szóvivője az InfoRádióban azt mondta: valóban több ezer forintba kerül ez az érintetteknek, de ezt az összeg, a többi kiadáshoz hasonlóan csak az adóalapot csökkenti.

Az adóigazgatási azonosításra alkalmas nyugta adását biztosító pénztárgépek és taxaméterek az euróbevezetés technikai dátumaként jelenleg 2013. január 1-re vannak beprogramozva. Ez azt jelenti, hogy ezek a készülékek e dátummal megkezdik az euró üzemmódra történő átállást, és blokkolják a forint-elszámolású működést, illetve e dátumot egy évvel megelőzően (tehát 2012. január 1-én) már a felkészülési időszak szabályai szerint kezdhetnek el működni.

Ahhoz, hogy a készülékek forint-elszámolású üzemmódban működhessenek tovább, az előre programozott dátumot át kell állítani egy vélelmezett újra - ezt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal 2020. január 1-ben határozta meg."

Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ügyfelem ruházati keresk. tev-et folytat. Az üzletben a pt.-gép mellett POS terminál is van, amiben a kártyás fizetéseket kezeli, amelyeket eddig nem vezetett át a pt.-gépen. A NAV állásfoglalása értelmében -szerintem - lényegében mindent át kell(ene) (kellett volna) vezetni (futtatni) a pénztárgépen. Az ÜF nagyon ódzkodik a dupla munkától (mármint az alkalmazott dupla munkájától :-)), ezért Titeket kérdeznélek, hogy

1. védhető-e, indokolható-e ez a gyakorlat, ti. hogy nem vezeti (vezette) át a kártyás bevételeket?

2. Vki azt javasolta neki, hogy használjon két pt.-gépet az üzletben az egyikben csak a sima kp-s, nyugtás bevételeket, a másikon az ún. ÁFÁ-s (számlás) és a kártyás bevételeket is beütve (a Pos term. mellett).

Előre is köszönöm a véleményeteket, ill. ha ne adj´ Isten APEH-os, ez irányú vizsgálati tapasztalatotokat megosztanátok velem.

Üdv: Bruno
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Az engedéllyel rendelkező gépek döntő része több regiszteres, amit különböső módon lehet élesíteni.
Igen a gépet szervizelő tudja beállítani.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!

Igen ez lenne legbiztonságosabb megoldás.
Egyébként azt állítja nincs neki 0-ás gyűjtője, mert nincs csak 25-ös terméke van.... Ez lehetséges?
És ha tényleg nincs akkor a pénztárgép programozó tud ezen változtatni, nem?
Járatlan vagyok a dologban eddig még nem volt pénztárgépesem...

Éva
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Én 25%-os Áfás értékesitésnek tekinteném és a pt. gépet venném figyelembe. A cég veszteséggel értékesített ugyan, de Áfa bírsáég nem keletkezhene.

Biztos van a pt. gépnek 0-s regisztere. Ezeket a tételeket oda kellene beütni. Az más lapra tartozik, hogy az EUS adószám vizsgálatát a szájukba rágnám és most a vaszteségükre hivatkozva talán még fel is fogják Big Grin .
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni:
Egy kiskereskedelmi egységben EU-n belüli vásárlónak értékesítettek terméket. A vevő készpénzben fizetett és kiállítottak neki egy ÁFA-mentes számlát,
majd a nettó összeget beütötték a pénztárgép 25%-os gyűjtőjébe.
(Az már csak hab a tortán, hogy a közösségi adószám nem is volt érvényes.)
Szerintetek hogy lehetne ezt egyenesbe hozni és mi lenne a jó megoldás ha ilyen vevő máskor is lesz?

Előre is köszönöm
Éva
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Az a helyzet, hogy még ők is csak tapogatóznak, ma voltak az Okmányirodában a vállalkozóit kiváltani, a helyiséget bérlik, a többi meg majd kialakul, azt még ők sem tudják, hogy mi lesz.
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Várd meg a szerződést! Nálam sem fordult még elő.Ha bérlik,akkor ők töltik fel,és a bevételt is nyugtázni kell.
Ha a céggel csak együttműködési szerződés készül,akkor jutalékot kapnak.Addig csak tapogatódzunk...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm Erzsó!

Egyenlőre csak az autómosással indulnak, erre úgy gondolom, hogy tényleg elég a nyugta, aztán majd ha valóban akarnak valamit értékesíteni, akkor megmondom, hogy vegyenek pénztárgépet.
Egy helyiséget bérel 2 vállalkozó, mert 2 autómosó van benn. Teljesen külön akarnak működni.

Ja és ha álló italautomatát üzemeltetnek, az hogyan működik? Kapnak valami bérleti díjas számlát? A feltöltést kell fizetniük? Ilyet sem láttam még könyvelésileg!
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Nem kötelezi,de az áttekinthetőség és a Te munkád érdekében ajánlatos.
Én úgy gondolom,a gépbe hamarább beüti a kis tételeket.Mosás után nem biztos,hogy megírja a nyugtát.
A bírság többe kerül majd.
De a Te döntéseden múlik,nem olyan vészes manapság akár egy használt pt gépet venni.
Inkább azt sugalld.Azonkívül és nem hiszem,hogy egy helyiség.Ugyanott nem tart üléshuzatot,ahol a viz permetez./
A hűtő sem közvetlenül abban a helyiségben szokott lenni.Gondold át.
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Közben megtaláltam az 1. sz. mellékletet a 24/1995. PM rendelethez, amiben felsorolják, hogy kik kötelezettek a pénztárgép használatára, amiben az autómosót nem találom, tehát elvileg elég a kézi nyugtatömb is ugye?
A másik, hogy van egy olyan pont, a cc) pont, amiben kivételként írja, tehát nem kötelezett a pénztárgép használatára az ipari tevékenységet folytató ev., ha a termelő és értékesítő tevékenységét ugyanabban a helységben folytatja. Akkor lehet az, hogy az autómosó gyakorlatilag egy helyiség, akkor talán még sem kell pénztárgép? Úgy kell elképzelni, hogy a fő tev. az autómosás és kárpittisztítás és kis mennyiségben tartana egy-két terméket.
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Semmi extra nincs!!!! De a pénztárgépet mindenképpen ajánlatos beszerezni,Ilyen sokrétű apró dolgoknál nem is lehet másképpen.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó e hónaptól kézi autómosót üzemeltet. Javaslatomra nem lép be az áfakörbe, mert nagy költségei, beruházásai nem lesznek. Kézi autómosás és kárpit tisztítás lesz a fő tevékenysége. Kérdésem, hogy ebben az esetben nem kell pénztárgép, elég a kézi nyugta ugye?
A másik kérdésem, ha üzemeltet italautomatát, azzal hogyan számol el? Vagy ahhoz már kell pénztárgép? Bocs, ha nagyon béna a kérdésem, de ilyen jellegű tevékenységgel foglalkozó vállalkozóm nem volt még. És abban az esetben, ha telepakolja a hűtőjét kis dobozos üdítővel, valamint árul esetleg üléshuzatot, illatosítót, akkor kötelező-e a pénztárgép, vagy elég, ha számlát állít ki róla? A kereskedelemben nem igazán vagyok otthon. És ha már itt tartok, akkor van-e valami, az autómosással kapcsolatban, ami lényeges és illik tudni.
Kérlek segítsen valaki, ha tud ebben a témában!
Erika
Válasz idézéssel
Huh, ez egyre bonyolultabb Smile

Szóval, az elszámoltatás nem az én feladatom, szerencsére.
Azóta arra jutottunk a könyvvizsgálóval, hogy egy excel lesz az analitika, amibe napi összesítésben, pénztárgépenként mutatja a bevételeket.
Viszont újabb problémák is felmerültek a hibák javításának kezelésében. Nem használnak pénztármódósító tételek jegyzőkönyvet, mondván, hogy a könyvelő majd megírja, helyette cetliket tűzdelnek a szalagokhoz, vagy egyszerűen áthúzgálják Sad
A havi zárás kötelező, vagy csak az éves? Megkönnyítené a munkámat, de eddig sem csináltak ilyesmit... Ezt rázzam gatyába, ha tudom...

Köszi a segítő hozzászólásokat!
Válasz idézéssel
Szia Andi!

Szóval ketté kéne választani a dolgot. Van egyszer a pénztárgépbe beütött bruttó bevétel, amit le kell könyvelni bevételként./nettó+áfa/, valamint aszerint, hogy mit tesznek a kp-val, vagy feladják, vagy beteszik a kézikasszába, az határozza meg a második lépést.
Fontos az is hogy a Te feladatod a pénztárgépben történő bevételek és kézikassza bevétel rögzítése a könyvelésben, vagy ezen pénztárgépeket kezelők elszámoltatása is.
Előbbi esetben a könyvelés szempontjából mindegy, hogy hogyan gyüjtöd a számokat, ha azokat alá tudod támasztani napi "Z" szalagokkal és havi záró szalaggal, mely az áfa bevallás alátámasztása is.Teheted egyben is, meg gépenként is,hetente, de legalább havonta lényeg, hogy a zárószalagok összege megegyezzen a pénztár bevételezéssel. A pénztárgépbe beütött pénz sorsától függ a nyilvántartás is, hiszen, ha nem adja fel postán, akkor a pénztárba kell bevételezni.
A második esetben -ha elszámoltatni is kell- akkor a "Z" szalag alapján a kp-val el kell számoltatni minden záráskor és az összeget ezután bevételezni a pénztárba /ezt naponta, vagy amikor a kasszákat zárják/ Az ellenőrzést a szallagok végösszege és a tényleges kp egyezősége fogja biztosítani.
Egyetértek Zsabónappal abban, hogy a pénztárgépet kezelőknek elszámolási kötelezettség mellet aláírásukkal is el kell látni legalább a záró szalagot.
Ennek a rituáléját a pénzkezelési szabályzatnak tartalmaznia kell./mikor, kinek, mit, hogyan/

Szóval nem mindegy, hogy a feladatod az adatok könyvelése, vagy ahhoz is kell segítséget adnod, hogy a gépek kezelőit elszámoltassák.

Uramisten, de bonyolultan írtam!! Azért remélem meg lehet érteni.......

Ági
Válasz idézéssel
andi Írta:Sziasztok!

Kérdésem, hogy a pénztárgépbe beütött napi bevételeket be kell-e vezetni napi pénztárjelentésbe, vagy nem kötelező és a zárószalagok alapján mehet egyből a könyvelésbe?
Köszönöm előre is!

szióka Andi
én ha a helyedben lennék , bizony minden nap minden pénztárgépemnél iratnám a napi nyitás- és zárás pénztárjelentését, a kinyomtatott összesítő zárás alapján. könyvelésben elkülönitve - alábontva külön könyvelném - folyamatosan mind az öt pénztárgép forgalmát. (pénztárgép forgalmát feltételezem - minden nap begyüjtitek a főpénztárba) a cég napi FŐPÉNZTÁR NAPI készpénz készletét is nyomon tudod követni. Ellenőrzés szempontjából is megfoghatóbb ha többlet- vagy hiány van, mert hogy feltételezem ennyi pénztárgép mellett azért nem egy ember dolgozik) Mindenképpen a napi zárás mellett és annak napi jelentéssel kapcsolatos zárását választanám. psz zsabónap
zsabónap
Válasz idézéssel
Nincs ilyen esetem, de belegondolva, nem lesz gond a pénztár napi átlag miatt a heti elszámolással?
Teszem azt:
hétfőn nyitó: 450 eft.
Hétfő-kedd-szerda-csütörtök-péntek bevétel: 100 eft. Ha ebből 96 eft a hétfői, és 1-1 ezer forint a többi, akkor a napi átlagállományt nagyon torzítja.
Ha hetente számolunk el, az 5 napi átlagállomány: 450 * 5 + 100 eft (pénteken elszámolva egy összegben) = 2350 eft / 5 nap = 4700 eft.
Ha naponta számolunk el: 450 * 5 + 96 + 97 + 98 +99 +100 = 2.740 eft/5 nap = 548 eft. És ez már az 500 eftos határ felett van.

Szerintem.
Válasz idézéssel
Nem, itt nincs szó bankos feladásról, egyszerűen marad a házipénztárban. Tehát akkor simán, mondjuk heti összesítésben elég ha összeadom az összes kassza bevételét, és az alapján könyvelem, ennyi, remélem jól értem. Smile
Szeretni fognak, ha megszűnik a napi 15 pénztárjelentés irkálása. Smile
Válasz idézéssel
Szia Andi!

A könyvelést végezheted pénztárgépszalag alapján, egyedileg, vagy összesenben, heti v.havi bontásban. Ha külön is látni akarod, célszerü munkaszámos/költséghelyes bontást / alkalmazni.

A kézikasszába én nem keverném bele, csak, akkor, ha a bevétel tényleges ebben marad.
Ha viszont a kp-s bevételt feladja a bankszámlára, nem kell a pénztáron átvezetni.
A "Z" szalagokból összesítőt csinálnék, amely az áfának is lehet alapbizonylata és ez lenne a feladás a főkönyvnek./ fiktiv vevővel/
Amikor megjelenik a bankszámlán, azzal fut ki a fiktív vevő.
Legalábbis megboldogult vendéglátósként így csináltuk.

Ági
Válasz idézéssel
Bocsánat, nem voltam egyértelmű, nyilván a zárószalagokat könyvelem heti összesítésben. A kérdés lényege az volt, hogy ha pl. van 5 pénztárgépem egy üzletben, kell-e gépenként ezt a napi jelentést írni, vagy elég a könyvelésből lehúzott összesítő pénztárlista, amiben viszont nem látszik pénztárgépenként a bevétel. Vagy ha külön pénztárgépenként akarom látni a bevételt, akkor megoldás lehet-e, hogy minden kasszának külön pénztárgépet nyitok? Teljes képzavar Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég