A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gondolatok a 2012-es adóváltozásokról a gyakorlatban
Sziasztok!
Még a költségvetést ha igaz ma szavazzák és abban még minden lehet. Jó is, meg inkább rossz. Gondolom ha lehet még bonzolultabb lesz a rendszer.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A minimálbért most is meg kell vajon emelni a szoc.hó esetében 112,5 ill. az.egbizt. és munkaerő.jár esetében a 150%-al?
Az idén,ha jól emlékszem 134 e Ft volt a határ?Ez most azért érdekes, mert ha emelni kell, már jobban megéri a fiatalabbnak a KATA, ami csak havi 5o eFt.
Zsóka
Válasz idézéssel
Jó reggelt, sziasztok ! Olvasva az elkeseredett gondolatokat, a régi szép idők jutnak eszembe.
Igazatok van, a mai dzsundelben és a sok változásban tényleg nem lehet eligazodni.
Öreg róka vagyok a szakmában, valamikor nagyon szerettem. Kézi könyvelés, evolut táblán, 5, 10 fillér keresése,stb. A törvények 1 évben 1X ha változtak, érthetően megfogalmazva. Most pedig örökké attól rettegünk, mikor mit értelmezünk rosszul, miért fognak megbüntetni. Akkor més az APEH-től is egyértelmű állásfoglalást kaptunk a kérdéseinkre, nem a törvény szövegét.Remélem més sokáig együtt lesz az AKTAFÓRUM csapata és a sok jó hozzászólás, tanács átsegít bennünket ezen az időszakon.

Szép napot! Ili
Válasz idézéssel
Minimálbér 2013:
93e helyett 98e
108e helyett 114e.
Válasz idézéssel
:wink: ...első verzió.
Módosítások az időjárás és fehérneműváltás függvényében.

Alkalmazás pedig "Nyuszika módszer a sapkával".
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Megjelent. :-(
Magyar Közlöny 159.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári.
Válasz idézéssel
Nincs még közzé téve. :twisted:

Válasz idézéssel
Sziasztok.
Csak én vagyok a vaksi és nem találom, de ti már találkoztatok azzal a Magyar közlönnyel, amiben a múlt héten ( 11.19.-én) elfogadott jövő évi törvények lennének?
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Lányok, ne keseredjetek el, nem szabad, hogy meg rendüljön a hitünk saját magunkban, biztos vagyok abban, hogy mindannyian akik komolyan vesszük a munkánkat mindent megteszünk annak érdekében, hogy a körülményekhez képest a legjobban csináljuk. És itt van a hiba, a körülményekben, erről viszont nem tehetünk, most azonnal nem tudunk változtatni rajta ! Bízzunk abban, hogy nem lesz ez mindig így ! Talán egyszer az értelem, az szaktudás, a hozzáértés, a józan ész fog ismét felül kerekedni !
Addig pedig itt vagyunk egymásnak és valahogy csak átsegítjük egymást az egyre gyakrabban előforduló mélypontokon.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szívemből szóltál Klári. Én ma délután szintén eljutottam oda, hogy sírva, de megrántottam a vállam és azt mondtam, hogy ennél többet nyomozgatni már nem tudok- nem is érdemes, mindent elolvastam, végig hallgattam amit lehetett és amire időm volt. Egy életem egy halálom, a járulék bevallásokat elküldöm, ennél többet én már nem tudok tenni. És ahogy te is írod, ennyi év szakmai múlt után semmiben nem vagyok biztos, tök hülyének érzem magam. És ennél rosszabb nincs.
Válasz idézéssel
Tudjátok mi a tragédia? Véresen komoly és nem vicc. Gondolkodtam rajta, hogy sok évtizedes szakmai múltamban mikor volt, hogy feltettem a kezem, megrántottam a vállam több heti olvasás, értelmezés, tanfolyam után "feladom, lesz ami lesz le.....m". Soha. :evil: Gondoljátok meg, mikor volt, hogy tipródtunk (olvassátok vissza) kell 1041, nem kell 1041, ha kell akkor milyen kóddal, hány órára, mennyiért stb. És ez csak pattanás a légy nemi szervén.

Válasz idézéssel
Klárika!

Most megnevettettél... :lol:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Klárikám,hiányolom a "szakadjon rájuk a budi" c. örökzöldet! Big Grin

Ez a mondásod az etalon,az alap -ehhez mi saját szótárunkból teszünk ezt,meg azt.(Néha klaviatúrát nem bírót is)
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Idehoztam a megfogalmazott magvas szakmai véleményeket a téma gyakorlati alkalmazhatóságát illetően. :lol:

Válasz idézéssel
Jujj de jó! A baj, hogy én már nem mindig értem!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Valahogy már én is itt tartok!
Válasz idézéssel
a tegnapi frissítésben benne van a 1153. :lol:

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Nagyon jó ez a kép, mindjár el is mentettem, hogy gyakrabban nézegessem.
Zsóka
Válasz idézéssel
Vényköteles, vagy anélkül is kapható?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
:lol:
Válasz idézéssel
Kedves egészségünkre!
Válasz idézéssel
Ja, ja!! Képzeljétek van is ilyenem a lányom vette a dobozára ez van írva /szőlőcukor / van benne. Majd valamikor csinálok róla képet és felteszem.
Válasz idézéssel
Be vetted a lesz.....-m tablettát? Ez tetszik. Big Grin
Válasz idézéssel
Köszi! A 10-es kódot én is megtaláltam. A szociális járadékos pedig 6-os ez benne van a kitöltésiben és a Te általad feltett anyagban is, és ezt rehab. ellátás kell hogy kövesse 2012-ben amíg nincs felülvizsgálat március 31-ig. Tehát én így állítottam be.

Tehát aki öregségi nyugdíjas, ott a részesült-be semmit nem írtam, a "szociális járadékosnál" pedig a részesülbe 6-os kód. Jobb ötletem nincs és már le is "sz...rom" ha nem így a jó. :twisted:
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég