A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nyugdij melletti munkavégzés
Kedves Móni,

sajna vagyunk ezzel így egy páran. Az én férjem munkaviszonyos, II. csoportos rokkant, és bár nem kell felülvizsgálatra sem mennie, de most már tőle is vonják a 3 + 1,5 %-ot.

Szép napot!

Hanna
Válasz idézéssel
Köszi Hanna !

Sajnos az ev. majdnem idegösszeomlást kapott, amikor megtudta mennyi járulékot kell fizetnie Sad
Móni
Válasz idézéssel
móniszil Írta:Sziasztok !

III.csoportos rokkantsági nyugdíjas (53 éves) egyéni vállalkozó tájékoztató levelet kapott a ONYF-től.
Válaszul nyilatkozatban kéri a komplex minősítés elvégzését. (orvosi felülvizsgálat)

Kérdésem: a minősítés eredményeként rehabilitációs ellátást vagy rokkantsági ellátást kaphat ugye ?
Bármilyen kimenetele lesz is az orvosi felülvizsgálatnak, ő már 2012.01.01-től mindenképpen főfoglalkozású
egyéni vállalkozónak minősül, és ez alapján fizet járulékot ???

Vagy van lehetősége még a felülvizsgálat eredményéig nyugdíjasként fizetni a járulékokat ?
(Ezt sajnos nem nagyon hiszem, csak hátha mégis .....)
Köszönöm a segítséget..
Móni

Szia MÓNI!

Bár egyéni vállalkozó ügyben nem mozgok otthonosan, de az biztos, hogy saját jogú nyugdíjasnak csak az öregségi nyugdíjas és a rehabilitációs járadékban részesülő minősül 2012.01.01-től. Ha nem esik e két kategóriába, márpedig az 53 éves III. csoportú rokkant nem esik ebbe, akkor sajna NEM fizetheti nyugdíjasként a járulékokat.

Hanna
Válasz idézéssel
Sziasztok !

III.csoportos rokkantsági nyugdíjas (53 éves) egyéni vállalkozó tájékoztató levelet kapott a ONYF-től.
Válaszul nyilatkozatban kéri a komplex minősítés elvégzését. (orvosi felülvizsgálat)

Kérdésem: a minősítés eredményeként rehabilitációs ellátást vagy rokkantsági ellátást kaphat ugye ?
Bármilyen kimenetele lesz is az orvosi felülvizsgálatnak, ő már 2012.01.01-től mindenképpen főfoglalkozású
egyéni vállalkozónak minősül, és ez alapján fizet járulékot ???

Vagy van lehetősége még a felülvizsgálat eredményéig nyugdíjasként fizetni a járulékokat ?
(Ezt sajnos nem nagyon hiszem, csak hátha mégis .....)
Köszönöm a segítséget..
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én belegondoltam. Jó sok többletmunka, amit nyilván nem nagyon tudunk most bevasalni senkin. Örülhetünk, ha lassan lesz akinek számfejtsünk.
Hja kérem, az eva kapcsán is megmondták: jól menő könyvelők, könyvvizsgálók...végül is, még köröm reszelőre telik.
Viszont a söralátét, mint szó is ki van tiltva a lakásból. Mikor is fogjuk iphonon beküldeni a bavallásunkat? Ja, olyanom sincs. Akkor még ráér.
Válasz idézéssel
catking Írta:Talán zavarodottak a sok változás miatt?- vegyenek rólunk példát, mi minden körülmények között a helyzet magaslatán állunk ( csak nehogy túl magas legyen, mert nagyot eshetünk)
Üdv.

Ja dehogy állunk a magaslaton, csücsülünk a déli féltekénken, csodálkozva nézünk ki a fejünkből, mondjuk a magunkét és az árok parton reszeljük a körmünket. Erről jut eszembe, hogy ezt az ősi nyuszikás viccet Ti (sajnos ifjúság okán) nem ismerhetitek.

Szóval:
Nyuszika ül az űrok parton, reszeli a körmeit. Arra megy a róka. Kérdi: "Mit csinálsz nyuszika?" Válasz: reszelem a körmömet, mert ha erre jön a nagy medve kikaparom a szemét. Arra megy a farkas is.Kérdi: "Mit csinálsz nyuszika?" Válasz: reszelem a körmömet, mert ha erre jön a nagy medve kikaparom a szemét. Arra megy a nagy medve. Kérdi: Mit csinálsz nyuszika? Válasz: Reszelem a körmömet és közben hülyeségeket beszélek.

Bocs aki ismerte, de tényleg nap mint nap jut eszembe: csak kinlódunk, mondjuk a magunkét, akik meg csinálták azok arra gondolnak, hogy csak reszeljük a körmünket mert úgy is hülyeséget beszélünk. Bele gondoltatok már abba, hogy a nyugdíjredszerből kirúgott vállalkozóknak ezentul számfejtünk meg vallunk írjuk az átutalás nem három hanem hat felé.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Icuska!

Az őstermelő esetében az a jövedelem, ami után a 10 % nyugdíjjárulékot fizeti. Amennyiben az őstermelői mivolta után keletkezik biztosítási jogviszonya, az az összeg, ami után ezt fizeti, ha minimálbér után fizet - akkor az, ha az előző évi 20%-a után akkor az.

Legalábbis ez Nyufig-os álláspont (és ésszerű isSmile), nem tudom most miért mutogatnak oda-vissza?.Smile Talán zavarodottak a sok változás miatt?- vegyenek rólunk példát, mi minden körülmények között a helyzet magaslatán állunk ( csak nehogy túl magas legyen, mert nagyot eshetünk)

Üdv.
Válasz idézéssel
A rokkant nyugdíjasok most kaptak a Nyugdijfoly.egy olyan levelet melyben leírják, ha 2012 jul.01-ét követően a jövedelme 3 egymást követő hónap átlagában meghaladja a 139.500 ft-ot a rokkantsági ellátás megszüntetésre kerül.
Az őstermelő esetében a Nyugdíjfolyosító mit néz jövedelemnek? a Bevétel - Költség? De aki a 4.000.000 bevétel alatt van ott mit néz.

Felhívtam a Nyugdíjf. az az apehra mutat, az apeh pedig vissza.
Válasz idézéssel
Kedves Malina!

Köszönöm/köszönjük a tájékoztatást. Igaz bár szóltam már minden érintett vállalkozónak, hogy kapni fognak értesítőt, de áfa után megint felhívom mindenki figyelmét erre illetve be is kérem majd tőlük.

Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A nyugdíjfolyósító kezdi kiküldeni a határozatokat az új jogszabály szerinti besorolásra. Szeretném a figyelmeteket felhívni, hogy akinek "nyugdíjas" vállalkozója van feltétlen kérje be tőle és ellenőrizze. A mai nap láttam egy olyan határozatot, hogy aki a "40 évessel" ment el nyugdíjba az öregségi nyugdíját átsorolták korhatár előtti ellátásnak. Vállalkozás szempontjából nem mindegy, mert ezen múlik a kieg. besorolása. A fellebbezési határidő átvételtől számított 15 nap. Még itt is résen kell lenni.
Válasz idézéssel
Sziasztok. Keverem-kavarom, hogy ki számít saját jogú nyugdíjasnak, ki nem. Megkértem az ügyfelemet, hogy legyen szíves kérjen telefonon tájékoztatást a nyugdíjfolyósítótól. Gondoltam, nála van a határozat, meg az ügyszem, mindjárt köpni fogják amire kiváncsiak vagyunk. Nem ez történt, azt mondták, menjen a könyvelőhöz. Én pedig nem szeretnék pontatlan felvilágosítást adni senkinek, ezért most levelet írtam, alá írja az ügyfél és megy a kérdés levélben. Biztos, hogy nem saját jogú, mert csökkentett előrehozottban van, idén lesz 60 éves.
A másik rokkantnyugdíjas, decemberben volt felülvizsgálaton, két évre megkapta továbbra is az 50 %-ot. Ő 53-as születésű nő, az onyf tájékoztatója alapján szerintem saját jogú nyugdíjas marad, II. csoportba tartozik és 1955 előtt született. Ha jól értelmeztem. Szerintetek? Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Közben én is kutakodtam és sajna pontatlan volt a válaszom. :oops:
Megerősítem frivi és mrozika válaszait.
Bocsánat.

Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem pont ilyen kft tulajdonos ügyvezetőm van.
Na, az új rendszerben mi a fenét kezdjek vele?
Itt nem lehet biztosított, de mégis itt kellene maga után újra járulékot fizetnie.

Szerintetek olyan lehet, hogy valaki őstermelő és kft tag/ügyvezető egyszerre, de ő a főállásának az őstermelést választja, és az alapján járulékozik?
Az őstermelés 2 millió éves árbevétel mellett sokkal kedvezőbb lenne (20%/12*14,5%=4833,-Ft/hó), mint kft. ügyvezetésért járulékot fizetni.
Ráadásul én ellentmondásnak tartom, hogy valahol nem lehetek biztosított, de fizessek annyi járulékot, amennyiért már biztosítás is jár.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Csak abban az esetben igaz a foglalkoztatási tilalom, ha a megállapodást 2009.12.31. után kötötötték, vagy 2010.01.15.-e után kldták be az Onyf-nek.
E hivatkozott tilalmat a 283/2009 (XII.11.) Korm.rendelet léptette életbe, de nem vissszamenőleges hatállyal!
Válasz idézéssel
III. A 2011. évi CLXVII. törvény alapján a korhatár előtti ellátás megszűnik, ha
- a jogosult meghal,
- a jogosult az öregségi nyugdíjkorhatárt betölti,
- a jogosult részére a Tny. 18. § (2a)-(2d) bekezdése alapján öregségi nyugdíjat állapítanak meg,
- a nyugdíjmegállapító szerv a jogosult kérelmére megszünteti, vagy
- a nyugdíjmegállapító szerv hivatalból megszünteti, ha

a) a korhatár előtti ellátásban vagy szolgálati járandóságban részesülő személy foglalkoztatására a foglalkoztatásra irányuló jogviszony létesítéséhez szükséges jognyilatkozat hiányában került sor, vagy

b) a keresőtevékenységet folytató, a korengedményes nyugdíj helyébe lépő korhatár előtti ellátásban részesülő személy és a munkáltatója a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 685. §-ának b) pontja szerinti hozzátartozói viszonyban áll (házastárs, bejegyzett élettárs, egyeneságbeli rokon, örökbefogadott, mostoha-, neveltgyermek, örökbefogadó-, mostoha-, nevelőszülő, valamint testvér, élettárs, egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa), és a munkáltató, a munkavállaló, valamint a hozzátartozóik egymás közötti gazdasági viszonyában többségi befolyás (Ptk. 685/B. §) áll fenn.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Nekem az rémlik, hogy annál a munkáltatónál, aki megváltotta neki a szolg.időt, korengedményes nyugdíjhoz a nyugdíjjárulékot előre megfizette, annál nem lehet munkaviszonyban. Különben elveszti a nyugdíját.

Anita
Válasz idézéssel
Kerdves fórumozők! Az a kérdésem, hogy korengeményes nyugdíjas (a munkáltatója előre kifizette a nyugdíjbiztosító részére az előrehozoott öregségi nyugdíjig a nyugdíj összeg) köhet-e munkavállalói szerződést, vagy ezt tiltja valami?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég