A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vállalkozóvá válási támogatás
Icuska Írta:Egyéni vállalkozóvá válási támogatást kapott az egyik magánszemély 2 millió forintot, melyből tárgyi eszközt és árukészletet vásárolt. Meg volt határozva , hogy mekkora összeget kell belőle tárgyi eszköz beszerzésre fordítani. Ebben az esetben azon támogatási részből amelyből áru készletet vett azt azonnal bevételként is el kell számolni? A tárgyi eszköz beszerzésére fordított támogatási összegből pedig minden évben csak annyit kell bevételként szerepeltetni amit écs-ként elszámol? Szerintetek is így kell csinálni?

Tud nekem ebben valaki segíteni?
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozóvá válási támogatást kapott az egyik magánszemély 2 millió forintot, melyből tárgyi eszközt és árukészletet vásárolt. Meg volt határozva , hogy mekkora összeget kell belőle tárgyi eszköz beszerzésre fordítani. Ebben az esetben azon támogatási részből amelyből áru készletet vett azt azonnal bevételként is el kell számolni? A tárgyi eszköz beszerzésére fordított támogatási összegből pedig minden évben csak annyit kell bevételként szerepeltetni amit écs-ként elszámol? Szerintetek is így kell csinálni?
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A hatályos jogszabályok alapján ( 1991. IV. tv) igen is lennie kell támogatásnak, még pedig ebben a témában a 15.§ és a 17.§-okban leírtak szerint.
1. / Álláskeresők vállalkozóvá válásának elősegítése (15)
2./ Önfoglalkoztatás támogatása (17)

A két § nagyon részletes, rengeteg információt tartalmaz.

A 6/1996.(VII.16.) MÜM rendelet módosítása fogja tartalmazni a részletes szabályait.
A részletes feltételeit a 8/2000(III.3.) GM rendelettel módosított 21/1999. (IV.28.) GM rendelet tartalmazza.

Még vagy öt helyre beteszik a témát, hogy lehetőleg ne lehessen megtalálni.

Az önfoglalkoztatást 3 millió forintig visszatérintendő kamatmentes támogatással ösztönzik.

A Munkaügyi Központok lehet hogy nem kaptak még felhatalmazást ( vagy keretösszeget) a pályázatok befogadására ( vagy még nincs is megfelelő szabály- lásd: a 6/1996. ( VII.16.) FOGJA tartalmazni. Ennek nem néztem utána.

A gyakorlati tapasztalat sajnos az, hogy a legközelebbi érdeklődés alkalmával megkaphatja azt a páciens ( ha nem "jóismerős"), hogy sajnos elfogyott a keret.
A nyakukra kell járni, mert ami ma folyik Mo.-on ebben a témában is, egyszerűen abszurd. Cry
Válasz idézéssel
Kedves Andicsek!

Jól látod itt mindig találsz valakit aki a feltett kérdésedben már jártas és megosztja tapasztalatait Veled.

A Galériában valóvan találsz pár képet az első kis találkozó részrvevőiről.

Üdv: Klári
Válasz idézéssel
Köszönöm aranyos vagy. Hááát én is ugyanígy jártam. Senki semmit ezügyben nem hajlandó, vagy tényleg nem tud???!
Pedig jó lenne,mert szeretném kihasználni. Szeretném elkezdeni a saját
Válasz idézéssel
Andicsek!

Rákérdeztem a megyei felügyeleten. Semmit nem tudnak. Érdeklődjek majd két hét múlva. (mindenki fogja az íróasztala sarkát) Még pletyiben sem tudtak semmit mondani.

Klári
Válasz idézéssel
Sad senki nem tudja...??!?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy az idén lesz-e " vállalkozóvá válási " támogatás. Tavaly még volt.
Az afsz honlapon csak annyi van, hogy legyünk türelemmel. személyesen sem tudták csak a régi feltételeket.
Köszönöm előre is, ha tudtok ez ügyben segíteni. Andicsek
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég