A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Változásbejelentés társaság
Tünde Írta:Szia Eldi!

Úgy tudom, hogy az apehnak nem kell erről vált.bej.-t küldeni, én csak a HIPA adatmódosítót adtam be a telephely változást miatt.

Köszike!

Én is így gondolom, mert böngészem a törvényeket és a 2006.évi V.tv. 63§. azt írja, hogy a cégbíróság a cég bejegyzéséről, a cégnyilvántartásban átvezetett változásokról ...stb értesíti a területileg illetékes gazdasági kamarát, adóhatóságot valamint a KSH-t.
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Szia Eldi!

Úgy tudom, hogy az apehnak nem kell erről vált.bej.-t küldeni, én csak a HIPA adatmódosítót adtam be a telephely változást miatt.
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítsetek kérlek, bt telephely változását be kell e jelenteni. Teljesen meg vagyok zavarodva, mert beszéltem két apeh-ossal is, az egyik azt mondta, hogy igen, a másik azt mondta,hogy nem, hiszen egyablakos rendszer van, a cégbíróság jelenti. Az apeh kontakttal is beszéltem, ott azt mondták, hogy kell.
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Köszönöm gyors válaszodat, csak remélni tudtam, hogy nem az én bonyolultabb verzióimat kell csinálni!!
köszönöm még egyszer!
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem:
1-2., A névváltozásról az APEH a végzésből tudomást szerez nincs teendő. meg kell várni a bejegyző végzést amit az ügyvédnek meg kell kapnia, belőle kell kipaszírozni (el szokták felejteni).
3., A cég adószáma nem fog változni, a regire (csak név)vonatkozó válozásbejelentést csak a végzés után kell megtenni. A bejegyzésig meg vidáman mindent küldjél régi előtársasági néven.
4., Ha meg van a bejegyzés a Ksh-t egy levéllel kellene elintézni, mert a CB őt is értesíti a bejegyzésről.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám ezzel a változásbejelentéssel!
Újonnan alakuló Bt beadta a cégbírósági kérelmet, utána bejelentkezett apehba, és nevemre vettem a bevallásokkal kapcsolatban. 1 hónap múlva kijött, hogy nem jegyzik be, mert már létezik ilyen név, változtasson nevet. A névváltoztatás megtörtént.
1. Ne tudom a változás időpontját, mert még nem jött a cégbíróságtól semmi; vagy nem is küldenek másodszor, hanem ki kell kérni?
2. A változásbejelentőn csak adjam meg az új nevet, hiszen semmi nem változik, csak az; vagy csatolgassak levélkét, meg fénymásolatokat, ahogy azt lentebb másnál írtátok?
3.Az elektronikus bevallással kapcsolatban a változásbejelentőt kell küldeni, vagy mondjak le a régiről, és csináljak egy újat ( mert ez utóbbi hosszadalmasabb sokkal, és sürget az idő, mert alkalmazottat szeretne felvenni és mint tudjuk azt azonnal kell küldeni elektronikusan)
Illetve a KSH-nak kell ilyen esetben küldeni valamit, és ha igen, hol találom meg, mert néztem a honlapot, de még csak véletlenül sem ugrott a szememnek ilyen változásjelentő nyomtatvány?
Előre is köszönöm, ha valaki tud útmutatást adni!!
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Azt fogom tenni amit most utoljára irtál.
Változásbejelentő + másolat a cégbejegyzési kérelemből.
Válasz idézéssel
A 2006-os Cgt. változás miatt szó szerint ideges az APEH, mert egy egész halom dolog amit Ők nyilvántartanak kimaradt a cégnyilvántartákból. Pl az ÜV adóazonosítöja.
Nem most tán egy éve tanácsolta nekem egy magas beosztású tényleg nagy tudású vezető, hogy adjak be egy 201T-t a változás napját jelöljem meg és tűzzek hozzá levelt amiben leírom, hogy mi változott ilyen estben. A tisztviselők vagy feldolgozzák, vagy nem, de én bejelentettem.
Klári
Válasz idézéssel
No megvagyok én áldva a zürös ügyeimmel.
Az ügyvéd kért, hogy minnél előbb küldjem be az APEH-nak a változást, látszik piszkosul tisztába van a dolgokkal.
Válasz idézéssel
Várjuk ki a végét!
A Cgt.-t még heteken belül módosítani akarják na meg a Gt-még tavaszal. :twisted:
Válasz idézéssel
Köszi Monika!
Akkor ez ügyben ülök a babérjaimon.
Nem logikus, mert akkor a tevékenységi kört sem kellene jelenteni,meg a székhelyváltozást sem.
Bár ne keressük a logikát.
Válasz idézéssel
A képviselő változást nem kell jelenteni, amióta az egykapus üf. rendszer szerint működik a Cégbíróság és az APEH.
Ezt a felvilágosítást kaptam az APEH üfszolgálatán.
Azért kérdeztem meg, mert nem találtam a nyomt.-on neki helyet.
Evvel a logikával, akkor a Cégbíróságon nem kell bejelenteni a tul. változást, mert az be tudom jelenteni a nyomtatványon????
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Szia Suresz!
Valóban azt feltételezik, hogy az ügyvezető egyben tulajdonos is, pedig most nálam éppen egy alkalmazott lesz az ügyvezető.
Talán akkor egy másolatot kellene küldenem az apeh fele a cégbejegyzési kérelemből, de azt meg még lehet,hogy elutasitják és akkor meg hiába küldtem.
Próbálom felhívni az APEH-ot ,bár amit mondanak azt nem lehet készpénznek venni.
Bár ha végiggonondolom a bankszámla szám váltást sem kell már jelenteni, akkor meg ezt is majd küldi a cégbíróság.
Már kezdek mindenért aggodni, mert soha nem tudni mikor milyen bírság sujt le az "égből".
Válasz idézéssel
Szia Potyi!

Nekem is van egy KFT-t, ahol szintén ügyvezetőváltás történt. Úgy néz ki, hogy mivel a Cégbíróság lejelenti a társasági szerződés szerinti változásokat az APEH felé (egy ilyen az ügyvezető változása), akkor külön bejelentést erre vonatkozóan nem várnak az APEH-nál.
Bár nem logikus, hogy akkor a tulajdonosok változása miért szükséges a 202/T-n, az ügyvezetőjé pedig nem. Eddig úgy tudtam, hogy a külön bejelentés amiatt kell, hogy közöljük az adóazonosítót, ami nincs benne a társasági szerződésben. Vagy az a feltevés, hogy ügyvezető csak tulajdonos lehet?
Ugyanez a gondom a székhely (levelezési cím) változásával. Mire az átkerül az APEH-hoz eltelhet több idő is. Azt a választ kaptam, hogy amíg nem jut az APEH tudomására a hivatalos csatornán keresztül a székhelyváltozás, addig kötelessége a cégnek biztosítani, hogy a régi címre érkező - esetleges APEH ajánlott - leveleket fel tudják venni, különben dá..dá... és az adószám megszüntetése is lehetséges! No, szép mondhatom! Vállalkozás-barát, az ügyek egyszerűsítésére törekvő mechanizmus! :roll:
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek az Apeh fele kell-e jelenteni, vagy milyen módon, ha egy KFT -nél a képviselő /ügyvezető/ személyében változás van.
A 2007 évi változásbejelentő lapon nem találom, ott csak tulajdonos változás rublika van, lehet a cégbiróság jelenti és nem kell foglalkoznom vele.
Nem szeretnék emiatt büntit, van éppen elég fenyegetés ennélkül is.
Köszi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég