A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igazolólap az álláskeresési járadék megállapításához
Köszönöm szépen Erzsó már megértettem,hogyan is kell kitölteni.
Válasz idézéssel
Krisztina!
A 17.pont-nál valami nem kerek..l 4 lezárt negyedévet kell nézni!/szept.30.-ig/

Küldtem egy mintát priviben...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segitséget kérnékaz igazolólap kitöltésében.
Jogviszony kezdete: 2009.04.20 vége 2013.11.30
16.pont 2012.10.01
17 .pont 2012.10.01-től 2013.11.30-ig a járulékalap?
18-as pont ??
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Most nyomtattam a bérprogramból!!! De nem látok 21.sort.

Küldök egy nagy nagy köszönömöt.
Igen azért nincs 21-es sor mert én a régihez toldottam hozzá kiegészítésképpen a 21-es sort
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Erzsó télleg nincs 21-s a 20 sorba kell írni a megszűnéskori alapbért.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfsz.munka.hu/engine.aspx?page=nfsz_nyomtatvanyok">http://nfsz.munka.hu/engine.aspx?page=n ... mtatvanyok</a><!-- m -->
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Most nyomtattam a bérprogramból!!! De nem látok 21.sort.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Ispita Írta:Álláskeresési járadék igazolásához én is találtam formanyomtatvány, bárki használhatja

Ez a nyomtatvány nem megfelelő 2013-ban, nekem visszaírtak a Mun kaügyi Központból, hogy használjam az újat. Újat viszont nem kaptam a nyomtatványboltban. Örülnék ha valaki felrakna egyet ide.
A legutolsó 20-21-sorba be kell írni plusz adatként pl hozzájön a bruttó nettó kereset összege.
(Én megpróbáltam kiegészíteni a meglevő nyomtatványt kíváncsi vagyok úgy elfogadják e)
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Na, akkor válaszolok magamnak:
- 16. sor 2010.01.01.
- 17. sor 524.795
- 18. sor 5,84 hónap, átl.mp.jár.alap: 89.862

Gabi
Válasz idézéssel
Amit én számoltam:
16. sor 2010.04.01.
17. sor 806.795 Ft
18. sor 8,81 hónap 91.577 Ft átlagos munkaerő-piaci járulékalap

Szerintetek jó így?
Válasz idézéssel
Előzőhöz még annyit, hogy a
2011.03.28.17:45 órakor Ivettke által feltett adatlap az aktuális?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Munkabérben jártas fórumozóktól szeretnék segítséget kérni.
Álláskeresési járadék adatlap kitöltése kilépő emberkének – bizony kifog rajtam.
Adatai : munkaviszony 2010.07.06-2011.03.31-ig.
Kereset: 2010.07. hó 77295 Ft, 8-12. hó 89500 Ft/hó = 524495 Ft
2011.1-3. hó 94000 Ft/hó = 282 000 Ft
Ezen adatok alapján hogyan kell az adatlapot kitölteni? Kieső ideje nincs a dolgozónak.
Előre is köszi!

Gabi
Válasz idézéssel
Kedves Éva, és konyveles72!

Nagyon köszönöm a segítségeteket, és a megnyugtatást! :-)

A visszamenőleges évekre hol fogják nézni, amit nézni fognak? Tehát hol és ki igazolja a járulékalapot? Mert ez az én dilemmám, hogy végül 3 évről itt kéne igazolást adni! De hogyan??? :oops:

Köszönöm, ha még válaszoltok!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!

Ne izgulj. Az álláskeresési járadék összegét a 2010-s jövedelem- munkaerő piaci járulék alapja után fogják megállapítani. Ha úgy töltöd ki a papírt, ahogy nagyeva és én javasoltam, jónak kell lennie.
Visszamenőleges évekre azt fogják nézni ( de ezeket már az igazoló lapokon nem tüntetheted fel), hogy volt-e járulék alapja, levonták-e és befizették-e a járulékot hiánytalanul.
Üdv:
Válasz idézéssel
Üdv. Kitty!

Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző, vagy - ha az álláskeresőként való
nyilvántartásba vételre későbbi időpontban kerül sor - az álláskeresőnek az álláskeresővé válását megelőző
négy naptári negyedévben az ezen időszakkal érintett jogviszonyokban elért munkaerő-piaci járulék alapja (a
továbbiakban: járulékalap) havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani.
Tehát ha a dolgozó nem volt táppénzen vagy fiz. nélküli szabin, akkor a 2010 évi m.erőpiaci jár alapot irod be, a hónapok száma pedig 12.
( Én is megszenvedtem vele egyszer-kétszer ! )

nagyeva
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Segítsetek légyszi még mindig abban a problémában, hogy hogyan lehet/kell leigazolni az igazolólap az álláskeresési járadék megállapításához nyomin azt az időszakot, amit 2010. előtt adott munkahelyen töltött?
Tehát dolgozott : 2007.07.02-2010.12.31-ig 1 db munkahelyen. Hogyan igazoljátok le az igazolólapot? Én úgy értelmezem, hogy csakis a 2010-es évre adhatom ott ki az igazolást. De mi van a többivel? Hiszen az ezt megelőző 3 évben is dolgozott, és az is beleszámít véleményem szerint az álláskeresővé válásánál számító 4 éves átlagkeresetbe.
Vagy arra az 1 lapra - tök mindegy, hogy mit kér a nyomtatvány - rá kell írnom, hogy dolgozott mondjuk 48 hónapot, és annak az átlagbérét?
Hiába hívtam a munkaügyi központot, aki intézi ma szabin van, holnapra viszont vinni kéne neki az anyagot, és nem tudom, hogy hogyan csináljam, hogy jó legyen.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!

Mivel az új számítási mód 2011.01.01.-től megszűnő munkaviszonyokra lehet alkalmazni, ezért a te esetednél még a 2010-s a mérvadó.
Azaz, 4 teljes naptári negyedévet kell figyelembe venni. Az a szerencse, hogy a leírtak alapján a 2010-s év teljes (2010.12.31-10.01, 2010.09.30-07.01, 2010.06.30-04.01, 2010.03.31-01.01).
Ezért:
13-sor: 2007.07.02.
14.sor: 2010.12.31.
16.sor: 2010.01.01.
17.sor: 2010.-s év jövedelme
18.sor: 12 hónap, ha nem volt kieső időszaka.
Remélem a munkaügyi hivatal is így fogja gondolni. Ha az előző években többször volt ki-be léptetve, akkor azokra is kérni fogják az igazolólapot.
Az ÜC-t holnap feltétlenül hívd fel, én nem tudok változásról a tekintetben, hogy nem lehetne megkérni elektronikusan a 11UK11-n az igazolást.
Üdv:
Válasz idézéssel
Kedves Anita, Ivettke, és Catking!

Hálásan köszönöm a sok-sok segítséget. :-) Végre sikerült - szerintem legalábbis - jól megcsinálnom. :-) Hurrá! :-)

Az UK11-en én is pontosan az A280-as kódot írtam, és nem kaptam választ, azt írták, hogy az ÜC-n keresztül kérjem. Háááááááát, komolyan ráz a hideg miatta. :-( Majd holnap talán már okosabb leszek. :-)

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=ma_szolg_hasznos_segedlet_segelyhez">http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=sho ... _segelyhez</a><!-- m -->

Itt a kiemelések színesben látszanak,ami a csatolmányban vastagbetűs.

Üdv.catking Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hátha segítség a számításhoz. 2010-s évre megbolygatták a számítási menetet az előző évek gyakorlatához képest, de csak egy évre. 2011.01.01.-től ismét változtattak rajta.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=ma_szolg_hasznos_segedlet_segelyhez">http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=sho ... _segelyhez</a><!-- m -->.
Igazolást az apehtól kell kérni elektronikusan az UK11-sen. Tavaly évvégén amikor egy ev-nél igényeltem meg,akkor 4 nap alatt megkaptuk. Én az A280-s kódot adtam meg és 5 évre visszamenőleg tételesen tüntették fel a járulékokra vonatkozó adatokat.
Üdv:
Válasz idézéssel
Kitty!
Mellékelek egy segédletet:
Válasz idézéssel
Kedves Maresz,

Nekem is kell az előbb említett emberkémhez NAV igazolást kérnem. Jártam személyesen a NAV-ban, ahol azt mondták, UK11-en lehet kérni. 1 hete be is adtam, ma kaptam egy tájékoztatást, hogy ezt csak ügyfélcenteren lehet kérni. Na de hogy? Szóban nem adhatnak ki igazolást, nem igaz? :-( Ráadásul, be is írtam a nyomiba, hogy mihez kell, és milyen határidőt adtak a MÜK-ben (pénteket a héten).

Neked hogyan adták ki?

Köszönöm szépen előre is a segítségedet!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek légyszi, mert én már teljesen belebonyolódtam... :oops:

Álláskeresési járadékhoz ez a fránya igazolólap nem áll nekem össze, már azt sem tudom, fiú vagyok-e, vagy lány. .-( Tudnátok segíteni?
Az emberkém 2007.07.02-től volt a cégben, 2010.12.31-ig különféle jogviszonyokkal, és bérekkel, de munkaviszonyos volt többségében, néha megbízási jogviszonyos a cégben. (bt. kültagról van szó, aki anno társasági szerződés szerint személyes közreműködésre volt kötelezett) .
Most ki kell állítanom egy db igazolólapot, de ezen ugye értelemszerűen az utolsó 4 naptári negyedév azon összege szerepel majd, melyre megfizették a munkaerő-piaci járulékot? illetve, ha konkrétan leírom: a 13 sor: jogviszony kezdete: 2007.07.02, jogviszony vége: 2010.12.31., 16. sor: 2009.10.01., mely a munkaviszony megszűnésének időpontját megelző 4 naptári negyedév kezdőnapja; 17. sorba kerülne - itt jön nekem a bibi - szerintem a 2009.10.01-2010.12.31-ig esedékes összes bére, tehát nem csak a 9 havi, amit a program hoz. Szerinted? Én már belegabalyodtam, de totál. .-( Azon túl, hogy most már az sem tiszta, hogy a 2009.10.01--ét megelőző időszakról hogyan szolgáltassunk adatot? Az nem kell nekik az átlagszámításhoz?
Ugye a hónapok számánál nem lehet több, mint 12 hónap? Vagy: ha egy cégnél hosszabb ideig dolgozott, mint pl. ez az illető, akkor valamennyi időt, tehát itt mind a 4 év, akár a 48 hónapot és az annak megfelelő béreket is bele kell/lehet számítani?
Ezt Ti kézzel szoktátok összevetni, vagy a programotok képes ennek az összevezetésére?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Köszi Maresz.
Johanna
Válasz idézéssel
2009-ben még az apehtól kérnie kellett egy igazolást vinni, hogy a vállalkozói járadék meg van fizetve. Tavaly a 09UK11 -esen kellett kérni.
Maresz
Válasz idézéssel
Éva, köszönöm szépen.
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég