A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Céges telefon használat, elszámolás
Sziasztok!

A 30 %-ot mi alapján számlázzátok ki? Mert ugye van a tételes kimutatás vagy van a vélelmezett 20%
Válasz idézéssel
Mónika, Erzsó!

Nagyon szépen köszönöm.
Ági
Válasz idézéssel
Én is kiszámláztatom a 30%-ot,/vagy én megcsinálom....,mert arra is lusta.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Bizony így van. Magának számlázza a magánhasználatot, vagy megfizeti a járulékokat.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy Kft ügyvezető aki egyben a cég alkalmazottja is. Más alkalmazott nincs. Kell magánhasználatot fizetnie?
Tudom, hogy ev.-nek nem kell, de hát ez kicsit más nem? :oops:
Ha, igen, ilyenkor magának , mint magánszemélynek számláz? Elég fura helyzet. :roll:

Kérem szépen, aki tud, segítsen.
Köszi,Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni: egy kft-nél az egyik dolgozó elment gyed-re. A dolgozónak a cég biztosított telefont, s ezt most is biztosítja neki. Mit csináljak ezzel? Elég, ha szabályzatban rögzíti, hogy kinek állja a cég a telefonszámláját (20%-os kiszámláz mellett) vagy természetbeni juttatásnak minősül (mivel a dolgozó jelenleg nem dolgozik a cégnél a gyed miatt).

Előre is köszönöm!

További szép estét!

Moncsi
Válasz idézéssel
Szia Alba!

Nagyon szépen köszönöm!
Igy már értem legalább!
Tényleg bonyolult nagyon!:-)
Válasz idézéssel
Szia Düri!

Volt egy olyan apeh rendelkezés, hogy a 81-be, meg 91-be kellett, de ezt megváltoztatták.

Szóval magáncélú használat után a hívásrészletezőből a bruttó összegét kell kiszámlázni, és arra még rátenni az áfát.
Majd meg kell nézned, hogy a kiszámlázott összeg meghaladja-e a bejövő bruttó telefonszámla 30%-át. Mert ha igen, akkor a bejövő telefonszámla áfája 100%-ban levonható (nézd meg az áfa törvény" le nem vonható áfára" vonatkozó részét).

A kiszámlázáskor a nettót összeget a 96-ba kell könyvelni, áfa 467.
A bejövő számlánál a kiszámlázni kívánt költségrészt 529-be kell könyvelni, a több megy az 524 Telefon költségbe.

Ha nem haladja meg a kiszámlázás a 30%-ot, akkor a bejövő számla áfa tartalmát 70-30%-ba tudod visszaigényelni.

Jó bonyolultnak tűnik, de az is.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://apeh.hu/adoinfo/afa/afa_szja_tao_cegtelefon.html?query=telefon">http://apeh.hu/adoinfo/afa/afa_szja_tao ... ry=telefon</a><!-- m --> mag%C3%A1nc%C3%A9l%C3%BA
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Valaki tudna segíteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A cégnek van több alkalmazottja, a telefonszámlát tovább szeretné számlázni az alklamazottaknak, na most a számlát úgy könyvelem, hogy 70-30 %-os megosztásban költségként, de most azt olvastam, hogyha van tételes számlarészletező akkor nem költségként 5-be, hanem 8-ba kell könyvelnem!
Illetve most nem igazán tudom, hogy az alkalmazottaknak a végösszeg 30%-át számlázza tovább, vagy a részletező számla végösszegét!

Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia Erzsi!
Ha már tovább akarod terhelni én a telefon és internet használat 30%-át kp havonta rovább számláznám.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy Bt az internet számla 30%-át számolhatja el, jól gondolom? Az internet számla a cég nevén van, de a cég székhelye és a
beltag lakhelye megegyezik, igaz a beltag bérbead egy helyiséget a cégnek a lakásból.
De én úgy gondolom, hogy akkor is csak 30% a számolható mivel itt felmerülhet magáncélú használat.

Ha valaki meg tudna ebben erősíteni megköszönném.

Erzsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Céges vezetékes telefon ktg-ének elszámolásánál 2011-ben milyen módszert tartatok legegyszerűbbnek és legbiztonságosabbnak?
Hány %-ot számlázzunk ki magánszeméynek, hogy ne kelljen járulékozni?
Áfa szempontából hogy oldjátok meg,
Köszönöm a válaszokat.
Ildikó
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Erika köszi! Nekem az összes eho egy könyvelési tétellel van, pont ma csináltam, és jó lett! De azért rendicsek vagy, hogy szóltál!!! Köszi!
Válasz idézéssel
Köszi, közben felhívtam a programozókat és a program a 14%-os EHO könyvelési tételét hozta a 27%-ra is. Ezért kellett javítanom.

ALBA! Erre figyelj, te is! A bérjogcímek törzsben be kell írni a könyvelési tételt a 27%-os EHO-hoz.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Én speciel így könyvelném.
Nekem a programom még egyáltalán nem jó telefon terén Sad
Nagyon izgalmas mindig a január, tesztelem, hogy minden járulék, adó jól van-e beállítva.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
És a könyvelési tétele? Nekem valamit szerintem rosszul hozott át a programom előző évről:
a 27%-os EHO-t szerintem T 56 K 463 kell könyvelni. Jól gondolom?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Kicsi!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Eregka !

Igen.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most, hogy 27%-os EHO lett a NYBA,EBA,MEPJ helyett, ezt most erre a számlaszámra kell utaltatni?
152-es adónem, Egészségügyi hozzájárulás beszedési számla
10032000-06056212

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi is így csináltuk!
Válasz idézéssel
Zsóka, nagyon köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is itt olvastam amit Alba,de ez megnyugtató.
Köszönjük a tájékoztatást.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Alba!
Az SZJA tv. 70.§ (5) c) pontjában van felsorolva, hogy mi, és mennyi adóköteles. Ha meghatározod az adóköteles összeget, jön az utolsó mondat: a magánszemély által meg nem térített része. Ha a magánszemély megtéríti (kiszámlázzák neki), akkor nincs adóköteles rész.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Zsóka, nagyon köszönöm!
Azt olvastam - lehet, hogy itt, csak már nem tudom melyik fórumban -, hogy nem lehet ezentúl 20%-ot kiszámlázni, hanem csak tételes hívás részletező birtokában a valós százalékot.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég