A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Céges telefon használat, elszámolás
Sziasztok!
Telefon és internet költségének elszámolásával kapcsolatban az utóbbi időben annyi variációt hallottam kollégáimtól, hogy most már azt sem tudom, én jól csinálom-e.
Légy szíves, véleményezzetek!
Két személyes KFT -ről van szó. A cég székhelye az ügyvezető lakása, a telefon és internet számla a cég nevére szól.
A telefon ktg 70%-át elszámolom ktg-ként, áfásan, 30%-át kiszámlázom bevételként a ügyvez. és a másik tag nevére, áfásan.
Az internetet 100%-ban elszámolom áfásan, bevételt nem számlázok át.
Adót, járulékot semmit nem fizet a cég a magánhasználat után.
Köszönöm a véleményeteket. Ildikó
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Talán segít!

Bár jót nem tudunk kitalálni!
Válasz idézéssel
Köszönöm Alba!

Jó ötlet!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Komolyabb cégnél úgy csinálták, hogy írtak egy ügyvezető határozatot. Abban ledokumentálták, hogy milyen időszaktól kezdve számláztak a dolgozóknak. Majd miután ebbe belekeseredtek (kifáradtak az adminisztrációban), ledokumentálták, hogy mikortól álltak neki megfizetni a 20%-os adót. Ezt saját szememmel láttam. Tetszetős iromány volt. A dokumentum levédte a "bérszámfejtő" kolleginát is, hiszen volt egy papírkája, hogy mikortól kell számolni az adóval.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszi Mónika!

Hát igen, bizonyos csomagoknál nem egyszerű a számítás. Hát azt hiszem, hogy adózni fog, ha nem akar annyit számolgatni. Csak ebben nem voltam biztos, hogy év közben válthat.
Erika
Válasz idézéssel
Szerintem simán válthatsz év közben is erre a módira. Eddig én is ezzel a 20%-al görcsöltem, mert azt hittem könnyebb, hát rá kellett jönnöm hogy nem, egyszerűbb a 08-asba beállítani és fizetni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Az egyik cégem eddig a 10 alkalmazottjának rendre számlázta a mobilszámla 20 %-át, külön-külön minden emberkének.
Azonban ez évtől csomagot váltott és bontott a telefonszámla 64.20.13-ra és 64.20.18-ra. Na most a 64.20.13-nak kéne számláznia a 20 %-ot, de dolgozónként ez olyan sok adminisztrációt igényel, mert van egy halom mínuszos tétel, meg stb.....
Szóval a lényeg, hogy így már lehet, hogy egyszerűbb volna a 20 %- után adót fizetni. És itt a kérdésem, hogy ezt megteheti év közben, vagy meg kell várni az elszámolási mód váltáshoz a következő évet?

Ebben kérném a segítségeteket!
Erika
Válasz idézéssel
hópihe Írta:Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem.Eddig a telefon adót így számoltam pl: br számla értéke 20,240,- Ft

pl : 20240*20%= 4048*1,19=4817*16%= 771 ez volt az könyvelés :SZJA T 559-K 462

Az EHO pedig 4048*27%= 1093 Könyvelés : T559-K 463 jó ez így most is ??

Várom segítségeteket Köszi :oops: Marcsi

Szia!
Válaszoltam neked.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
csatoltam , a kontírozást néztem az előbb
a helyes összeget már korábban írták
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Hópihe !

Szerintem a 4.817,- az EHO alapja, a törvény szerint az EHO alapja az szja alap, vagyis a 119 % !

"A béren kívüli juttatásnak nem minősülő egyes meghatározott juttatások [Szja tv. 70. §]* adóalapként meghatározott összege után 27% "

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
szerintem jó
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem.Eddig a telefon adót így számoltam pl: br számla értéke 20,240,- Ft

Várom segítségeteket Köszi :oops: Marcsi
Válasz idézéssel
hópihe Írta:Az EHO pedig 4048*27%= 1093 Könyvelés : T559-K 463 jó ez így most is ??

Szia! Az EHO pedig helyesen: 4048*1,19*27%= 1300 Ft
A többi tökéletes!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem.Eddig a telefon adót így számoltam br számla értéke 20,240,- Ft

Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

Az szja az jó, de szerintem az ehot 4048X1,19X27%= 1301,- számolnám el.
Üdv:

Mariann
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem.Eddig a telefon adót így számoltam br számla értéke 20,240,- Ft

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Marcsi
Válasz idézéssel
Szerintem:
- b) mert az egyéni vállalkozóra mintha nem vonatkozna a "telefonadó".
- de ha mégis vonatkozna rá, azt csak akkor kell fizetni, ha nem számlázod tovább az alkalmazottnak (szja, eho). Ha a költséged "kiltod" bevétellel (kiszámlázod), akkor akkor miért is fizetnél közterhet, hisz nincs "adómentes juttatás"?
- ha továbbszámlázod, akkor arra fizetsz áfá-t is (miért ne kéne?)

Topi
Válasz idézéssel
Kérlek véleményezzétek jól értelmezem-e az egyéni vállalkozó telefonköltségeinek elszámolását!

A kiszámlázott telefonköltséget vagy :
a, teljes összegben elszámolom áfásan és az elszámolt összeg 30%-át áfásan továbbszámlázom.
b, a teljes telefonköltség 70%-át áfásan lekönyvelem költségként a 30% -át áfa nélkül szintén költségként

Ha van alkalmazottja az egyéni vállalkozónak első lépés a teljes telefonköltség 20%-át lekönyvelem bérjellegű költségként áfa nélkül, majd kiszámlázom a dolgozónak ÁFA nélkül ( a vállalkozásban adóköteles bevételnek könyvelem áfa nélkül). A fennmaradó összeg 70%-át áfásan, 30%-át áfa nélkül könyvelem költségként. Így a vállalkozónak nincs járulékfizetési kötelezettsége.
Válasz idézéssel
A telefon elszámolását több féleképen értelmezik, értelmezzük. Előadások alkalmával is az akkori APEH előadók is kétféleképpen adták elő. Akkor nincs semmi amikor a 30 %-át meghaladóan kiszámlázásra kerül. Ott amikor a vélelmezett magáncélú használatot elfogadom a megállapított 20 %-ban ezzel elfogadom a magáncélú használatot melyről dönthetek megtéríttetem vagy nem téríttetem. Az áfa tv. pedig tilt mindenféle magánhasználat áfa levonhatóságot. Ez az én magánvéleményem.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mielőtt az újonan megnyitott témát ide rendeztem én is átfutottam az alaptémánál kitárgyaltakat és én is úgy látom, hogy nem beszéltünk a továbbszámlázott rész utáni megbontásról. Arról beszéltünk, hogy ha a 30%-ot meghaladó rész továbbszámlázásra került, akkor a teljes Áfa levonásba kerül.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Én nem látom,hogy itt valaki nettóról beszélne.Vagy lehet,hogy vak vagyok!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
A fórumban olvasgatva olyan hozzászólásokat olvastam, hogy a telefonköltség ÁFA szempontjából 70-30%-os bontása a vélelmezett magánhasználat /20%/ levonása után történik. A szakmai anyagokat olvasva ez a bontás nem így, hanem a számla bruttó értékéből történik, és a vélelmezett magánhasználat is a bruttóból számítható.Adófórum 2011.04.04. cikke részletes leírás van ebben a témában. Priviben elküldhetem, ide nem sikerült feltenni. Üdv mindenkinek: vami
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én tételes lista alapján számlázom! Kiemelem a tagok,dolgozók számait,annak veszem a 30%-át,+áfa/.Azért,mert a teljes Áfát levonom.Ha megbontom,70-30%-ra,akkor lehet 20 % is.
Mivel nálam a többi közvetített szolgáltatás.!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Igen Kati! Mindent jól tudsz, vagy a tételes kigyüjtést kell kiszámlázni vagy minimum 20% vélelmezett magánhasználatot, de lehet több is tehát a 30% is jó.

Miért kell kiszámlázni ha nem valós a tartalom?
Válasz idézéssel
Igen Kati! Mindent jól tudsz, vagy a tételes kigyüjtést kell kiszámlázni vagy minimum 20% vélelmezett magánhasználatot, de lehet több is tehát a 30% is jó.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég