A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás megszűnése
Igen én is így jártam.Most szembesültem hogy 2009-ben megszünt EV a törzsadatokban nincs megszüntetve.
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Nem tudsz mást csinálni, mint az Adóalany nyilvántartással levelezni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Elolvastam a hozzászólásokat az egyéni vállalkozás megszüntetésről és ti is azt irtátok, hogy a 101-en nem kell beadni , elég ha az okmányirodánál megszüntetik. Én is igy csináltam és beadtam a záró bevallásokat 53- as bevallásokon is feltüntettem a záró dátumot. Nem is jött semmi hibaüzenet . Most mégis ahogy a törzsadatokat nézem 2008- ba megszüntetett egyéni vállalkozóknál a törzs adatba egyszerüen az van mintha még mindig egyéni vállalkozó lenne !!!!
Ti jártatok már igy ??? Akinek most 2013-ba szüntettük meg elektronikusan annak már ott van hogy technikailag megszünt.
Ezeknek semmi. Kettő ilyen vállalkozóm is van.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Szia!
Nagyon szépen köszönöm! Igen, olvastam közben a kitöltésit (elnézést, hogy nem írtam a fórumba, hogy közben olvastam, hogy elszámolható), csak már azt sem tudom, hova kapjak. Nem tudom, nálatok hogy működik, de alig tudom összekönyörögni az egyéni vállalkozóktól a múlt évi anyagot, mindig hiányzik valami.
Köszönöm szépen!
Kata
Válasz idézéssel
Szia Kata.
A kérdésedre megtalálod a választ az "Útmutató az egyéni vállalkozó 2012.évi adóbevallásához" 8. pontjában.
A lényege: a megszűnés adóévéről szóló bevallás benyújtásáig befolyt bevétel és felmerült kiadás vállalkozói bevételként ill. költségként elszámolható.

Ezt követően a bevétel és kiadás tekintetében is az önálló tevékenységből származó jövedelem megállapítására vonatkozó szabályokat kell alklamazni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A segítségeteket kérném! Megszűnt ev a megszűnés után fizette be a szocho és szakképzési hj tartozását. Ezek még elszámolható költségként?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
szerintem is változásként kell a megszűnést!
Válasz idézéssel
Én megszűnést nem törlésként, hanem változásként jelentem . A biztosítási jogviszony vége és a változás hatálydátuma sorokat töltöm ki.
Válasz idézéssel
utána olvastam „T” jogviszony törlése: amennyiben a bejelentett biztosítási jogviszony
valójában nem jött létre, akkor kell ezt a típust választani.---> létrejött csak már be is fejeződött tehát ez nem jó.....
„V” változás a jogviszonyban: amennyiben egy korábban létrejött jogviszonyban, adott idıponttól kezdıdıen változás következik be, akkor kell ezt a
típust választani. A változás a megadott adatok tekintetében a megadott
hatálydátumtól következik
most akkor melyiket V v.-T kell jelölni!szerintetek?
Válasz idézéssel
Köszönöm! Remélem jó lesz!
Válasz idézéssel
A 1041-en a törlést kell bejelölni,, mivel a megszűnést jelented be még kell az adószám, az adóazonositó mellett. Jővőre, ha a 1353-on bevallod az EV-t ott már nem kell az adószám.
Zsóka
Válasz idézéssel
Ohh Köszönöm Zsóka!Smile
Még egy kérdés ha megszünt az egyéni vállalkozás az adószámot és a adóazonosító számot ugyan úgy fel kell tüntetni? Illetve t1041-en törlést vagy változást kell jelölni?
Válasz idézéssel
NAV felé ki kell léptetni: 13T1041, januárra a 1358-t beadni, természetesen a 1253 záró EV bevallást, ezen kivül az IPA-ból , kamarából is ki kell jelentkezni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni könyvelőnek tanulok és az egyik ismerősnek én szoktam elküldeni a 58-as bevallást........ fél évig egyéni vállalkozó volt ami 2013. jan.31-megszünt!az önkormányzatnál megszüntette a vállalkozást ezen kívűl milyen nyomtatványokat kell küldeni a nav felé? írjátok meg mert senki sem segít ebben!
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszi!
Válasz idézéssel
Anka! Ha a nyilvántartóban látod akkor az már biztos. Az is lehet hogy mostanában már a nav törzsadatban fel sem tüntetik, kb 6 hónapja nem volt megszünőm. De biztos hogy nem kell 101E-t beadni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kedves Mónika!
Nagyon köszönöm, hogy segítettél.
A törzsadatát megnéztem, ott még nincs rajta, hogy megszűnt, de a nyilvantart.hu oldalon már ott van a tevékenység vége, akkor gondolom, hamarosan a törzsadatban is benne lesz.
Válasz idézéssel
Nem, mert az okmányiroda adja át az adatot a NAV-nak. Elvileg már ott kell lenni a törzsadatban hogy megszünt.
Válasz idézéssel
Kedves Mónika! Nagyon szépen köszönöm, akkor kezdem a T1041-es nyomival.
101E-t kell beadni megszűnéskor, még ezt megírnád? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
A 1041-est 8 napon belül kellett volna beadni úgyhogy szerintem ezzel kezdj
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó fél éve rám sem nézett, most pedig hozta a pénzt, az anyagot, valamint közölte, hogy megszüntette magát (elektronikusan) 12.31-ével.
Áfákat is be kéne még adnom neki, (ahhoz le kell könyvelni, ami időbe telik).
Ettől függetlenül én már kijelenthetem a T1041-esen őt? Vagy csak akkor, ha már minden be van adva, és ez a T1041-esen kijelentés az utolsó lépés lesz?
(Bocs, hogy túlbonyolítom).
101E-t jól tudom, nem kell beadni megszűnéskor, ugye?
Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Szia! Sajnos kell beadni a január 01 miatt nullásan is 53-as bevallást. 13-as lapon jelölöd hogy 2012 01 01-2012 01 01-ig.
Válasz idézéssel
Segítséget kérek!
Ev.megszünés 2012.jan.1-vel. Kell e 2012-re 1253-ast beadnom ezért a dátumért.Nyugdíjasként egyébként 0-s lesz!
/ev.nyilvántartás szerint kezdet xxx-től vége 2012.jan.1./

Köszönöm Mónika válaszát, csak az a probléma, hogy az 1253-as bevallás 13-03 lapja piros hibát jelez a jan 1.-jan 1.-ig dátum miatt./azt írja a hibaüzenet, hogy az -ig legyen nagyobb, mint a -tól.
De könyörgöm, itt csak 1 napról van szó. Tudja valaki esetleg mit csináljak? Ha 01.01-01.02 időszakot írok, az pedig nem igaz, mert az ev.nyilvántartásban az utolsó nap 2012.jan.1.!

Köszönettel: vami
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtársak!

Mivel 2012 december 01-én felmentéssel megszűnt a közalkalmazotti állásom, a járulékfizetések elkerülése végett szüneteltetni kényszerültem egyéni vállalkozásomat is, amiből annyi jövedelmem sem származott, hogy a járulékokat fizetni tudtam volna.
Ezt (sajnos két napot késve) 2012 december 04.-i hatállyal tettem meg.
Mivel regisztrált munkanélküli is lettem, 2013 január 7.-i hatállyal a vállalkozást is megszüntettem, mert ez előfeltétele volt a munkanélküli segélyre való jogosultsághoz.
Könyvelőm nincs, ezért a kérdésem az, hogy pontosan mit és milyen nyomtatványokon kell jelentsek az adóhivatal felé?
A NAV-nál érdeklődésemre azt mondták, hogy mivel a főállásom megszűnte és a vállalkozás szüneteltetése között volt 2 nap, arra fizetnem kell járulékot és be kell adnom ezeket a nyomtatványokat: T101E, T1041, 1258. Már nézegettem a felsoroltakat, de csak sejtésem van róla, hogy melyik mire való? És azt sem tudom, hogy hogyan számoljam ki és fizessem be arra a 2 napra eső járulékot?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
A segítségeteket kérném.
Kiegészítő tevékenységet végző, EVÁS egyéni vállalkozó nov. 28án az okmányirodában visszaadta a vállalkozói igazolványát, már a nyilvántartásban is szerepel, hogy ezzel a dátummal a tevékenységét befejezte. a 1243as bevalláson kívül milyen bevallásokat kell még benyújtani, és milyen határidővel? Előre is köszi!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég