A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
53-ast önellenőriznék táppénz kimaradt, olyan ritkán kell önellenőriznem, hogy megkérdezném:
Mindent változatlan adattartalommal töltök ki mint az előző+ 4. sorba beírom a táppénz összegét, az 55. sorba a levont adót, aztán a 16-01-es lapon az 1. sorba az szja kötelezttség alapjának a különbözetéhez írom be ismét a kimaradt táppénzt, a kötelezettség változáshoz pedig a 0-t, mivel az adót ebből is rendben levonták, tehát adókülönbözet nem keletkezett.?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

2011. évi készpénzes áfás árbevétel kimaradt a könyvelésből, most 2014-ben önrevíziózom. A hibahatásokkal együtt meghaladja a jelentős összeget. A 2011. évi áfa bevallást már önrevízióztam, de a többivel nem egészen vagyok tisztában.
Ha jól gondolom akkor 2014. évben kell könyvelnem, és majd a jövő májusi mérlegem lesz 3 oszlopos?
A 1129 tao bevallásban csak a nettó árbevételt kell módosítani, a többit, pl. az áfa köt. növekedést és a pénzkészlet növekedés részét nem?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Erzsó, inkább köszönöm hogy itt voltál és segíteni akartál!
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna!

Ha nincs kötelezettség változás,akkor jól gondolod.Csak a 2 főt kell lejelentened.
Nekem Őstermelőm nincs,én általánosságból indultam ki,hogy van valami változás. :oops: bocsi
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
A kötelezettség nem fog változni, az ősiktől nem vonunk semmit. Csak az M lapon beírjuk a kifizetett összeget meg hogy
őstermelői kifizetés.
Közben utánaolvastam pár helyen és most úgy gondolom, hogy helyesbítésként küldöm és csak ennek a két embernek
az M lapját rendelem hozzá egy A laphoz (ami üres lesz), nem kell a harmadik emberke is, aki eredetileg jól ment.
Jól gondolom?
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna!

Én úgy gondolom nem lehet helyesbités 2M lappal,mert az A lapról könyvelik fel a kerekített kötelezettséget,ami viszont változik.
Tehát önellenőrzés lehet./akkor + már mindegy ha mellé teszed mindhármat.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A márciusi 1308-ból kimaradt két őstermelő, akinek kifizetés történt. Egy M-es lappal ment a bevallás.
Ezt szeretném helyretenni, gondolom helyesbítés lesz, nem önellenőrzés. De most akkor mind a 3 fő M-es lapját
kell küldenem az A-val, vagy csak azt a kettőt, aki miatt helyesbítek?
Johanna
Válasz idézéssel
Köszi szépen!
Szerinted/szerintetek érheti valami hátrány az ügyfelet emiatt?

Hanna
Válasz idézéssel
Szia Hanna!
Csináld meg az önellenörzést! Ha nem vallott semmit, akkor add be a bevallást. Ez a legolcsóbb!!! Gondolom 10%-os költséghányaddal tudsz dolgozni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Felmerült bennem egy érdekes kérdés.
Ügyfél jogosult személyi kedvezmény igénybevételére, amiről eddig nem is volt tudomása. Volt papírja, de a kuyta nem foglalkozott vele. Van munkabére, és mellette az ingatlanát adja bérbe (2011. óta), de mivel kicsi pénzből él, meg nem is túl tájékozott, ezt eddig nem vallotta be.
Most hogy tájékoztatást kapott arról, hogy ő jogosult volt 2011. és 2012. években is erre az adókedvezményre, még ha bevallaná a bérleti díjat is (2012. évben - 20000 Ft/hó --- 20000*0,9*0,16*12 = 34560Ft) akkor is maradna valamennyi visszaigényelhetője (2012-ben 4650Ft/hó --- 4650*12=55800Ft) 21240 Ft. A lelkiismerete is megnyugodhatna, és egy kis nem várt bevétele is keletkezne. Ezt gondolom a 2012-es évre vonatkozó adóbevallásában minden további nélkül meg tudom csinálni. De mi a helyzet a 2011-es évvel. Önellenőrizhetem a 2011-es bevallását? Belepakolom a bérleti díját ott is az önálló tevékenységből származó bevételes sorba, beállítom a személyi kedvezményt egész évre, és beballaghat vele a nav-hoz? Járhat ez szerintetek az ő számára valami egyéb ellenőrzéssel? Szegénynek ráadásul a számlájára érkezett a bérleti díj utalása, ígyhát egyébként is könnyen visszakereshető.

Köszönettel várjuk javaslataitokat, gondolataitokat!
Hanna
Válasz idézéssel
Kedves Klári, nagyon köszönöm!
Johanna
Válasz idézéssel
Tökéletesen látod Johanna!
Ne feledd, hogy 17-esen tudod visszakérni a lóvét!

Válasz idézéssel
Legyetek szívesek segítsetek.
1153-as bevallást önellenőrzök, mert az emberke nem vette igénybe a súlyos fogyatékosság kedvezményét, pedig volt igazolása.

2011. évi jövedelem adója eredetileg 46.800 Ft volt, ezt le is vonták tőle. Önellenőrzésben jöv. adója nulla lesz, mert éppen ekkora
összeget lehet igénybe venni kedvezményként.

16-01 lap kitöltésével van egy kis gondom, én így töltöttem ki:
1. sor SZJA Kötelezettség különbözete -46800, Kötelezettség változás -46800
Jó ez így, jól értelmeztem a kitöltésit?
Johanna
Válasz idézéssel
Annyit szeretnék kérdezni, hogy a társasági adóbevallást önellenőrzését ugy kell elkészítenem mintha már eredetileg is elszámoltam volna költségként a járulékokat és kötelezettségként is ki kell mutatnom a 47-en a fizetendő járulékokat? Tehát nőni fog a kötelezettségek összege???
És a 08-as lapon levezetem, hogy mennyivel csökkent a társasági adóm?
Válasz idézéssel
A a mérleg főösszeg 2 %-át igen de az 1 milliót nem haladja meg akkor ilyen esetben nem kell ujból közzétennem a beszámolót?
Az 1 milliót évenként kell néznem, vagy összesen a két évet?
Válasz idézéssel
Igen, önellenőrzés kell mindkét évre.
Mivel költséget nem számoltál el annak idején, így tao többleted lesz azon évekre. Azt számolgattad már, hogy a hibák és hibahatások meghaladják-e mérlegfőösszeg 2%-át vagy az egymilliót?
Válasz idézéssel
Akkor ha jól értelmezem azt írjátok, hogy a 2010 és 2011 évi 29-eseket meg kell önellenőríznem?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy a törvény hiba és hibahatás együttes és előjeltől független hatástól beszél a minősítés kapcsán. Gondoljátok végig, hogy pl egy anyagvásárlásról szóló számla hány helyen mozdítja meg a beszámolót. Ezen túlmenően Pl ha kimarad egy bevételi számla is a két számla eredményhatása akár
ki is oltja egymást, de a e témában összeadódnak.

Válasz idézéssel
Ha változik a megállapított tao összege, akkor muszáj a 29-est önellenőrizni!
Bár 2012-ben könyveled, célszerű a már lezárt évhez is "hozzákalkulálni" az eltéréseket, mert csak így tudod levezetni, hogy mennyivel módosul a tao.
kötelezettség.
A jelentős minősítést csak számviteli szempontból kell elvégezni. Adózásban nincs minősítés!
Ha nem jelentős a hiba, akkor számvitelileg marad a 2012-es évben, de ahogy gugu írta, a 1229-ben korrigálni kell növelő/csökkentő tétellel azt, amit az előző évekre önellenőrzéssel módosítottál.
Ha jelentős a hiba ( idéntől változott a minősítés határa ) , akkor számvitelileg sem maradhat a 2012-es évben, a MSZE és ET elszámolása más a jelentős és nem jelentős hiba esetében.
Lényeges hiba fogalma pedig ha jól tudom kikerült a törvényből, vagyis nincs ismételt beszámoló, csak a háromoszlopos.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kezdetben nekem sem volt egyértelmű, ha korábbi év módosítását könyvelhetem adott évi eseményként, a mérlegben is éven belüli tétel, miért is kell nekem a korábbi társasági adóbevallásokat módosítanom? Mert revizor legyen a talpán, aki egy jó jegyzőkönyv nélkül kibogarássza az előző évek javítását az éven belüli beszámolóban.
Volt pár álmatlan éjszakám, hogy lesz a ta bevallás is jó, ha azt az eredménykimutatást kell benne levezetnem, aminek az adóját nem is az után kell kiszámolni.
Mire megtaláltam a növelő/csökkentő tételek között a korábbi évek javítása után fizetett/visszaigényelt korrekciót...

Esküszöm a középső oszlop ennyivel simább ügy, hiszen ott a beszámolóban is elkülönül, annak az adóját is úgy-ahogy lehet külön kezelni.

De ez a feltárás évében lekönyvelhetem, de mégsem adózhatom le, megnehezíti az életünket. Azok az alábontott külön főkönyvi számok...
Persze nyilván ennek is megvan az oka, hiszen változnak az adókulcsok, jobban járna valaki, ha most veszi észre, mintha 3 éve vallotta volna be helyesen... stb.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha az előző évi társaságiadó alap módosul (- esetben is) a 29-est meg kell önellenőrizni. Revizíó esetén dalolva szabják ki a bírságot miatta.

Válasz idézéssel
Icuska,
szerintem nem kell újra közzétenned a beszámolókat, mert azt írtad, hogy az 1 milliót viszont nem haladja meg. (ha a mérlegfőösszeg 2% kevesebb mint 1 millió, akkor az 1 millió a határ)
Csak az adott évben könyveled úgy ahogyan írtad is, évek jelölésével a főkönyvben a számlaszámokat, melyekre könyvelsz, és tao-bevallást sem kell módosítanod mert tárgyévben benne lesz.
Kieg.mell-ben kifejted részletesen.
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Olvasgattam az inteneneten és azt olvastam, hogy a feltárás évében kell a könyvelést elvégeznem, tehát a 2012 évi könyvelésben kell lekönyvelnem, ugy hogy nyitnom kell neki olyan főkönyvi számlaszámokat amelyik évben történt az önellenőrzés.
Akkor most a 2010 és 2011 évi társasági adóbevallásokat meg sem kell önellenőríznem, majd benne lesznek a 2012 éviben?
Ezt én nem tudom megcsinálni, totál kész vagyok, szépen kérlek benneteket aki csinált már ilyet segítsen!!!!!!!!!!!!
Melyik évben kell könyvelnem?
Mit kell önellenőríznem?
A beszámolót mind a két évet ismételten közzé kell tennem, mert a mérleg főösszeg 2%-át meghaladja.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségeiteket !!!
Mariszan a példát azt értem, de az összefoglalót nem nagyon.
Gugu7 minden esetben ismételten közzé kell tennem a beszámolót, vagy csak akkor ha jelentős a hiba? Mert a mérleg főösszeg 1 millió forint alatt fog módosulni, akkor ez nem jelentős hiba.
Válasz idézéssel
Icuka
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég