A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
Tanácstalan vagyok! Átvettem egy céget az idén, kiderült, hogy az egyik költség számlája valamiért 2013-ban nem volt jó, az önellenőrzést még az előző könyvelő megcsinálta /29-est valamint 65-öst/. Az rendben, hogy 2014-ben "fordítva könyvelem " a költséget, így az ÁFÁ-m egyezni fog, viszont a TAO tehát a 461 nem egyezik, ezt kell könyvelnem vagy csak kalkulálok vele a folyószámla egyeztetéskor?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Pont az a lényeg, hogy a tao-ban közölt mérleg- és eredményadatoknak, meg kell egyeznie a közzétett beszámoló adataival.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Idézet:A 2013-as tao-ban, a növelő tételek közé tenném be a különbözet adómódosító összegét. Mivel költséget csökkentesz, így nő az adó, tehát a 04-01 lap 11-es sora.

Hadd kérdezzem meg, ilyen esetben a 2013-as TAO bevallásban a mérleg és eredmény sorokat változatlanul hagyjátok, hogy stimmeljen a TAO bevallás (nullás igazoláson pl. az adatok) a leadott 2013-as beszámolóval?
Ezért kell a javítást a növelő tételek között elrendezni?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm Csilla!
Válasz idézéssel
Szia!

Én nem különbözetet könyvelnék 2014-ben. Első lépésben pontosan annak a fordítottját könyvelném, ami 2013-ban tévesen került könyvelésre, majd lekönyvelném a helyes összeget. Ezután valóban jöhet az áfa és a hipa önellenőrzés.
A 2013-as tao-ban, a növelő tételek közé tenném be a különbözet adómódosító összegét. Mivel költséget csökkentesz, így nő az adó, tehát a 04-01 lap 11-es sora. 2014-es tao bevallásban (mivel ebben az évben történik a javítás), majd ugyan ezt az adómódosító összeget le kell vonni, hogy ne adózd le duplán. Tehát akkor ez csökkentő tétel lesz, 03-02 lap 23.sorába kell beírni.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyik cégemnél az egyik ktgszámlát úgy könyveltem, hogy a bruttó összeget könyveltem nettóként... :oops: vagyis több költséget könyveltem... hála égnek nem egy nagy tétel.
A beszámolóval nincs dolgom, nem lényeges, nem jelentős, mehet a folyó könyvelésbe 2014-be, ugye? Ilyenkor a különbözetet hogy könyvelem: T 3811 K 51, 466 vagy K 51 helyett inkább 9-be könyveljem?
Önellenőrzöm az áfa bevallást, az ipa bevallást és a tao bevallást is, de hogy is könyvelem a tao-t, úgy hogy év végén stimmeljek a folyószámlával, illetve a beszámolóban is a helyén legyen majd minden?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Ja! Logikát nem keresünk,már rég! De ez így van! :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó! Én is ebben bíztam, meg a logika ezt diktálta, de manapság már azt sem hiszem el amit olvasok Smile

Köszi mégegyszer.
Válasz idézéssel
Határidőn belül nem kell fizetni! A lényeg,hogy 20-ig be legyen fizetve.
Válasz idézéssel
Szia!
Az rendben, a kötelezettségem magasabb, viszont a bevallás beadása után jöttünk rá, hogy önellenőrizni kell, viszont a beadási határidő az május 20. Akkor ha kell fizetnem, akkor milyen időponttól számoljam a pótlékot?

Köszi
Válasz idézéssel
Csak akkor van pótlék, ha a javítás után magasabb a kötelezettséged, mint előtte.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az előbbiekhez én is kérdeznék, én is önellenőrzöm a 1353-ast, kell ilyenkor pótlékot számítani? Vagy mivel még nincs határidő, ezért pótlék sincs?

Köszi
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a választ, már elküldtük. Nekem nem volt többletem, kötelezettségem volt a NAV felé, ami a félrekönyvelt összegekből jött össze. Eü. hozzájárulást úgy könyveltem, mintha munkáltató lennék, ami persze nem vagyok, és szja köteles terméket vásároltunk egészségpénztárra, amit szintén rossz helyre könyveltem, a kettő együtt jött ki csekken, de voltunk benn az adóhivatalban minden papírral együtt, a hölgy annyit mondott, hogy vezessem át az összegeket a 170-es lapra, csináljam meg jól az adóbevallást, plusz még töltsem ki az önellenőrző lapot és akkor a csekk érvényét veszti. De nem tudom, hogy jól csináltam-e, leginkább csak remélni tudom. Big Grin Big Grin
Válasz idézéssel
Szia!
A 170-esen átvezetett biztosan jó lesz,ha tényleg nincs fizetendő.Persze nem értem,ha csekket küldtek,akkor valami nem kerek.Ha egyik számla számon túlfizetés van,a másikon többlet,akkor ez nem állja meg a helyét.Azt a folyószámlán szokták jelezni úgy október körül.
Az önkéntes egészségbiztosítás pedig ha jól töltöd ki a 1353-02-es lapot,akkor oda a számlaszámot ,adószámot be kell írni és oda utalják az összeget ami az adóból kerül jóváírásra.
Nézd át jól,vagy nézesd át,akár a NAV-nál is segítenek ebben személyesen.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az adóbevallást benyújtottam március végén, és múlt héten küldtek egy csekket a NAV-tól, hogy kötelezettségem keletkezett, rossz helyre könyveltem. Ezt kijavítottam, és a 170-es lapon "Jóváírandó" részre átvezettem az összegeket. Ez a rész, a NAV-nál írja jóvá az összeget, ugye, és nem küldenek még egy felszólítást, hogy fizessünk? Valamint önkéntes egészségpénztárból visszaigényelhetek bizonyos összeget, ezt is át kell vezetnem a 170-es ill. 16-os lapra? Ha igen, melyik a számlaszáma?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Hello!
Önellenőrzésnél újra kitölteni a bevallást plusz beírni a 7. sorba a bevétel-10% költség a 16-01-es lapon az szja adó változást kell beírni az 51-es sor az adó különbségét ha van a c) oszlop a d oszlopba - a 69. v 70.sor -meg a fizetendő vagy visszaigényelhető tényleges adó + vagy - előjellel ha az eredetihez képest nem változik akkor nem önellenőrzés hanem helyesbités van.

Eredeti Önellenörz bevallás 160-01 C) 160-01 D)
51.sor 0 0 0
100000 150000 50000

69.sor fizetendő adó
70000 81000 +11000
70.sor visszaigényelhető adó
20000 21000 -1000

Az ÁNYK kitöltési útmutatóba elég jól levan írva onnan probáltam meg leírni.

Az önellenőrzéssel megállapított visszajáró összeget nem utaljuk ki közvetlenül, ezért kérjük, hogy a bevallás 1353-170-es lapját (átvezetési kérelmet) is töltse ki. Ha nem kíván más adónemre átvezetést kérni, a 170-es lap útmutatójában leírtak szerint kitöltött sor „h” oszlopába írja be a kiutalni kért teljes összeget.
Válasz idézéssel
Klárika! Köszönöm a segítséget!
A NAV -ot pedig értesítsem, illetve a jegyzőkönyv kiegészítéseként tálaljam a 2009-2010-2011 módosításokat??
Még nincs határozat és azon gondolkodom, hogy ezzel a lépéssel ki tudom e kerülni a jelenlegi megállapítását.
Köszönöm, jó délutánt...
Szotyi
Válasz idézéssel
Igen Szotyi!
A 2009 még ha jól emlékszem kedvezőbb is. Nézd meg az akkori illeték szabályokat. Ha gondos volt az ügyvéd, akkor szól a jkv arról, hogy lemond a kölcsönről a cég és nem a vevő javáara. Ha a jkv nem de nyilatkozat van már gyengébb, de talán az is jó.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni önellenőrzéssel kapcsolatban.
Van egy ügyfél, akinek elkészítettem az adóbevallását,és ügyfélkapun keresztül megküldtem a NAV-nak.
Ezt követő 3 hétre a kedves ügyfélnek eszébe jutott, hogy 2013-ban volt még neki 120.000,-Ft bevétele ingatlan bérbeadásából.
Legszebb az egészben, hogy a bevallást az adóhatóság fel is dolgozta, és kiadta a végzést az adóvisszatérítés visszatartására,mivel volt késedelmi pótlék tartozása.
Ja!!!! Hogy, még jobban belekeveredjek az egészbe, a családi adókedvezmény megosztása miatt a felesége adóbevallását is önellenőrizhetem, mert a a kedves ügyfél nem akar adót fizetni, tehát hozzam ki úgy, hogy neki a füle botját se kelljen mozdítania.
Tehát:
Kitöltöm újra a bevallást az eredeti tartalommal, pluszba beírom az ingatlan bérbeadásából származóbevételét, költségét, jövedelmét a 7.sorba.
A családi adókedvezményt úgy osztom meg, hogy az eredeti bevallásban visszaigényelhető adó jöjjön ki végeredménynek. Eddig értem.

Utána elugrálok a 16-os lapra, ahol a SZJA kötelezettség különbözethez beírom a 108.000,- Ft-ot ( bev.120.000-12000=10,8.000), a kötelezettség változáshoz nullát, mert a csalási adókedvezmény módosított figyelembevétel e miatt az adó továbbra is nulla. Jól gondolom???!!!

És még egy kérdés:
Mivel Önellenőrzés, ezért a főlapon nem jelölhetem, hogy a visszajáró összeget egy összegben visszaigényelem.Viszont ha a részbeni visszatérítést és részbeni átvezetést jelölöm be, akkor ez nem fog bekeverni a folyószámlán a NAV-os végzéssel szemben.

Kérlek Benneteket, aki tud segítsen nekem a megvilágosodásban.

Előre is köszönök minden hozzászólást.
Válasz idézéssel
Klárika! A tulajdonosi szerkezet 2009-ben változott meg, akkor erre gondolkozzak esetleg, mert akkor van lemondó nyilatkozata a régi tulajnak...
Szotyi
Válasz idézéssel
Szotyi!
Ez pösös. Én csak akkor tennék ilyet ha 2011-ben szállt ki az a tulaj aki a tagi kölcsönt betette. Akkor vizsont a társasági szerződés módozítás napjával, hiszen ekkor mondott le róla. Mi ír a jkv ami a társasági szerz. módosítás kapcsán készült. Beszél erről a jkv?
Ha 12-es a tulaj váltás akkor én nem választanám ezt.

Válasz idézéssel
Sziasztok, nagy segítséget és értelmezést szeretnék kérni!
A helyzet leírása:Tulajdonosi szerkezet változása előtt több milliós tagi kölcsön maradt a források között. Vállalkozás 2012. évét ellenőrizte a NAV. Társasági adónemre állapítottak meg eltérést. Olyan hosszú lejáratú tulajdonosi kölcsönt, amely az előző tulajdonost illette volna meg, rendkívüli bevételként még nem számolta el a társaság. Most a vizsgálat megállapítást tett erre vonatkozóan és adózó terhére számolja el TAO alapként a kölcsönt. Igazuk van, de:jelenleg még a jegyzőkönyv került átvételre és kiegészítésre lenne lehetőség, megállapításra, illetve ...
A kérdésem az lenne: 2012. önellenőrzése tiltott. Mivel a hiba fennállt 2011. évben is, és még nincs jogerős határozat, lehet-e önellenőrizni a 2011 évet, mint vizsgált év előttit és ott rendezni a sorokat, még eljárás befejezése előtt, vagy ez túl nagy ellentmondást és ellenszenvet szülne , adott esetben kellene e módosítani a 2012. évi ellenőrzési megállapítást a hivatalnak?
Köszönöm, Szotyi
Válasz idézéssel
Azt biza!

Válasz idézéssel
Köszi! Gondolom 16-ost akartál írni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Jól látod, csak a 13-as mellékletet is töltsd ki 0-val. Igaz addig kiabál míg ki nem töltöd.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég