A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
harakiri Írta:Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak a saját "Elakáfás " képviseletére vonat-
kozóan kell EGYKÉT beküldeni???

- Kft tulajdonos ügyvezetőjének kell EGYKE hogy ELEKÁFA
ügyben eljárjon???? /
Mindkettőnek van ügyfélkapuja!
Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak a saját "Elakáfás " képviseletére vonat-
kozóan kell EGYKÉT beküldeni???

- Kft tulajdonos ügyvezetőjének kell EGYKE hogy ELEKÁFA
ügyben eljárjon???? /
Mindkettőnek van ügyfélkapuja!
Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Ma NAV oldálára tettek fel tájékoztatást ez is benne van a garázs, és röviden 27%-al megy a garázs meg kell osztani....
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az Áfa tv. 259.§.12.p. a lakóingatlan értelmezése, itt kiemeli hogy nem minősül lakóingatlannak a lakás rendeltetésszerű használatához nem szükséges helyiség, még akkor sem ha az egybeépült , és meg is nevezi: a garázs, a műhely, az üzlet , a gazdasági épület.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Hello!
Az biztos ha külön lenne 27%-os áfa lenne mivel nem a lakoingatlan része de igy szerintem felveszi az épűlet áfáját mint járulékos költség.
Válasz idézéssel
én így indulnék el (nekem nincs ilyenem):
ÁFA-tv értelmező rendelkezések között találsz olyan: hogy lakás, ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítség kellene, előre is köszönöm!!
Azon már túl vagyunk hogy építőipari vállalkozás fővállalkozóként épít családi házat, megfelel a kedvezményes kulcsnak, így ez is 5 %-áfa lesz.
Ami miatt megálltunk, nem egyértelmű számunkra, hogy ha a családi házzal egybeépitve ( földszinten) garázs is van, azt ki kell e venni az 5 %-os adómérték alól??? Egyesek szerint csak a terület megállapításánál, mások szerint az áfa kulcsa is marad 27 %-os ???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Harakiri!

Sajnos ez így nem fog működni, vissza kell majd a NAV-tól kérni az ÁFÁ-t!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A következőt kérdezték tőlem:
Példa: Fordítot ÁFÁ-s kivitelezésben tűzjelző rendszer szerelünk. Ha egy
villanyszerelési boltban vásárolok hozzá kábelt, aminek értelem szerűen
vásárláskor kifizetjük az ÁFÁ tartalmát is. Probléma: egy Fordított
adózású projektben használom fel, akkor nem tudom "továbbadni" az ÁFÁ-t
a kábelekre, hiszen nem fizetnek nekem ÁFÁ-t. (Ha sok ilyen projekt van
akkor ugye a végén a NAV-tól kellene visszakérni a kábel ÁFÁ-ját ami az
álomskönyvek szerint nem jelent jót.)
Kérdés: van-e arra lehetőség, hogy a kábelt szállító kft. ez esetben
fordított ÁFA szabályai szerint állítja ki a számlát, természetesen
lenyilatkozzuk hogy ezen kábel egy fordított adózású projektben lesz
felhasználva.
Szerintetek???? Mit válaszolhatok?
Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia!
Építőipari szolgáltatás és 5%.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni ingatlanáfa témában. Van egy kivitelező egyéni vállalkozó, aki egy 300 négyzetméternél kisebb családi házat fog felépíteni a megrendelő kérésére (a telek a megrendelő tulajdonában van), kérdésem, hogy ez építőipari szolgáltatásnak minősül, vagy az ÁFA-törvény 10 paragrafusa alapján termékértékesítésnek, mivel kulcsra készen adja át a megrendelőnek. Tehát az egyéni vállalkozó 27%-os vagy 5%-os áfakulcsot kell alkalmaznia?

Előre is köszönöm.

András
Válasz idézéssel
Tamás!
Ok! A fizetendő és levonható különbsége....,ez a tényleges bevallás. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó!

Szerintem egyáltalán nem számít az önellenőrzés, akár tárgyévi, akár valamelyik előző évre szól. Csak a fő bevallások összegeit kell összeadni, havinál 12 db-t, negyedévesnél 4 db, stb.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Igy értelmezem én is,a tárgyévit nem változtatja az önellenőrzés,ha korábbi évre vonatkozik. :oops:
Nekem volt 2015-ben önell. nem kis összegről,de ha nem számolnám bele,akkor nem lenne jó az éves kerekítésem. :!:
Válasz idézéssel
Erszó!

Ezt találtam a neten:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adko.hu/01_files/informaciok/2015/afa_bevallas%20gyakorisaga.pdf">http://adko.hu/01_files/informaciok/201 ... risaga.pdf</a><!-- m -->

Az utolsó sor a lap alján a lényeg. Persze tévedhetnek, nem NAV tájékotató!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Erzsó!

Mindegy melyik évben lett az önellenőrzés beadva, az a lényeg, hogy szerintem nem számít bele, abba az összegbe, ami alapján megállapítják, ki milyen bevalló. Sajnos a törvényben így nevesítve nem sehol találom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Azt nem írtad,hogy előző évi az önellenőrzés.Persze az nem! Kimondottan a tárgyévre gondolok! Jól elbeszélgetünk egymás mellett! Azért írtam + -. A 2014 évi önellenőrzés a 2014-be számít bele.
Gondolj bele,most beadsz 2014-re egy fizetendő önellenőrzést,az megváltoztatja azt évi áfa összeget. :oops:
Küszöbérték miatt is változik év közben. A.M. is eléri áfás lesz... miért ne változhatna?
Válasz idézéssel
Erzsó!
Közben nekem is leesett, hogy 2016-ra a 2014. évi bevallásokat kell nézni. Ettől függetlenül szerintem az önellenőrzés nem számít bele, mert pl. 2016-ban önellenőrzöm a 2014-t, akkor változna a ÁFA bevallás gyakorisága év közben?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jajj! Bocsi nem írtam,hogy a tárgyévet megelőző év a bázis.Ez már úgy belénk rögződött,hogy nem is gondoltam rá.
Január 5.-e óta lehet látni a törzsadatokban.
De ha tudni szeretnéd már most a 2017-et,akkor mindent össze kell adnod + -,az önellenőrzéseket is!
Egyébként logikus,hogy a 2015 nem lehet,mert még a mérlegig mennyi minden változhat.
Válasz idézéssel
A 2016-os gyakoriságot a 2014-es összeg határozza meg, tehát Erzsó jól mondja már látod hogy milyen a gyakoriság 2016-ban. A 2017-est határozza meg a 2015-ös összeg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Erszó!

Ne haragudj, de nem értem,mit írtál. A törzsadatban szerintem még nem lehet benne, hogy milyen ÁFÁ-s, mert tegnap éjfél előtt 10 perccel adtam be az ÁFA bevallást. Akkor most a bevallás összegeit kell összeadni vagy az önellenőrzéseket is?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Csak az összegek.Már le tudod ellenőrizni. A törzsadatokban feltöltve a 2016.Az önellenőrzéssel kerültek helyére az összegek..
Válasz idézéssel
Megerősítést szeretnék kérni, hogy az ÁFA bevallás gyakoriságánál (havi, negyedéves, éves) csak a bevallások összegei számítanak, az önellenőrzések nem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Így van, ez csak akkor lehet amit Tamás ír, ha magyar magyarnak számláz Euroban. Ott kötelező a vevő által használt árfolyam szerinti áfát feltüntetni magyar összegben is.
Minden ugyanúgy néz ki rajta,mintha Ft-ban állítaná ki csak Euros. Ha közösségis az ügylet, akkor a számlában nincs áfa, se a vevő nem szerepelteti az általa használt árfolyamot, hiszen itt nincs Áfa, mivel AHK-ról állítja ki.
A kérdés az az, kinek állította ki Euroba a számlákat? Magyarnak vagy közösségisnek?

thekla Írta:Kitty!

Ha nincs ÁFA kulcs feltüntetve, akkor ÁFÁ-t én nem igényelnék vissza. Még akkor sem, ha csak lemaradt. Ha a név olvashatatlan, akkor nyomj valahová egy pecsétet, persze ne az olvashatatlan aláírásra, hogy az ellenőr is lássa, miért kellett a pecsét. Mivel új vagy, a régi számlákkal ne foglalkozz! Max. írásban jelezd a vezetőségnek, hogy itt gond van. Az ügyfél adatait a NAV honlapján ellenőrizd le, lehet nem ÁFA alany!!!
Euróban lehet számlát kiállítani, az árfolyam meg a cégedtől függ, választotta az MNB árfolyamot vagy maradt a bankja árfolyamánál! Egyébként magyar alanyok között nem lehet közösségi értékesítés!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég