A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Környezetvédelmi termékdíj :x
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Eu tagországokból és 3. országokból érkeznek be futárszolgálattal alkatrészek. A csomagolás után termékdíj fizetési kötelezettség keletkezik. Ez évi szinten durván 1,5 tonna papírt és műanyagot jelent. Kérdésem ezzel hogyan kell elszámolni. Méh telepre kell szállítani? Vagy meg lehet házon belül oldani pl. a papír megsemmisítését? Nyomon kell tudni követni a sorsát vagy sem. Tud valaki segíteni benne!
Előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Köszönöm szépen a gyors és hasznos segítséget.

További szép napot.

Nicole
Válasz idézéssel
Kedves Nicole!

Aki teljes termékdíjat fizet (mezei adófizető) az kollektív teljesítő.
Az, hogy általános szabályok szerinti, vagy beszerzés utáni kötelezettsége van, az az aktuális (jogszabályoknak megfelelően elkészített) bejelentésétől függ.
A hulladéktörvényben meghatározottak szerint a hulladékokkal is foglalkoznia kell.
Amennyiben saját célra készít szórólapot (reklámhordozó papír) akkor azután is termékdíj-fizetési kötelezettsége keletkezik; az OHÜ-vel nincs dolga.
Az autóbehozatal során termékdíj-fizetési kötelezettség keletkezik az autó termékdíj-köteles berendezései után. Az OHÜ-vel nincs dolga.

Az egyéni teljesítők úgy tudnak teljes vagy részleges termékdíj-kedvezményhez jutni a bevallásaik során, ha saját maguk, vagy szerződött partnereik hulladék visszagyűjtéssel, hulladék hasznosítással foglalkoznak. Amennyiben a tárgynegyedévben kibocsátott termékdíj-köteles termékeik mennyiségét a jogszabályokban meghatározott módon és arányban le tudják fedni visszagyűjtött és hasznosított mennyiségekkel akkor egy jó kis képlet segítségével kiszámítható a fizetendő termékdíj-tétel az adott termékdíj-köteles anyagra. A visszagyűjtéssel és hasznosítással foglakozó cégek az egyéni teljesítővel kötött szerződés alapján tanúsítványokat állítanak ki bevallási időnként és ezt lehet használni a számítgatásokhoz. Az OHÜ egy koordinációs Nonprofit cég aki a PÉNZT kezeli.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tavaly elég felszínesen foglalkoztam a környezetvédelmi termékdíjjal, de idén szeretnék jobban elmerülni benne.
A kérdésem a kollektív teljesítés témakörére vonatkozna, ugyanis erről semmit nem találtam érdemben hiába olvastam át a rendeleteket, szabályokat, változásokat.

Aki (cég) saját felhasználásra hoz be külföldről pl. tonert, az még ebbe a kategóriába tartozik, mint általános szabályok szerinti kötelezett? Van a termékdíjbevalláson kívül más kötelezettsége?
Ha jól értelmeztem, ha egy adott cég szórólapot is gyárt, az kollektív teljesítőnek számít, de kell-e neki az OHÜ-vel valamilyen kapcsolatba lépni? S ha igen, erre vonatkozóan hol találok információt?
Ha valaki autót hoz be értékesítésre, akkor neki is kell valamilyen formában az OHÜ-vel szerződnie?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Nicole
Válasz idézéssel
Szia TT!

Köszönöm a választ!!!!!!!!!!!

Üdv: Mariann
Válasz idézéssel
Kedves Mariann!

Saját felhasználás esetén nincsen számlakibocsátás!
Ennek megfelelően nincsen számlazáradékolási kötelezettség sem! :wink:

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
KVD-PRO KFT Írta:Kedves Mariann!

Mérlegelni kell, hogy melyik fizetési lehetőséggel jár jobban a cég. Az általános szabályok szerint az értékesítés után kell fizetni.
Nehéz így pontos tanácsod adni, mivel sok múlhat a termék későbbi sorsától. (export, alkatrész beépítés).

A külföldről behozott áru csomagolásának forgalomba hozatalakor "a csomagolás termékdíj-kötelezettség az eladót terheli" záradék szöveget kell feltüntetni.
Figyelem! A termékdíj Áfa növelő tényező.

Ha bármiben tudnék még segíteni, elérhetőségünkön vedd fel Velünk a kapcsolatot.
Üdvözlettel
KVD-PRO KFT

Kedves KVD-Pro Kft.

Először is köszönöm, hogy válaszoltál a feltett kérdésre , hétvége lévén!
Tehát jobb lenne ha az általános szabályok szerintit jelölném meg.A csomagolás tekintetében mindenképpen, az elektronikai berendezéseknél pedig a tényleges értékesítés során fizetnénk meg a termékdíjat, jól gondolom ?

Nem szeretnék telhetetlennek tűnni, de segítenél nekem a számla záradékolásában? Átolvastam az ezzel kapcsolatos dolgokat mégsem tiszta, mi kerüljön az értékesítés során a számlára?

Üdv. Mariann
[/quote]

Sziasztok!

A fenti idézettel kapcsolatban lenne még egy kérdésem!
Légyszi segítsen nekem valaki!!!!!!!
Csomagolás saját felhasználás esetén is kell a számla záradékolása? ( Nem értékesítjük magát a csomagolást)
Előre is köszönöm:

Válasz idézéssel
Kedves Kriszti!

Mi a nyomtatvány neve amin a bevallást megtette?

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Olyan gondom lenne, hogy mint már írtam , visszamenőlegesen meg kell csinálnom a termékdíjas bevallását az új cégemnek ahol alkalmaztak.
Megcsináltam a bevallásokat és amikor fel akartam tölteni mindegyik negyedév úgy jött vissza, hogy nem lehet feltölteni ezt a verziót.
Ez a szöveg van rajta :

Ezt a bizonylattípust nem tudjuk fogadni, mert csak az
aktuális bevallás, adatszolgáltatás, adatbejelentés küldhető
elektronikusan. Kérjük, szíveskedjen honlapunkról a
tárgyévre vonatkozó legfrissebb verziót kitölteni és
elküldeni

Tudja valaki , hogy mi lehet a probléma illetve a megoldás?

Nagyon köszönöm a segítséget......
Kriszti
Válasz idézéssel
[Kedves Móni!
Nem tudom, hogy fog-e valaki érdemben itt válaszolni, mert véleményem szerint ez nem termékdíjas kérdés.
Környezetvédelmi, azon belül hulladékgazdálkodási feladat.
Szerény ismereteim vannak ezen a téren, de úgy rémlik, hogy az elégetés teljes egészében nem alkalmazható.
Meg van szabva, hogy bizonyos hulladékfajtákat milyen arányban lehetséges elégetni, ajándékozni (saját dolgozó)...
A legjobb megoldás az értékesítés lett volna akár hulladékként, akár termékként.
Annak a vállalkozásnak amelynél 10-nél nagyobb létszámot foglalkoztatnak, vagy éves szinten a jogszabály által meghatározott mennyiséget túllépi a keletkezett hulladék mennyisége, annak évente hulladékgazdálkodási beszámolót kell készítenie, KÜJ, KTJ számmal kell rendelkeznie.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Cég ellenőrzést kap termékdíj ill. hulladék (?) ügyben.
Importból hozott be terméket, amik fakalodákban érkeztek.
A fakalodák utáni termékdíj bevallásra és befizetésre került.
Szabályosan mit kellett volna tenni a kalodákkal ?
(Azt az információt kaptam, hogy ők elégették....)
Móni
Válasz idézéssel
Kedves KVD-PRO Kft!

Bár jobban szeretnélek a keresztneveden szólítani, de így is nagyon kedves vagy , hogy vasárnap este is segítettél nekem.
Köszönöm szépen !!!!!!!!!!!

Válasz idézéssel
Kedves Mariann!

Mérlegelni kell, hogy melyik fizetési lehetőséggel jár jobban a cég. Az általános szabályok szerint az értékesítés után kell fizetni.
Nehéz így pontos tanácsod adni, mivel sok múlhat a termék későbbi sorsától. (export, alkatrész beépítés).

A külföldről behozott áru csomagolásának forgalomba hozatalakor "a csomagolás termékdíj-kötelezettség az eladót terheli" záradék szöveget kell feltüntetni.
Figyelem! A termékdíj Áfa növelő tényező.

Ha bármiben tudnék még segíteni, elérhetőségünkön vedd fel Velünk a kapcsolatot.
Üdvözlettel
KVD-PRO KFT
Válasz idézéssel
Kedves KVD-Pro Kft.

Először is köszönöm, hogy válaszoltál a feltett kérdésre , hétvége lévén!
Tehát jobb lenne ha az általános szabályok szerintit jelölném meg.A csomagolás tekintetében mindenképpen, az elektronikai berendezéseknél pedig a tényleges értékesítés során fizetnénk meg a termékdíjat, jól gondolom ?

Nem szeretnék telhetetlennek tűnni, de segítenél nekem a számla záradékolásában? Átolvastam az ezzel kapcsolatos dolgokat mégsem tiszta, mi kerüljön az értékesítés során a számlára?

Üdv. Mariann
Válasz idézéssel
Kedves Mariann!

Ha a készletre vételt választja, akkor minden más esetében is azt kell megjelölni.
A kettő közt az a különbség, hogy más időszakban kell megfizetni a termékdíjat. Készletre vételkor már a tárgynegyedévben beérkezett termékek után, függetlenül a felhasználás, értékesítés napjától. Az általános szabályok szerint pedig csak később, pl. a forgalomba hozatal szerint. A készletre vétel mérlegelendő gazdasági szempontból.
Amennyiben a berendezést csomagolással együtt (karton doboz, fólia, hungarocell) értékesítenek, forgalomba hozatalnak számít.

Igen, a 14KTBEV nyomtatványt kell alkalmazni, negyedéves gyakorisággal.

Üdvözlettel
KVD-PRO KFT
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudom, hogy hétvége lévén nem sokan foglalkoztok környezetvédelmi termékdíjjal de ha tudna nekem valaki segíteni nagyon megköszönném.
Ketyeg az óra a bejelentkezéshez (külföldről szereztünk be árut, az áru már itt van nem környezetvédelmi termékdíjas de a csomagolás termékdíjára kellene bejelentkeznem).Átolvastam már az utolsó egy év hozzászólásait de még sem lettem sokkal okosabb. Előre elnézést kérek ha butaságokat fogok írni, de ez a termékdíjas dolog teljesen új nekem.
Tehát a bejelentkezés: 14TKÖRNY nyomtatványon
"C" blokk: 1 bejelentkezés körny.termékdíj alá
"D" blokk : nem töltök ki semmit (nem átalányt szeretnénk fizetni, információim szerint több beszállításunk is lesz a közeljövőben)
"E" blokk: kollektív jelentés : ált. szabályok szerinti saját célú felhaszn.

Namost eddig eljutottam, de mivel tudom, hogy fogunk még beszerezni külföldről árut és nagy valószínűséggel az már termékdíj köteles lesz ( konkrétan elektromos, elektronikai berendezés) úgy gondoltam, hogy már előre arra is bejeletkezek méghozzá a készletre vételt x-elném be a kollektív jelentésnél. De így nem fogadja el ez a kis aranyos nyomtatvány.
A csomagolást nem fogjuk továbbértékesíteni ezért gondoltam, hogy saját célú felhasználás és utána azt csinálunk vele amit akarunk.
Mi az amit nem jól gondolok, lehet hogy a csomagolásnál is a készletre vételt kellene x-elnem ?

Maga a bevallás negyedévente a 14KTBEV nyomtatványon megy ?

Előre is köszönöm a hozzászólásotokat:

Mariann
Válasz idézéssel
Kedves előző hozzászóló!

Ezzel én is tisztában vagyok, de attól még pótolni már a nav felé kell mindent.
Válasz idézéssel
Kedves Kriszta!

Vsszamenőleg a bevallások elkészítésénél tisztában kell lenni az adott időszakra érvényes törvényekkel, rendeletekkel. Az elmúlt időben (pont 2009.-től), többször változtak kitöltés szabályai, kódok, termékdíjköteles alanyok. 2012. előtt lehetett más is a kötelezett, mint mondjuk ma.
Ajogszerűség tekintetében megfelelő szaktudással tudunk az Önök rendelkezésére állni.
Üdvözlettel
KVD-PRO KFT

Krisztikebaba Írta:Sziasztok!

Cégünknél nem csináltak eddig még termékdíj bevallást.
Most visszamenőlegesen meg kell csinálnom 2009-ig...... :-(
A régi 2009-es és 2010-es elektronikusan beküldhető nyomtatványokat hol lehet megtalálni?
SOS segítséget kérnék...... <3

Kriszta
[/quote]
Válasz idézéssel
Szia!

Termékdíjban segíthetek, de ahhoz részleteket kell tudnom! Mostmár mindent a navhoz küldünk, de minden évre 14tkornyon előbb bejelentkezni kell.
Kérdés a cég milyen termékkörben érintett?

Krisztikebaba Írta:Sziasztok!

A régi 2009-es és 2010-es elektronikusan beküldhető nyomtatványokat hol lehet megtalálni?

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia! Én még nem csináltam ilyet, de gyorsan ezeket találtam neked:

Részlet a KT09BEVEV nyomtatvány kitöltésijéből:

Aki bevallását elmulasztotta a KT09BEVEV éves bevallás nyomtatványon megtenni, az a bevallás pótlását a KTBEVEV nyomtatványon teheti meg. Az a kötelezett, aki tevékenységét korábban bejelentette és változás azt követően nem állt be, annak tevékenységét ismételten bejelenteni nem kell.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/bevallasok/ktbevev.html">http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/ny ... bevev.html</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/bevallasok/10ktbev.html">http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/ny ... ktbev.html</a><!-- m -->

stb.

Remélhetőleg a többiek még besegítenek neked.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kriszta
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Még egyszer köszönöm a segítséget.
Magdi
Válasz idézéssel
Kedves Magdi!

A bejelentkezési formát nem befolyásolja, hogy a kötelezettség még tovább "ketyeg".
Ebben az esetben nem kell kijelentkezni a termékdíj hatálya alól.
Arra a negyedévre nullás bevallást kell készíteni technikai CsK kóddal amikor nem volt behozatal.
A nyilvántartás vezetése pedig a csakis a behozott mennyiségre korlátozódik, mert ugye a készletre vétel utáni kötelezettséget választották a bejelentésben.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Még egy kérdésben kérném segítségét, ugyanis mára kiderült nem biztos, hogy ez volt az utolsó termékbehozatala a cégnek.
Amennyiben még lesz az idén termékdíjas behozatala a cégnek akkor is megfelelő ez a "bejelentkezési forma" ugye?
Értelem szerűen akkor nincs kijelentkezés és tételes nyilvántartást kel vezetni?
Köszönettel: Magdi
Válasz idézéssel
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZT!!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég